forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO najavljuje: AVANTURE BLEJKA I MORTIMERA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 20/07/2021 : 20:32:26


Dragi prijatelji,

Nakon Malog Nema, Lensa, uskoro i Lobačeva, spremamo vam sabrana dela još jednog neizmerno značajnog stripa - Avanture Blejka i Mortimera, koji ujedno predtavlja i jedan od temelja BD škole.
Potpisali smo ugovor za svih 12 albuma originalnog autora Edgara Pjera Žakobsa, koji će biti objavljeni u osam knjiga, u originalnom velikom formatu, po pričama:

integral 1,2,3 - Tajna Sabljarke
integral 4,5 - Misterija Velike piramide
6 Žuti znak
7 Enigma Atlantide
8 SOS Meteori
9 Đavolska zamka
10 Slučaj "Ogrlica"
integral 11,12 - Tri formule profesora Satoa

"Tajna sabljarke" izaći će do kraja godine, a zatim će ići po 2 knjige godišnje.
Nama je ovo posebno drag strip i bio nam je u mislima još od osnivanja Makonda, i veliko nam je zadovoljstvo što će ovaj komplet ugledati svetlo dana, verujemo i mnogima od vas.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
AleksandarN Posted - 27/01/2024 : 12:28:20
quote:
Originally posted by alexts

Ako je boki u pravu, vratio bi štampariji kao reklamaciju i uradili bi nov tiraž, što je u ovom slučaju jedino fer prema kupcima. Ako on samo prebacuje i krivica je do njih samih, izdavača, onda nema povlačenja o trošku štamparije. Na šta liči kako se stvar odvija?



Pitao sam ga i nece da vracaju tiraz iako je potpuna krivica stamparije (pogresili su nesto oko slaganja ploca za stampu). Zasto? Ne znam.
alexts Posted - 27/01/2024 : 12:15:15
Ako je boki u pravu, vratio bi štampariji kao reklamaciju i uradili bi nov tiraž, što je u ovom slučaju jedino fer prema kupcima. Ako on samo prebacuje i krivica je do njih samih, izdavača, onda nema povlačenja o trošku štamparije. Na šta liči kako se stvar odvija?
ŠAŠ Posted - 27/01/2024 : 10:26:30
da,boki sere.
AleksandarN Posted - 27/01/2024 : 10:09:48
quote:
Originally posted by ŠAŠ

nema štamparija nikakve veze.boje su jednostavno loše obrađene i došlo je do blagog izobličenja,stoga ti bijeli rubovi oko crnih površina.ista stvar ,samo malo blaža dogodila se i na fibrinom pogrebniku 1



Ti bolje znas od mene a meni je Boki (Makondo) prekjuce rekao sta se desilo?
ŠAŠ Posted - 27/01/2024 : 10:06:13
nema štamparija nikakve veze.boje su jednostavno loše obrađene i došlo je do blagog izobličenja,stoga ti bijeli rubovi oko crnih površina.ista stvar ,samo malo blaža dogodila se i na fibrinom pogrebniku 1
AleksandarN Posted - 27/01/2024 : 08:24:30
quote:
Originally posted by borg

Ovo kao da su Makondu uvalili loše materijale. Ko zna, možda se bave takvim smicalicama...
Ili je Makondo otišao u suviše tamne boje štampe.

Jel komentarisao neko od njih izdanje?







Nisu uvaljeni losi materijali nego je stamparija zeznula.
Jozzinelli Posted - 27/01/2024 : 03:23:27
Meni se ne sviđa boja ni kod ovog francuskog-belgijskog izdanja, suviše je drečava...

Verovatno je Makondo hteo da dobije na retro-filingu potamnjivanjem kolora, ali nije najbolje ispalo.
...A možda je ipak i do vrste papira ili loših materijala?

Što se mene tiče, posmatrano na ovim primerima, najbolji bi bio kolor nešto između Makondovog i originalnog izdanja.

alexts Posted - 27/01/2024 : 00:57:09
Verovatno, samo ne javno.
borg Posted - 26/01/2024 : 23:58:29
Ovo kao da su Makondu uvalili loše materijale. Ko zna, možda se bave takvim smicalicama...
Ili je Makondo otišao u suviše tamne boje štampe.

Jel komentarisao neko od njih izdanje?



alexts Posted - 26/01/2024 : 21:45:06
Zelena boja uniformi, koja je prirodno svetlija od crne, je toliko tamna kod Makonda da je prešla u crnu. Crna je toliko svetla, da je prešla u svetlo sivu. Tako da se dobio suprotan kontrast, od onog kakav bi trebalo da bude, svetlost i senka su zamenili mesta.
panda Posted - 26/01/2024 : 21:28:08
Ja sam ovo drzao u ruci na sajmu, nije na nevidjeno, al reko ajde - mozda bolje ne moze, izdrzace se do Zutog Znaka. Posle imam Atlantidu od Bookglobea, a ne mora ni do kraja svaki serijal da se ispostuje...

