forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 321 - Crne suze

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 02/11/2021 : 17:15:08
Čovjeku se razmazala maskara, a sada svi paničare...



Crtež: Cassaroi
Scenarij: Mignacco

Broj originala 641.

Već na shop.strip-agent.hr

Ovih dana u striparnicama. Na kioscima mjesec dana nakon prethodnoh broja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 25/11/2021 : 12:53:28
Priča je glupava,al je zato crtež užasan.
Ted Miller Posted - 23/11/2021 : 13:36:24
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Curunir

Jebem "vizualnu umjetnost" koja je toliko slijepa da u ovim škrabotinama vidi nešto dobro.



Da bi shvatio Cassarove, a pogotovo brata Gasparea, morao bi gledati dalje od Zagora. To su stari lisci koji itekako znaju kvalitetno crtati.

To što oni ovako rade Zagora, najbolje uz kafu i kićso da prozboriš koju sa Buratinijem.

A uz ovu knjigu svako može naučiti kako da ''škraba'' Cassaro stajl:
https://www.tebeosfera.com/autores/cassaro_gaspare.html



teško to takvima objašnjavat, imaju samo dva moda - ne sviđa mi se / sviđa mi se takav stil, i to je to.
I onda je ovaj prvi "užaš, škrabotine, crtež male djece", drugi sve najbolje... no dobro :D
Vlladimir Posted - 23/11/2021 : 11:58:41
quote:
Originally posted by Curunir

Jebem "vizualnu umjetnost" koja je toliko slijepa da u ovim škrabotinama vidi nešto dobro.



Da bi shvatio Cassarove, a pogotovo brata Gasparea, morao bi gledati dalje od Zagora. To su stari lisci koji itekako znaju kvalitetno crtati.

To što oni ovako rade Zagora, najbolje uz kafu i kićso da prozboriš koju sa Buratinijem.

A uz ovu knjigu svako može naučiti kako da ''škraba'' Cassaro stajl:
https://www.tebeosfera.com/autores/cassaro_gaspare.html
dzoni Posted - 21/11/2021 : 11:45:22
J.A. odiseja je solidna,ima i vrlo dobrih epizoda...posle J.A. odiseje krece losiji deo ali povremeno uleti i neka dobra epizoda
Dwayne_Looney Posted - 20/11/2021 : 20:43:41
quote:
Originally posted by dzoni

hvala...napisacu komentar...inace nazalost sve manje imam slobodnog vremena pa su i moji komentari sve redji i kraci....ali ljubav prema stripu ostala je ista



I u mene ista stvar, ali komentar ti je ok, ne uzima puno vremena, a recenziji dobro dođe da se vidi kako postoje različita mišljenja i pogledi na isto djelo.

EDIT: Ja sam stao s čitanjem redovnog Zagora prije početka JA sage i stojim kao zakopan već, čini mi se, 4 godine, ali sad ću baš uzeti ovo djelo, jer je priča zasebna, u jednoj svesci i baš da vidim kakav će biti moj dojam.
dzoni Posted - 20/11/2021 : 20:20:51
hvala...napisacu komentar...inace nazalost sve manje imam slobodnog vremena pa su i moji komentari sve redji i kraci....ali ljubav prema stripu ostala je ista
Dwayne_Looney Posted - 20/11/2021 : 18:33:42
quote:
Originally posted by dzoni

procitao jutros....zanimljiva prica, a i crtez mi je ok.



dzoni, zašto ne ostaviš komentar na strip?
Ti si jedan od forumaša koji komentarima, čini mi se, ne ide van stripova pa bi mogao ostaviti svoje mišljenje i podijeliti ocjene, gore je link za recenziju. Što više komentara, to bolje.
dzoni Posted - 20/11/2021 : 18:11:58
procitao jutros....zanimljiva prica, a i crtez mi je ok.
macca1985 Posted - 14/11/2021 : 18:56:50
Crtež mi nije nešto, ali priča mi se jako svidjela! Uživao sam u njoj od prve do zadnje stranice.
supermark Posted - 13/11/2021 : 11:28:39
Tede, to sto nismo upoznati sa teorijom umjetnosti ne znači da ne mozemo komentirati sto nam se sviđa ili ne
Pa zar ti nisi nikada prokomentirao da li je neki film ili serija dobar/loš/zanimljiv/sranje itd?
Pa po tebi bi se na forumu trebale navoditi samo činjenice (crtač, scenarist i to je to), a rasprave bi bile zabranjene...
sumohrvat Posted - 13/11/2021 : 11:17:58
Ako si u top 10% teoretski znači da je bolje od tebe 700 miliona ljudi...
Jel bi ti gledao dvoboj dva tenisača rangirana oko 700 milijuntnog mjesta? Jedino ako si mazohista.
Kad si ti toliki umjetnik daj objasni nama slijepcima i neukim krkanima što je tebi umjetnost kod ovog crtača. Daj nas uputi? Proširi nam vidike,ukaži na njegove kvalitete... Evo, ja za ovog crtača tvrdim da je kompletni šit od crtača, ti me stručno uvjeri da nije...
Ted Miller Posted - 13/11/2021 : 09:02:33
pročitao sam i ja pa što, preletjeti kroz strip ne znači da se kužiš u umjetnost stripa.
Ništa ja ne kažem, piši što želiš, imaš svoj ukus, samo imaj na umu da se nekakvo nekonstruktivno kritiziranje, blaćenje i ismijavanje radova ljudi koji se cijeli život trude razviti skillove i vjerojatno su u top 10 % na svijetu glede njih, veoma negativno reflektira na ostatak zajednice.

