forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 INTEGRAL "GRIČKA VJEŠTICA"

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
all_ba Posted - 01/07/2021 : 10:46:03
MARKETINŠKI KUTAK
-------------------------------------------------
PRETPLATA NA INTEGRAL "GRIČKA VJEŠTICA"

Za period 1.07. - 15.08.

Cijena za rezervaciju numeracijskih primjeraka i cijena u periodu pretplate bit će 50 KM (+ poštarina)
Cijena u slobodnoj prodaji nakon isteka pretplatničkog perioda iznosit će 65 KM (+ poštarina)

Cijena na promociji albuma u Klovićevim dvorima /Zagreb/ bit će umanjena za 20% u odnosu na punu cijenu u slobodnoj prodaji, kao i na svim drugim promocijama!

Svi oni koji se nisu predbilježili, a žele da iskoriste pretplatnički benefit, dostavite nam svoje podatke na e-mail: revija.bosona@gmail.com
--------------------------------------------------
Uplatu izvršiti do 15.08. 2021.
na jedan od ova dva računa:

PAYPAL: revija.bosona@gmail.com

Alija BALTA

Raiffeisen BANK
Sarajevo, BiH
IBAN
BA39 1613000008335847
SWIFT RZBABA2S

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 02/06/2023 : 22:13:14
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by Shaner

Maloprije saznao da je jučer bilo predstavljanje ovog izdanja u Rijeci. Šteta što ovdje nije stavljena najava. Sigurno bih došao da sam znao.




Biće prilike Shaner, možda za neke druge naslove. Bilo je dosta toga što nisam najavio. Dosadio bih s najavama!


Ma samo ti najavljuj.

Meni žao jer živim na deset minuta pješke, ali tko mi kriv kad mi je jedini izvor informacija za bilo šta u gradu, državi i svijetu ovaj forum.

all_ba Posted - 02/06/2023 : 17:24:21
quote:
Originally posted by Shaner

Maloprije saznao da je jučer bilo predstavljanje ovog izdanja u Rijeci. Šteta što ovdje nije stavljena najava. Sigurno bih došao da sam znao.




Biće prilike Shaner, možda za neke druge naslove. Bilo je dosta toga što nisam najavio. Dosadio bih s najavama!
frano Posted - 01/06/2023 : 08:59:19
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by frano

Bravo!
Ne znam kako to drugačije sročiti, ali iz ove "priče" svi smo izašli jači :)

Sretno dalje :)



Hvala Frano! Kako ne, izaćemo još jači kad objavim još tri monografska izdanja genijalnog Maurovića (ne računajući drugo izdanje "Gričke" po originalnim tablama).:)



To, to! Nema predaje!

I nevezano sad za Gričku, gledam ja malo sva ta tvrda izdanja svih izdavača ... ne znam, ko neke nadgrobne ploče...
Ko neko groblje stripova.

Samo rokajte s Maurovićem, stari je življi od većine mladih autora.





all_ba Posted - 31/05/2023 : 11:21:03
U NOVOM BROJU "REPUBLIKE"
---------------------------------

MEDIOTEKA
Domagoj Brozović: "Maurović i Zagorka između šunda i luksuza" / 183

SLIKOVNI PRILOZI
Marija Adrić Soldo: portret Ratka Cvetnića / 4
Andrija Maurović: detalji i stripske table iz kolekcionarskog izdanja stripa "Grička vještica" (Više od stripa, Sarajevo, 2022.) / naslovnica, 22, 36, 78, 110, 182

all_ba Posted - 31/05/2023 : 11:16:55
quote:
Originally posted by frano

Bravo!
Ne znam kako to drugačije sročiti, ali iz ove "priče" svi smo izašli jači :)

Sretno dalje :)



Hvala Frano! Kako ne, izaćemo još jači kad objavim još tri monografska izdanja genijalnog Maurovića (ne računajući drugo izdanje "Gričke" po originalnim tablama).:)
frano Posted - 25/05/2023 : 14:48:35
Bravo!
Ne znam kako to drugačije sročiti, ali iz ove "priče" svi smo izašli jači :)

Sretno dalje :)
all_ba Posted - 25/05/2023 : 00:18:29
I ono što je možda najvažnije kao info: RASPRODAT JE TIRAŽ "GRIČKE VJEŠTICE"!
Po koji primjerak se još može pronaći u striparnicama. Kad bi se sabrali svi primjerci u striparnicama u regiji, sveukupno ne bi se moglo pronaći više od 30-40 primjeraka.

