forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 194 Usprkos svemu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/09/2021 : 21:54:31


Ovo je priča o jednoj ljubavi ispričana unatrag. O strasti između dvoje ljudi koja je platonska, ali vječna. Ona je Ana, karizmatična šezdesetogodišnjakinja, bivša gradonačelnica i novopečena umirovljenica, supruga i majka. Borkinja velikoga srca koja izaziva divljenje i poštovanje. On je Zeno, okorjeli neženja, knjižničar pred umirovljenjem, doktor fizike koji je četrdeset godina pisao doktorat. Slobodnog i pustolovnog duha, zavodljiv i tajnovit. Njihova je ljubav nemoguća i trajna. Dok se nižu izgovori zbog kojih se ona ne može ostvariti, vraćamo se u prošlost te romanse, sve do njezinih početaka.

U svom prvom samostalnom albumu, za koji potpisuje i scenarij i crtež, Jordi Lafebre ponudio nam je poetičnu i nježnu priču: kompliciranu ljubavnu slagalicu koju umješno sklapa kroz zasebne, a ipak međusobno neodvojive prizore.

Kolorka 194 • Usprkos svemu • 128 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jordi Lafebre • Crtež Jordi Lafebre • Prijevod Nataša Medved • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2021. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-194-usprkos-svemu/740/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
petarStripovi10 Posted - 15/03/2023 : 19:27:22
quote:
Originally posted by don_draper
Cijeli taj romantični aspekt je dosta dobro odrađen. Ne skroz uvjerljivo i emotivno možda s manjkom nekog jačeg "puncha", ali na dosta otkačen i neortodoksan način pobire simpatije.


Slažem se, fali malo:

don_draper Posted - 15/03/2023 : 18:55:24
4/5

Uz te naoko sitne zamjerke, cjelokupan dojam je vrlo dobar. Svakako je preporuka upustiti se u ovo djelo i njegovu univerzalnu simpatičnost. No, ne treba očekivati čuda.

Nedostajalo je više uvjerljivosti i manje pravocrtnosti u tom njihovom odnosu. S obzirom da nema neke neizvjesnosti u radnji, samim time bi trebalo biti više tih scenarističkih finesa koje su ovdje često izostale.

Vrlo dobra ideja i sasvim korektno izvedena. Strip koji svakim odmakom dobiva na pozitivnim dojmovima i cjelokupnoj slici, baš kao neki zahtjevni mozaik.

Crtački jako dopadljivo i ima tu neku toplinu u prikazu likova i njihovih interakcija. Svakako se Lafebre pokazuje još jednom vješt u tome.

Ono što je istovremeno i prednost i manjak stripa je kratkoća poglavlja i u ovako sažetim prikazima nekad je teže dobiti cjelovtiji dojam. Hoću reći, često ispadne da autor neke stvari podrazumijeva i očekuje od čitatelja isto to. Premda često to bude s ovako light romansama, scenarij je previše sugestivan.

Cijeli taj romantični aspekt je dosta dobro odrađen. Ne skroz uvjerljivo i emotivno možda s manjkom nekog jačeg "puncha", ali na dosta otkačen i neortodoksan način pobire simpatije.

Kroz retrogradnu naraciju autor sasvim jasno prikazuje ključne događaje u ovoj neobičnoj romansi između dvoje protagonista i svaki put njihova ljubav dobiva neku novu dimenziju i čar.

Samim time jasno je da ovaj strip kreće zapravo kronološkim odnosno logičnim završetkom (ili možda početkom) priče.

Oduvijek mi se ideja retrogradne naracije i fabule činila privlačnom i sreća da je Lafebre odlučio uhvatiti se tog zadatka pa da konačno vidim to i u stripu.

