forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Tornjevi Boa-Morija 2 i 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 24/09/2021 : 09:17:24
LEGENDARNI SERIJAL JEDNOG OD NAJVEĆIH AUTORA FRANCUSKO–BELGIJSKE ŠKOLE STRIPA, HERMANA IPENA, SMEŠTEN U NEPONOVLJIVU ATMOSFERU SREDNJOVEKOVNE EVROPE!

„TORNJEVI BOA-MORIJA“ 2 i 3 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara po tomu!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Tornjevi002%20prelistavanje.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 192
Štampa Kolor

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Tornjevi003%20prelistavanje.pdf

Časni vitez Emar od Boa-Morija postavio je pred sebe nemoguć zadatak – da jednog dana opet ugleda tornjeve svog zamka Boa-Morija, iz kog je proteran, i potpuno je posvećen svom cilju. Ta odluka će ga osuditi na dugo putovanje, pravo srednjovekovno lutanje širom Evrope, pa sve do palestinske zemlje.

Tokom putešestvija susretaće se sa mnogim iskušenjima i izazovima. Steći će uvid u najveću ljudsku bedu i bol, ali i doživeti prelepa prijateljstva i ljubavi. No ma šta ga u njegovom napredovanju snašlo, neće izgubiti ubeđenje da će jednog dana povratiti svoj posed i vratiti se svom poreklu. Avantura ga, pritom, ni u jednom času neće zaobići...

U ovom Hermanovom remek-delu istorijskog stripa, koje stoji naporedo sa slavnim „Džeremajom“, do izražaja dolazi puna raskoš pripovedačkog i crtačkog talenta ovog frankobelgijskog umetnika dok sa virtuoznom preciznošću pred čitaocima rekreira evropski srednji vek, pun prašine i krvi, surovosti i lepote.

„TORNJEVI BOA-MORIJA“ 2 i 3 na Letećem su startu u okviru JESENJE STRIPOMANIJE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara po tomu, od četvrtka, 30. septembra, do ponedeljka, 4. oktobra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara po tomu.
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 23/11/2021 : 06:14:43
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by DiSkAcH



E sada još čekam Bernard Princa, ni njega nisam čitao. Ajmo ČK.
Baš me zanima imaju li u planu i napravit možda kakve omnibuse sa ostatkom Hemrannovih jednopuca i kraćih serijala koje je većinom radio sa sinom.



Podrzavam oba predloga i za Bernarda i za omnibus sa jednopucima, to bi bilo stvarno fantasticno!
Imam sva tri ova Tornja ali cekaju red za citanje. A usput treba nabaviti i Komancu do kraja.



Bernard je izdao skoro pa sve jednopuce, a par komada je izdao i LL.
Ja imam par komada, ne znam da li si čitao išta što je pisao njegov sin, ali ajmo reći od 15ak komada, valja jedno 2.
Tornjeve (prequeli koji će tek biti objavljeni od strane S-A i ČK) je isto pisao sin...živo me zanima na što to liči, ali sam jako skeptičan.
A Bernard Princa je mislim Bernard već odavno izdao kao i Comanche.
Zato i polažem sve nade u ČK.

@NESVRSTANI: Evo ja još čekam kraj Nathan Nevera.
Zezanciju na stranu, vjerujem da si se načekao i da ti onda možda kraj i nije bio po volji, ali je realan i dobar, pridonosi ovom serijalu.
going going Posted - 23/11/2021 : 00:23:36
Da, to sam bas spomenuo na jednom topiku kako mi je suludo kad razmislim kako su ljudi nekada citali serjale u revijama i cekali po godinu, dve na sledeci nastavak a po 15, 20, 30 godina da procitaju sve brojeve koje sada imamo instant u integralu-dva, tri. Torgal koji idalje izlazi, XIII takodje, Dzeremaja, Komanca, Bluberi, Tornjevi, Gospodari jecma, Noseni vetrom itd.
Ali dobro i danas imamo pokusaje takvih velikih serijala Pogrebnik naprimer, ali mi ne deluje kao da prolazi toliko mnogo vremena izmedju brojeva (mada sam procitao samo prva dva pogrebnika, ostale nabavio i cekaju red na citanje)
NESVRSTANI Posted - 23/11/2021 : 00:11:17
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Čak je kraj dobar, neću ništa drugo komentrirat da ne spojlam.



