forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Bluberi 4 i 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 24/09/2021 : 09:02:01
PRED VAMA JE ZRELI PERIOD ŽAN ŽIROOVOG RADA NA BLUBERIJU. IZUZETAN CRTEŽ NA, PO MIŠLJENJU MNOGIH, NAJBOLJIM I NAJLEPŠE URAĐENIM TABLAMA U ISTORIJI FRANKOBELGIJSKE ŠKOLE STRIPA, U SJAJNIM EPIZODAMA DVA IZUZETNA AUTORA NA VRHUNCU SVOJE KARIJERE!

„BLUBERI“ 4 i 5 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara za četvrti i 1.800 dinara za peti tom!

Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 168
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Bluberi%204%20prelistavanje.pdf

Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 224
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Bluberi%205%20prelistavanje%20LR.pdf

MAJKL STIV DONOVAN BLUBERI je čovek sklon ispadima i upadanju u nevolje. Sin je bogatog južnjačkog plantažera, ali sticajem dramatičnih okolnosti završava u američkoj vojsci, gde brzo dolazi do čina poručnika. Bluberi je osobenjak nemirnog duha, znatiželjan i smeo, sklon avanturi i kocki, često grub i beskompromisan, ali, kad zatreba, pravičan i častan... Dosledan je u izvrdavanju autoriteta i vođenju ličnih ratova, i u svojim avanturama – često u društvu prijatelja, među kojima su Džimi Maklur i Red Nek – susreće se s raznim zloćudnim revolverašima i indijanskim pljačkašima, ali i sa istorijskim ličnostima: Vajatom Erpom, Dokom Holidejom, Džeronimom, Kočizom i drugima.

Bluberi je remek-delo francusko-belgijske škole stripa i, po mišljenju mnogih, najbolji je vestern strip svih vremena. Kroz uzbudljive epizode, koje je većim delom napisao slavni belgijski scenarista Žan-Mišel Šarlije, pratimo kreativni razvoj Žana Žiroa, jednog od najznačajnijih svetskih crtača stripa, od njegove rane faze, u kojoj je još tragao za pravim likovnim izrazom, do vizuelno raskošnih zrelih radova.

Nastao davne 1963, „Bluberi“ i dalje postavlja veoma visoka merila u svom žanru i stripu uopšte.

„BLUBERI“ 4 i 5 na Letećem su startu u okviru JESENJE STRIPOMANIJE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara za četvrti tom i 1.800,00 za peti tom, od petka, 24. septembra, do ponedeljka, 4. oktobra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara za četvrti i 2.000 dinara za peti tom, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara za četvrti i 2.699 dinara za peti tom.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
izivko Posted - 08/10/2021 : 20:21:30
Jozzinelli je sve dobro pojasnio i porijeklo i izgovor.
Pri izgovoru dugačko o.

Prost skraćeno od Prosit - Pros(i)t

Nijemci obično kažu Zum Wohl!
Red Marquis Posted - 08/10/2021 : 18:31:27
Ako me mojih 8 godina Nemačkog ne varaju, ako u originalu piše Prosit, čita se Prozit.
Jozzinelli Posted - 08/10/2021 : 18:25:59
U međuvremenu sam i ja malo guglao...

Prost se izgovara prost, a prosit se izgovara prozit, koriste se oba izraza, ovaj prost danas češće nego prosit,
ima i raznih objašnjenja kada, kako i gde se koristi, inače je reč latinskog porekla.

https://forums.finalgear.com/threads/is-it-prost-or-prosit.23458/
https://german.stackexchange.com/questions/27187/what-is-the-difference-between-prost-and-prosit
https://thenashvilleoktoberfest.com/prost-9-german-expressions-that-will-come-in-handy-at-oktoberfest/

Ovde čak stoji da se taj izraz koristi samo kad se nazdravlja s pivom, a za nazdravljanje s vinom drugi (šašavi su ti Germani )
https://douglasbgibson.tumblr.com/post/83715663173/prosit-or-prost
Ne piše ništa za nazdravljanje sa žestokim alkoholnim pićima.

U svakom slučaju, opet bi mogao izivko da nam da neka objašnjenja i informacije iz prve ruke...

Jozzinelli Posted - 08/10/2021 : 17:34:09
Gle, stvarno, nisam ni zagledao privju, fini su ovi dodaci u albumima...

Nego, zar je moguće da nisu adaptirali Luknerov nadimak, nego su samo napisali Prozit, i to čak bez ikakvog objašnjenja?!
Uostalom, da li Nemci tu reč izgovaraju 'prosit' ili 'prozit', mogao bi izivko da nam prenese tačan izgovor...
Znam da je naši gastarbajteri iz Austrije izgovaraju 'prost', verovatno malo nepravilno, ali ipak sa 's'.
Peyo Posted - 08/10/2021 : 17:02:24
Dobri su i dok ih imaš ...
alexts Posted - 08/10/2021 : 16:28:13
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by alexts

Legendarna je ta ilustracija, iako je Giraud omašio podosta, prvenstveno zube, koji ne mogu da budu takvi.

