forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 189 Muška koža

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/09/2021 : 21:50:14


U renesansnoj Italiji, Bianca, mlada dama iz ugledne obitelji, zrela je za udaju. Roditelji joj pronađu zaručnika prema svom ukusu: Giovannija, bogatog trgovca, mladog i naočitog. Svi predznaci upućuju na dobar brak, ali Bianca ne može sakriti razočaranje time što se mora udati za muškarca o kojem ne zna ništa. No tada otkriva tajnu koju žene u njezinoj obitelji čuvaju i prenose s koljena na koljeno: one imaju “mušku kožu”! Odjenuvši je, Bianca postaje Lorenzo, obdaren svim atributima mladića čudesne ljepote. Sada se može inkognito kretati svijetom muškaraca i malo-pomalo upoznavati svog zaručnika u njegovu prirodnom okruženju. No u svojoj muškoj koži Bianca se usto oslobađa ograničenja nametnutih ženama te otkriva ljubav i seksualnost.

Renesansni moral time zrcali moral našeg stoljeća i postavljaju se mnoga pitanja: zašto bi seksualnost žena morala biti drukčija od seksualnosti muškaraca? Zašto bi ženski užitak i sloboda trebali biti predmeti prezira i prinude? Kako, najzad, moral može biti instrument nemilosrdne i, istovremeno, nesvjesne dominacije?

Ovom pričom, živahnom i suptilnom poput komedije Billyja Wildera, Hubert i Zanzim s toplinom preispituju naš odnos prema rodu i seksualnosti… ali ne samo to. Sučeljavajući tako religiju i seks, moral i humor, finoću i govor bez ustezanja, Muška koža podjednako nas poziva i na oslobađanje od ćudoređa i na ludu i gorljivu potragu za ljubavi.

Kolorka 189 • Muška koža • 160 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Hubert • Crtež Zanzim • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2021. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-189-muska-koza/735/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
knauso Posted - 24/03/2023 : 10:13:24
quote:
Originally posted by frano

Oprostite, a smeju li deca ovo da čitaju?




Ja bi rekao da mogu, ali mozda bi se roditelji Balkanci bunili, nikad se ne zna.
don_draper Posted - 23/03/2023 : 19:00:30
Strip s vrlo zanimljivom premisom i dosta tematski dobro osmišljenim zapletom. Koliko god djelovao kontroverzno, subverzivno pristup koji su Hubert i Zanzim zajednički ovdje osmislili je vrlo pitak, pristupačan i vizualno zanimljiv. Zanzim me kupio sa svojim Otokom žena, a njegov stil ovdje uvelike izdiže vrlo dobar Hubertov scenarij. Setting u renesansnu Italiju je dosta dobar za jedno umjetničko djelo i dosta humorističan pristup ovoj temi u tom okružju nailazi na odobravanje.
Ono što se činilo u početku kao literatura koja bi mogla pretresti dosta škakljivih područja i postavljati značajna pitanja, ipak prema kraju završava pomalo rezignirajuće, nekako jednostavno i pomalo zanemarujuće prema velikim pitanjima koje je početak postavio. Iako je strip prepun ironije i premda takav kraj u neku ruku odgovara ovdje, meni je definitivno to bio slaba strana stripa. No, prva polovica je vrlo ekspertno vođena i taj jednostavan i zdrav pristup tematici je temelj na kojem se gradi ovaj u suštini vrlo dobar strip.
Scenarij je tu i itekako valja, radnja je tečna i pitka, crtež vizualno snažan. Možda prema kraju se meni nije svidio, ali narativno i vizualno vrlo dobra kohezija. Usprkos naznakama velikih kontroverzi, strip je stalno s obje noge na zemlji i nema velikih zanošenja i suštih filozofija ovdje. Domišljat, a opet realan, no, prema kraju malo previše natopljen smislom za ironiju pa izgubi na uvjerljivosti ipak.
4/5
frano Posted - 17/10/2022 : 07:24:31
Oprostite, a smeju li deca ovo da čitaju?
knauso Posted - 17/10/2022 : 07:20:21
To je ono: da vam kazem kako je predobar strip sad kad ga ne mozete imati jer je rasprodan za 5 dana :)

