forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 [ПЕРГАМ / PERGAM] Mister No 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
pergam Posted - 25/10/2021 : 17:12:37
👁‍🗨 PREDSTAVLJAMO: Mister No 1 - Ubijte Krugera!; Noć smrti; Orlov let 👁‍🗨





Pozdrav društvo,

Pergamov prvi trobroj 🍀 Mister Noa je među nama i moramo priznati: ispao je vrhunski!

Naslove i brojeve možete vidjeti na slikama, u pitanju su epizode nikad prije objavljene na ovim prostorima!

Trenutno dostupno u Striparnici Colosseum Banja Luka i kod nas u Trebinju, a ubrzo, nadamo se, i drugdje...

Promo cijena u prva dva mjeseca je 17 KM / 1000 din / 8,5€
Kasnije, puna 21 KM / 1250 din/ 10,5€

Pozdravljamo Vas do sljedećeg izdanja!
Živjeli!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Hercule Poirot Posted - 23/11/2021 : 18:52:55
Stiglo danas. Perfektno izdanje! Unutar korice je označeno kao knjiga 1,što mi odgovara. Preostale naslovnice također u boji, tisak odličan, prijevod također, meni super izdanje.
mezzano Posted - 12/11/2021 : 14:21:38
Hvala. Ne smeta mi nešto naročito, ali mi je bilo malo nelogično da ima od svih korica po 2. Za prvu mi je bilo možda i prihvatljivo, ali one dve kasnije su mi baš bile nekako višak.
djukak Posted - 12/11/2021 : 08:27:45
quote:
Originally posted by mezzano

Da li je meni zapao takav primerak ili su sve naslovnice duplirane, tj. ima ih po dve? I prva i druge dve?



Takav primjerak. Kod mene je sve regularno.
mezzano Posted - 11/11/2021 : 22:38:41
Da li je meni zapao takav primerak ili su sve naslovnice duplirane, tj. ima ih po dve? I prva i druge dve?
zlatan bihac Posted - 09/11/2021 : 21:28:45
Ko ce znati kakav tempo ce biti, ali mi zasad ipak to sporo ide...bas gledam, prvo izdanje, storije je izaslo pocetkom juna..vise od pet mjeseci, samo cetiri izdanja, to nije cak ni jedno mjesecno...mora to ipak brze ici..
tosha Posted - 09/11/2021 : 20:58:39
Svako koliko je planirano da izlazi svako 3mj ili?
zlatan bihac Posted - 09/11/2021 : 20:56:08
Dosao i meni prvi broj...moram reci da uzivo izgleda jos bolje..vrhunski..korice mi se posebno dojmljive..original bonelli format..preporuka svima..
Deki86 Posted - 04/11/2021 : 13:45:56
To preko aukcija ili na neki drugi način?

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Deki86

Pročitao sam sve nastavke Mister Noa do ove epizode, zaista bi volio pratiti ovaj serijal i dalje, ali me zanima gdje se u Hr može kupiti ovaj strip? Hvala unaprijed na odgovoru.


Ili možeš kod Osma koji ima uplate i slanje iz Hrvatske...

ReemCP Posted - 02/11/2021 : 15:41:43
Super to ide, čak mi je i veća želja da ovaj trobroj ima jači gas u odnosu na ono dr. izdanje, ali kako bilo, Mister No je opet živ!
Hercule Poirot Posted - 02/11/2021 : 14:49:49
Vrhunski, vrhunski, top ritam Mister Noa!
djukak Posted - 02/11/2021 : 08:04:18
Najava za naredni broj Mister Noa

supermark Posted - 02/11/2021 : 07:48:40
Ovdje još jedan padobranac koji glasuje za c/b verziju
logo111 Posted - 02/11/2021 : 06:29:35
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Paka01

Ovo navedeno jedno 3 puta izgleda bolje crno-bijelo nego u boji.


a meni izgleda u boji 30 puta bolje
quote:
Originally posted by karven

Sve što si okačio je nadasve užasno.


a meni je cb užasno



apsolutno se slažem.

mada ja generalno preferiram želje kupaca. u konkretnom mister no slučaju, ako većina koja će kupovati ovo izdanje želi c/b, tako im ga i dati. a ja subjektivno uvijek preferiram izdanja u boji.


Naravno da su oni stavljeni c/b primjeri užasni.

Ali dobro, tih par padobranaca sa suprotnim ukusom (ili neukusom) su samo izuzetak koji potvrđuje pravilo.

Uopće ne sumnjam da će kolorni Mister No (kao uostalom i ovaj c/b) imati svoje kupce i to baš zato jer im se takvo izdanje sviđa.
I like girlz Posted - 01/11/2021 : 10:31:10
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Paka01

Ovo navedeno jedno 3 puta izgleda bolje crno-bijelo nego u boji.


a meni izgleda u boji 30 puta bolje
quote:
Originally posted by karven

Sve što si okačio je nadasve užasno.


a meni je cb užasno



apsolutno se slažem.

mada ja generalno preferiram želje kupaca. u konkretnom mister no slučaju, ako većina koja će kupovati ovo izdanje želi c/b, tako im ga i dati. a ja subjektivno uvijek preferiram izdanja u boji.
anto Posted - 01/11/2021 : 09:43:13
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by anto

inače,kad deci dam neki crno beli strip,gledaju me u neverici u fazonu wtf iz dis???
doduše,nisam još pokušao sa mangama.



A što ih tata ne povede na neku izložbu grafika, valjda to ima u Čačku, neki put?

