forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Najkula predstavlja: Super Karusel #2 - Mali Nemo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Najkula Posted - 24/09/2021 : 09:37:14

Super Karusel #2: Mali Nemo (Frank Pe)

„Mama... zašto uopšte moramo da se budimo? Život je mnogo lepši kad se sanja.“
„Pa... ako jednog dana hoćeš da odrasteš, moraš da počneš da živiš u stvarnom svetu, Vinzore.“


Ako postoji majčin savet za koji bismo morali da budemo zahvalni što ga se nije držao, onda je to ovaj. Ne samo da je Vinzor Makej proživeo ispunjen i uspešan život radeći ono u čemu je najbolji – sanjareći – već su i dela jednog od pionira stripa i animiranih filmova inspirisali generacije čitalaca i gledalaca, među njima i proslavljenog autora Franka Pea.

Frank Pe:
“Kad sam i sâm postao autor – o, kakav san! – bilo mi je zanimljivo da se u datom trenutku približim Vinzoru i odam mu počast tako što ću na svoj način obraditi avanture Malog Nema. Kao da sam želeo da testiram maštu u njenoj vrhunskoj čistoti."







Da li prestaje da se sanja onda kada treba odrasti? Da li tada odrastanje znači odreći se snova, i nismo li se njihovim odricanjem ujedno odrekli i želje za postizanjem velikih stvari? A nije li odrastanje upravo postignuće nečeg velikog?

Vinzor Makej je sa Malim Nemom postigao zaista Velike Stvari. Odsanjao je 549 tabli avantura dečaka u Zemlji snova i svojim maštarijama inspirisao generacije čitalaca, i mnogo nakon prestanka objavljivanja stripa. Gotovo čitav vek od nastanka poslednje Makejeve table, Frank Pe nudi nam svoje (sno)viđenje Malog Nema. Čudesno, maštovito i pitko… baš kao lagano utonuće u san.

Scenario i crtež: Frank Pe (Frank Pé)
Naslov originala: Little Nemo
Format: 240 x 320 mm
Uvez: Meki s klapnama i tvrdi
Kolor: Boja
Broj strana: 80

Zavir u Zemlju snova:




U prodaji od juče, preko sajta najkula.rs, mejla najnaj@najkula.rs i u striparnici Darkwood. Uskoro i u drugim striparnicama u regionu!

Cena:
– magazinsko izdanje: 990 RSD u promotivnom periodu preko sajta Najkule i u striparnicama (puna cena 1.450 din)
– albumsko izdanje: 1.790 RSD isključivo preko sajta i mejla Najkule (i u odabranim striparnicama u slučaju zaliha primeraka)




16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 12/07/2023 : 23:32:32
Super Karusel 2
Mali Nemo (Little Nemo)


Frank Pe

Glavnog junaka jednog od najpoznatijih stripova, kao i koncept (snova) iskoristio je Frank Pe da uradi nešto sveže i drugačije, ne puki nastavak, a da pri tome napravi posvetu velikom Vinzoru Makeju. "Drugačijost" se ogleda u potpunoj različitosti Frankovog crtačkog stila, ali i u nameri da se da nešto svoje - nove Nemove avanture, u velikoj meri, posvećene su životinjama, ali i knjigama, koji su Pe-ovi glavni motivi. Njegova maštovitost, kreativnost i crtački talenat, omogućuju mu da "izađe na crtu" Makeju i ponudi delo koje će se svideti mnogim ljubiteljima originalnog klasika Little Nemo in Slumberland, kao i onima koji prvi put sreću Malog Nema.

U ovom broju Super Karusela nalazi se sve što je Pe uradio na ovom naslovu (dva albuma).

****
anto Posted - 03/12/2021 : 16:59:14
Peov Mali Nemo je omaž kultnom stripu,kao i samom autoru,Vinzoru Makeju,a album je inače u maniru oriđiđi Malog Nema - na tabli ili dve pratimo malog Nema ili malog Vinzora u svetu snova,gde se na samom kraju,posle neke kraće i lucidne avanture, budi.

Sad,ne znam baš kako će se svideti nekome koji nije upoznat sa materijom,ali meni lično strip ima tu dodatnu težinu, i daje dodatni užitak u prelepim crtežima Franka Pea.
Jedina mana je što je prekratak.

4/5
Najkula Posted - 15/10/2021 : 12:26:48

Tvrdokoričenog Spirua gotovo da više nema. Možete proveriti u Torpedo Comics da li je ostao neki primerak, ili nam pisati na najnaj@najkula.rs

Peyo Posted - 15/10/2021 : 11:37:37
Hvala na informaciji. U SNK Spirua nema, potražit ću ga kod Torpedo Comicsa.

Koliko sam razumio tvrdokorično izdanje samo u slučaju narudžbe od vas?
Najkula Posted - 15/10/2021 : 11:03:24
quote:
Originally posted by Peyo

Hvala, valjda će Najkulina izdanja stići i do Zg-a.



Spiru u zemlji Sovjeta se može već naći u striparnicama Torpedo Comics i Stripovi na Kvadrat u Zagrebu, kao i striparnici Columbo u Splitu. Uskoro stiže i Mali Nemo.


Peyo Posted - 14/10/2021 : 23:20:12
Hvala, valjda će Najkulina izdanja stići i do Zg-a.
KuntaKinte Posted - 14/10/2021 : 22:49:53
quote:
Originally posted by Peyo

Vidi se da je crtež fenomenalan, ali da li je čitljivo?


Jeste, skroz je ok.
Stripovi nisu table kao u originalu, već je to 15ak kratkih pričica od po par strana, uglavnom sa životinjama, koje Pe crta neverovatno.
Veoma ugodno čitanje.
anto Posted - 14/10/2021 : 17:32:07
da,izdanje je prelepo - tu su mi i tvrdokoričeno i mekokoričeno,i oba su prelepa.
što se tiče HC varijante,najbolji Simbolov rad do sada viđen.
Peyo Posted - 14/10/2021 : 12:27:46
Vidi se da je crtež fenomenalan, ali da li je čitljivo?
KuntaKinte Posted - 14/10/2021 : 12:11:50
Ovo božanstveno izgleda uživo.
Format je fenomenalan, naročito za nas matorce koji sve slabije i slabije vidimo.
Ja sam juče uzeo mekokoričeno, nisam još čitao, samo prelistao, ali nacrtano/naslikano je zaista prelepo.
Najkula Posted - 01/10/2021 : 12:50:03

Mali Nemo u novom broju Politikinog Zabavnika!




AleksandarN Posted - 24/09/2021 : 16:53:59
quote:
Originally posted by anto

ako si mu poslao meil,zašto svi to moramo da znamo?



Napisi par nagadjanja pa cemo da glasamo.
anto Posted - 24/09/2021 : 15:15:27
ako si mu poslao meil,zašto svi to moramo da znamo?
AleksandarN Posted - 24/09/2021 : 15:13:56
Dejane, imas mejl.
Najkula Posted - 24/09/2021 : 14:02:29

Hoćemo, biće u Bulevar Books u narednih 10ak dana. :)

Red Marquis Posted - 24/09/2021 : 13:54:28
Hoćete li slati u Bulevar Books?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000