Kakvi su zubi na Žiroovim uzorima za ilustraciju, dobri?

Video sam to odmah, listajući preview. Dobri su na fotki.
kasper Posted - 08/10/2021 : 15:47:49
cacanska skola, svaka naredna pohvala je veca, potkaciti njome i druge omiljene serijale
anto Posted - 08/10/2021 : 14:28:02
gde bre pregazilo vreme - postoje stripovi koje vreme ne može da pregazi.Blub je jedan od njih.Sigarov Popaj je recimo još jedan.
Dr. Zistis Posted - 08/10/2021 : 07:56:07
Nije nostalgija ni deciji hir, razbija ovaj Bluberi koliko je dobar
Jozzinelli Posted - 08/10/2021 : 04:57:37
quote:
Originally posted by alexts

Legendarna je ta ilustracija, iako je Giraud omašio podosta, prvenstveno zube, koji ne mogu da budu takvi.

Kakvi su zubi na Žiroovim uzorima za ilustraciju, dobri?
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=47628#2197165

quote:
Originally posted by Vlaadisha

žiro

kasper Posted - 30/09/2021 : 11:26:56
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by kasper

vec nekoliko veceri se bavim ovim novim bluberijima, ne mogu da se nagledam i nacitam ove lepote

Iako ih je, kako kažeš pregazilo vreme?

novim, ovim koju su u najavi ovde
Vlladimir Posted - 30/09/2021 : 11:23:03
quote:
Originally posted by kasper

vec nekoliko veceri se bavim ovim novim bluberijima, ne mogu da se nagledam i nacitam ove lepote

Iako ih je, kako kažeš pregazilo vreme?

kasper Posted - 30/09/2021 : 11:14:58
kasper Posted - 30/09/2021 : 11:12:22
quote:
Originally posted by Vlladimir
Bluberi bez Šarlijea je isto što i Asteriks bez Gošinija.

nop, ovi prvi bluberi gde ziro nije ucestvovao u scenariju je pregazilo vreme. onda opet ovi zavrsni od sarlijea su losiji mister bluberija.
a astriks bez gosinija mi je necitljiv.
Vlladimir Posted - 30/09/2021 : 10:58:48
quote:
Originally posted by mladjo

Objektivno gledajući (dakle ako zanemarimo Zagora i sve te prve ljubavi) Blueberry je najbolji western strip svih vremena i jedan od najboljih stripova svih vremena. Saga o konfederacijskom zlatu /Povratku Blueberryja je tako maenstralna, što sceanristički, što crtački, da mu nisu ni blizu ni Comanche ni Pogrebnik ni bilo koji drugi stripovi (iako su i oni dakako odlični).

Bluberi bez Šarlijea je isto što i Asteriks bez Gošinija.

DiSkAcH Posted - 30/09/2021 : 09:42:15
quote:

Objektivno gledajući (dakle ako zanemarimo Zagora i sve te prve ljubavi) Blueberry je najbolji western strip svih vremena i jedan od najboljih stripova svih vremena. Saga o konfederacijskom zlatu /Povratku Blueberryja je tako maenstralna, što sceanristički, što crtački, da mu nisu ni blizu ni Comanche ni Pogrebnik ni bilo koji drugi stripovi (iako su i oni dakako odlični).

Objektivno?
JAH WOBBLE Posted - 30/09/2021 : 09:10:11
Retko uzimam ČK izdanja. Uzeh ova dva integrala i nemam zamerke. Red je da ih pohvalim. Sve je kako treba. Dodaci su zanimljivi, naročito naslovnice Pilota.
Blueberrija nisam čitao decenijama. Sad sam pročitao Biser Čivave i oduševih se Charlierom. Zaboravio sam koliko je to dobar scenarista. Gir je naravno genijalan.
Uzeću sigurno i sledeća dva integrala, jer su tu preostale najbolje epizode.
Kako su odštampani Marketprintovi integrali 4,5,6 i 7? Kakvo je izdanje uopšte?

