forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Talični Tom 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 22/10/2021 : 08:11:46
NAKON 75 GODINA OD PRVOG OBJAVLJIVANJA, JEDAN OD NAJDUHOVITIJIH I NAJZNAČAJNIJIH EVROPSKIH HUMORISTIČKIH STRIPOVA PRVI PUT KOD NAS DOBIJA LUKSUZNO SVEOBUHVATNO IZDANJE! PREDSTAVLJAMO VAM POČETNI INTEGRAL MNOGIMA OMILJENOG JUNAKA, KOJI SADRŽI PRVE OBJAVLJENE EPOZODE OVOG KULTNOG STRIPA!

„TALIČNI TOM“ KNJIGA 1 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 160
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Talicni%20Tom_01_prelistavanje_F.pdf

SAMO JEDAN KAUBOJ POTEŽE REVOLVER BRŽE OD SVOJE SENKE!

To je, naravno, Talični Tom, junak istoimenog frankobelgijskog stripa, jednog od najpopularnijih evropskih stripova svih vremena i jednog od najčitanijih i najvoljenijih stripskih naslova na teritoriji bivše Jugoslavije.

Taj upečatljivi usamljeni kauboj, koji na kraju epizode na svom konju odlazi u zalazak sunca, u sebi objedinjuje mnoge stereotipe klasičnog junaka Divljeg zapada – sposoban je i brz, inteligentan i uvek spreman za akciju, zaštitnik je nejakih, sa izraženim osećajem za pravdu i mesto ga ne drži. Ali pripovedanje o njemu je istovremeno sasvim jedinstveno, obojeno neponovljivim humorom, a podvizi koje doživljava retko se viđaju čak i u tako bogatom žanru kao što je vestern.

Odajući priznanje jednom od najčuvenijih stripskih junaka, Čarobna knjiga pred čitaoce s ponosom donosi kompletnog Taličnog Toma, od Morisovih davnih početaka, do novijih ostvarenja autora koji su nasledili serijal.

„TALIČNI TOM“ KNJIGA 1 na Letećem je startu u okviru SAJMA ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara, od petka, 22. oktobra, do nedelje 31. oktobra 2021. Posle SAJMA ČAROBNE KNJIGE, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 03/02/2022 : 22:25:08
samo to Lucky Luke umesto Taličnog je dovoljno da se kupi ČK izdanje.
to je kao da pitaš da li je bolje skupljati AF sa Briksijevim prevodom ili Svetov.
Dr. Zistis Posted - 02/02/2022 : 18:18:47
quote:
Originally posted by dd fan

quote:
Originally posted by Peyo

Čarobna bi trebala biti bolja opcija ako odradi:
1. sve
2. kako bi trebalo (Dimitrijević, tiskara).


Čak i bez toga je bolja opcija. Da odradi isti, nekompletan, broj albuma i u istom prevodu kao bookglobe, opet je u manje knjiga, lepši dizajn, tri puta jeftinije, i talični tom a ne lucky luke


+1
dd fan Posted - 02/02/2022 : 16:42:24
quote:
Originally posted by Peyo

Čarobna bi trebala biti bolja opcija ako odradi:
1. sve
2. kako bi trebalo (Dimitrijević, tiskara).


Čak i bez toga je bolja opcija. Da odradi isti, nekompletan, broj albuma i u istom prevodu kao bookglobe, opet je u manje knjiga, lepši dizajn, tri puta jeftinije, i talični tom a ne lucky luke
Minotauro Posted - 02/02/2022 : 12:27:54
Onda idem na Carobnu. Hvala.
Peyo Posted - 02/02/2022 : 11:23:49
Čarobna bi trebala biti bolja opcija ako odradi:
1. sve
2. kako bi trebalo (Dimitrijević, tiskara).
Red Marquis Posted - 02/02/2022 : 10:41:18
quote:
Originally posted by Minotauro

Zelio bih kompletirati Talicnog tj Lucky Luke. Sta mislite je li bolje krenuti sa Carobnom ili kupovati Bookglobe po aukcijama?


