forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Betmen: Zemlja jedan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 22/10/2021 : 08:13:33
IZVANREDNA PRIČA O POREKLU MRAČNOG VITEZA U OKVIRU RENOMIRANE BIBLIOTEKE „ZEMLJA JEDAN“! CELOVITO IZDANJE KOJE OBUHVATA SVA TRI TOMA OVOG SERIJALA!

„BETMEN: ZEMLJA JEDAN“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 2.000 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 464
Štampa Kolor
Junak Betmen

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_BETMEN%20Zemlja%201%20prelistavanje.pdf

Scenarista Džef Džons i crtač Gari Frenk iznova osmišljavaju svet Mračnog Viteza, u kom više ne možete očekivati poznate elemente, ali zato sve vrvi od neočekivanih obrta koji grade potpuno novu i neverovatnu mitologiju jednog od najpoznatijih fiktivnih likova.

MRAČNI VITEZ ZA NOVU GENERACIJU!

SAMO MISLITE DA ZNATE NJEGOVU PRIČU.

Betmen nije heroj. On je samo čovek. Grešan, ranjiv i besan... A u Gotamu, u kom nije moguće raspoznati prijatelje od dušmana, susrešće se sa više prepreka nego ikad pre. U sumanutom pohodu na prave ubice njegovih roditelja niko neće moći da ga zaustavi, pa čak ni Alfred. I ne samo to, naći će se u savezu sa gradskim čelnicima, u borbi protiv kriminalnog sloja Gotama. Suočiće se sa starim i novim zlikovcima i, ne bi li ih sve savladao, moraće da uposli mrežu agenata i pomoćnika. A kada bude otkrio istinu koja se krije iza brojnih misterija, ceo njegov svet će se urušiti...

„A baš kad ste pomislili da nije moguće imati svež pristup Betmenu, pojave se Džons i Frenk da vam pokažu koliko grešite. Originalan, iznenađujuć i emotivan, strip ’Betmen: Zemlja jedan’ obavezno je štivo.“ – Dejmon Lindelof

„’Betmen: Zemlja jedan’, iz pera Džefa Džonsa i Garija Frenka, podseća nas na mesto koje Betmen zauzima ne samo u panteonu superheroja već i panteonu svih američkih književnih likova. Njihov strip-roman Betmena svodi na roman o sazrevanju, žestoki krimić, priču o osveti i ljubavi, na metafiziku i mit. Posredi je vraški dobro štivo.“ – Kris Terio

„BETMEN: ZEMLJA JEDAN“ na Letećem je startu u okviru SAJMA ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 2.000 dinara, od ponedeljka, 25. oktobra, do nedelje 31. oktobra 2021. Posle SAJMA ČAROBNE KNJIGE, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.250 dinara, a u ostalim knjižarama 2.999 dinara.
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Pajtos Posted - 24/12/2021 : 11:17:49
Odlično. Stripčina. Ova verzija Betmena mi je toliko bila zabavna da nisam pravio pauze, strip se pročitao "na eks" :)
DiSkAcH Posted - 21/11/2021 : 09:08:54
Dok nas ima koji primjećujemo ovakve detalje, znači da nisi čabe krečio. ;)
Imam i ona 3 Deadpula od DW i tamo sam posvuda vidio svega, od nickova forumaša na izlozima i reklamama do svašta-nečega (ne sjećam se više), mene te stvari baš raduju; a i kad sam crtač ubaci nekakve omaže i uskršnja jajca(npr Bender iz Futurame u Gimenezovoj 4-oj Sili). ;)
A Čačak je za mene Brenina pjesma i Anto. 🥸😂🤘
Rogan Posted - 20/11/2021 : 20:09:11
quote:
Originally posted by DiSkAcH


EDIT: Eh da i jedna zgodan detaljčić koji me odmah podsjetio na Anta :