Ovaj osvrt bi trebao biti nešto drukčiji, baš po uzoru na strip.
Cromwell Posted - 01/02/2023 : 15:39:36
Priča unatraške ovo ono, moš mislit kakva inovativnost. Isprva mi se nije dalo ovo čitat i mislio sam da možda niti nisam ciljana dobna grupa za ovaj strip no na kraju se pokazalo da sam uživao u svakoj sekundi ovog albuma.
Ludo je kojom toplinom i pozitivnošću odiše ova priča, baš nevjerojatno simpatično i to ponajviše zbog sitnih detaljčića u priči koji se primjete "prije vremena" a skužiš kasnije odnosno "prije" zašto su bitni i zašto su uopće tu. Razigrano i jako kul! Zajedno sa crtežom.
SenG Posted - 21/11/2022 : 04:58:28
Jednostavno, ali bez greške. Pogađa emociju. I sjajan crtež. Što ćeš više!
ivi skoj Posted - 31/07/2022 : 13:04:13
Simpa.
Ana i Zeno imaju šiljaste noseve ko pingvini, to je kao neka fora i metafora.
Inače puno klišeja i poprilično plitko, ali na neki način toplo i jako čitljivo.
Meni bi bilo ok iako ne nosi priču pokoja više o njenom mužu, malo šire jer ipak je na neki način on kamen u cipeli.
Ne onaj bolni zašiljeni, ali ipak određena prepreka uz karijeru na putu.
Prvorođeno mi doktorira nuklearnu fiziku pa bi možda bilo fora za poklon.

Piši plus
Spock Posted - 08/05/2022 : 05:49:43
Još jedan Markosov uradak izvorno objavljen u Večernjem listu:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-kolorka-194-usprkos-svemu/2823/
Jerry Krause Posted - 23/03/2022 : 22:17:32
Evo da se i ja kao i svi ponovim, simpatična ljubavna priča prikazana na neobičan način. Nisam baš neki ljubitelj ovog žanra, ali privukao me taj način čitanja od kraja prema početka. Zato strip traži pozornost pri čitanju, ali se lako svlada, jer Lafebre ne unosi nikakvu dramu u priču.

Pri ovom drugom čitanju sam krenuo ipak od kraja ne bi li mi cjelokupni dojam bio možda malo snažniji. Ipak ostaje i dalje dojam da je riječ o solidnom, duhovitom uratku, ali koji nema neku veliku težinu niti dramaturgiju zbog koje ostaješ bez teksta nakon pročitanog. I da, svi su likovi tako pitomi i simpatični za popizditi. ;)

7,8/10
john connor Posted - 06/02/2022 : 17:00:32
Jedna ljubavna prica, dopadljiv strip, koji vas kupuje crtezom.
izivko Posted - 06/01/2022 : 15:26:29
Simpatičan strip ispričan na neobičan način.
Dvoje tvrdoglavih ljudi nastoje prijeći preko svog mosta.
Kao Mjesec i Zemlja privlače se, kruže jedno oko drugoga, njihove putanje su povezane ali nikada se ne spoje...
vukozec Posted - 01/01/2022 : 18:43:22
Crtež dopadljiv. Naslovnica dobra baza. Priča ljubić kojem fali drame i konflikta. Svi likovi iritantno simpatični i dobroćudni (a zapravo sebični). Memento/Irreversible gimmick sa praćenjem priče unatrag po vremenskoj traci ništa specijalno priči nije donio. Nikakvog naročitog misterija ni tvistova nema, zapravo bi za priču vjerojatno bilo bolje da joj u startu ne znamo kraj.
pcoro Posted - 16/11/2021 : 17:43:02
Zaboravio sam dodati: naslovnica mi se ful sviđa. Kad se okrene naopako vidi se da je tako zapravo ispravno. To mi je ful dobra fora, a i ti likovi, rastopljeni u lokvi vode, to obećava neku romantiku, neke suzice
pcoro Posted - 16/11/2021 : 17:39:50
Kao što je Shaner detektirao, a Chui prisnažio - neuvjerljivo. Crtež je lijep ali taj nesretnik Lefabre u svakom kadru crta likove uzdignutih obrva i raširenih očiju. Pa jebemu sisu, jel mogla bit bar jedna stranica da neko nije razgročio oči i digao obrve. Ovo je zapravo platonska varijanta Jedne noći u Rimu.

