forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Moždani udar-pomoć!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 02/11/2021 : 19:05:28
Na žalost mama mi je imala moždani udar prije par dana i lijeva strana joj je otišla.Lijevostrana hemipareza.Lijevu ruku ne pomiće,lijevu nogu malo tj.nepokretna je.
Mozak i govor joj radi normalno.Bar je tako izgledalo kad sam pričao s njom.Nemam pojma o bolestima pa kad sam nakon 4 dana uspio dobiti doktoricu na telefon(covid) iznenadila me je kad mi je rekla da možda i neće dobiti toplice.Pa sam se zapitao pa ko onda ide u toplice kad tako teški slučajevi nisu sigurni za toplice?Nemam pojma ni ko odlučuje o toplicama.Doktorica kaže da fiziolog odlučuje?Meni bi bilo vrlo teško kad bi je vratili kući(a izgleda da im je to forte)jer ja nisam baš vičan o njegovanju a i brat mi je OCD tip.Pa sam se ponadao da će je direktno iz bolnice ići u toplice?Isto tako ta rehabilitacija od 2 puta tjedno što će neko doći mi liči na srpdnju za nepokretnog pacijenta.Mislim sumnjam da če se netko rehabilitirat od takve terapije.
Koje toplice su poznate po rehabilitaciji u HR od moždanog udara i da li se privatno može platiti i koliko bi to koštalo?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 05/11/2021 : 09:32:52
Cudi me da u RH nisu neke klinike, odnosno lijecilista stavili u ono usko zdrijelo kod Gorskog Kotara, oko Ogulina, Delnica, bar je svakom nekako na pola puta. Ima i lijepih suma, prirode.
Npr. Netko iz Dalmacije mora preci stotine kilometara do Lipika, Krapinskih mjesto na pola puta. Lakse pacijentu u transportu, a i obitelji manji troskovi.
tihomirduras Posted - 04/11/2021 : 22:26:23


Probaj ovdje, otac je bio ovdje 4 tjedna doduše prije 11g onda su stvarno bili izvrsni i fizioterapeuti, sestre, njegovateljice, samo riječi hvale imam za osoblje. Najbolje je da nazoveš i raspitaš se o mogućnostima.
jaki Posted - 04/11/2021 : 19:14:53
Hvala ljudi,
Krapinske imaju listu čekanja od godine dana preko HZZO a privatno ne primaju trenutno...
Uglavnom,mama mi sutra dolazi kući pa ćemo vidjeti otpusno pismo i što će obiteljska lječnica pripisati.
Već mi je sestra počela vrdat tipa 2 puta tjedno fizio i patronažna sestra i to da patronažna radi samo oko rana a ne presvlačenje pelena i pranje.
Dok su mi neki ljudi rekli da su dobili svakodnevno patronažnu koja sve radi uostalom kako je i moja mama radila kad je tamo davnih šezdesetih bila u patronaži.Još bi ekstra starijim ljudima počistila i skuvala ako triba.
supermark Posted - 04/11/2021 : 14:35:37
Drži se, Jaki
Mi oko Zagreba možemo uskočiti sa prijevozom i slično ako vas dopadnu Krapinske Toplice
Poli Posted - 04/11/2021 : 14:18:24

Budite jaki!


GGG Posted - 04/11/2021 : 09:36:20
Baš smo o tome pričali sa jednim suradnikom danas ujutro(konkretno imao je primjer ujne u Njemačkoj) i njemu su rekli, da sve što se popravi, popravi se najbolje u prvih nekoliko mjeseci, do pola godine, tako da ne čekaj ništa, nego probajte što prije nači neku terapiju ili toplice , makar u vlastitoj organizaciji. Ovaj dio preko zdravstvenog sistema rješavaj usput, ako nešto dobiješ super, ali najvažnije je sa rehabilitacijom početi što prije (i po mogučnosti što bolje)
RAKOSI4 Posted - 04/11/2021 : 08:16:37
Jaki drž se i neka ti mater šta prije ozdravi
BeaGea Posted - 03/11/2021 : 09:15:01
Ne mogu ti pomoci, ali podrška svakako. Držite se!
Deers Posted - 03/11/2021 : 07:05:59
Držite se, jaki!
zkne Posted - 02/11/2021 : 23:53:02
Podrska jaki! Nadam se da ce majka brzo biti bolje!
Shaner Posted - 02/11/2021 : 23:33:43
Drži se jaki!

Nadam se da će se mama oporaviti čim prije.

