forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izberite Top 50 stripova svih vremena

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
vukozec Posted - 18/11/2021 : 16:23:28
Biramo Top 50 stripova svih vremena po izboru članova stripovi.com.

PRAVILA:
- Navedite između 20 i 50 vaših favorita. (20 je dovoljno, ne mora ih biti 50)
- Naslove NE TREBA RANGIRATI, svaki naslov na pojedinačnoj listi vrijedi jednako.
- Sami odredite kriterij po kojem ćete odabrati naslove u listu, hoćete li glasati za naslove koje smatrate najdražim ili najboljim ili najvažnijim ili nekakvim četvrtim. Sami procjenite koliko želite da vaša lista bude subjektivna, a koliko da bude "objektivna". U konačnici po kojem god kriteriju budete birali to jest vaša subjektivna lista i to je potpuno u redu i dobrodošlo.
- Ukratko, navedite MINIMALNO 20, MAKSIMALNO 50 NERANGIRANIH naslova za koje smatrate da su najbolji/najvažniji/najdraži stripovi koje ste pročitali.

POSEBNA PRAVILA ZA SERIJALE:
- Svi limited serijali aka miniserijali će se brojati kao jedan naslov i tako ih treba navoditi u pojedinačnim listama.
- Način na koji će se brojati dugovječni (long-running) serijali će se procjenjivati od slučaja do slučaja.
- "Evropski" tip serijala a la Alan Ford, Bonelli, Jeremiah, Asteriks, itd. računat će se kao JEDAN naslov, no tko želi (nije obavezno!) može prilikom navođenja u zagradama navesti DO 5 epizoda, pa će takvi serijali na završnoj listi imati navedene preporučene epizode koje su dobile najviše glasova.
- Kod "američkog" tipa long-running naslova potrebno je navesti na koji dio serijala se misli. Npr. "na run tog i tog autora", "na taj i taj story arc", "na tu i tu limitiranu seriju".
- Dakle "Batman" ili "Superman" se neće računati kao jedan entry već je potrebno ograničiti serijal po gornjem pravilu, a "Alan Ford" ili "Dylan Dog" se hoće računati kao jedan entry ali će uz takve naslove biti navedene top epizode.
- Long-running mange će se računati po gornjem "evropskom" pravilu osim kod iznimki gdje to nema smisla.
- Za granične slučajeve procijenite sami kako glasati. Npr. logično je da autorski novinski strip poput Calvina & Hobbesa bude jedan entry, dok naslov poput Tarzana je logičnije ograničiti.

REZULTATI:
- Kad se skupi minimalno 50 pojedinačnih lista različitih članova zbrojit ću glasove i objaviti rezultate.
- Ovisno o tempu pristizanja glasova možda to povećam na minimalno 100.
- Konačni rezultat će biti lista Top 50 stripova koji su dobili najviše glasova stripovi.com članova (ovisno o količini pristiglih glasova možda to povećam na Top 100).
- Ako ideja zaživi i dobijemo reprezentativni uzorak možda kontaktiram urednike sitea da se rezultati istaknu na stranici.
- Ne morate žuriti sa prijavom vlastite liste, dok ne dobijemo kritičnu masu neću zbrajati rezultate, take your time.
- Možete nastaviti slati liste i nakon objave rezultata. Ako ideja zaživi, listu ću periodički ažurirati sa novim glasovima. Također oni koji su već glasali mogu naknadno prijaviti svoju novu, izmjenjenu listu.

ZAMOLBE:
- Možete navesti originalni ili domaći naslov nekog stripa, ali pokušajte biti što precizniji da ne bi bilo zabune i dupliranja naslova. Ukoliko je moguće navedite imena autora.
- Slobodno pitajte sve što je nejasno i komentirajte pojedinačne liste, ali molim vas suzdržite se koliko god možete od off-topic i neozbiljnih postova da tema ostane pregledna.

PS: Ako netko iz kojeg god razloga ne želi javno postati svoju listu može mi ju poslati i na PM.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
StripArt Posted - 25/01/2022 : 22:51:26
Može li se dobiti pregled do sada pristiglih rezultata i koliko je to glasača?
BeaGea Posted - 02/01/2022 : 11:13:09
quote:
Originally posted by tex2

Gospodare pokloniš bilo kojem pivopiji, odličan strip!

