forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Y, poslednji muškarac 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 24/09/2021 : 08:47:24
MUŠKI ROD JE IZBRISAN TAJANSTVENOM BOLEŠĆU, A JORIK JE JEDINI MUŠKARAC KOJI JE PREŽIVEO. PREDSTAVLJAMO VAM LEGENDARNI SERIJAL BRAJANA VONA, KOJI NAM DONOSI UZBUDLJIVU APOKALIPTIČNU PRIČU!

„Y, POSLEDNJI MUŠKARAC“ 1 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 256
Štampa Kolor
Serijal NOVI SVET

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_DC%2010_Y%20The%20Last%20Man%2001_PRINT%2002.pdf

„Najbolji strip-roman koji sam ikada pročitao.“ – Stiven King

Godine 2002. svet se zauvek promenio. Svaki muškarac, svaki dečak, svaki sisar sa Y hromozomom na svetu iznenada se srušio i umro. Nakon gubitka više od polovine stanovništva na planeti, društvena mašinerija se raspala i svetu žena preostalo je da pokupi njene komadiće i pokuša da spreči potpuni kolaps civilizacije.

Međutim, taj „rodocid“ nije potpun. Iz nepoznatog razloga pošteđeni su mladić po imenu Jorik Braun i njegov ljubimac, mužjak majmuna Ampersand. Preko noći ovaj anonimni dvadesetogodišnjak postaje najvažnija osoba na celoj planeti – ključ, kako se nadaju, za rešavanje misteriozne rodne kuge.

Kreativni tim Brajan K. Von i Pija Gera oživljava onu drevnu hipotetičku situaciju: Šta bi se zapravo dogodilo s poslednjim muškarcem na Zemlji?

„U ravni sa ’Sendmenom’ Nila Gejmana i ’Čudovištem iz močvare’ Alana Mura... ovaj serijal je stripsko remek-delo.“ – Los Angeles Times

„Y, POSLEDNJI MUŠKARAC“ 1 na Letećem je startu u okviru JESENJE STRIPOMANIJE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara, od petka, 24. septembra, do ponedeljka, 4. oktobra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sawitch Posted - 17/10/2021 : 22:13:22
Procitao strip, ostaje u kolekciji za sad. Ako nastavci valjaju bice ovo odlicno. Skrupio sam ga odjednom. Bas zanimljivo.
sumohrvat Posted - 25/09/2021 : 22:56:45
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Melusine



„U ravni sa ’Sendmenom’ Nila Gejmana i ’Čudovištem iz močvare’ Alana Mura... ovaj serijal je stripsko remek-delo.“ – Los Angeles Times





Ja kad procitam ovakvu pohvalu se najezim.


Ne znam uopće odakle ove usporedbe... Ova tri stripa su toliko različita jedni od drugih... Y je puno pitkije, opuštajuće štivo sa super idejom, ali bez nekih dubokoumnih dijelova. Sandman zahtjeva puno veći koncentraciju kod čitanja, tjera te na razmišljanje....
ridiculus Posted - 25/09/2021 : 15:48:40
quote:
Originally posted by Red Marquis

Znaš neku recenziju nečega koja glasi : sasvim solidno, nije baš da smo pali na dupe, nije kao to i to...ali može da se overi?



Imaš toga kol'ko hoćeš, čak i o stripovima. Ali ne verujem da će iko da stavi takav stav na korice ili u promociju.