Dr. Zistis Posted - 29/09/2021 : 18:12:54
quote:

Esencijalno stivo 👍
mladjo Posted - 29/09/2021 : 17:18:51
BeaGea Posted - 29/09/2021 : 13:16:01
quote:
Originally posted by going going
filmu High Plains Drifters

A onda je John u pravu da je na tragu Clintovih vesterna. Ja sam po prvom broju zakljucio da se kopira iskljucivo spageti filmove, ali High Plain Driters nije spageti vestern.
Vlladimir Posted - 29/09/2021 : 12:55:36
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by john connor

Blueberry je klasik, Comanche odavno nisam citao, ne secam se ikad da li redom...ali iz sve ove westerne koji se spominju, preskace se Durango, od koga sam imao minimalna ocekivanja, a ispao bas bas dobar, na tragu filmova sa Clintom Eastwoodom, koje sam obozavao...

Nije na tragu filmova Clint Eastwooda vec je rijeci o kopiji poznatih spageti vesterna (C.E. je glumio u samo tri takva filma). Prvi broj je kopija Il grande silenzia. E sad oni koji nisu upoznati sa spagetima mogu biti odusevljeni stripom jer imaju dojam neceg originalnog, ali oni koji znaju stanje stvari mogu biti podosta razocarani Durangom. Durangom koji je tek solidan strip s odlicnim crtezom.
Ako vam je do originalnijih prica i zapleta onda prije svega citati Bouncera ili Sterna, a nije ni Pogrebnik los. Bassa jos nisam cital.

U prvom Durangu ima i scena iz Djanga. Strip je više omaž Korbučiju, nego kopija određenog filma.
knauso Posted - 29/09/2021 : 11:41:58
Koliko vidim iz preview-a, ovde su boje bolje nego one objavljene u Bookglobe izdanjima. Idem bas danas da pogledam uzivo.
One odvrate drecave su me uvek odbijale od nekih brojeva, pa to citam crno/belo.
john connor Posted - 29/09/2021 : 11:41:17
quote:

quote:

Blueberry je klasik, Comanche odavno nisam citao, ne secam se ikad da li redom...ali iz sve ove westerne koji se spominju, preskace se Durango, od koga sam imao minimalna ocekivanja, a ispao bas bas dobar, na tragu filmova sa Clintom Eastwoodom, koje sam obozavao...

Nije na tragu filmova Clint Eastwooda vec je rijeci o kopiji poznatih spageti vesterna (C.E. je glumio u samo tri takva filma). Prvi broj je kopija Il grande silenzia. E sad oni koji nisu upoznati sa spagetima mogu biti odusevljeni stripom jer imaju dojam neceg originalnog, ali oni koji znaju stanje stvari mogu biti podosta razocarani Durangom. Durangom koji je tek solidan strip s odlicnim crtezom.
Ako vam je do originalnijih prica i zapleta onda prije svega citati Bouncera ili Sterna, a nije ni Pogrebnik los. Bassa jos nisam cital.

Da na tragu Clinta u spagheti westernima, nisam mislio na tragu Clinta u Prljavom Harryju ali ok. Ja volim te filmove, i zbog toga mi je Durango super, Pogrebnik isto, ali mi se Bouncer uopste nije svideo.
kasper Posted - 29/09/2021 : 10:35:40
ok, kad se radi u rotografici, to je dobro. al imaju i tu neke male razlike od izdanja do izdanja, to je prosto tako. kod ovog bluberija 4 i 5, kako mi se cini, sve je podeseno najbolje sto moze. ne podesavajte te masine vise
sto se tice ovih bluberija, meni od neke skoro necitljivosti do epizode 10, prelazi u nesto najbolje u epizodi 11. skok je ovde veci nego iz bluberi epizode 11 u crni inkal. mozda ovo zvuci nebulozno, al tako mi dodje.
going going Posted - 29/09/2021 : 02:57:16
quote:

quote:

Ja sam bas nedavno po prvi put pogledao Il grande Silenziu i odusevio se, a potom uzeo da citam Duranga u izdanju Golconde i takodje se odusevio. Jeste da Durango mnogo pozajmljuje i omazira od poznatih vestern filmova (druga knjiga je omaz Istvudovom filmu High Plains Drifters) ali nisu bukvalne kopije, Iv iskoristi film kao pocetnu ideju i onda odvede pricu u nekom potpuno drugom neobicnom smeru. Po meni je Durango pravi hladnokrvni vestern, kao da gledam jako dobar špageti. Nema tu preterano komplikovanih zapleta i mudrovanja, ali je jako jako zabavno i dobeo napisano. Crtež isto jako dobar. Kadrovi su tako postavljeni i ,,izmontirani" da stvarno izgleda kao film. To su vrednosti Duranga. Nestrpljivo iscekujem drugi integral u izdanju Golkondjana pogotovo sto se cetvrti album zavrsio sa ,,nastavice se..." Nadam se da je prodaja zadovoljavajuca i da ce ljudi kupovati ovaj odlican vestern!
S Blubom i Komancom uskoro pocinjem druzenje pa se javljam s utiscima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000