Pa nije baš....imam jednog prijatelja koji obožava pive, svako ljeto napravi biciklom krug po susjednim državama da isproba njihove pive. Čita preko ljeta Dylana ili Mr. Noa, ovisno kaj ima u remitendi na kioscimam, ali Gospodari ga ni najmanje ne zanimaju. Veli da je bolje da pročita zadnji broj Vojne povijesti na koju je pretplačen.
tex2 Posted - 30/12/2021 : 11:37:58
Gospodare pokloniš bilo kojem pivopiji, odličan strip!
BeaGea Posted - 30/12/2021 : 10:08:38
Jedan primjer....

Nekom tko nema previše iskustva čitanja stripova i upoznat je večinom s kiosk stripovima, bi svako preporučil čitanje "Gospodara ječma". Osobno sam ih čital među prvima, kad sam prije 15 godina počel s čitanjem stripova i oduševili su me. Danas, kad imam dosta pročitanih stvari "Gospodari" mi nikako nisu među najboljim stripovima ali i dalje mislim da su odlična preporuka za nekog tko nije toliko upoznat sa stripovima, a posebno za nekog tko tek treba zavoljeti stripove. Zato preporuka ko kuća iako mi nije ni na listi 100 najbojih stripova. S druge strane meni je vrlo visoko na listi Sergio Toppi a njega nikad ne bi preporučil početniku kao uvodu u svijet stripova, ili Tehnoočeve.
BeaGea Posted - 30/12/2021 : 10:00:48
quote:
Originally posted by RadioClash

I šta bi na kraju sa listom?

Koga broga ionako su kriteriji nejasni. U početku sam shvatio da napravim listu stripova koje bih preporučio drugima, a sad ispada da bi trebalo napraviti listu nama najboljih stripova!? A to sigurno nisu iste liste tj. naslovi na listi....
RadioClash Posted - 29/12/2021 : 22:21:00
I šta bi na kraju sa listom?
Shuckey Posted - 19/12/2021 : 17:13:34
Ja ću kao svoj doprinos staviti najbolje stripove sa Oscara, izbora za najbolje stripove godine. Sakupio sam rezultate od 2006. pa sve do 2020. te sam ujednačio bodove kako sam najbolje znao. Poredao sam ih silazno, sveske zasebno, albume zasebno. Eliminirao sam dupliće i dobio sam našu listu od 25 albuma i 25 sveski:

Conanovi stripovi iz časopisa Savage Sword of Conan
Tarzan Burnea Hogartha
Asterix
Spaghetti Brothers
Brodeckov izvještaj
Inkal
Pakao
Rip Kirby Alexa Raymonda
Sin City
Čuvari
Sandman
Kraljevstvo Tvoje
Sedam života Kopca
Tarzan, Jugoslavenska produkcija
Eternaut
Moebiusovi stripovi iz časopisa Metal Hurlant
Gospodari ječma
Tehnoočevi
Plašt i očnjaci
Zatamnjenje
Podmukle Indije
Alvar Mayor
Drakula Georgesa Bessa
Batman: The Killing Joke
Comanche Grega i Hermanna

Mister No
Ken Parker
Zagor
Dylan Dog
Julia
Tex
Priče s Divljeg zapada
Martin Mystere
Liberty Meadows (Životinjska karma)
Dragonero
Siročad
Alan Ford
Rat-Man Lea Ortolanija
Mohikanac
Lilyth
Cassidy
Deadwood Dick
Blade of the Immortal
Caravan
Kerry il Trapper
Jedno doba, jedna priča
Magični vjetar
Linea di sangue
Greystorm
Nathan Never
ivanl Posted - 17/12/2021 : 01:18:04
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:

quote:

Bas se nekidan mislim kako Duplancicevu Vojnu jos nisam nabavio/procitao, a moram. Sto prije, izgleda ni jako zanimljivo/prijemcivo...

Nisi pratija kad je izlazilo ovde?
Nabavljaj.
Strip je vrhunski.

Nisan u p.m.
Di si ga uzeja? To jest di cu ga ja uzest? U Raula? SNK? Iden odma 'bacit oko'...