Mislio sam da su stripovnjaci malo složniji i topliji ljudi al eto, ima svega.
sumohrvat Posted - 12/11/2021 : 21:27:44
quote:
Originally posted by Ted Miller

quote:
Originally posted by sumohrvat

Crtež je na razini?
Ali na kojoj razini 😂😂😂



ja se bavim vizualnom umjetnošću i vidim i priznam ako crtač negdje pogriješi u anatomiji, perspektivi, ali blatiti nekoga jer ti ne paše njegov stil i da pritom ne uvažavaš sve dobre elemente koje crtač donosi svojim vizualnim pripovjedanjem scenarija je krajnje bezobrazno i bahato pogotovo od strane ljudi koji nemaju ni tehničko znanje precrtati radove tih autora.

No dobro, ako vas to zabavlja, što da vam čovjek radi.



Brate mili, sad bi još ti trebao znati bolje od mene samog što se meni sviđa ili ne sviđa... I da ne znam nacrtati ni Čiča Glišu pročitao sam u životu nekoliko tisuća stripova i valjda mogu ocijeniti što mi je oku ugodan crtež, a koji crtež mi je sranje. A ovaj crtež me jednostavno ne može uživit u priču, nema mi te neke dinamike, jednostavno mi je loš.
Ted Miller Posted - 12/11/2021 : 17:01:41
sve okey logo :) komedijaši tipa Curunir su kao kamenčić na putu, šutneš i ideš dalje.

moj "kreativan" nick je zapravo ime koje sam Tex Willer koristi ponekad, nisam ja tu ništa izmišljao, samo mi je bilo fora.
logo111 Posted - 12/11/2021 : 14:19:28
quote:
Originally posted by Curunir

Jebem "vizualnu umjetnost" koja je toliko slijepa da u ovim škrabotinama vidi nešto dobro.
Valjda postoji neki minimum, makar to sve bio Bonellijev šund, kad i malo dijete vidi o čemu je riječ.
Tede Millere (kako kreativno), jadna je ta tvoja umjetnost, posve si slijep. Što manje pišeš, mudriji si.
I onda još uzimaš pravo govoriti nekome što smije, što ne smije.
Vidiš, nitko nije dosad komentirao tvoje infantilne postove tipa "ajme sve je super", nama to ne smeta.
Ali ti si uzimaš za pravo napasti ljude jer su dali svoje mišljenje, koje je u ovom slučaju zapravo jedino moguće za svakoga tko ima makar 3 žive sive stanice.



Ti si baš pozvan drugima brojiti sive stanice.

Da si se razumio u strip i ono što si radio ne bi dobio "nogu u guzicu" od strip izdavača gdje si dobio šansu.

Uglavnom Tede Miller ne obaziri se na ove "samoprozvane stručnjake" nego uživaj u stripu.
Curunir Posted - 12/11/2021 : 13:40:28
Jebem "vizualnu umjetnost" koja je toliko slijepa da u ovim škrabotinama vidi nešto dobro.
Valjda postoji neki minimum, makar to sve bio Bonellijev šund, kad i malo dijete vidi o čemu je riječ.
Tede Millere (kako kreativno), jadna je ta tvoja umjetnost, posve si slijep. Što manje pišeš, mudriji si.
I onda još uzimaš pravo govoriti nekome što smije, što ne smije.
Vidiš, nitko nije dosad komentirao tvoje infantilne postove tipa "ajme sve je super", nama to ne smeta.
Ali ti si uzimaš za pravo napasti ljude jer su dali svoje mišljenje, koje je u ovom slučaju zapravo jedino moguće za svakoga tko ima makar 3 žive sive stanice.
lwood Posted - 12/11/2021 : 12:29:14
quote:
Originally posted by Ted Miller

