forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Život i smrt Konana

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 24/06/2021 : 13:01:19
NAJSLAVNIJI JUNAK MAČA I MAGIJE VRAĆA SE NA POZORNICU!🗡🗡🗡

„ŽIVOT I SMRT KONANA“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.470 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 288
Štampa Kolor

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Konan%20prelistavanje%20FINAL.pdf

Posle više godina, stripski „Konan“ se vratio u okrilje Marvela, izdavačke kuće u kojoj je stekao najveću slavu. Marvelovi autori opet su bili na visini zadatka!

Iz vremena drevnog stiže nam Konan Simerijanac, crnokosi, mrkooki pljackaš i ubica, sa mačem u ruci i prepun melanholije, ali i veselja, kako bi svojim sandalama gazio po draguljima optočenim prestolima Zemlje...

Njegova putovanja su ga vodila do samih rubova poznatog sveta, od njegovog rođenja u brdima Simerije, pa do njegovog kraljevstva Akvilonije, a snaga i veština omogućavale su mu da se probija kroz život jednako koliko su i privlačile sile smrti!
Malo koja od tih sila je, međutim, ubojitija od Grimizne Veštice, sledbenice boga smrti Razazela, s kojom će, u ovoj epskoj priči koja se proteže kroz vreme, Konan ući u sukob koji će mu zauvek promeniti sudbinu...

„Konan se vratio i bolji je nego ikad pre.“ – AIPT!

„Crtež je prelep, neodoljiv i brutalan.“ – GWW

„ŽIVOT I SMRT KONANA“ na Letećem je startu u okviru LETNJE STRIPOMANIJE ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.470 dinara, od srede, 30. juna, do subote, 3. jula 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.650 dinara, a u ostalim knjižarama 2.199 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
koze123 Posted - 19/12/2022 : 14:50:34
Život i smrt Konana

Nakon što se Konan vratio iz DH u Marvelove ruke, očekivanja su bila velika. DH je započeo sa Konanom snažno, Bjusik i Nord su ostavili neizbrisiv trag i doneli nam najbolje ispropovedane priče Konana još od vremena Roja Tomasa i Vindzor-Smita, prilagođenu modernijim vremenima i novim čitaocima. Posle nekog vremena ipak se osetio pad u kvalitetu priča, pa nakon povratka u Marvel, čitaoci su očekivali "clean slate". Hard reboot, krećemo ispočetka, ljudi su naloženi a Marvel angažuje jednog od najboljih scenarista današnjice, što samo doliva ulja na vatru.

Ipak, Život i smrt Konana je jedan krajnje osrednji strip. Kao i u svakoj "antologiji" (iako su priče povezane jednom širom narativnom celinom) same epizode variraju u kvalitetu od sramno loših (Divlja granica) do veoma dobrih (Kapetan lađe mrtvih). Kao što su i drugi članovi pomenuli, ovih 12 priča predstavljaju celinu i predstavljaju "ultimativnu" priču o životu i smrti Konana Varvarina, no ipak većina priča (do negde #10 broja) se može čitati i zasebno. Ovo nas vraća na sam početak izdavaštva Konana, i na Vindzorove radove u istoimenom serijalu gde ste mogli da pročitate 20 stranica i uživate u vrhunskom palpu mača i magije. Lopovi, pirati, drevni bogovi i zaboravljeni narodi i stvorenja koja šetaju detaljno izmaštanim svetom lako uvlače čitaoca i predstavljaju odličnu početnu tačku za nove čitaoce koji nemaju puno predznanja o Varvarinu. S druge strane, iskusniji čitaoci nemaju puno razloga za radovanje, budući da povremene reference na određene likove i događaje nisu dovoljne da proizvedu bilo šta više od blagog smeška. Kao što je Aleks pomenuo, čitaoci koji su već upoznati sa Konanom mogu uživati u ovom formatu (u zavisnosti od svojih preferencija), no meni deluje da je serijal prvenstveno namenjen novim čitaocima bez predznanja, kako bi zavoleli ovog junaka i nastavili da kupuju buduće brojeve.