Ok. Tu je.
https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.098d283c8e7f464d95bf6acef3bb013b.vojna.aspx

Imaš i u Columba.

Nabavljeno. Procitano.
Upalila mi se lampica da sam ovo vec citao virtualno ali ne do kraja... sad nakon iscitavanja albuma mogu reci da je ovo ne odlican strip vec prava, pravcata stripcina naseg sugradanina Duplancica. Ovako nesto osobno tesko i bitno odvoziti kroz samo tako dobro poslozenu pricu pravo je zadovoljstvo iscitati. Tim vise ako je tema jako bliska onom tko iscitava. Crtez koji je'skicoizan' uopce mi ne smeta, kiliko je dobra tema. Vrhunska prica vrhunski strip. Bas stripcina. Ovo je bilo gust iscitati...
ivanl Posted - 14/12/2021 : 23:33:40
quote:
Originally posted by Poli

Dok ti ispijes pivo netko ce ti drpnuti primjerak! Prvo strip, pa onda pivce uz zifce, to jest strip. :D

(nego, skuzio da u Hr kosta 16€, kod nas 20€, a ja ga nabavio za 22€ )

😉
Bez brige. Kolumbo ne otvara ranom zorom, dapace...
Inace u kvartu mi je njegova striparnica, maltene u ulici. Na pola puta od kuce i striparnice se moja ekipa skuplja u parkicu vec citavo 'stoljece'. A to je radijus od 500 metara. Jutros bas popricali tu... I kod nas je 120 kn, vidim, to je manje od 12 €.
Ovo bas jedva cekam uzesti u ruke sutra.
Poli Posted - 14/12/2021 : 23:18:30

Dok ti ispijes pivo netko ce ti drpnuti primjerak! Prvo strip, pa onda pivce uz zifce, to jest strip. :D

(nego, skuzio da u Hr kosta 12€, kod nas 20€, a ja ga nabavio za 22€ )

ivanl Posted - 14/12/2021 : 23:13:13
Evo vidija san...
To mi je ujutro prva stvar, prije pive u parkicu...
Odma uziman!
NESVRSTANI Posted - 14/12/2021 : 23:06:19
quote:

quote:

quote:

Bas se nekidan mislim kako Duplancicevu Vojnu jos nisam nabavio/procitao, a moram. Sto prije, izgleda ni jako zanimljivo/prijemcivo...

Nabavljaj.
Strip je vrhunski.

Nisan u p.m.
Di si ga uzeja? To jest di cu ga ja uzest? U Raula? SNK? Iden odma 'bacit oko'...

Ok. Tu je.
https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.098d283c8e7f464d95bf6acef3bb013b.vojna.aspx

Imaš i u Columba.
ivanl Posted - 14/12/2021 : 22:48:48
quote:

quote:

Nabavljaj.
Strip je vrhunski.

Nisan u p.m.

Ok. Tu je.
Poli Posted - 14/12/2021 : 20:57:09

Apsolutno, podrska!
(jedino mi je pomalo zao kako sam mu to preveo na slovenski, previse knjizevni, ispravno, mislim sigurno nije tako vikao, a sad to nastampano... ali dobro, ne vjerujem da to "smeta" ikome van Slovenije :D )

vice Posted - 14/12/2021 : 20:44:34
quote:

quote:

Nabavljaj.
Strip je vrhunski.

Apsolutno! Jedan od dražih mi stripova u kolekciji.

NESVRSTANI Posted - 14/12/2021 : 20:41:28
quote:

Nabavljaj.
Strip je vrhunski.
ivanl Posted - 14/12/2021 : 18:37:55
vukozec Posted - 14/12/2021 : 14:30:16
Radna verzija