Na ljeto idemo sa štampom još jednog kapitalnog izdanja Maurovića! Promocije slijede na jesen!
all_ba Posted - 25/05/2023 : 00:12:47
Hvala Peyo! Da i BOSONA #11, je dobila nagradu. Jedini smo izdavač koji je ove godine dobio dvije nagrade na (ovom najznačajnijem) Sajmu knjige u BiH.
Peyo Posted - 25/05/2023 : 00:02:41
Čestitam.

Vidim da je i Bosona dobila nagradu:

https://gracija.ba/2023/04/17/dodjelom-nagrada-i-priznanja-u-bosanskoj-kuci-danas-je-zvanicno-zavrsen-xxxiv-internacionalni-sarajevski-sajam-knjiga-i-ucila-2023/
all_ba Posted - 24/05/2023 : 23:48:33
U međuvremenu, imali smo i promocije u Sarajevu "xxxiv Sajam knjiga i učila 2023", Kotoru (Simpozij posvećen Andriji Mauroviću) i Podgorici (on-line) Podgorički sajam knjiga 2023. U Sarajevu smo dobili za "Gričku vješticu" glavnu nagradu za: Izdavački poduhvat godine u BiH.
all_ba Posted - 24/05/2023 : 23:39:01
POSLJEDNJA PROMOCIJA "GRIČKE VJEŠTICE" (Rijeka, 22.05.2023.)
------------------------------------------------------------------------
Bila je to vrlo uspješna promocija monografskog izdanja strip-serijala "Grička vještica" u Rijeci (Trsat, Grdaska knjižnica). Hvala domaćnima (Prof. Mario Kolar) na pozivu i odličnoj organizaciji.
Ujedno, bilo je to posljednje predstavljanje ovog kapitalnog stripskog izdanja u regiji!

https://www.novilist.hr/ostalo/kultura/na-trsatu-predstavljeno-kolekcionarsko-izdanje-stripa-gricka-vjestica/?
=IwAR3KI2V3RgTvyQ4YIjg4500hmN1yN69-f8Dmqcx_DdJiASJMu6YcuogGsgk

Shaner Posted - 23/05/2023 : 21:35:23
Maloprije saznao da je jučer bilo predstavljanje ovog izdanja u Rijeci. Šteta što ovdje nije stavljena najava. Sigurno bih došao da sam znao.

all_ba Posted - 01/03/2023 : 12:37:00
GOTEBORG: PROMOCIJA MONOGRAFSKOG IZDANJA "GRIČKA VJEŠTICA" I ČASOPISA BOSONA (24.-26.02.'23)
--------------------------------------------------------------------------------------------
Moderator i stručni saradnik izdanja: Midhat Ajanović AJAN
Autor pojekta i glavni urednik izdanja: Alija Balta
FOTO: Saima Glogic

all_ba Posted - 13/02/2023 : 19:25:45
"BOSONA" I "GRIČKA VJEŠTICA" U SPLITU
------------------------------------------
Od danas, zvanično i u stripatnici "Columbo" iz Splita možete pronaći naša izdanja:
https://www.stripovicolumbo.com/
all_ba Posted - 03/02/2023 : 21:43:44
Upravo mi poslao jedan naš saradnik i prijatelj, pa kome je promaklo može sad lijepo da pročita:

https://www.matica.hr/vijenac/754/steta-sto-ovakvih-pothvata-nema-i-vise-34229/?fbclid=IwAR3aYdNcHF5lshtmN45Lno7aVhGpByLFIl-u_SWYl7LtJJut4iAj21HrhlE

jaki Posted - 28/01/2023 : 14:48:44
susjedu crkla krava...
all_ba Posted - 28/01/2023 : 14:06:25
quote:
Originally posted by jaki

Pa jel ko od vas osta u BIH?