...ali ove fotke FR izdanja, malo mi je tesko kad ih vidim :)

Ajde Makondo, dajte Abelkaina pa da se rastajemo.
alexts Posted - 26/01/2024 : 20:11:39
Ili se crna boja u štampanju potrošila, a nisu je dopunjavali?

Ono što kod CB stripa izaziva bledilo kompletnog otiska se možda ovde reflektuje samo na crnu boju, kao prazan kartridž kod inkjet štampača.

Gledam na telefonu, ne mogu da procenim.
jaki Posted - 26/01/2024 : 19:15:26
Izgleda ko da su drugi fajlovi...
vetropiroman Posted - 26/01/2024 : 18:01:41
" target="_blank">
" target="_blank">

midragan Posted - 26/01/2024 : 17:31:26
[url=https://postimages.org/][/url]

[url=https://postimages.org/][/url]

[url=https://postimages.org/][/url]

[url=https://postimages.org/][/url]

[url=https://postimages.org/][/url]

Nadam se da ove slike mogu da docaraju izdanje. Tacno je da odredjene table izgledaju cudnije, posebno one gde je radnja u mraku i gde je vecinski crna pozadina. Ovde je pitanje koliko je do materijala, a koliko do nacina stampe jer sam izbor papir nije los. E sad, mozda su moji standardi takvi da bi me ČK zaposlila odmah :), ali ceo ovaj integral izgleda dosta dobro, iako ne opravdava jaku cenu koju su postavili.

AleksandarN Posted - 26/01/2024 : 11:53:05
Stripove domacih izdavaca nikada ne treba kupovati na nevidjeno jer 70% izdanja imaju neku gresku. Nasi izdavaci nemaju naviku da povlace felerican tiraz pa makar bila stamparija kriva za gresku. (Mozda se zadovolje znacajno nizom cenom ali to ne znaci nizu cenu za kupca) To je slucaj i sa ovim izdanjem - stamparija je napravila gresku i tiraz nece biti povucen niti sampanje ponovoljen. Steta jer je oskrnavljeno jedno jako bitno delo strip umetnosti.
neman Posted - 25/01/2024 : 19:57:55
Slikaću pa ću okačiti.
Nisam znao da su već bile žalbe na štampu i boje.
Ja sam kupio online na neviđeno, budala. Nisam se dobro informisao.
Marko R Posted - 24/01/2024 : 01:00:19
I na ovom (link) topic-u je postavljeno nekoliko sličnih pitanja na koja, za sada, nema odgovora. Par ljudi je pomenulo da su videli kako izgleda uživo.
alexts Posted - 23/01/2024 : 08:58:47
quote:
Originally posted by Beloyar

Pozdrav svima, malo da se uključim u raspravu kada su u pitanju ovogodišnja stripska izdanja sa Sajma i po mom utisku Blejk i Mortimer je odlično izdanje sa tehničke strane, uvez, rikna, mat papir, doduše jeste malo blijeđi otisak ali po meni je sasvim adekvatan i zadovoljavajući, vjerovatno najbolje Makondovo izdanje do sada uz Čudovišta, oba stripa su štampana u Grafostilu čini mi se. Makondo je do sada imao praksu da sva izdanja štampa u AMD-u čija su izdanja solidna ali ne i odlična, vraćao sam se čak u 3 navrata na štand da prelistam Blejka i Mortimera, toliko me dojmio vizuelni utisak stripa ali ga ne kraju ne uzeh zbog cijene i bojazni da će me možda smoriti zbog gomile teksta, dao sam sebi zadatak da prvo pročitam online par brojeva pa onda donesem konačan sud o nabavci.




Ostaje misterija ko je u pravu? Izdavač se ne oglašava.

Slike ili Youtube prelistavanje, neophodni su.
jaki Posted - 23/01/2024 : 08:43:18
Slike?
neman Posted - 21/01/2024 : 08:20:03
Ovo je izašlo, nema komentara.

Moj prvi utisak, što se tiče izdanja, prvi album je katastrofalna štampana boja. Boje nisu pogođene užasno izgleda.
Deluje da je bolje da je štampano crno belo, umesto u boji. Neki kvadrati su toliko upropašćeni bojom da se scena ne razaznaje.
ainu Posted - 02/07/2022 : 18:23:19
Bolje ikad nego ikad, dobro je da niste odustali :-)
AleksandarN Posted - 01/07/2022 : 23:09:53
quote:
Originally posted by MAKONDO

Za Sajam knjiga prvi integral (prva 3 albuma)...



Proslogodisnji?
MAKONDO Posted - 01/07/2022 : 22:51:49
Za Sajam knjiga prvi integral (prva 3 albuma)...
AleksandarN Posted - 01/07/2022 : 22:39:18
quote:
Originally posted by ainu

Šta je bilo s ovim? Prošlo je dosta vremena a više se ne pominje?



Dobro pitanje! I mene zanima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000