Čarobna.
Jeftino, izgleda odlično, a nema sumnje da će i tempo izlaženja biti dobar.
Minotauro Posted - 02/02/2022 : 10:31:16
Zelio bih kompletirati Talicnog tj Lucky Luke. Sta mislite je li bolje krenuti sa Carobnom ili kupovati Bookglobe po aukcijama?
Cromwell Posted - 29/01/2022 : 10:02:57
Hmm, nemoj baš imati previsoka očekivanja, mora se uzeti u obzir da meni srpski zvuči pet puta smješnije nego hrvatski. Kad pročitam "švrćkanje" i "beri kožu na šiljak" vidim ispred sebe kapetan od belu ladju (rip) i automatski krepam od smijeha. Tebi su takvi izrazi vjerojatno svakodnevniji pa ti neće biti toliko urnebesno.
Ali scenaristički je svakako daleko prozračnije i zabavnije od meni nečitljive Porodice Tarana, ranog Tintina ili tak nečeg.
going going Posted - 28/01/2022 : 23:37:06
quote:
Originally posted by Cromwell

Moram priznati da nisam očekivao da će mi ove 70+ stare pričice ispasti toliko dobre. Zasluga bi se mogla pripisati kombinaciji toga što za razliku od većine stripova iz tog razdoblja ovdje nema beskrajno dugih i suvišnih tekstualnih dijelova i činjenice da je prevoditeljica napravila nevjerojatno dobar posao. Naravno, nemam pojma kako je u originalu ali odabir riječi mi se izuzetno svidio što me uz Morrisov iznenađujuće nearhaični scenarij više puta nasmijalo naglas.
Biti će ovo lijepa kolekcija



E ovo ce ubrzati dolazak prvog integrala na red za citanje. Bas sam se bojao kako ce mi leci te bas stare i naivne epizode, ali izgleda da nije tako strasna situacija.
Cromwell Posted - 28/01/2022 : 20:03:11
Moram priznati da nisam očekivao da će mi ove 70+ stare pričice ispasti toliko dobre. Zasluga bi se mogla pripisati kombinaciji toga što za razliku od većine stripova iz tog razdoblja ovdje nema beskrajno dugih i suvišnih tekstualnih dijelova i činjenice da je prevoditeljica napravila nevjerojatno dobar posao. Naravno, nemam pojma kako je u originalu ali odabir riječi mi se izuzetno svidio što me uz Morrisov iznenađujuće nearhaični scenarij više puta nasmijalo naglas.
Biti će ovo lijepa kolekcija
john connor Posted - 20/11/2021 : 21:30:35
Stigao integral, eh koliko sam dugo cekao ovako nesto. Ocekivao sam i naivnije, i losije, nego sto jeste, daleko od najboljeg Talicnog naravno, ali bas je simpaticno videti pocetke.

Lepo je sto se Ck prihvatila ovoga, tehnicki sasvim ok, sada su uradili i ilustraciju na forzecu, lep detalj, sve na mestu. Cekamo sa nestrpljenjem naredne knjige (nadam se ne iz Simbola, nego i dalje iz Rotogr).
Peyo Posted - 03/11/2021 : 09:19:39
Istina je da skoro trećina od 37 albuma koje potpisuje Goscinny otpada na Daltone, ali mislim da je i pored toga obuhvatio širok spektar bitnih tema vezanih za WW.

Da nije bilo prerane smrti sigurno bi toga bilo još.

Osim toga ove epizode sa Daltonima su među najzabavnijima.