Meni je razmak između čitanja prve i zadnje epizode nekih 20 godina.
Znaš kako mi je bilo nakon onakvog kraja. Ali da, dobar je kraj.
I samo da znaš 20 godina razmaka mi nije rekord. XIII san počea u Gigantu krajen osandesetih, završija prije 3 godine u Bookglobeu. 30 godina.
going going Posted - 22/11/2021 : 23:58:32
quote:
Originally posted by DiSkAcH



E sada još čekam Bernard Princa, ni njega nisam čitao. Ajmo ČK.
Baš me zanima imaju li u planu i napravit možda kakve omnibuse sa ostatkom Hemrannovih jednopuca i kraćih serijala koje je većinom radio sa sinom.



Podrzavam oba predloga i za Bernarda i za omnibus sa jednopucima, to bi bilo stvarno fantasticno!
Imam sva tri ova Tornja ali cekaju red za citanje. A usput treba nabaviti i Komancu do kraja.
DiSkAcH Posted - 22/11/2021 : 09:20:50
Evo došlo neki dan. Pročitao preko vikenda i što reći.
Dobri stari Hermann u viteško doba. Za nas, ljubitelje Hermann-a i odlskul BD-a prava poslastica.
Crtež mi je standardno odličan, npr ova naslovnica trećeg integrala je bomba, baš odlična.
Priča me u prvom integralu malo zbunila, nisam znao tko je glavni lik (nikada ne čitam sinopsis na zadnjoj korici) dok se sve nije sikristaliziralo kasnije.
Ovo je ipak malo drugačiji junak od Jeremiaha (koji mi je i dalje najdraži Hermann-ov strip i jedan od najdražih stripova uopće), malo časniji i pošteniji što je dobro za promjenu.
Njegov štitonoša koji me automatski podsjetio na Samwise Gamgee-a i hrpa živopisnih likova čine ovu srednjovjekovnu avanturu odličnom i IMHO djelom opće (stripske) kulture.
Čak je kraj dobar, neću ništa drugo komentrirat da ne spojlam.
Sve u svemu uz Comanche i Jeremiaha još jedan odličan Hermannov serijal!

E sada još čekam Bernard Princa, ni njega nisam čitao. Ajmo ČK.
Baš me zanima imaju li u planu i napravit možda kakve omnibuse sa ostatkom Hemrannovih jednopuca i kraćih serijala koje je većinom radio sa sinom.
To bi uzeo samo ćaće radi, većinu sam pročitao i to je sve....ma neću kenjat po Hermann-u, ako bude takvo što, kupujem. :)
going going Posted - 29/09/2021 : 02:51:31
quote:
Originally posted by zokalav

Bravoooooo
još Bernard Princ



Potpis!
jagodanbg Posted - 28/09/2021 : 14:01:28
E pa na to sam mislio, hvala na potvrdi :)
kasper Posted - 28/09/2021 : 13:53:45
quote:
Originally posted by jagodanbg

Znaci ako sam dobro razumeo do sada sto sam citao po forumu u vezi Tornjeva, ova 3 toma cine jednu zaokruzeno celinu, i skroz ce mi biti dovoljno da samo to procitam?!



pa ovo su ti celi tornjevi boa morija, ne moze da bude zaokruzenija celina
posle ide boa mori, al ne daj te to zbuni
jagodanbg Posted - 28/09/2021 : 13:41:47
Znaci ako sam dobro razumeo do sada sto sam citao po forumu u vezi Tornjeva, ova 3 toma cine jednu zaokruzeno celinu, i skroz ce mi biti dovoljno da samo to procitam?!
zokalav Posted - 28/09/2021 : 12:39:32
Bravoooooo
još Bernard Princ
DiSkAcH Posted - 28/09/2021 : 12:23:44
quote:
Originally posted by Melusine

U tri integrala Tornjeva Boa-Morija ulazi svih 10 albuma i štampaju se u Rotografici. Potom slede još dva toma Boa-Morija.



