forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ima li problema s papirom?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 10/09/2021 : 23:42:27
Ima li u našim tiskarama problema s nabavkom i cijenama papira?

https://www.tapatalk.com/groups/marvelmasterworksfansite/paper-paper-stock-paper-shortages-t37349.html
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Renky Posted - 28/05/2022 : 00:27:19
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos

Desetak posto, barem.


Pa koliko je onda papir poskupio?50%?



Više... a bit će još gore
Deers Posted - 27/05/2022 : 22:04:30
Hvala na informaciji. Slučajno sam to vidio a kad sam provjeravao u nekim drugim izdanjima nisam našao taj podatak.
corto33 Posted - 27/05/2022 : 21:48:39
quote:
Originally posted by Deers

Ne znam da li je to vezano uz nestašicu papira ali sam primjetio da je u impressumi Djevice iz bordela talijanskog izdavača Bao strip štampan u Ljubljani

https://baopublishing.it/prodotti/la-vergine-del-bordello/



Bao izgleda dosta štampa u Sloveniji.
Imam njihovo izdanje Per l'Impero od Vivesa iz 2015. godine, isto štampano u Sloveniji.
Deers Posted - 27/05/2022 : 16:42:36
Ne znam da li je to vezano uz nestašicu papira ali sam primjetio da je u impressumi Djevice iz bordela talijanskog izdavača Bao strip štampan u Ljubljani

https://baopublishing.it/prodotti/la-vergine-del-bordello/
borg Posted - 16/09/2021 : 15:23:26
quote:
Originally posted by zeljko

s druge strane knjige su deblje...sve je više serijala
dobro bi bilo usporediti knjige koje su dobivale nagrade prije 50 godina i danas
pošto se razumijem u sf
pogledati knjige od 150 str sa današnjim nastavcima u 9 knjiga
udzbenici, knjige, rječnici...
znanstvena literatura... sve je deblje i deblje




Napisati dobru debelu knjigu je lako, al napisati dobru tanku knjigu je vraški teško!
fler Posted - 16/09/2021 : 15:12:25
Potvrđujem da je (dobar) e-ink ekran apsolutno fenomenalan za čitanje knjiga - doslovno, kao da čitaš s papira.
Jednom kad tehnologija omogući i funkcionalnu boju (a blizu je),
i digitalni stripovi će doći na svoje.

S tim na umu:
praktičnost digitalije se ne može poreći i obilato ju koristim
kad mi treba/odgovara (putovanja itd.) -
no papir pod prstima je papir pod prstima, i tu nema dileme.
Dok god bude bila opcija, biram fizička izdanja bez razmišljanja.
DiSkAcH Posted - 16/09/2021 : 14:10:43
Digitalno čitanje stripova uopće nije loše, ali meni osobno je zamorno za oči(dosta čitam digitalno, nije da ne čitam ).
Za knjige su riješenje e-ink čitači koji su jako blizu papiru, i navodno su super. Primjetio sam da općenito okolo ljudi (npr na plaži) većinom čitaju sa njih, samo tu i tamo nas par dinosaura lupa po papiru..
Baš si u zadnje vrijeme razmišljam da li da uzmem neki e-ink (pikiram Kobo Clara HD pošto mi je nekako best buy), ali otom-potom.
zeljko Posted - 16/09/2021 : 12:25:59
s druge strane knjige su deblje...sve je više serijala
dobro bi bilo usporediti knjige koje su dobivale nagrade prije 50 godina i danas
pošto se razumijem u sf
pogledati knjige od 150 str sa današnjim nastavcima u 9 knjiga
udzbenici, knjige, rječnici...
znanstvena literatura... sve je deblje i deblje
stripnik Posted - 16/09/2021 : 10:47:39
Meni osobno nije nikada palo na pamet da čitam strip u digitalnom obliku.
Niti neću.

Knjige sam počeo čitati.

Bug još uvijek naručujem. Volim ga imati u rukama kao i strip.
stripnik Posted - 16/09/2021 : 10:40:17
Svijet grabi dalje.

Klinci i nove generacije čitaju samo ono što je na ekranu. Papirnate doznake i računi postaju androidni ili neki drugi digitalni. Niti tu neće uskoro biti papir uopće potreban.

Stojim danas u redu u Edeki i gledam policu sa novinskim izdanjima. Samo stariji od 70 je primjećuju i eventualno uzmu dnevne novine. Mlađi ljudi prolaze kraj nje kao da je i nema.
Isti ti stariji ljudi još uvijek plaćaju papirnatim novcem i kovanicama. Ne barataju karticama ili plaćanjima mobitelom.

Iz tog razloga potreba za papirom za tiskanje sve je manja. Iz tog razloga papir i poskupljuje.

Bojim se da su naše generacije jedne od posljednjih koje se služe papirom. Sve što je danas na papiru biti će mobitelima, pametnim satovima, čipovima na i u nama.
Peyo Posted - 14/09/2021 : 23:21:50
quote:
Originally posted by emirem

Da li bi Umpah-Paha zabranili zbog neprimjerenog predocavanja Ravnih tabana?



