forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Јасон - ЖИВИ И МРТВИ

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 27/09/2021 : 14:48:04


Поштовани читаоци,
с великим задовољством најављујемо да наредних дана излази нови омнибус са три графичке новеле генијалног Јасона.

У оквиру једне књиге под насловом "Живи и мртви", Kомико доноси три ране Јасонове сторије - "Кажи ми нешто", "Пут без повратка" и "Живи и мртви".

О делу:

У овој колекцији три графичке новеле, у највећој мери без речи, у главној улози су Франкенштајнова невеста, зомбији, вукодлаци и мноштво других живих и мртвих јунака. Сви ликови су антропоморфне животиње, већ препознатљива Јасонова менажерија. У снажном контрапункту јетких емоција и живахног окружења, аутор у овој књизи Јасон испитује традиционалне међуодносе и друштвене норме посматрајући их кроз чудесно искривњено сочиво које је највероватније сачинио сам доктор Франкенштајн.

„Јасоново је дело поезија. Очаравајућа и застрашујућа. Оно у исто време нуди искупљење и безнађе. Јасон је спој Кафке и Китса у  свету стрипа. “ – Шерман Алекси


Технички подаци:

Јасон: Живи и мртви
Страна: 160
Формат: 15x21 цм
Штампа: црно-бело
Повез: тврди
Превод: Вук Марковић
Цена: 1300 дин
12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 21/10/2022 : 18:46:02
Crtački i "nemi" način pripovedanja su identični kao kod Jasonovog prvenca kod Komika, ali tematski se ovde dobije nešto drugačije jer ovde je više akcenat stavljen na akciju i humor negoli što je to bio slučaj kod Tiho, tiše. Prva priča je OK, dok preostale dve mi i nisu bile nešto, posebno me udavila ona sa Frankenštajnovom nevestom. Bolje su mi legle potresne i emotivne priče u stilu svagdanje borbe iz Tiho, tiše, jer kada sam završio sa čitanjem i zatvorio strip nisam mogao doći sebi jedno vreme u kolikoj meri te strip udara ispod pojasa, dok sam ovde nekako ostao mrtav hladan tokom čitanja
KOMIKO Posted - 16/10/2021 : 11:49:49
Vredelo je čekati, slatke su kao puslice!

Od danas u Bulevar buksu u Novom Sadu, od nedelje u striparnicama u Beogradu, Nišu, Kragujevcu i Subotici.

verab Posted - 28/09/2021 : 19:14:46
Jason je Tom Waits stripa.
KOMIKO Posted - 28/09/2021 : 18:58:27
quote:
Originally posted by leshwolsh

Vidim da Jason nešto nije popularan, ali meni je genijalan ;)



Popularan je Cagor.
Vredne stvari najčešće nisu popularne. I to je u redu,
leshwolsh Posted - 28/09/2021 : 17:08:38
Vidim da Jason nešto nije popularan, ali meni je genijalan ;)
borg Posted - 28/09/2021 : 11:32:16
Kad ga kupim i pročitam javljam utiske. Po koricama ne sudim o knjizi.
Macon Posted - 28/09/2021 : 09:06:45
Prestao sam prije deset godina ali u poslednje vrijeme sam nabavio On the Camino, da vidim kako je sa njim.

Interesantni su osvrti u stilu "hvale svuda" bez ikakvog osobnog mišljenja. Daj malo pogledaj gornju naslovnu i razmisli o njoj.
borg Posted - 28/09/2021 : 01:21:55
Čudo Jasona hvale svuda kad je tako prazan, lenj i nemaštovit. Mada, to i mogu da shvatim. Reklama je čudo.
Al da ti kupiš jedan, dva, tri...deset stripova da bi potvrdio da ti je dosadan i isprazan?


Macon Posted - 28/09/2021 : 00:47:12
Naslovna je crtež koji je autoru uzeo pet minuta a bojanje još pet minuta.

Ne, nema ekspresije, nema autorskog potjeza, posebnog minimalizma. Ne mislim, da je loše u smislu greške. Izprazno je.
Macon Posted - 27/09/2021 : 21:35:25
Meni je Jason dosadio. Po moje nema šta reći. Njegov minimalizam je isprazan. Energije nema ništa.

Imam više od deset njegovih albuma, nemam pojma šta sam pročitao osim opštih mjesta iz pop kulture ala zombiji i vampiri. Nije zabavan i ono što je kao tenzija nije tenzija jer hladno promišljeno barata sa par kompozicijskih fora. Sve je to vrlo sigurno ali tenzija kao osjećaj nije sigurna, treba nešto pomaknuti. Sve figure su u srednjim planovima, sve su na isto foru sa istim mrtvim izrazima faca (prazne oći iz Little Orphan Annie) i stvarno nema nekog momenta plus. Ni figure nisu nešto svoje, Lewis Trondheim ima slične izdužene antropomorfne figure ali je puno dinamičniji.

Baš sam pročitao On the Camino i osim par kratkih dosjetka dugih kadar ili dva nema šta reći. Prazno. Hodao je u 3pm i kao čitalac nisam ništa osjetio i ništa naučio.

Kako se kaže- Jason je overrated.
Jocko Posted - 27/09/2021 : 16:15:31
Bolje su mi dve priče (Hej čekaj i Pssst) iz Tiho tiše.
Ovde su sadržane dve tragične ljubavne priče sa fantastičnim likovima i jedna priča sa zombijima.
Pročitane zajedno, ove tri priče ostavljaju sigurno bolji utisak nego kad se čitaju odvojeno (tako sam ja čitao). Stoga podržavam što su tri albuma izašla u integralu, ima tu 'mesa'.

Uz početne storije iz Tiho tiše, bolje stvari dolaze kasnije: The Left Bank Gang (Hemingvej), I killed Adolf Hitler, Lost Cat... zatim nekoliko kolekcija kratkih priča (If You Steal i Low Moon)... Od starijih radova: Why Are You Doing This? i The Iron Wagon...

Jason je autor koji ima šta reći, priča priče kakve bismo svi mi mogli da napišemo i eventualno nacrtamo (ali prc, nismo :P ), kombinuje nemušti jezik stripa sa fantastičnim i antropomorfnim elementima, brojnim filmskim, stripskim, književnim i istorijskim omažima, uz njegov prepoznatljiv deadpan humor. Spaja naizgled nespojive žanrove, ono duboko ljudsko (što je ironija, jer su mu likovi životinje) i ono fantastično. Često mu priča ima noir zaplet a onda majstorski ode u SF ili tešku dramurdu. Ne oslanja se na izraze lica likova (nazvali bismo to poker face), a opet napiše i izrežira priču tako da duboko pogodi, ili pak zasmeje čitaoca. Mnogo mi je drago što sam pročitao gotovo sve njegove stripove; iako mu je stil naizgled jednostavan, itekako ima šta da ponudi.



zokalav Posted - 27/09/2021 : 16:04:15
Bravo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000