I šta se desilo sa likovnim u školama? Ako to još postoji, nekad se crtalo i tušem, ne samo bojama.


vidiš,lepa ideja.
borg Posted - 31/10/2021 : 22:52:06
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by anto

inače,kad deci dam neki crno beli strip,gledaju me u neverici u fazonu wtf iz dis???
doduše,nisam još pokušao sa mangama.



A što ih tata ne povede na neku izložbu grafika, valjda to ima u Čačku, neki put?

I šta se desilo sa likovnim u školama? Ako to još postoji, nekad se crtalo i tušem, ne samo bojama.



Danas se crta online.
alexts Posted - 31/10/2021 : 22:48:52
quote:
Originally posted by anto

inače,kad deci dam neki crno beli strip,gledaju me u neverici u fazonu wtf iz dis???
doduše,nisam još pokušao sa mangama.



A što ih tata ne povede na neku izložbu grafika, valjda to ima u Čačku, neki put?

I šta se desilo sa likovnim u školama? Ako to još postoji, nekad se crtalo i tušem, ne samo bojama.
verab Posted - 31/10/2021 : 22:34:48
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by logo111

quote:
[i]Originally posted by verab




A šta imaš protiv Painta? Paint je zakon!
Zagor je savršeno obojan, ko bojanka za djecu. I to je ok.




O "veliki čovječe", pa znamo mi od prije da si prerastao Zagora.

Ali nema veze, javi ti jos jednom da se zna, da ne mislimo da si mal.

Jer kad ponavljas sebi da si velik...jos narasteš



o čemu ti? kakvo prerastanje, mal, velik... ??

Zagora sam čitao dok se ti nisi ni rodio, a čitam ga i dalje. Jasno, ne s istim očima.

Inače, rasprava je o boji ne o sadržaju.

I ne trudi se, ti me ne možeš uvrijediti, niti me smetaš...
borg Posted - 31/10/2021 : 22:26:23
A zašto bi neki artist odvojio godinu dana da naknadno oboji svoje stripove? Iz hira?
Pa... Čita se crno belo, naročito mange... Malo detalja, malo teksta, grafički nije zahtevno za čitanje...
Ajd mi reci koliko će dečurlije pre pročitati (C/B): 300-400 strana From hell nego 2000 strana neke mange?

Da se razumemo, ja sam ljubitelj C/B, i stalno smaram Markosa da bude što više takvih stripova...
Ali treba priznati i afinitet prema kome teži tržište...
Mada, sam se prijatno iznenadio da Fibra crno bela izdanja prodaje previše brzo. Za razloge ne znam, ali mi je drago.

RadioClash Posted - 31/10/2021 : 22:17:31
Kada god čujem ovo da mladi ne čitaju CB stripove, ja se zapitam da li vi imate neke svoje izvore za koje ja ne znam, jer mladi čitaju crno bujele stripove.
Znate mange.Ili se to ne računa.
lwood Posted - 31/10/2021 : 22:12:08
Ma boja je ok za Bonelli.Stare Texove priče ne bi vjerovatno nikad ni pročita da nisan nabavija republikino izdanje u boji.
logo111 Posted - 31/10/2021 : 22:10:57
quote:
Originally posted by verab




A šta imaš protiv Painta? Paint je zakon!
Zagor je savršeno obojan, ko bojanka za djecu. I to je ok.

[/quote]

O "veliki čovječe", pa znamo mi od prije da si prerastao Zagora.

Ali nema veze, javi ti jos jednom da se zna, da ne mislimo da si mal.

Jer kad ponavljas sebi da si velik...jos narasteš
borg Posted - 31/10/2021 : 22:09:51
From hell je crtač krenuo sam da boji, uz korekciju crteža. Treba crtati oštru liniju, ukloniti dosta senčenja, i dobro obojiti...
Kad se koriguje tako crtež, onda se i dobro oboji i bude to solidno.
Obskurne gradove bi trebalo integrale da izbace, kolorisane, prilično dobro odrađeno.
Nadam se da će to neko izdati, (iako imam većinu pojedinačnih) verovatno bih kupio ta dva integrala.
Primer brutalnog kolora je i Hombre, gde kolor stvarno prija oku. Ali je strip čini mi se od početka crtan za kolor varijantu.
Bone što čekamo da Vuk završi, i ja sam priželjkivao u koloru. I to najviše zbog budućih generacija, baš to što kaže Anto.
Mladi gledaju u crno belo kao da umesto sijalice neko im da fenjer da upale... Da nije tako ne bi se crno beli stripovi naknadno bojili. Tržište zahteva i tu varijantu.
Crno beli crtež je mnogo zahtevniji. Zahteva više pažnje. Razvija inteligenciju. Maštu...
Boja se lakše čita, odmara, predmeti i detalji se lakše opažaju u kadrovima...

Ali, ovo što boje Zagora, mi nije dobro odrađeno. Niti je crtež prilagođavan značajnije, niti je to bojeno kako treba. Sve je po ključu. Ali razumem ljude kojima je obojen Zagor prijatniji, opuštajući, drugačiji...
verab Posted - 31/10/2021 : 21:52:09
quote:
Originally posted by Paka01



Nekakav anonimus iz Bonelli uredništva koji se igra sa paintom na rekoloriranju starih crno-bijelih stripova



A šta imaš protiv Painta? Paint je zakon!
Zagor je savršeno obojan, ko bojanka za djecu. I to je ok.

[/url]



anto Posted - 31/10/2021 : 21:46:07
inače,kad deci dam neki crno beli strip,gledaju me u neverici u fazonu wtf iz dis???
doduše,nisam još pokušao sa mangama.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000