Off-topic klasični!
Btw,nije ni kod vas nešto bolja situacija, to važi za cijeli region!
jaki Posted - 28/01/2023 : 05:31:13
Pa jel ko od vas osta u BIH?
all_ba Posted - 27/01/2023 : 21:19:38
Usput da kažem integralno izdanje "Grička vještica", uz novi broj BOSONE imaće svoju promociju u Geteborgu 26.02. (za mjesec dana)

6. Sajam bosanskohercegovačke knjige u Švedskoj:

U fokusu: Dževad Karahasan, Merima Dizdarević, Šimo Ešić, Milena Rudež i Alija Balta.

Učesnici

Austrija: Dževad Karahasan
Belgija: Renata Karadžić
Bosna i Hercegovina: Alija Balta, Rezak Hukanović, Senada Kadribašić i Meša Pargan
Danska: Vezuv Bašić, Milena Rudež i Aleksandar Šajin
Irska: Lidija Grgić-Pavlović
Nizozemska: Destan Kolašinac
Njemačka: Šimo Ešić
Norveška: Amela Koluder, Edhija Mahić i Emin Musaefendić
Švedska: Midhat Ajanović, Edwina Bećkanović, Senada Bešić, Samir Deumić, Hasan Dizdarević, Amela Dželić, Bela Džogović, Fehim Džogović, Mirsad Hamidović, Amra Kadrić Šijan, Anesa Karaica, Slaven Matić, Midhat Medić, Nijaz Mujkanović, Izet Muratspahić, Branko Nikolić, Šahin Omerspahić, Milorad Pejić, Enisa Popović Čengić, Mubera Šabanović, Branko Tomić, Emira Velić Sundkvist, Emina Vojniković i Aida Zahiragić

Izlagači

BMG Bosanska medijska grupa Tuzla, Daorson Skövde, Lijepa riječ Tuzla, NBV Väst Göteborg, Temsy Of Sweden Stockholm, Više od stripa Sarajevo i Våra Barn Stockholm
----------------------------
Nedjelja, 26. februara 2023.

9.00 Skupština Bosanskohercegovačkog društva pisaca, prevodilaca i bibliotekara

Blok 6 – U fokusu

10.30 Milena Rudež, pjesnikinja i prevoditeljica
11.00 Alija Balta digitalno restaurirani strip Grička vještica, časopis Bosona i izdavač Više od stripa
11.30 Pauza...

https://www.sbhfob.se/bs/event/6-sajam-bosanskohercegovacke-knjige-u-svedskoj/?fbclid=IwAR07cqufVNaRCYxK6EAb-MqKOWb659k_C7D9_FfwYvk-PrBX5mZghYmnCC0

all_ba Posted - 27/01/2023 : 21:13:13
quote:
Originally posted by jaki

Digitalizirano?


Nije se dobro izrazila, trebala je navesti digitalno restaurirano izdanje.
jaki Posted - 27/01/2023 : 21:01:29
Digitalizirano?
all_ba Posted - 27/01/2023 : 20:00:09
Hvala Vijencu i autorici teksta, književnoj kritičarki Petri Miočić Mandić!

all_ba Posted - 24/01/2023 : 17:07:35
quote:
Originally posted by J.Stickman

Prije nekoliko dana, dobio sam ovo izdanje na poklon i moram istaći pohvale za ovu sjajnu knjigu. Od pratećih tekstova do dizajna, ukupne opreme izdanja. Strip nikada nisam imao priliku čitati, za razliku od knjige, pa jedva čekam da počnem. Jer sam čuo toliko dobroga o njemu.



Hvala, u ime cijele ekipe koja je radila na ovome izdanju!
J.Stickman Posted - 24/01/2023 : 15:08:11
Prije nekoliko dana, dobio sam ovo izdanje na poklon i moram istaći pohvale za ovu sjajnu knjigu. Od pratećih tekstova do dizajna, ukupne opreme izdanja. Strip nikada nisam imao priliku čitati, za razliku od knjige, pa jedva čekam da počnem. Jer sam čuo toliko dobroga o njemu.
all_ba Posted - 03/12/2022 : 17:40:32
DANAS U BEOGRADSKOJ POLITICI!
--------------------------------------
Odličnu recenziju napisao je Igor Stanojević, novinar Politike




forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000