forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 23 Alvar Mayor integral

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 24/03/2015 : 12:16:43


“Ne može grad postojati samo zato što sam ga sanjao.”

“Slijedi me. Noć je blizu, a kad stigne, pojavit će se Pallpa Asillo, boginja koja se skriva iza lika pume. Povest će te do hrama gospodara tame, Chahuara. Ondje je zatočenica moja jedina kći i kad mjesec nestane s neba, Chahuar će oprati zemlju njezinom krvlju.”

Alvar Mayor je remek-djelo Carlosa Trilla i Enriquea Breccie smješteno u Peru u doba španjolskih konkvistadora. Prateći protagonista otkrit ćemo svijet istovremeno udaljen i blizak našemu, u kojem pustolovina prelazi u čaroliju, a snovi na nevjerojatan način postaju stvarnost.

Orka Specijal 23 • Alvar Mayor • 700 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Enrique Breccia • Prijevod Irena Rašeta i Goran Marinić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2015. • Cijena 220 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 03/05/2023 : 15:30:45
Dovoljno je reći Alvar Mayor:

https://www.stripovi.com/recenzije/alvar-major-alv-fb-0-alvar-mayor/3012/
Zula Posted - 30/11/2021 : 20:15:53
quote:
Originally posted by going going

A ja bas volim da iskritikujem nesto ako je lose. Ne treba sve recenzije da budu pozitivne, vec i negativne. Zato se i zove ,,kritika" ne moze samo lepo, bajno i odlicno. Treba nekad umeti argumentovano objasniti zasto mu je nesto lose, zasto ga je iznerviralo, razocaralo itd.


Kritika nekog stripa može biti i pozitivna i negativna i neutralna i objektivna i subjektivna i konstruktivna i destruktivna..., i sve to zajedno. Nekako se kod nas prihvatilo da je kritika upućivanje na nešto manje dobro, no ustvari kritikom se određujemo prema pročitanom stripu. Svatko bira izraziti se u kritici kako želi, ja biram biti što više pozitivan. Negativno me ne zanima jer neće biti bolje ako nabrajam što je sve loše (eventualno što može biti bolje). Volim pohvaliti dobro da bi mu povećao vjerojatnost 😉
Red Marquis Posted - 30/11/2021 : 19:37:34
quote:
Originally posted by going going

A ja bas volim da iskritikujem nesto ako je lose. Ne treba sve recenzije da budu pozitivne, vec i negativne. Zato se i zove ,,kritika" ne moze samo lepo, bajno i odlicno. Treba nekad umeti argumentovano objasniti zasto mu je nesto lose, zasto ga je iznerviralo, razocaralo itd.


Govorio sam o stripovima koji mi se ne svide. To kritikujem. Ali ima i dosta onih koje smatram da su sranje neopevano. Ne čitam samo ono što kupim, ima tu i dosta stvari koje prvo pročitam u skenu, pa ono što uzajmim od drugara ili biblioteke. I tu ima svega i svačega, a ja volim svemu da dam šansu.

Te najgore prećutim, glupo mi je da nečije izdanje popljujem kao i da mi neko skače po forumu ako ja kažem da mi je recimo neki ... ili ... dno dna.
supermark Posted - 30/11/2021 : 19:13:54
quote:
Originally posted by going going

A ja bas volim da iskritikujem nesto ako je lose. Ne treba sve recenzije da budu pozitivne, vec i negativne. Zato se i zove ,,kritika" ne moze samo lepo, bajno i odlicno. Treba nekad umeti argumentovano objasniti zasto mu je nesto lose, zasto ga je iznerviralo, razocaralo itd.



+1
going going Posted - 30/11/2021 : 18:12:58
A ja bas volim da iskritikujem nesto ako je lose. Ne treba sve recenzije da budu pozitivne, vec i negativne. Zato se i zove ,,kritika" ne moze samo lepo, bajno i odlicno. Treba nekad umeti argumentovano objasniti zasto mu je nesto lose, zasto ga je iznerviralo, razocaralo itd.
Red Marquis Posted - 30/11/2021 : 10:15:39
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa kad već to stavljaš, ja sam Hodočasnika jedva priveo kraju.
Samo ja nikad neću tako pljuvat po nečemu