Čudi me da nisu našli pohvale od strane Gaimana i Lemirea. Njihovi blurbovi su na većini knjiga koje cirkulišu u štampi.
cerichus Posted - 25/09/2021 : 15:42:04
Vidim da ovaj prvi tom ima 20 stranica manje od Fibrinog izdanja. Šta je posrijedi? Je li Fibra ima neke tekstualne dodatke ili galeriju crteža i sl.?
alexts Posted - 25/09/2021 : 15:26:12
I sa Šang Čijem?
anto Posted - 25/09/2021 : 14:54:12
sve je to lepo,ali šta je sa Džonom Heksom? Zašto je ovaj masterpis vruć krompir pa ga niko od izdavača ne do'vata?
kasper Posted - 25/09/2021 : 13:04:45
mora da bude i transmeta, ocekujem maksimalno motivisanog draska
Red Marquis Posted - 25/09/2021 : 12:28:09
Ja sam uveren da Transmet mora doći brzo na red da ga objave.
To je jednostavno klasika, neće to ČK omanuti da preskoči.
going going Posted - 25/09/2021 : 03:51:55
Javljam se s utiscima kad procitam. Stvorenje mi je omiljeni americki serijal, a Sendmena upravo zavrsavam i jako, jako je dobar iako na trenutke malo previse literaran a nedovoljno stripovski, pisacu vec na Sendmen temi. Ali Y se bas radujem, uopste Vertigovim naslovima u domacem izdanju, Von mi se jako dopao u Bagdadskom coporu i onom Vulverinu u izdanju CK, nadam se da ce prodaja biti dobra pa da cemo dobiti i Transmetropolitena! Inace prvi omnibus Sage ceka na red za citanje vec vise od 2 godine.
kasper Posted - 24/09/2021 : 23:01:23
dobro de, malo reklame ne skodi
Shaner Posted - 24/09/2021 : 21:03:32
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Melusine



„U ravni sa ’Sendmenom’ Nila Gejmana i ’Čudovištem iz močvare’ Alana Mura... ovaj serijal je stripsko remek-delo.“ – Los Angeles Times





Ja kad procitam ovakvu pohvalu se najezim.


Ne daj se navući. Solidan je Y, ali ni do koljena Čudovištu.

naker Posted - 24/09/2021 : 20:47:58
Ja samo obraćam pažnju na stripove koje preporučuje Kanye West
Red Marquis Posted - 24/09/2021 : 20:31:49
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Melusine



„U ravni sa ’Sendmenom’ Nila Gejmana i ’Čudovištem iz močvare’ Alana Mura... ovaj serijal je stripsko remek-delo.“ – Los Angeles Times





Ja kad procitam ovakvu pohvalu se najezim.


Znaš neku recenziju nečega koja glasi : sasvim solidno, nije baš da smo pali na dupe, nije kao to i to...ali može da se overi?
Ko još na recenzije novinara obraća pažnju...
AleksandarN Posted - 24/09/2021 : 20:03:18
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Melusine



„U ravni sa ’Sendmenom’ Nila Gejmana i ’Čudovištem iz močvare’ Alana Mura... ovaj serijal je stripsko remek-delo.“ – Los Angeles Times





Ja kad procitam ovakvu pohvalu se najezim.



Meni je Y bolji od Swampthinga a Sendmena jos ne mogu da se nakanem da procitam od pocetka do kraja. Citao sam samo Zemlju od Belog Puta kad je izaslo i secam se da mi se nesto nije dopalo. Videcemo kad pocnem sa Fibrinim mrcinama.
going going Posted - 24/09/2021 : 19:02:36
quote:
Originally posted by Melusine



„U ravni sa ’Sendmenom’ Nila Gejmana i ’Čudovištem iz močvare’ Alana Mura... ovaj serijal je stripsko remek-delo.“ – Los Angeles Times





Ja kad procitam ovakvu pohvalu se najezim.
AleksandarN Posted - 24/09/2021 : 18:00:50
quote:
Originally posted by Red Marquis

Nova štamparija kod ČK. Grafostil iz Kragujevca. Ne znam jel još nešto kod njih sad štampano, ali Y izgleda super.
Strip naravno odličan.



Da, izgleda da je sve sto je izaslo u formatu kao Y stampano kod njih. Meni super izgleda. Paniser je radjen u Simbolu.
Red Marquis Posted - 24/09/2021 : 17:33:42
Nova štamparija kod ČK. Grafostil iz Kragujevca. Ne znam jel još nešto kod njih sad štampano, ali Y izgleda super.
Strip naravno odličan.
AleksandarN Posted - 24/09/2021 : 15:12:30
quote:
Originally posted by kasper

meni je muskarac odlican


kasper Posted - 24/09/2021 : 14:20:06
meni je muskarac odlican, preporuka narode!!!!!
kad sam ga procitao mi je bio je jako dobar, a od onda sve bolji.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000