Utiska sam da je Eron od samog starta znao kako želi da započne serijal i kako želi da ga završi. Imao je ideju koja mi se jako svidela, otišao je korak dalje no ijedan drugi scenarista, ali mu je debelo falilo meso (sredina). Zato je i prva epizoda ovog serijala vrlo dobra, kako u predstavljanju Konana kao lika, tako i u predstavljanju pretnje (i negativaca) koji će mu se suprotstaviti i koji će mu, ako je verovati naslovu celine, doći glave. Nakon toga, Eron popunjava prostor kratkim pričama koje dosta variraju u kvalitetu, kako po tome koliko su interesantne, tako i po kvalitetu same naracime. U određenim epizodama atmosfera je opipljiva, ideje su sjajne a egzekucija vrlo dobra - dok u drugim scenarista tretira svoje čitaoce kao debile, ponavljajući se kako bi bio siguran da će svi razumeti njegovu strašno komplikovanu "metaforu". Tako sam se recimo osećao dok sam čitao priču Lav u kavezu; nakon naslova priče i naslovnice bilo mi je jasno šta Eron želi da postigne, no toko čitanja priče sam se osećao kao da scenarista gura pod nos taj zaključak toliko agresivno, da je to proizvelo zapravo kontraefekat frustracije. I taman kad sam potpuno izgubio interesovanje i želeo da otaljam knjigu do kraja, Eron je ubacio jeddnu od najboljih Konanovih kratkih priča do sada: epizodu u kojoj se Konan direktno suprotstavlja Kromu. Sad kad razmislim, to je jedino moguće rešenje cele ove zavrzlame, a ni u jednom trenutku tokom čitanja uopšte nisam pomislio da će se scenarista odvažiti da ide u tom pravcu. Sve je na kraju izuzetno smisleno, Konanova borba kao i ideja koju je Hauard utkao u svog junaka se tek eksplcira na kraju u potpunosti. Hauardova kritika civilizacije, konstantno suprotstavljanje civilizovanom društvu, ali opet ne odustajanje i volja za istraživanjem, avanturom i životom kao Konanova pobeda na kraju knjige ipak ostavljaju lep ukus u ustima nakon što se korice zaklope.

Sve u svemu, po mom mišljenju odlična ideja koja je mogla (i morala) biti mnogo bolje izvedena; sam početak i kraj su veoma dobri, no sredina vrlo brzo postaje monotona i dosadna, sa dosta scenarijskih brljanja i jeftinih rešenja koje ubijaju opšti utisak. Mahmud Azrar se vrlo lepo snašao, a i kolor mi je potpuno odgovarao. Jeste gostojući crtač bio bolji, no nekako mi je ovaj "karikaturni" stil Azrara vrlo lepo odgovarao celini. Velika šteta što se Eron nije više potrudio kada su u pitanju kratke priče, jer svi znamo da on može mnogo bolje od ovoga. Videćemo kako se Zab snašao dalje, ako ništa drugo očekivanja su daleko niža budući da njegove priče nisu ovoliko pretenciozne.
pcoro Posted - 31/03/2022 : 17:29:28
Mene je isto naživciralo to obaranje drveta, tu sam odustao od serije. Već sam napisao u topicu o Kćeri ledenog diva, ne sviđa mi se taj trend nepobjedivosti i svemoći glavnog junaka. To onda dovodi strip u neravnotežu, ne moš se baš uživiti u borbu protiv nekog neprijatelja kad znaš da ovaj ne može ništa Konanu. Mora postojati privid ravnopravnosti.
alexts Posted - 29/03/2022 : 22:16:50
Prvi kolaž-kadar uvodne epizode predstavlja slabu poveznicu sa ranijim izdanjem Conan The Barbarian, a koncepcijski opet su u pitanju priče originalno pisane za strip. Konan se vratio u Marvel - pravo u ruke scenariste Jasoana Aarona (Scalped, Thor: God of Thunder, The Goddamned...), koji je osmislio solidnu priču, kroz koju u prvih 12 epizoda pratimo Konana u različitim razdobljima života. Ponajbolji element njegovog doprinosa Konanu, definisao bih kao "povratak ne-ekspendiranog (komprimovanijeg) pripovedanja", jer pojedinačne epizode, sem što su povezane u veću celinu, funkcionišu istovremeno i kao donekle celovite priče. Znači, sasvim dovoljno je zanimljivih zapleta i dešavanja u epizodama prvog trejda nove serije, ali ima i slabijih scenarističkih rešenja i momenata (onaj u kome Konan vezan, ramenom obara ogromno drvo, je najniža tačka, jer po gluposti/naivnosti nadilazi bilo šta iz perioda Marvelovog Konana 1970/80-ih).