Adele Blanc-Sec (Tardi)
Adolf (Tezuka)
Alan Ford (Magnus & Bunker)
Armadilovo proročanstvo (Zerocalcare)
Asterios Polyp (Mazzucchelli)
Bezimena (Bunjevac)
Bilo jednom u Francuskoj (Nury & Vallee)
Bone (Smith)
Borovnica (Macan)
Bosanske basne (Lavrič)
Bosonogi Gen (Nakazawa)
Corto Maltese (Pratt)
Diplomatske kronike (Blain & Lanzac)
Dylan Dog (Sclavi & co)
Eternaut (Oesterheld & Lopez)
From Hell (Moore & Campbell)
Indijansko ljeto (Pratt & Manara)
Ken Parker (Berardi & co)
Ljubav i rakete (Hernandez bros)
Lucky Luke (Morris & Gosciny)
Maggy Garisson (Trondheim)
Maus (Spiegelman)
Muzika (aka Blues) (Crumb)
Nemirno more (Klakočar)
Nošeni vjetrom (Bourgeon)
Ofucani holivudski film (Robinson)
Omnibus (Chaboute)
Parker Richarda Starka (Cooke)
Posljednji pogled (Burns)
Pyongjang (Delisle)
Seoba Hrvata (Maurović & Žrnovački)
Shangri La (Bablet)
Sin City (Miller)
Skalpirani (Aron & Guera)
Snowpiercer (Lob & Rochette)
Stranci u raju (Moore)
Svagdanja borba (Larcenet)
Tiha invazija (Hancock & Cherkas)
Trgovina (Loisel & Tripp)
Ugovor s Bogom trilogija (Eisner)
Undertanding comics (McCloud)
Uzumaki (Ito)
V for Vendetta (Moore & Lloyd)
Velika Šninkelova moć (Van Hamme & Rosinski)
Vojna (Duplančić)
Vrh bogova (Taniguchi)
Watchmen (Moore & Gibbons)
Whiteout (Rucka & Lieber)
Zaboravi moje ime (Zerocalcare)
Zemlja otaca (Bunjevac)
CortoMaltese Posted - 14/12/2021 : 11:46:44
Ajd da se oprobam...

Batman - Dark Knight Returns
Batman - Dark Victory
Superman - Secret Identity
Captain America - Dead men running
Watchmen
Sin City
100 Bullets
Y the last man
Fables
Preacher
Transmetropolitan
The walking dead
Grendel - War child
Grendel - Ponos Vragova
Indijansko ljeto
Corto Maltese
Blacksad
Blast
Machu Picchu
Hermann Gottesberg
Kriminal
Atentat
Brodeckov izvještaj
Vrh bogova
Ultimates
Titeuf
Mali Spirou
Calvin & Hobbes
Lincoln
Imamo Les Proutes
Rabinov mačak
Džin
Eternaut
Spaghetti Bros
Bilo jednom u Francuskoj
Gospodari ječma
Kililana Song
Diplomatske kronike
Orao bez kandži
Dani što nestaju
Bosanske basne
Bosonogi Gen
Parker
Matteo
Torpedo
Blueberry
Comanche
Ken Parker
Zagor
Alan Ford

vukozec Posted - 13/12/2021 : 11:30:37
Naslov se promijenio da odmah iz naslova bude jasno ovo što Tonto kaže, a finalna lista će biti za početak 50, a s vremenom 100 ako se skupi kritična masa glasova.
Tonto Posted - 13/12/2021 : 10:34:15
Kolko sam ja skuzio bit ce top 100, naslov je samo da ljudi vide da trebaju nabrojat 50, a ne 100 komada.
NESVRSTANI Posted - 13/12/2021 : 10:23:59
quote:

Kakve su ovo promjene?
Nije više 100 najboljih?

wolfrabbit?
vice Posted - 13/12/2021 : 10:05:12
quote:
Originally posted by Deers

Da li sam nešto propustio ili više nema Jozzinellijeve liste? A baš me zanima.

6. stranica topica.
Deers Posted - 13/12/2021 : 07:16:59
Da li sam nešto propustio ili više nema Jozzinellijeve liste? A baš me zanima.
Jozzinelli Posted - 13/12/2021 : 05:35:23
quote:
Originally posted by Peyo

Ming Fooa si možda čitao u Pegazu, ali Little Annie Rooney se ne mogu sjetiti da je negdje objavljivana (Mika Miš, nešto drugo?).

I jedno i drugo je bilo u reprintima prvih brojeva Politikinog Zabavnika.

A Dobrića i još neke druge sam čitao u tatinoj kolekciji "Ježevog crtanog humora".

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000