Ali svidio mi se kraj kad priča doslovno počme ići unatrag, kadar po kadar. To je bilo lijepo i romantično.

Mislim da ovo nije dobar poklon, ni za cure ni za nikoga. Da imam ženu ili curu poklonio bi joj Fatalnu jer je skuplja i jer je seksi (bar na naslovnici). Ovo bi poklonio ljubavnici, da vidi da vrijedi čekati

supermark Posted - 13/11/2021 : 22:39:44
quote:
Originally posted by frano


Ovo je super poklon za đevojke.




Aktiviram curu po pitanju stripova pa ovo ide na shopping listu
prop_ovednik Posted - 13/11/2021 : 19:06:58
Svidilo mi se skroz. Toplo, lipo, odlična crteža. Ide na police...
frano Posted - 13/11/2021 : 07:56:03
Dok se ovo čita, ne mogu se oteti dojmu da je Lafebre puno pomogao Zidrou sa Lydie.

Zidrou mi je inače lagani propuh.
Lafebre je izvrstan.
Pogotovo za sentiše.

Ovo je super poklon za đevojke.
Chui Posted - 07/10/2021 : 11:42:39
Prekrasan crtež, lijepa priča i simpa mi kako je ispričan u nazad, svidio mi se strip, iako sam očekivao da će njihova priča biti zapravo dramatičnija i sa više nekih situacija tipa da su imali prilike sresti se i prije al uvijek bi se nešto poremetilo u zadnji čas ili da su se slučajno mimoilazili a da bi prekasno to skužili. Ovako ispada on otišao na more ona ostala u gradu, pa kako dolazim s otoka gdje je jako puno ljudi završilo trbuhom za kruhom na moru po jahtama i tankerima (moj stari također jedan od njih, pa djed, pa šogor, pa puno frendova i njihovih očeva) to nije nikad bio razlog da se ne ostane skupa, tako da mi fali malo te drame koju naslov "Usprkos svemu" sugerira. Ali svejedno preporuka.
jaki Posted - 30/09/2021 : 22:04:11
Fenomenalan crtež i laka ljubavna prica.
Ne znam za vas ali ja san čita odzadi🙂
anto Posted - 29/09/2021 : 14:41:17
quote:
Originally posted by Peyo

Zidrou neuvjerljiv ?


Zidrou ???

edit:videh da ti je markos skrenuo pažnju.
Peyo Posted - 29/09/2021 : 13:42:28
quote:
Originally posted by Shaner

Eto Peyo, propade ti ironija.



Nakon Lydie i Odjela za poroke računao sam da se više ne razdvajaju .

Ipak ironija vrijedi iako ne za ovaj naslov.
Shaner Posted - 29/09/2021 : 13:08:37
Eto Peyo, propade ti ironija.

Peyo Posted - 29/09/2021 : 12:13:40
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Peyo

Zidrou neuvjerljiv ?


Nema ovdje Zidroua.



Touché!

Markos Posted - 29/09/2021 : 11:58:23
quote:
Originally posted by Peyo

Zidrou neuvjerljiv ?


Nema ovdje Zidroua.
Poli Posted - 29/09/2021 : 11:43:11
quote:
Originally posted by Peyo

Zidrou neuvjerljiv ?


Je, sto da ne? Meni npr. Odjel za poroke nije sjeo, ili barem ne toliko.


Peyo Posted - 29/09/2021 : 11:03:32
Zidrou neuvjerljiv ?
Shaner Posted - 29/09/2021 : 10:30:36
Topla i simpatična priča, bogatog i izuzetno dopadljivog crteža. Postoji samo jedan problem. Naime, iako se smatram romantičnom osobom, ovo je za moje pojmove neuvjerljivo. S druge strane, u pitanju je idealan poklon za moju suprugu kojoj je uskoro rođendan, tako da će ipak završiti na polici.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000