Manje više da.
Stripove koji mi se nisu nešto posebno dopali možda i mogu iskritikovati, a one koji mi se uopšte ne svide samo prećutim. Čim mi se toliko ne svide, ne želim ni razmišljati dalje o njima a kamoli po forumu razglabati dalje o istima...
DiSkAcH Posted - 30/11/2021 : 08:28:25
Pa kad već to stavljaš, ja sam Hodočasnika jedva priveo kraju. Na svu sreću sam ga posudio iz knjižnice.
Samo ja nikad neću tako pljuvat po nečemu jer onda pljujem i po ljudima kojima se to sviđa (barem se trudim, možda sam negdje nešto i napisao, ne sjećam se :P). Samo ljubav i mir. :D
Pa najbolje još da smo svi isti i da svi imamo identične ukuse....bilo bi nam jako dosadno... ;)
Poli Posted - 29/11/2021 : 17:41:04
Nasao Optijev opis iz 2016.

Alvar Mayor - 700 stranica neopisivo ružnog crteža, maltene odrađenog preko volje, i generičnih kratkih priča od kojih su samo dvije prilično dobre i maštovite. Likovi su nikakvi, atmosfera se ne osjeti, ma apsolutno ništa u ovom kažinu ne valja. Vjerojatno, ustvari, definitivno najgori strip kojeg sam pročitao do kraja. 1/5


I ovaj nije los

Hodočasnik zvijezda - jedna stranica u ovom stripu valja i ta stranica je baš odlična. Ostatak je odron. Dosadne, ni po čemu posebne priče začinjene ogavno lošim crtežom koji bi više pristajao za neku strip-adaptaciju filma Tetsuo nego za bajkovitu fantaziju poput ove. 1/5



Jerry Krause Posted - 04/11/2021 : 21:52:11
I dok svi svršavaju na Alvar box koji je nedavno izašao ponavljajući po n-ti put ovo čuveno djelo ja sam napokon prvi put pročitao ovaj strip i to u obliku ovog integrala. Isti slučaj kao i s Toppijevim Solitudinis Morbusom trebalo mi je više od pola godine da ovo pročitam. Opet to prokleto vrijeme i brdo stripova koje se moraju pročitati.

Za razliku od nekih meni je strip na prvu kliknuo i lako sam uronio u Trillov bajkoviti scenarij pun simpatičnih i mudrih priča. Trillo kroz brojne teme isprepleće elemente misticizma, snova, bajki, indijanskih dogmi provlačeći univerzalne ljudske teme i motive koje su aktualne u svim kulturama. Iako se dosta tema često ponavlja stvarno je bilo za uživanje lagano čitati priču po priču bez nekog presinga i uroniti u ovaj Trillov svijet.

Gledajući Breccijin crtež sad tek uviđam zašto ga je Marko radio u tako velikom formatu. Stvarno prelijepo i briljantno prikazan ovaj Trillov svijet i sad možda žalim što sam požurio nabaviti ovaj integral, a ne sačekao da izađe kutija. Svakako, s pravom još jedno nezaobilazno djelo.

9/10
Markos Posted - 10/11/2016 : 17:17:11
Greškom je cijena u cjeniku ostala 176, ali 154 je.
Andrey Posted - 10/11/2016 : 12:16:02
drugo izdanje je onda 154 ili 176 na interliberu?
bisley Posted - 30/08/2016 : 07:33:08
quote:
Originally posted by Markos

Nažalost, kod reprinta ovog stripa (drugo izdanje, ožujak 2016.) dogodila sa tiskarska greška: nedostaje stranica 674, dok je stranica 675 otisnuta dvaput. U normalnim okolnostima, ovakvo bismo izdanje povukli i tiskali ponovo, no budući da je ovo već treće izdanje istog stripa, odlučili smo ga ipak ostaviti u prodaji. Kako bismo se bar donekle odužili našim čitateljima, izdanje će se ubuduće prodavati uz popust od 30%, a stranica koja nedostaje može se skinuti ovdje: www.fibra.hr/preview/AlvarMayor674.pdf


...kasno Marko na Kosovo stiže...
Hvala za stranicu!
Markos Posted - 29/08/2016 : 22:35:14
Nažalost, kod reprinta ovog stripa (drugo izdanje, ožujak 2016.) dogodila sa tiskarska greška: nedostaje stranica 674, dok je stranica 675 otisnuta dvaput. U normalnim okolnostima, ovakvo bismo izdanje povukli i tiskali ponovo, no budući da je ovo već treće izdanje istog stripa, odlučili smo ga ipak ostaviti u prodaji. Kako bismo se bar donekle odužili našim čitateljima, izdanje će se ubuduće prodavati uz popust od 30%, a stranica koja nedostaje može se skinuti ovdje: www.fibra.hr/preview/AlvarMayor674.pdf
D.J. Posted - 26/07/2016 : 23:31:42
Opti mi je bas dobar lik, pozitivac! Ali kad netko kaze da mu je Breccia u Alvaru dno dna, onda nemogu nista nego ostati sokiran.