Uz (na domaćim forumima) dužno odsustvo poštovanja prema Antu, ČA-ČAK sfx u Dedpulu, Betmenu i sl. su - makar kad ja prevodim - poslovični omaž Lavirintu iz Čačka.
DiSkAcH Posted - 20/11/2021 : 10:47:32
Evo pročitao sam ovu ''knjižicu'' i meni je ovo odlično sjelo.
Samo da napomenem da ja nisam totalni fan šišimiša, imam ih svega par komada u kolekciji, pomno biram, i to obično priče sa Jokerom.
Z1 sam bio bacio oko na privju još davno baš mi se svidio, alternativni Batman. Kao prvo crtež je vanserijski, predivne boje, odlične akcijske scene, ma milina.
Priča mi je super, pomalo se odmotava klupko, a najjača fora mi je što je ovo alternativni svemir pa je sve drugačije, kao i uvjek neću ništa spoilat, samo ću reći da je ovo odličan run.
Meni su sve 3 priče super, ne kužim što to nevalja kod treće priče (pretpostavlja možda malo nebulozna objašnjena vezana uz negativce?), ali meni se sve čini na istom nivou.
I kao i na kraju svake priče, na kraju treće smo dobili malu ''najavu'' nastavka koja me baš jako zaintrigirala i jedva čekam baš taj nastavak. :)

A sada samo izdanje ČK-a i tiskare Grafostil, uf neznam baš, da ne prduckam previše, bolji od Simbola, ali Rotografika je očito nenadjebiva Sr tiskara.
Stranice su dosta tanašne, a knjiga je baš teška, mala i kompaktna pa je lakše za čitati od Fibrinih mrcina, premda ovaj crtež po meni zaslužuje ipak veće izdanje.
Onda se tu kičma samih stranica uopće ne miče (dole gdje su ljepilo i traka od tkanine), zabetonirana je i ''gutter loss'' je značajan (ovaj strip je specifičan jer nema margine nego je od ruba do ruba, i još onda stave i oblačiće u ''gutter''), ali kod ovakvog uveza prednost je što se npr nakon čitanja knjiga sam vraća u prvotni oblik tje kičma se nije nakrivila i knjiga izgleda kao da nikad nije čitana.
Ugl kolko para tolko muzike, ovdje se za 150kn dobiju sva tri Metnema Z1 (preko 450 strana!) što je odlična cijena.

EDIT: Eh da i jedna zgodan detaljčić koji me odmah podsjetio na Anta :

DiSkAcH Posted - 03/11/2021 : 15:35:25
@jagoda: Nisam čitao još, ali nije li ovo alternativna dimenzija/zemlja....pa otuda i sam naziv stripa?
jagodanbg Posted - 03/11/2021 : 15:16:12
Procitano. Sasvim korektno. Bez suvisnog proseravanja i filozofiranja. Crtez top. Samo nisam uspeo da se naviknem na Alfredov izgled :)
E da, i otkud to da je Krok pozitivac?
Red Marquis Posted - 25/10/2021 : 16:12:35
E vidiš, Brainiac sam čitao, sasvim solidno, ali ovaj drugi nisam. Hvala.
Paka01 Posted - 25/10/2021 : 14:59:58
Ukoliko vam se sviđa ova kombinacija autora (Johns/Frank), preporučam da bacite oko na njihove Superman naslove, "Superman: Brainiac" i "Superman and the Legion of Super-Heroes".
Hajo Posted - 25/10/2021 : 14:49:48
Imam Fibrinu prvu knjigu,tako da preskačem ovo i uzimam dalje Fibru. I meni je priča ok, crtež odličan.
going going Posted - 24/10/2021 : 18:31:16
Prve dve epizode su odlicne! Mene je bas odusevio Betmen Zemlja jedan, treci deo nisam citao, a posto sam vec kupio Fibrinu knjigu i nastavak cu uzeti u Fibrinom ruhu.
Od mene apsolutna preporuka za Zemlju jedan! A javljam se kad procitam treci deo.
john connor Posted - 23/10/2021 : 22:27:03
Bolje procitat jednom, a ne kupit...
Shaner Posted - 23/10/2021 : 20:18:19
quote:
Originally posted by koze123

quote:
Originally posted by Shaner

Mana ovog izdanja nije format nego to što sadrži treću knjigu.