Edit:
Posto nema da se nabavi, a sam ga na kraju procitao u digitalnom obliku, sto inace vrlo retko radim, ako nesto kad krenem da citam bas bude dobro. Ako se nadje za neke pristojne pare, vredi imati u kolekciji.
Spock Posted - 14/10/2022 : 23:52:51
Markosova nova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-kolorka-189-muska-koza/2916/
Chui Posted - 02/08/2022 : 09:49:31
Evo pao prvi strip na godišnjem (na posudbu iz knjižnice - već je rasprodan na fibrinom sajtu) slažem se sa većinom, vrlo simpatični uradak narativno i vizualno, duhovito i pametno napisano, lako i ozbiljno, karikaturalno i stvarno. Mislim da će se svidjeti i supruzi što je općenito dobro došao korak ka prihvaćanju novih stripova u naš prostorom skromni dom tako da Markos može još ovakvih hehe :)
Peyo Posted - 19/03/2022 : 16:39:01
Zabavan strip, crtež OK, uklapa se u priču.

Ima tu svega Boccaccia, Shakespearea, Wildera, Wildea, da ne nabrajam dalje.

Bajkovita priča koja govori o licemjerstvu i važnosti slobode mišljenja.

U načelu ne nudi ništa novo do čega nije došao svako tko razmišlja svojom glavom o svijetu oko sebe.
Poli Posted - 22/01/2022 : 22:50:21

Vidim da je zapravo vecina toga vec ispricana ovdje pa da se ne ponavljam.
Svakako zabavan uredak, a vid' koincidence, citanje se poklopilo sa danasnjim gledanjem 1e 5s Black Mirrora, ona sa naslovom Striking Vipers, gdje imamo onu dvoju crnca, oboje hetero, ali sa novom verzijom igrice oni uđu u te uloge fightera, jedan u zenskom liku, drugi muskom, samo sto se ne tuku kao prije u igrici...




No, ovo ipak nisam znao, nisam citao nista o autoru.

quote:
Originally posted by Kerempir

Danas pak saznao da je priča potaknuta hubertovom orijentacijom i pokusajem da predstavi svoju poziciju, pa otud pseudopovijesnost kao tek pozadinska kulisa za suvremenu temu.






Sad samo da jos Anto nađe svoj primerak stripa.


pcoro Posted - 20/12/2021 : 13:40:19
Da, da, non stop se drka po toj temi ali ovdje je to ispalo vrlo svježe, humor vadi stvar. Likovi nisu duboki ali su životni, ja sam se ful ufurao u njih i u priču. A priča ima puno zabavnih momenata. Najjača mi je scena prve bračne noći kad na kraju izvjese plahtu da pokažu cvijet
Crtež na prvu ruku izgleda fušerski ali zapravo jako dobro funkcionira. Ja sam u početku žalio šta ne crtaju oni Kerascoti ali sam brzo zaboravio na to, Zanzim je odradio dobar posao.
Cromwell Posted - 20/12/2021 : 12:55:16
Slažem se. Iako tematika zbog konstantne aktualnosti (u društvu) i preizravne prezentacije (ovdje u stripu) stoji na rubu da ne zapadne u banalnost mora se priznati da je sve to skupa ispalo izuzetno zabavno. Ima stvarno urnebesnih scena a i zanimljivo je malo pogledati stvari iz drugačije perspektive.
Crtež mi je genijalan. Ističem srednjovjekovni ugođaj i kadriranje uz hrpu kul detalja. Osim toga i one sekvence u jednom kadru preko cijele stranice su sjajna fora!

8/10
pcoro Posted - 20/12/2021 : 10:35:23
Top priča, meni jedna od najzabavnijih Fibri u zadnje vrijeme. Podsjeća na Bokačove priče iz Decamerona, tamo često budu likovi koji imaju neke svoje želje i licemjerno puritansko društvo koje ih sputava. Na kraju društveni moral bude i iskritiziran i ispoštovan, a likovi privatnoO nastave živjeti po svome, ali javno nose krinku.

Fora je što ovdje ima i puno seksa i golotinje i sve je opušteno i vrckavo i što cura ima riđi muf i što ima taj zli svećenik puritanac. Dobar negativac čuda čini za priču!

lwood Posted - 01/12/2021 : 05:28:47
Znači bija san blizu.
corto33 Posted - 30/11/2021 : 19:42:36
quote:
Originally posted by lwood

Po naslovu pomislih da je neki ladyboy strip.