Oki Posted - 02/11/2021 : 23:19:57
Jaki i od mene želje za brzim oporavkom majke…
Mojeg starog je drugi moždani strefio pred četiri godine (imao je tada 64 godine),bio je isto tako jak, desna strana mozga 7cm raspon krvarenja, oduzelo mu cijelu ljevu stranu. Kada sam ga posjetio idući dan u bolnici jedva je mrmljao “gotovsa, gotovsa!” (gotov sam, gotov sam), ali se lagano kroz vrijeme dobio…za nekih pola godine je opet vozio auto, a ni dan danas mu mozak ne radi dobro-zamuckuje čim se malo uzbudi, pa nije preporučljivo da ga itko ljuti, a nekih jednostavnih stvari se ne može sjetiti nikako ni kada treba.
Jbg, pošto je i srčani bolesnik, njemu terapija u toplicama nije dolazila u obzir, ali eto, motoričke sposobnosti su skroz ok sada kada se bliži sedamdesetoj.
Što se tiče toplica, ja sam pred godinu dana tri tjedna boravio u Topuskom nakon operacije koljena. Ne znam kako stoje sa terapijama nakon moždanog, ali što se tiče mojeg iskustva tamo…ono objekti, zgrade, dosta oronuli i zastarjeli, ali sve je čisto i uredno, a kompletno osoblje počev od doktorice koja me je primila do svih mogućih djelatnika po terapijama od mene imaju maksimalnu ocjenu jer su pokazali da su ljudi koji rade svoj posao i rade ga kako treba.
panzer Posted - 02/11/2021 : 22:42:52
Moj otac imao je moždani udar prije nekoliko tjedana, ali bio je poprilično blag (ako se to kod moždanog uopšte može reči).

Bez problema dobio je toplice ...
Mozes77 Posted - 02/11/2021 : 22:33:54
Podrska,valjda ce sve biti u redu.
Peyo Posted - 02/11/2021 : 22:20:54
Hrabro jaki.

Držim fige da ti se mama oporavi u (nadam se) toplicama.
roby05 Posted - 02/11/2021 : 22:18:51
Drzi se Jaki!!!
velka031 Posted - 02/11/2021 : 22:11:52
Drži se, svako dobro.
tinton Posted - 02/11/2021 : 22:08:21
Moja podrška, jaki.
Shvaćam da je teška situacija, ali nadam se da ćete se ipak izvući iz nje na najbolji mogući način.
Damir82 Posted - 02/11/2021 : 21:47:10
Drži se jaki,zovi bolnice, pitaj ljude nadam se da ima netko ovdje na forumu tko ti može pomoć,samo nemoj klonut duhom, sve će bit u redu !
Pozdrav i drži se
tex2 Posted - 02/11/2021 : 21:07:59
Drž se jaki!
jaki Posted - 02/11/2021 : 20:53:19
Hvala vam svima.
Zvat cu razne toplice i vidjeti koje primaju nepokretne pacijente poslije moždanog udara.
logo111 Posted - 02/11/2021 : 20:50:11
Nazalost imam u obitelji svježa i loša iskustva sa slicnom situacijom.
Odluka o toplicama ovisi o stručnoj procjeni dali postoji mogucnost poboljsanja i dob pacijenta.
Dobro je razmisliti i o placanju i angazmanu osobnog fizioterapetu koji ce sa njom raditi kod kuce i to puno vise sati nego ce to biti u nekim toplicama.
Nazalost nailaziti ces na milijun problema. Drzi te se. Puno srece s oporavkom.
Tutta Posted - 02/11/2021 : 20:47:56
Uh Jaki jbm ti sunce. Obavezno toplice... nemam pojma kako je dole kod vas, ovdje, doktor da preporuku, i zdravstveno to odobri. Možda oni još od svog doktora pregled zatraže, ma isto je jebada... Sve najbolje!
vukozec Posted - 02/11/2021 : 20:34:26
Mislim da su Krapinske, Stubičke i Varaždinske toplice glavni centri, odnosno specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju. Ne znam koje su najbolje, možda Krapinske (tamo je bila na rehabilitaciji osoba iz moje obitelji). Bikovka u Makarskoj je također rehabilitacijski centar, nisam siguran da imaju puni program kao ovi glavni, ali moguće da se dio terapije može i tamo odraditi.

Ne znam kako točno ide proces dobivanja smještaja, hzzo, privatno, veze, nadoplate, itd., nadam se da će ti se javiti netko sa konkretnijim iskustvom.

Proces oporavka je uvijek individualan, razlikuje se od pojedinca do pojedinca, no uvijek je obitelj ta koja mora iznijeti najveći teret. Budite čvrsti i sretno s oporavkom.
Jerry Krause Posted - 02/11/2021 : 20:27:57
Drži se jaki. Svakako toplice i što duže i češće to bolje. Meni je stric prije 11 godina doživio moždani, nešto slično kao tvojoj mami, samo mu se oduzela desna ruka i noga. Bio je ubrzo nakon moždanog 2 tjedna u toplicama i to je, nažalost, sve što je uradio u zadnjih 11 godina.
Mogao je on jednom godišnje dobivati te toplice od posebne komisije, ali je uvijek odbijao jer je htio da žena bude uz njega, ali je ona mogla samo uz plaćanje boravka u toplicama, a za to nisu imali novca. Rezultat svega danas je da mu se desna ruka ostala nepokretna, a prsti na nozi su mu se toliko skvrčili da praktički više ne može ni hodati. Da je imao novaca za češći boravak u toplicama 99% je da bi se potpuno oporavio.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000