Za crtež, većinom u rukam Mahmuda Asrara, može se reći da je dobar, iako nema snagu slavnijih prethodnika, a svaka (pa i blaga) "karikaturalnost" u stilu, ne deluje kao najbolje rešenje, kad je Konan u pitanju (za drastičnije slučajeve videti neke DH ili Glénatove varijante Hauardovog junaka). Par epizoda, drugačijim a efektnim stilom (tušerski klasičnije - tamnije), odradio je Gerardo Zaffino.

Sve u svemu, novi čitaoci Konana imaju razloga da budu zadovoljni, a stari, zavisno od preferencija i kriterijuma.

*** do ***1/2

going going Posted - 11/10/2021 : 00:36:10
Drago mi je da se raspravlja o ovom Konanu, sto znaci da ga ljudi i kupuju, i to ne samo nasi u Srbiji, nego i u komsijskim zemljama, sto bi trebalo da bude dobar znak da ce CK nastaviti da objavljuje ovako neke nove neisprobane i neproverene stvari kod nas (koje uvek oberucke prihvatam) ili mozda i jos ponekog Konana (iako su Darkvudovci najveci ljubitelji Konana od svih izdavaca).
alexts Posted - 10/10/2021 : 23:54:23
Dobar je ovaj Konan, ali ne previše. Jeste drugi crtač bolji.
alexts Posted - 10/10/2021 : 23:53:37
Ništa going nije mnogo omanuo u analizi, jeste malo u sintezi, tj konačna ocena je premala, ali utisak mu je OK.
anto Posted - 10/10/2021 : 23:37:03
jeste čudan going - nekad ubode u centar,nekad omaši celu metu.
Beren Posted - 10/10/2021 : 20:16:44
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by going going

Ocekujem uskoro komentare i kolege antoana, alextsa, polija i kandraksa i dzekdenijelsa i ostalih ljubitelja Konana ili sword and sandal avantura.



Evo, procitao prosli mesec ali nisam stigao baciti neki kratki osvrt.

Znaci, na sve napisano ocekivao sam ne znam kakvo zestoko sranje ali... ovo uopste nije toliko lose.

Nekako mi se sviđa ideja da su sve price povezane tom "kletvom" vestice i da deca i dalje... ok, da ne spoilam.
Crtez naravno nije bogovski kao u stara vremena Busceme i Alkale, ali nije ni los. Drukciji, ali ne los. A naslovnice su mi super. Kao i oznaceno podrucje gde se prica događa na karti pre svakog pocetka price.

Dopala mi se npr. prica o starom Kralju Konanu koji mora da se iskrada nocu da zadovolji zov po starom zivotu (celik i krv) i tamani lopove, zlocince... Heh, da o povezu/marami preko lica na pricamo, nekako Punisherovska (namerno, valjda).

Kraj mislim da bi neki mogli popljuvati, ali... hmm, sta ja znam, iskreno cu reci da nemam bas prevelike zamerke.