Nije ladyboy nego boylady.
lwood Posted - 30/11/2021 : 19:06:54
Po naslovu pomislih da je neki ladyboy strip.
frano Posted - 30/11/2021 : 18:44:08
Sram te bilo, odo ja sad u Strip Prefiks klan. Neću više tu ...
frano Posted - 30/11/2021 : 18:43:00
Svi mi jubav išćemo, a ti uvijek tak sa mnom, grubo ...
frano Posted - 30/11/2021 : 18:41:17
Manhunter, daj mi pažnje malo, alo! Mili moj!
frano Posted - 30/11/2021 : 16:35:23
Ne ide mi. Logiraj, verificiraj ...
Nek ostane da ne mogu mijenjat.

U biti, ja sam htio spikat sa manhunterom :)
Uvijek me raznježi njegov nick ...
Poli Posted - 30/11/2021 : 15:17:47

Nista lakse, kliknes na onaj dio gdje ti pise Edit Reply (ona ikonica desno od koverte), treca od desne strane, iznad tvog posta.


A ja mislio da nekima pase kucat toliko kratkih postova jednog za drugim.



frano Posted - 30/11/2021 : 15:12:51
Pitanje za g.manhuntera. Moderatoru na poziciji moći, jeli, kako bre ja mogu da editujem svoje postove?
Ili ne mogu?
Nisu mi valda slobode ograničene?

Unaprijed zahvalan na objašnjenju.
Pusa, srećo.


frano Posted - 30/11/2021 : 14:53:04
Ili potraga za jubavju.
Ako pedere pitate.

Sretno svima.
frano Posted - 30/11/2021 : 14:49:56
Nakon ove recenzije, slijedi i kratka propovijed.
Braćo i sestre, sjedimo jedni do drugih uz razmak.



Odnos majke ka djetetu, najbliži je pojmu prave, nesebične ljubavi.

I ta ideja postoji u stripu. Nevoljena, tek isprčena i povrijeđena, junakinja završava kao divlja, razjarena i nabrijana feministkinja.
Taj civilizacijski doseg mogu prepoznati samo visoki umjetnici. Tipa Dežulović :)
I raznorazni francuzići.


Žene danas umišljaju i fantaziraju kako su slobodne i neovisne. I jesu. Stvarno jesu. Slobodno se krešu, ili su kresane kao i svaka slobodna prostitutka.

E, sad. Nije to niš samo od sebe.
Očevi su krivi. Dobar dio njih su tek pederi. I to ne nužno u nekoj radikalnoj varijanti, već zbog toga jer bježe od obveza. Bježe biti sveci, prosvjetitelji, crtači, izdavači, vojnici ... samo da ne budu tamo gdje im je mjesto. Uz nogu :)

Muškarcu do jubavi predstoji dug put.
Spori smo, glupi smo, pederi smo, nismo im do koljena.

Uvijek velim, strašno su blentave jedino kad požele ući u mušku kožu. Tad one ne obavljaju svoju dužnost.

Gospođama tek predstoji dug put kući.





Ovaj strip je teži propuh.



frano Posted - 30/11/2021 : 11:25:33
Review - Muška koža

Danas kad se ljudska sloboda i kreativa još jedino očituju u okvirima tjelesne požude, ovaj strip će mnoogima biti zgodna razonoda.

Lijepo je što zapravo opisuje snažnu i pravednu hetero ženu. Nažalost, tek feministkinju i borkinju za sexualne slobode. Drugim riječima, borkinju za ništa bitno.

A jopet, ja fajtere poštujem, i s veseljem dijelim ovaj video, vrlo sličan temi koju
obrađuje strip.

https://youtu.be/r09cDPsQ1wI

Scenarij je pitak i drazestan uradak ljudi poprilično razgranate inteligencije.

Dohvati li ga neko dijete, nebih bio u koži izdavaču.




corto33 Posted - 28/11/2021 : 17:03:58
frano Posted - 28/11/2021 : 16:02:56
Juh, to, tople priče!
Sutra recenziram.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000