forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / TMNT Nindža kornjače #1 (1-3)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 03/11/2021 : 19:49:58
GOLCONDA / TMNT Nindža kornjače #1 (1-3)

🎩 Dragi prijetelji,

Golkonda Vam, ekskluzivno za prostor čitavog Balkana, sa izuzetnim ponosom predstavlja, svetski mega-hit, prodat samo u Americi u više stotina hiljada primeraka, istovremeno hvaljen i od publike i od kritike! Punih 30 godina kasnije, ponovo među nama:

⚠ MLADI MUTANTI NINDŽA KORNJAČE u potpuno novoj epizodi: POSLEDNJI RONIN! ⚠



📜 Iz mašte originalnih kreatora TMNT univerzuma: Kevina Istmana i Pitera Lerda, dolazi nam epska priča kakvu do sada nismo videli! U Njujorku iz budućnosti, daleko drugačijem od onog koga danas poznajemo, usamljena preživela Kornjača kreće u naizgled beznadežnu misiju da postigne pravdu za svoju poginulu porodicu i prijatelje. Znalačka, dinamična Istmanova misao, majstorske olovke Esaua i Isaka Eskorze i uzbudljiva storija puna iznenađenja od dugogodišnjeg TMNT scenariste Toma Valca, zajedno tvore jednu od najupečatljivijih TMNT priča koje ćete ikada pročitati!

"Oversized" i po formatu i po broju strana, ovo su TMNT sveske koja se ne smeju propustiti!

Golkonda Vam donosi prvu knjigu (od dve ukupno) sa prve tri epizode serijala. Čekamo samo još petu epizodu, koja u SAD izlazi u februaru 2022. godine, pa da istovremeno sa američkim čitaocima saznamo kako se završava epopeja Poslednjeg Ronina u odlučnoj misiji da osveti svoje najbliže.








❗ Tvrde korice, 136 strana, oversized američki format, u punom koloru.

💲 Puna cena 1.800 dinara, a promotivna od 1.450 trajaće sve do Nove godine!

Od jutros dostupno u knjižari Put do knjige, kao i knjižarama Darkwood i Knjižara Alan Ford u Beogradu. Od sutra kreće distribucija svuda po Srbiji, ali i po regionu!

Uživajte!
23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 30/11/2021 : 08:25:00
A mogao si stavit boju slova bež ili tako neku slabo uočljivu boju.
I ja se slažem s Pakom, spoileri su jebeno sranje i kvare gušt, ma koliko dijelo bilo staro.
Zato ih ja izbjegavam uopće pisati.
anto Posted - 29/11/2021 : 22:45:08
odmah ispravljam
Paka01 Posted - 29/11/2021 : 22:24:01
Stvar je čisto nekog obzira prema drugima koji će ovo pročitati, međutim očito te nije briga čim taj spoiler još uvijek stoji u komentaru.
anto Posted - 29/11/2021 : 21:38:37
dobro Paka ne peni,koji ti je andrak?
pa nije da se radi o pitanju života i smrti
Paka01 Posted - 29/11/2021 : 21:24:21
Koji lik bokte, ne mogu virovat... Pa nije me uopće briga koliko ti brzo provaljuješ i je li tebi isti kurac. Ne možeš tek tako plasirat te stvari za strip koji je tek izašao ljudima koji ga nisu čitali.
anto Posted - 29/11/2021 : 21:16:31
kao prvo,to se brzo provaljuje ko je poslednji ronin,kao drugo,kakve veze ima da li je on leo,doni,majki ili raf?Sve mi je to isti qrac.
naker Posted - 29/11/2021 : 21:04:40
Car, pa jedna od gotivnijih stvari kod ovog stripa je pokušati provaliti koja kornjača je poslednji ronin
Paka01 Posted - 29/11/2021 : 20:49:56
Jebote život Anto, spoileri!
anto Posted - 29/11/2021 : 20:07:59
eh,da - kad uzeh strip u ruku i otvorih ga,pomislih "opa,Rotografika",međutim već posle par stranica skapirah da nije Roto;ali definitivno je kragujevački Grafostil odradio odličan posao.
Nešto između Rotografike i dobrog AMD-a.
anto Posted - 29/11/2021 : 20:01:29
Moja generacija ('73.) nije zahvatila ludilo TMNT franšize (generaciju mog brata,koji je 4 godine mlađi,već jeste),tako da sam uglavnom isključen iz ove priče o mutantima nindža kornjačama,i imam tek osnovno znanje (kako se zovu,da ima učitelj Splinter,arhineprijatelj Sekač,izvesna Ejpril) - Poslednji ronin,kako kapiram je malo ozbiljniji strip o kornjačama,i bavi se događajima van glavne priče (nešto kao Povratak mračnog viteza kod Betsa),SPOJLER:odnosno nekim budućim događajima u kojima glavni junaci ginu,a samo Majki ostaje živ,i kreće u osvetu klanu Stopala.
Prepliću se dva vremena,"sada" i "onda",i mogu reći da mi se više sviđa "onda";"sada" je pomalo previše skoči-trči-udari za moj ukus.
Bilokako,sviđa mi se za sada viđeno,i radujem se zaokruženju priče koje nas čeka,ako sam dobro shvatio,na proleće najkasnije.
3.5/5
Golconda Posted - 29/11/2021 : 14:23:34
quote:
Originally posted by panda

Semi-related: U poslednjoj sezoni crtane serije iz 2013 postoje 3 vezane epizode ("The Wasteland Warrior", "The Impossible Desert", "Carmageddon!") koje takodje predstavljaju epilog u dalekoj buducnosti, a uz to su omaz Mad Maxu i jos mnogo cemu dobrom.