Na kraju i dodatni materijali sa alternativnim naslovnicama.




Ali! Dao bih (ubaci po zelji sta sve), da se nastavi "Divlji mac Simerije", kao i Hronike. Ok, sestica (Hronike) jesu izasle, ali kruze glasine da je to kraj.

Sto se SSOC tice, zadovoljo bi se i origi formatom (znaci "malim) i mekim koricama, samo da idemo dalje. Recimo jedna knjiga godisnje, a moze i na svake godine i pol.






Daleko je ovo od lošeg. going going ima čudne kriterijume
Poli Posted - 10/10/2021 : 19:00:47
quote:
Originally posted by going going

Ocekujem uskoro komentare i kolege antoana, alextsa, polija i kandraksa i dzekdenijelsa i ostalih ljubitelja Konana ili sword and sandal avantura.



Evo, procitao prosli mesec ali nisam stigao baciti neki kratki osvrt.

Znaci, na sve napisano ocekivao sam ne znam kakvo zestoko sranje ali... ovo uopste nije toliko lose.

Nekako mi se sviđa ideja da su sve price povezane tom "kletvom" vestice i da deca i dalje... ok, da ne spoilam.
Crtez naravno nije bogovski kao u stara vremena Busceme i Alkale, ali nije ni los. Drukciji, ali ne los. A naslovnice su mi super. Kao i oznaceno podrucje gde se prica događa na karti pre svakog pocetka price.

Dopala mi se npr. prica o starom Kralju Konanu koji mora da se iskrada nocu da zadovolji zov po starom zivotu (celik i krv) i tamani lopove, zlocince... Heh, da o povezu/marami preko lica na pricamo, nekako Punisherovska (namerno, valjda).

Kraj mislim da bi neki mogli popljuvati, ali... hmm, sta ja znam, iskreno cu reci da nemam bas prevelike zamerke.

Na kraju i dodatni materijali sa alternativnim naslovnicama.




Ali! Dao bih (ubaci po zelji sta sve), da se nastavi "Divlji mac Simerije", kao i Hronike. Ok, sestica (Hronike) jesu izasle, ali kruze glasine da je to kraj.

Sto se SSOC tice, zadovoljo bi se i origi formatom (znaci "malim) i mekim koricama, samo da idemo dalje. Recimo jedna knjiga godisnje, a moze i na svake godine i pol.


going going Posted - 31/08/2021 : 01:19:08
quote:
Originally posted by anto

@going
sad pročitah šta si napisao - majko mila,idi brzo obriši one gluposti nesrećo.




Dzabe! Meni nikako nije legao novi Konan. Crtez pogotovo.
anto Posted - 30/08/2021 : 22:53:00
@going
sad pročitah šta si napisao - majko mila,idi brzo obriši one gluposti nesrećo.
anto Posted - 30/08/2021 : 22:44:13
Konjan je jedan od onih junaka,koji je u mom slučaju loše ostario - proždirao sam ga nekad davno,a od kada je krenuo u Divljem maču,Hronikama,Kralju,sa izuzetkom nekih priča,nisam mogao da "se povežem" sa njim kao nekad.Ne kažem da mi je loš,ali ni blizu onog lepog osećaja kada sam ga gutao u Stripoteci,Forumovim Marvelima...
Bjusikov Konjiša je već bio po mom ukusu,i prijao mi je takav stil naracije,a evo sad je ista priča i sa Aronovim.
Kroz 12 poglavlja pratimo Simerijanca u raznim periodima njegovog života,kako se bori sa raznim alama i magovima,pri čemu je poveznica svih njih smrt našeg junaka koja ga čeka na kraju,u čast,slavu i reoživljavanje opakog mega demona Razazela.Način na koji čika Džejson vodi sve ove pričice,uključujući i glavnu,mi baš paše.
Crtači su dobri,pa i više od toga - Turčin Mahmud ima neki komercijalni stil koji se verovatno neće dopasti okorelim Konjanofilima,meni jeste,i podseća me na nekoga,ali da me ubiješ ne mogu da se setim koga;Argentinac Safino je još bolji,sa nekim mračnim stajlingom,i šteta što nije dobio veći deo kolača u stripu.