Odlično, prodano!
john connor Posted - 28/09/2021 : 11:12:16
Bravo za Rotografiku, nadam se da ce i Talicni, i da ce Bluberi, i Spiru ostati u istoj.
Melusine Posted - 28/09/2021 : 11:09:12
U tri integrala Tornjeva Boa-Morija ulazi svih 10 albuma i štampaju se u Rotografici. Potom slede još dva toma Boa-Morija.



quote:
Originally posted by DiSkAcH

Da li ova 3 integrala Tornjeva sadrže isto svih 10 epizoda kao i kod S-A ili ih je samo 9?
I pliz, ko ih ugrabi, neka javi da li je Rotografika ili uzimam S-A.
Fala!

EDIT: Ne treba mi Cobiss, to znam pogledat, ali kako je već bilo da tamo piše jedna tiskara, a u stvarnosti druga, molio bi nekog ko je stripove uzeo u šape.

Red Marquis Posted - 27/09/2021 : 14:46:46
Pa tek u četvrtak izlaze Tornjevi, teško ih je iko kupio
DiSkAcH Posted - 27/09/2021 : 14:20:06
quote:
Originally posted by kasper

ah, zaboravio sam da proverim



Ma nema frke, pratim tu i na FB, čim neko baci objavu da je kupio ga zagnjavim sa upitom. :D
kasper Posted - 27/09/2021 : 14:17:28
ah, zaboravio sam da proverim
DiSkAcH Posted - 27/09/2021 : 14:07:48
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Vidio to, pa sam pretpostavio da je prvih 10 epizoda, isto sam vidio na Cobissu Rotografiku, ali za oboje bi potvrdu, da ne bi ispalo da su to nekakvi dodatci.



aj provericu za tebe kakvo je stanje danas



Još te čekam, ili bilo koga drugog ko je već uzeo.
Razlika u cijeni je poštena između S-A i ČK, ali ako je Simbol u pitanju, uzimam S-A.
Poli Posted - 26/09/2021 : 17:22:39

Je, kad dođu 2 i 3 krecem sa citanjem.


kasper Posted - 24/09/2021 : 14:54:35
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Vidio to, pa sam pretpostavio da je prvih 10 epizoda, isto sam vidio na Cobissu Rotografiku, ali za oboje bi potvrdu, da ne bi ispalo da su to nekakvi dodatci.



aj provericu za tebe kakvo je stanje danas
DiSkAcH Posted - 24/09/2021 : 11:29:26
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Da li ova 3 integrala Tornjeva sadrže isto svih 10 epizoda kao i kod S-A ili ih je samo 9?




tornjevi 2, Broj strana 144
tornjevi 3, Broj strana 192



Vidio to, pa sam pretpostavio da je prvih 10 epizoda, isto sam vidio na Cobissu Rotografiku, ali za oboje bi potvrdu, da ne bi ispalo da su to nekakvi dodatci.
kasper Posted - 24/09/2021 : 11:26:09
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Da li ova 3 integrala Tornjeva sadrže isto svih 10 epizoda kao i kod S-A ili ih je samo 9?




tornjevi 2, Broj strana 144
tornjevi 3, Broj strana 192
DiSkAcH Posted - 24/09/2021 : 11:13:48
Da li ova 3 integrala Tornjeva sadrže isto svih 10 epizoda kao i kod S-A ili ih je samo 9?
I pliz, ko ih ugrabi, neka javi da li je Rotografika ili uzimam S-A.
Fala!

EDIT: Ne treba mi Cobiss, to znam pogledat, ali kako je već bilo da tamo piše jedna tiskara, a u stvarnosti druga, molio bi nekog ko je stripove uzeo u šape.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000