quote:
Originally posted by sumohrvat

Crtež je na razini?
Ali na kojoj razini 😂😂😂



ja se bavim vizualnom umjetnošću i vidim i priznam ako crtač negdje pogriješi u anatomiji, perspektivi, ali blatiti nekoga jer ti ne paše njegov stil i da pritom ne uvažavaš sve dobre elemente koje crtač donosi svojim vizualnim pripovjedanjem scenarija je krajnje bezobrazno i bahato pogotovo od strane ljudi koji nemaju ni tehničko znanje precrtati radove tih autora.

No dobro, ako vas to zabavlja, što da vam čovjek radi.


Ovde si u krivu,sumo ka potrošač odnosno kupac itekako ima pravo komentirat. Taman da nema pojma o crtanju.
Ted Miller Posted - 12/11/2021 : 12:21:04
quote:
Originally posted by Poli


Pa dobro, ne moze svatko biti na razini "sest prstiju na ruci", ali dobro, covjek se uci dok je mlad, a i kad ostari, i dalje se uci, svaki dan nesto novo, cak vise puta. :D







tako je, čak i najbolji od najboljih uvijek imaju prostora za napredak.
Neki od najboljih strip crtača koji god da su oni po vama, prava su rijetkost i treba ih iznimno cijeniti, ljudi koji dobro crtaju cijeli svoj život ne mogu doseći te legende, svaka čast i njima.
Poli Posted - 12/11/2021 : 11:35:16

Pa dobro, ne moze svatko biti na razini "sest prstiju na ruci", ali dobro, covjek se uci dok je mlad, a i kad ostari, i dalje se uci, svaki dan nesto novo, cak vise puta. :D


Ted Miller Posted - 12/11/2021 : 10:12:02
quote:
Originally posted by sumohrvat

Crtež je na razini?
Ali na kojoj razini 😂😂😂



ja se bavim vizualnom umjetnošću i vidim i priznam ako crtač negdje pogriješi u anatomiji, perspektivi, ali blatiti nekoga jer ti ne paše njegov stil i da pritom ne uvažavaš sve dobre elemente koje crtač donosi svojim vizualnim pripovjedanjem scenarija je krajnje bezobrazno i bahato pogotovo od strane ljudi koji nemaju ni tehničko znanje precrtati radove tih autora.

No dobro, ako vas to zabavlja, što da vam čovjek radi.
sumohrvat Posted - 11/11/2021 : 22:49:34
Crtež je na razini?
Ali na kojoj razini 😂😂😂
Gru Posted - 11/11/2021 : 21:54:45
quote:
Originally posted by Ted Miller

quote:
Originally posted by Gru

Nisam još čitao pa ne mogu davati nikakvo mišljenje o epizode, ali autori ovoga, Mignacco i Cassarovi, jel ovo najgori tandem Bonellija?



o čem pričaš negativče !?

Crtež je na razini, držiš se vjerojatno negdje nekog davnog komentara kao pijan plota gdje se nekome nisu svidjeli ti crtači zbog osobnog ukusa / neukusa koji nema nikakve veze sa objektivnošću.



Cassarovi su dobri samo za bojati sobu jupolom, a o Mignaccu je sve rečeno. No eto, da te utješim, kupit ću i ovaj broj pa ću ostaviti komentar.
Ted Miller Posted - 11/11/2021 : 10:29:00
quote:
Originally posted by Gru

Nisam još čitao pa ne mogu davati nikakvo mišljenje o epizode, ali autori ovoga, Mignacco i Cassarovi, jel ovo najgori tandem Bonellija?



o čem pričaš negativče !?

Crtež je na razini, držiš se vjerojatno negdje nekog davnog komentara kao pijan plota gdje se nekome nisu svidjeli ti crtači zbog osobnog ukusa / neukusa koji nema nikakve veze sa objektivnošću.
Gru Posted - 11/11/2021 : 00:18:26
Nisam još čitao pa ne mogu davati nikakvo mišljenje o epizode, ali autori ovoga, Mignacco i Cassarovi, jel ovo najgori tandem Bonellija?
Ted Miller Posted - 10/11/2021 : 19:28:47
bespotrebno ste ocrnili epizodu, meni zanimljivo, humor sa Chicom baš okey jer ga nije bilo već neko vrijeme, sve u svemu ok epizoda, crtež mi se svidio, također, volim primječivati kako svaki crtač drugačije prikazuje izraze lica, emocije, pa onda renderiranje pejzaža i slično.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000