Samo izdanje je sjajno,uz opasku da meni ne smeta ovaj umanjeni format (ako bi standardi američki koštao više 350-400 kinti,uvek sam pre za ovaj),a Skroby kida.
Čudi me da se u biografiji autora pominju samo njihovi radovi za Marvel??


4.5/5
going going Posted - 23/08/2021 : 23:41:01
quote:
Originally posted by ridiculus



Skalpirani su mi dobri, ali ne sečem vene na njih kao mnogi. Takav ekstremni pristup mi leži kada se uradi kako treba, ali dosta odgovornosti tu nosi i crtač, Gera. Tako da ja nikad ne vidim samo "Aaronove Skalpirane".



Naravno, Skalpirani su onoliko Gerini koliko su i Aronovi, nego rekoh Aronovi jer smo pricali o Aronu. Meni su se i svi ostali crtaci dobro uklopili u Skalpirane (Furno i ostali) iako su ih mnogi kritikovali. Ali dobro to je tema za neki drugi topik.
ridiculus Posted - 23/08/2021 : 23:19:44
quote:
Originally posted by going going

@ridiculus, za crtez se slazemo u potpunosti, a kakva ti je prica? I kakvi su ti Aaronovi Skalpirani?



quote:
Originally posted by ridiculus

Ja sam ovo batalio čim sam malo dublje zaronio u njega



Pročitao sam možda epizodu i po, tako da ne bih dublje komentarisao priču. Ono što sam video deluje kao prosek, možda solidno samo po sebi, ali daleko ispod svih priča rađenih po predlošcima, Hauardovim ili drugim. Ali ne bih ocenjivao 12 epizoda na osnovu 1-2, u tom smislu.

Skalpirani su mi dobri, ali ne sečem vene na njih kao mnogi. Takav ekstremni pristup mi leži kada se uradi kako treba, ali dosta odgovornosti tu nosi i crtač, Gera. Tako da ja nikad ne vidim samo "Aaronove Skalpirane".
jagodanbg Posted - 23/08/2021 : 21:31:18
Hvala na pojasnjenju 🙂
going going Posted - 23/08/2021 : 17:11:45
quote:
Originally posted by jagodanbg

Znaci ovo je jednopuc? Ja sam isto tripovao da je to prvi tom nekog serijala!



Da, prica je potpuno zaokruzena u ovih 12 brojeva, iako se serijal nastavlja s drugim scenaristom kao sto kaze Bushido.
Mr. Bushido Posted - 23/08/2021 : 17:07:52
quote:
Originally posted by jagodanbg

Znaci ovo je jednopuc? Ja sam isto tripovao da je to prvi tom nekog serijala!


Ova knjiga sadrži prvih 12 brojeva redovnog serijala Conan the Barbarian, koji je Marvel počeo objavljivati nakon što je preuzeo licencu. Jason Aaron je scenarist ovih 12 epizoda. Od trinaestog broja scenarij potpisuje Jim Zub.
jagodanbg Posted - 23/08/2021 : 16:57:54
Znaci ovo je jednopuc? Ja sam isto tripovao da je to prvi tom nekog serijala!
going going Posted - 23/08/2021 : 16:45:39
Hvala Elderane!
Elderane84 Posted - 23/08/2021 : 16:30:24
quote:
Originally posted by going going

Drago mi je da ima i drugacijih, pozitivnijih misljenja o ovom stripu! Svakako ga vredi nabaviti za bagatelnu cenu po kojoj se prodaje (1.470 dinara! za skoro 300 strana ovako kvalitetnog izdanja!)