I like girlz Posted - 03/11/2021 : 08:53:04
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Kada se usporede ove epizode sa onima za koje je Gosini pisao scenarije, vidi se koliki je majstor bio Gosini da prepozna dobre stvari koje je zatekao i da se na njih nadoveze i nadgradi.



meni jedino kod gošinija "smeta" što se scenaristički previše fokusirao na daltone. mogao je malo biti raznovrsniji.
PaoloRivera Posted - 02/11/2021 : 19:43:02
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by PaoloRivera

Jel doslo ista od ove ture u Snk, da ne idem bezveze posto mi nije bas blizu?



Ne vidim na njihovoj stranici da ga ima, ali možda ga nisu unijeli ili ga još nisu dobili.

Najbolje da ih nazoveš:

TELEFON +385 (0)1 483 77 77


Za one koje eventualno zanima, danas sam se cuo s njima i rece mi da ce to sve kod njih doci tek oko 15.-20.11.
alaniusfordius Posted - 02/11/2021 : 12:09:41
quote:
Originally posted by sawitch

Odlicno izdanje Talicnog. Nisam nikad ni video ove epizode gde je Talicni drugacijeg lika ali i to mi je bilo skroz OK. Nije toliki krs. Jedva cekam nastavak. Bice to lepa biblioteka,



Nije taj drevni Talicni uopste krs, mogu lepo da se uoce Morisovi fazoni kako crta neku tucnjavu i slicno.

Kada se usporede ove epizode sa onima za koje je Gosini pisao scenarije, vidi se koliki je majstor bio Gosini da prepozna dobre stvari koje je zatekao i da se na njih nadoveze i nadgradi.
Peyo Posted - 02/11/2021 : 11:19:47
quote:
Originally posted by PaoloRivera

Jel doslo ista od ove ture u Snk, da ne idem bezveze posto mi nije bas blizu?



Ne vidim na njihovoj stranici da ga ima, ali možda ga nisu unijeli ili ga još nisu dobili.

Najbolje da ih nazoveš:

TELEFON +385 (0)1 483 77 77
PaoloRivera Posted - 01/11/2021 : 23:06:36
Jel doslo ista od ove ture u Snk, da ne idem bezveze posto mi nije bas blizu?
sawitch Posted - 30/10/2021 : 13:45:45
Odlicno izdanje Talicnog. Nisam nikad ni video ove epizode gde je Talicni drugacijeg lika ali i to mi je bilo skroz OK. Nije toliki krs. Jedva cekam nastavak. Bice to lepa biblioteka,
Cuvam starudije Posted - 30/10/2021 : 11:07:04
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ne vredi objašnjavati mu. Od 1700 postova, jedno 700 mu je kad će Dizni.



Drago mi je da pratis moju statistiku.
Cuvam starudije Posted - 30/10/2021 : 11:06:25
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Sve znam, ali Egmont cine ljudi, sigurno postoji nacin da se nesto ucini.



Misliš da svih ovih godina niko nije pokušao u Sr ili Hr? Kolko sam čuo sa više strana od više izdavača, nisu raspoloženi za bilo kakvu saradnju ili prodaju prava.



Znam da jesu, ali opet nada poslednja umire.
alexts Posted - 29/10/2021 : 19:50:08
Neuspeh nije za pohvalu.
Red Marquis Posted - 29/10/2021 : 17:25:37
Ne vredi objašnjavati mu. Od 1700 postova, jedno 700 mu je kad će Dizni.
karven Posted - 29/10/2021 : 16:53:11
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Sve znam, ali Egmont cine ljudi, sigurno postoji nacin da se nesto ucini.



Misliš da svih ovih godina niko nije pokušao u Sr ili Hr? Kolko sam čuo sa više strana od više izdavača, nisu raspoloženi za bilo kakvu saradnju ili prodaju prava.
Cuvam starudije Posted - 29/10/2021 : 16:45:01
Sve znam, ali Egmont cine ljudi, sigurno postoji nacin da se nesto ucini.
karven Posted - 29/10/2021 : 16:02:01
Objavljivanje Diznija nije stvar da li se neko drzne ili ne, već Egmonta.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000