I to jos da nema atmosfere. Ako nista drugo za to je mladi Breccia bas majstor, majstor atmosfere i to kakve! Ne znam jel mi je najbolji crtac na svijetu, ali ne mogu nabrojati ni jednog jedinog crtaca stripova za kojeg bi rekao da je bolji od njega.
ivi skoj Posted - 26/07/2016 : 23:14:46
Uspio savladati opsežno gradivo teškom mukom.
Shvatio sam da me više vesele obojane sličice, nego cb.
Onako nakon toliko i toliko stranica sam se naviknuo na lika, i jednostavno doplovio do kraja.
Da me netko od frendova pita za preporuku, to ne bi bilo među izvučenim kandidatima.
Nekako mi prekratke te epizode i manje više jedna nalik na drugu.
Plus je zanimljiv crtež, ali...
Možda kad odrastem uspijem ponoviti te silne stranice i pronađem nešto što sam propustio.
Ako su ono datumi nastanka na završetku svake epizode, onda sam zapamtio da je Alvar umro na dan republike u godini Jožinog odlaska.

izivko Posted - 23/07/2016 : 23:41:11
Meni je Alvar Mayor bio prilično dosadan strip.
Ali sam zato uživao u crtežu.
Zula Posted - 23/07/2016 : 23:30:56
Meni je Alvar Mayor genijalan strip.

Ali čini mi se da na stripovi.com fali ozbiljna recenzija nekog uvazenog strip kritičara koja će ljubiteljima stripa približiti sve vrijednosti Alvara Mayora (a možda i koju manjkavost).
Cromwell Posted - 22/07/2016 : 11:12:49
@Opti: Zapravo je to ok. Mislim da je ljudski u sebi uzgojiti malo antagonizma nakon velikog razočaranja. I ja se ponekad borim s tim osjećajem, doduše (više) ne oko stripova ali oko hypeanih filmova i glazbe ponekad da.
No, potrebno je težiti uzdizanju od toga.

Sada ću malo baljezgati ali možda je hype oko Alvara samo privid. Nisam bio na forumu ali mislim da hypea na početku niti nije bilo nego je kroz godine dodatno stvoren, a onda zapravo i ne možemo govoriti o hypeu?. I to sve zbog kuknjave nekolicine ljudi (među kojima sam i ja ) kako je velika šteta da se toliko dobar strip ne reprinta.
Ako se dobro sjećam, na starim topicima su mišljenja varirala između ˝solidnog˝ ˝odličnog˝ što se zapravo i ne razlikuje baš puno od ostalih komentara na stripove.
Sve to naravno ne znači da se ne radi o jednom od remek djela devete umjetnosti

I da, slažem se da bi Milazzo bio dobar, ali ne zaboravi da u Alvaru bajkoviti setting prevladava nad realizmom. Breccia je više šaman/fantazist dok je Milazzo više dokumentarist/realist i upravo zbog toga mislim da mi ne bi stvorio čaroliju poput Breccie.
anto Posted - 21/07/2016 : 20:46:39
quote:
Originally posted by Opti

U pravu si da sam frustriran zbog Alvarove reputacije, malo sam pretjerao s tim komentarom. A šta ćeš, pročitao sam dosta pozitivnih komentara za taj strip pa sam se teško razočarao. :)


slušaj opti - znam barem trojicu,uključujući i moju malenkost,kojima Alvar nije seo na prvo čitanje;jedan prijatelj je isto reagovao kao ti,popljuvao ga je samo tako.

A onda je kod sve trojice tokom narednih godina (negde manje,negde više) sve došlo na svoje mesto, i sad sva trojica volimo ovaj stri.Nije nam remek delo,ali svakako jako dobar do odličan.
Jednostavno,Alvar je tako štivo,da nekome treba vreme (nekad i dosta vremena) da ga svari i doživi na pravi način.