Čitao si? Druga knjiga je bila jako zanimljiva, zainteresovala me je za nastavak. Prva onako, ponoviću gradivo svakako.


Bolje pročitat dvaput prve dvije, nego jednom treću.

Shaner Posted - 23/10/2021 : 20:17:08
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Shaner

Mana ovog izdanja nije format nego to što sadrži treću knjigu.


U kom smislu je to mana?


Misli na to što je treća knjiga priličan podbačaj u odnosu na prve dve pričom.


To.

Red Marquis Posted - 23/10/2021 : 15:19:56
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Shaner

Mana ovog izdanja nije format nego to što sadrži treću knjigu.


U kom smislu je to mana?


Misli na to što je treća knjiga priličan podbačaj u odnosu na prve dve pričom.
PaoloRivera Posted - 23/10/2021 : 14:12:23
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moram priznat da me privlači ovo ČK izdanje zbog manjeg formata (da, već sam više puta napisao kako neke stripove ipak više volim u manjem formatu, pogotovo amere)


Same here, nema potrebe da sve bude absolute format.

Dugo sam se neckao dal da uzmem Fibrinu prvu knjigu, izmedu ostalog bas zato sto nemam potrebu kupovati skupo izdanje u tom ogromnom formatu, a da pritom ne znam ni hoce li mi prica biti tako dobra da to uopce opravdava. Ali cim sam vidio da ce Carobnjaci izbaciti svoje izdanje, odmah sam se odlucio za njihovo!

Jos k tome obuhvaca sva tri americka trejda i zadrzava originalni dizajn korica, a vjerojatno ce kostati manje od Fibrine prve knjige… no-brainer
delboj Posted - 23/10/2021 : 13:37:53
quote:
Originally posted by Shaner

Mana ovog izdanja nije format nego to što sadrži treću knjigu.


U kom smislu je to mana?
anto Posted - 23/10/2021 : 13:34:46
nisam znao da ČK izdanje sadrži sva tri toma - to je odlično,jer je baš znatna razlika u ceni između ovog stripa i fibrina dva.
koze123 Posted - 23/10/2021 : 12:46:43
quote:
Originally posted by Shaner

Mana ovog izdanja nije format nego to što sadrži treću knjigu.




Čitao si? Druga knjiga je bila jako zanimljiva, zainteresovala me je za nastavak. Prva onako, ponoviću gradivo svakako.
Shaner Posted - 23/10/2021 : 09:45:28
Mana ovog izdanja nije format nego to što sadrži treću knjigu.

DiSkAcH Posted - 23/10/2021 : 07:56:09
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ovo je sve do sada izašlo (Fibrine knjige 1 i 2) ili je to 160 stranica fodataka u odnosu na Fibrinu prvu knjigu?


Prva, druga i treća knjiga zajedno.



Da da, znam da je Fibrina prva knjiga zapravo 1 i 2, a druga je zapravo 3. I to je onda kompletan serijal za sada.
Moram priznat da me privlači ovo ČK izdanje zbog manjeg formata (da, već sam više puta napisao kako neke stripove ipak više volim u manjem formatu, pogotovo amere)...razmislim pa se odlučim.
Red Marquis Posted - 22/10/2021 : 13:15:19
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ovo je sve do sada izašlo (Fibrine knjige 1 i 2) ili je to 160 stranica fodataka u odnosu na Fibrinu prvu knjigu?


Prva, druga i treća knjiga zajedno.
karven Posted - 22/10/2021 : 13:04:45
sve što je izašlo
DiSkAcH Posted - 22/10/2021 : 12:53:32
Ovo je sve do sada izašlo (Fibrine knjige 1 i 2) ili je to 160 stranica fodataka u odnosu na Fibrinu prvu knjigu?
jagodanbg Posted - 22/10/2021 : 10:10:55
Ovo se uzima obavezno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000