Prve dve su ovde: https://www.dailymotion.com/video/x6mct82 ili na Nickleodeonu na srpskom

quote:
Originally posted by sawitch
Prvo sto pojma nemam [...] ama bas nista otkud sve u ovom svetu.



Nije ovo direktan nastavak na nesto sto si propustio, vecina stvari koje si spomenuo su svim citaocima nove.



Tako je, što se crtaća tiče i ove nove TMNT Rise epizode se naslanjaju upravo na te 3 epizode iz poslednje, pete sezone ovih TMNT Tales (2012-2017), ali su i one jedna alternativna verzija baš daleke budućnosti i, naravno, nemaju nikakve veze sa Roninom iz stripa...
Ronin je takođe alternativna priča koja je u potpunosti sama za sebe. Nikakvo predznanje (osim baš elementarnog) nije potrebno.
panda Posted - 29/11/2021 : 13:13:41
Semi-related: U poslednjoj sezoni crtane serije iz 2013 postoje 3 vezane epizode ("The Wasteland Warrior", "The Impossible Desert", "Carmageddon!") koje takodje predstavljaju epilog u dalekoj buducnosti, a uz to su omaz Mad Maxu i jos mnogo cemu dobrom.

Prve dve su ovde: https://www.dailymotion.com/video/x6mct82 ili na Nickleodeonu na srpskom

quote:
Originally posted by sawitch
Prvo sto pojma nemam [...] ama bas nista otkud sve u ovom svetu.



Nije ovo direktan nastavak na nesto sto si propustio, vecina stvari koje si spomenuo su svim citaocima nove.
jagodanbg Posted - 27/11/2021 : 13:45:21
Ja sam dosta toga pokupio pored sina koji gleda ono Uzdizanje Nindža Kornjača, igra igricu neku na mob tel, i onda mi prica ko je ko..inace ni ja ne bih imao pojma, jer sam gledao samo one Kornjace 90-ih.
sawitch Posted - 27/11/2021 : 11:24:39
Sinoc sam procitao strip. Preplavljen sam bio nekom nostalgijom zbog kornjaca. Za ovakve osecaje strip nema cenu. Sa druge strane sam strip nije za padanje u nesvest od kvaliteta. Prvo sto pojma nemam [SPOJLER] o smrti kornjaca, Splintera, da je Sekac imao cerku i unuka, ama bas nista otkud sve u ovom svetu. A drugo sto mi je malo preskakanje iz proslosti u sadasnjost konfuzno. [PRESTANAK SPOJLERA]. Fizicki kvalitet stripa je odlican! Svakako jedva cekam nastavak i javno potpisujem da cu svaki strip o kornjacama koji budete objavili uzeti.
Gil-galad Posted - 16/11/2021 : 03:49:35
PaoloRivera Posted - 12/11/2021 : 00:54:53
Kad će u Zagreb?
naker Posted - 11/11/2021 : 20:41:30



Nema ovde cowabunge niti plavog-ljubičastog-crvenog-narandžastog poveza preko očiju jer postoji samo jedan povez i on je.. crn. Poslednji Ronin dođe kao nešto između Dark Knighta i Old Man Logana i fanovi ova dva stripa ne bi trebalo da propuste ovo, takođe strip je očekivano nabijen akcijom i scenama borbe i uzbuđenja ne manjka. Humora praktički ni nema jer je atmosfera poprilično siva i mračna, mada gotivne su reference na Snakea Plisskena i Lord of the Rings

Vizuelno sve to korektno izgleda i posebno ide pohvala za crtački stil kod flashback scena, jedini minus ide što se malo preteralo sa činjenicom da je Daredevil inspirisao TMNT pa je npr Karai prikazana bukvalno identično kao Elektra

Ovo je bilo baš prijatno iznenađenje jer nisam se družio sa kornjačama još od onog starog crtaća i svaka čast za odluku da se počne sa izdavanjem TMNT, samo iskreno moglo se sačekati izlaženje pete, poslednje epizode pa da se kao i kod izdanja IDW u jednoj knjizi sakupi cela priča
sawitch Posted - 04/11/2021 : 16:35:02
[lol2]
sawitch Posted - 04/11/2021 : 16:34:29
Golconda Posted - 04/11/2021 : 13:50:49
Od sad, sve naše naredne najave idu na mušemi.
To je bila baš lepa mušema.
sawitch Posted - 04/11/2021 : 13:16:23
Kakav napredak nakon one museme :) Bravo! Ovo ne mogu docekati..
marin92 Posted - 04/11/2021 : 13:09:00
Top izgleda :)
Gil-galad Posted - 04/11/2021 : 01:38:41
Preko Facebook strane PreliStAvanja možete osvojiti ovaj strip do 6. 11., ako učestvujete u giveawayu!
https://www.facebook.com/s3prelistavanje/posts/270032715129915

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000