I zato ti preporučujem da da sad ništa ne prenagljuješ sa prodajom ili razmenom;neka ti ostane u kolekciji,pa mu opet daj šansu jednog dana;veruj mi da će ti se isplatiti strpljenje.
Dukidule Posted - 21/07/2016 : 20:24:37
Ja tek nedavno "pljunuo" dvaes'pet eurona na njega, nisam ga još ni otvorio, a vi sad raspalili po njemu i crnite ga.
Obi-wan Posted - 21/07/2016 : 19:57:20
Ja sam pročitao 2 puta.
Meni baš nekako odgovara. Osjećaj je donekle sličan kao da čitam Corta.
Opti Posted - 21/07/2016 : 18:44:36
U pravu si da sam frustriran zbog Alvarove reputacije, malo sam pretjerao s tim komentarom. A šta ćeš, pročitao sam dosta pozitivnih komentara za taj strip pa sam se teško razočarao. :)

Što se alternative tiče, ima puno crtača koji bi bili prikladniji. Da ne nabrajam, prvi mi pada na pamet Ivo Milazzo (naravno da on tada vjv nije mogao surađivati s Trillom, ovo je hipotetski). Nedavno sam čitao njegove epizode Magičnog Vjetra i čini mi se da bi on briljirao na Alvaru. Odlično crta i znojne i prljave likove i nadrealne scene (sad mi pada na pamet KP epizoda Chemako).

Glede atmosfere, postoje stripovi gdje ona prevladava i puno je bolja od same radnje, npr. Sharaz-De ili Ivanpiire (također od Trilla)
Cromwell Posted - 21/07/2016 : 17:13:16
quote:
Originally posted by Opti

Može li netko objasniti zašto mu je Breccia odličan crtač? Ja sam napisao svoje razloge zašto mi se ne sviđa.


Teško da ti bilotko može objasniti kad si već odabrao da ti je Breča dnodna.
Što se tiče tvojih razloga, zapravo i nisi. Rekao si sljedeće:
quote:
Originally posted by Opti
Breccin crtež mi je loš, i to toliko loš da bi većina ljudi koja nikad nije držala olovku u rukama bila bolja od njega, a da stvar bude gora uz sve ostale fantastične crtače u Fibrinom katalogu Breccine žvrljotine izgledaju još gore.

Ovakav komentar ti zaista ne treba. Jer iz njega se najviše može iščitati frustracija što govori da te zapravo više muči Alvarova reputacija nego crtež.
quote:
Originally posted by Opti
Slaba atmosfera, grozni likovi, loše proporcije, i sve skupa negledljiv stil gdje moram naprezati oči da shvatim što je uopće nacrtano,

Daj alternativu. Koga bi volio vidjeti da crta znojne i prljave likove u svijetu koji graniči s nadrealnim. Slaba atmosfera? -Na to ne znam što da kažem. Gdje da uopće pronađeš atmosferu ako su ti i priča i crtež toliko odbojni? Neshvatljiva zamjerka, osim ako ne misliš da bi se atmosfera trebala stvoriti sama od sebe.

Negledljivo? Hmm nisam siguran da li si Alvara pokušao čitati isto kao i kad sa Fast&Furious filmova prijeđeš na Eisensteina ili Tarkovskog. Ili sa nekog blockbustera prijeđeš na one tvoje opskurne i bizarne indijske i korejske filmove.
Što ako ti ja sad kažem da Alvarova snaga što se tiče tehnike dolazi iz prilično neuobičajenog i necentriranog krupnog plana. Vjerojatno to ˝necentrirano˝tebe muči jer si navikao dobiti sliku ˝na pladnju˝ što mi je opet neshvatljivo budući da po tvojim upisima na filmskom dijelu foruma ne bih baš rekao da si zelen i da ne znaš za drukčije osim standardnog školskog prikaza.

quote:
Originally posted by Opti
a takve crtače ne volim. U čemu je poanta čitati strip koji pruža očni napor.;)

Tu se nema što zamjeriti. Ne sviđa ti se i to je ok.
all_ba Posted - 12/06/2016 : 22:08:37
quote:
Originally posted by Poli


Pa imao si ga u tom "klasicnom Fibrinom" formatu, samo ga nisi kupio izgleda.





Nisam, tek sam uspio ovaj integral nabaviti i to drugo izdanje.
Poli Posted - 12/06/2016 : 20:07:25

Pa imao si ga u tom "klasicnom Fibrinom" formatu, samo ga nisi kupio izgleda.



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000