Ovih 12 epizoda je tek pocetak duzeg Aaronovog runa, zar ne?

@ridiculus, za crtez se slazemo u potpunosti, a kakva ti je prica? I kakvi su ti Aaronovi Skalpirani?


Ocekujem uskoro komentare i kolege antoana, alextsa, polija i kandraksa i dzekdenijelsa i ostalih ljubitelja Konana ili sword and sandal avantura.




Koliko znam, nije dio duzeg runa, to je to. Preuzeo je neko drugi narednih 12 epizoda, i ta dvanaesta sad nekad izlazi u Americi...
Poli Posted - 23/08/2021 : 16:12:56

Vec je u redu, ali isto tako ima ponekih debeljuca ispred njega koji se trenutno citaju (kao Hellboy 5, sto znaci da moram nastaviti i sa 6).


going going Posted - 23/08/2021 : 16:03:12
Drago mi je da ima i drugacijih, pozitivnijih misljenja o ovom stripu! Svakako ga vredi nabaviti za bagatelnu cenu po kojoj se prodaje (1.470 dinara! za skoro 300 strana ovako kvalitetnog izdanja!)

Ovih 12 epizoda je tek pocetak duzeg Aaronovog runa, zar ne?

@ridiculus, za crtez se slazemo u potpunosti, a kakva ti je prica? I kakvi su ti Aaronovi Skalpirani?


Ocekujem uskoro komentare i kolege antoana, alextsa, polija i kandraksa i dzekdenijelsa i ostalih ljubitelja Konana ili sword and sandal avantura.
Elderane84 Posted - 23/08/2021 : 02:50:13
Meni je valjda najgora ova prica poveznica svih 12 epizoda. Jedini dobar momenat tu je priča sa Kromom. Ostalo - bezveze.
S druge strane, dijelovi priča iz prošlosti su odlične, slabo koja mi je bila dosadna, možda malo ona u utrobi čudovišta. Crtež mi je legao samo tako. I ja bih dao 8/10.
Beren Posted - 22/08/2021 : 20:29:26
Meni se ovo baš svidjelo.

Priča u 12 epizoda, gdje je većina zaokružena priča o nekom događaju iz Konanovog života, od mladosti pa do kraljevanja u Akviloniji i na različitim meridijanima njegovog svijeta, dok se kroz njih provlači glavna nit priče.

Pojedinačne epizode, svaka na svoj način, potcrtavaju neku Konanovu osobinu i na efektan način sumiraju suštinu lika, dajući pažljivom čitaocu i emociju i poruku. Glavna priča, s druge strane, uzdiže Konanovu sudbinu na nivo veći od života i prema mom mišljenju na dobar način nadograđuje sve ono što je Konan.

Aaron je ovdje, koliko sam ja upoznat sa likom, ispoštovao mitologiju, osvrćući se na neke od ključnih likova i priča i inkorporirajući ih u svoju. Priča dobro vozi svih 12 epizoda i polako odmotava klupko Konanovog života (i smrti). Ima tu i običnih, ljudskih priča, ali i mnogo čudovišta, vještica, lavkraftovskog horora, ali i promišljanja o bogu/bogovima i odnosu čovjeka prema njima. Posebno su mi se svidjele ona sa Piktima i ona u kojoj Konan kopni kao kralj Akvilonije jer se osjeća zatočen svojom krunom.

Crtež mi je bio sasvim prikladan. Većinu epizoda crta Asrar (10), a za dviije (2. i 4.) je zadužen Zaffino. Iako mi je Zaffinov stil bio oku ugodniji, ipak je Asrar taj koji nosi ovu priču, i mislim da se dobro snašao u ovoj modernoj interpretaciji Konanovog života (i smrti), koja poštuje tradiciju i na pravi način nadograđuje mitologiju.

8/10 minimum.
anto Posted - 22/08/2021 : 11:39:16
baš to :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000