Misliš zbog izrugivanja ljudima koji imaju ravne tabane ili ruganja sirotinji koja zbog "nemanja" kvalitetne obuće imaju ravne tabane i sl. gluposti?
emirem Posted - 14/09/2021 : 23:16:07
Da li bi Umpah-Paha zabranili zbog neprimjerenog predocavanja Ravnih tabana?
vukozec Posted - 14/09/2021 : 20:39:16
Bio je i Disney preko nekoliko puta zabranjivan kao nepoćudan.
Peyo Posted - 14/09/2021 : 20:15:32
Manarin Klik je za internet generaciju Disney.
vukozec Posted - 14/09/2021 : 17:06:04
No ne moraju previše brinuti jer današnji prosječni klinac (ili čitateljbilo kojeg uzrasta općenito) je slabo informiran o stripu čini mi se. Baš sam danas gledao Manarin Klik, izgleda djevičanski netaknut na polici :)
Peyo Posted - 14/09/2021 : 16:44:36
quote:
Originally posted by vukozec
Uf, počnu li ove neke naše udruge malo listati što se nalazi na policama strip odjela po gradskim knjižnicama...



Tko, ovi kojima je zemljotres Božja kazna.

Jodo je onda prvi na udaru.

Tehniku međice ćemo nekako preboljeti ...
vukozec Posted - 14/09/2021 : 13:29:18
quote:
Originally posted by zeljko

problema nema
stripovi se spaljuju u kanadi

https://ici.radio-canada.ca/nouvelle/1817537/livres-autochtones-bibliotheques-ecoles-tintin-asterix-ontario-canada



Već je ta vijest komentirana na drugom topicu: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=42118#2443420

Nego Željac, nadam se da si jednako (ne)imao problema i prilikom ove, nama puno bliže, situacije iste vrste: https://m.vecernji.hr/amp/vijesti/budu-li-zabranili-nas-hoce-li-isto-traziti-i-za-knjigu-postanka-novi-zavjet-hamleta-juditu-anu-karenjinu-1327963

Ili 90ih kad su se po Hrvatskoj masovno provodilo "čisčenje knjižnica".

Uf, počnu li ove neke naše udruge malo listati što se nalazi na policama strip odjela po gradskim knjižnicama...
djukak Posted - 14/09/2021 : 13:24:43
quote:
Originally posted by zeljko

problema nema
stripovi se spaljuju u kanadi

https://ici.radio-canada.ca/nouvelle/1817537/livres-autochtones-bibliotheques-ecoles-tintin-asterix-ontario-canada





Peyo Posted - 14/09/2021 : 13:16:01
Bolje da se recikliraju ...
zeljko Posted - 14/09/2021 : 12:54:30
problema nema
stripovi se spaljuju u kanadi

https://ici.radio-canada.ca/nouvelle/1817537/livres-autochtones-bibliotheques-ecoles-tintin-asterix-ontario-canada
GGG Posted - 12/09/2021 : 18:12:09
quote:
Originally posted by borg

Dok je Rusije, biće i papira. Samo treba direktno od njih kupovati... Zajebi zapad



Možda se posljednjih 10-ak godina nešto promjenilo, ali tada se Rusima nije dalo proizvoditi ni celulozu a kamo li papir, nego su na veliko izvozili drvo u Finsku, Njemačku i Nizozemsku (a u posljednje vrijeme je vjerojatno Kina skočila na prvo mjesto)
emirem Posted - 12/09/2021 : 01:29:36
Kako su Amazonija i Sibir gorili nedavno pitanje hoce li biti i toalet papira.
borg Posted - 11/09/2021 : 23:20:47
Dok je Rusije, biće i papira. Samo treba direktno od njih kupovati... Zajebi zapad
GGG Posted - 11/09/2021 : 22:17:47
Glavni razlog je dratičan raskorak u potražnji različitih vrsta papira - dok se potražnja papira za tiskanje smanjuje zbog propadanja tiskanih medija, tiskanog reklamnog mateiala i sličnog, na drugoj strani izuzetno raste potreba po papiru za pakiranje, a na srednji rok če se zbog zabrane plastike to još i povečati. Proizvođači zato zatvaraju linije za proizvosnju tiskarskog papira i preusmjeravaju se u proizvodnju papirne embalaže.

Dinosaurusi smo. Budučnost stripa je telefon/reader u jednoj ruci, a u drugoj papirnata čaša sa papirnatom slamkom.
Dzimi Gitara Posted - 11/09/2021 : 22:04:03
quote:
Originally posted by jaki

E sad koliko je udjel papira u cijeni koju tiskara naplaćuje ?😁



To samo oni tačno znaju, ali svakako je vrlo veliki (često se kod nas porede cene stranih i domaćih izdanja, zaboravljajući da se svi papiri na kojima štampamo uvoze i ovde su skuplji nego u većim i bogatijim zemljama).
Nažalost, i kod štampara, kao i svuda, ljudski rad košta najmanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000