forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO predstavlja: LUSI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 08/12/2021 : 16:22:30


hc, 96 str, kolor, 320x240
promo cena 1700 din / puna cena 2200 din

Lusi je priča o jednom snu. Snu nastalom u osvit čovečanstva... Lusi, ili zvanično AL288-1, je gotovo potpuno očuvani skelet australopiteka, otkriven 1974. godine u oblasti Afar, u Etiopiji. Dobio je ime po tada popularnoj pesmi Bitlsa „Lucy in the Sky with Diamonds”. Patrik Norber i Tanino Liberatore su udahnuli život ovom snu starom 3,2 miliona godina, i jednu naučnu belešku obogatili nežnošću i dirljivošću praiskonske humanosti. Ova knjiga nam nudi mogući životni put jednog hominida sa kojim osećamo bliskost još otkako smo mu nadenuli ime, a poetičnost Norberovog pripovedanja otelotvorena je neverovatnom realističnošću Liberatoreovog majstorskog crteža.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 15/11/2023 : 22:10:50
Nerealno dobar fotorealističan crtež, kapa dole Liberatoreu. S obzirom na tematiku očekivao sam malo više filosofski nastrojen strip koji će potaknuti da se zamislimo i zapitamo o nekim stvarima našeg praporekla, ali ovde se više dobija survival priča po afričkim savanama. Ne mogu reći da sam fan Patrikove naracije u maniru prirodnog dokumentarca koja na hladan način prepričava borbu za opstanak jedne porodice majmuna. Vizualije su bolja strana stripa. Pohvale za XXL format izdanja i galeriju skica.
Dzonka Posted - 19/07/2022 : 22:57:12
Nakon čitanja nekoliko puta sam prevrteo ceo album kako bih uživao što više u realističnom i premoćnom Liberatoreovom crtežu prepunog detalja, ali to je najveći adut ovog albuma. Norber nije uspeo dokumentarnim pripovedanjem da me poveže sa mogućom pričom o Lusi i njenom preživljavanju, ali je svakako lepa zamisao da se posveti jedan strip ovoj priči.

Solidno.

Hvala Makondu što nam je ponudio ovakvu vizuelnu poslasticu u velikom formatu.
Jozzinelli Posted - 20/12/2021 : 05:32:29
quote:
Originally posted by pcoro

Zna se šta znači solidno u običnom govoru, izvan strogo teoretskih okvira - to je nešto št je ok, ali ne više od toga.


Ja tu reč još od deteta, otkad sam je pročitao u Blekovoj epizodi "Naslednica" i saznao šta znači,
koristim isključivo u njenom ispravnom značenju.

Kad su u pitanju nijanse, u kom slučaju koristim tu reč a u kom vrlo dobar u opisu stripa,
vrlo dobar mi je onaj strip koji u startu nije pretendovao na nešto više, već mu je to početni i krajnji domet,
dok za stripove koji imaju zanimljive i originalne, nesvakidašnje ideje, sa potencijalom za nešto više a neiskorištenim do kraja,
odnosno pričom slabijom od očekivane (odlične) iliti slabijim raspletom od zapleta, kažem da su solidni.

Od Lusi upravo to i očekujem, odličan crtež, a priču verovatno nešto slabiju, ali sa zanimljivom i originalnom premisom,
sve u svemu - solidan strip. Videću u svakom slučaju kad ga uskoro nabavim i pročitam...


Nego, dok se još vrtimo oko ove reči, evo jednog simpatičnog teksta u vezi njenog značenja:
https://psihodramaticarka.wordpress.com/2014/09/11/nemoj-nikada-da-mi-kazes-da-sam-solidna/


alexts Posted - 18/12/2021 : 23:24:23
quote:
Originally posted by kasper

vujaklija ima resenje za solidno koje meni odgovara

Još jedna u nizu spamerskih reči u mom jukra, označava nešto dobro, koristi se takođe kad nemamo komentar na nešto, il' nas jednostavno boli kurac.

ovaj drugi deo komentara u poslednje vreme odnosi prevagu



Biće da je to Vukajlija.

U Vujakliji je solidan - čvrst, valjan, temeljan...
Red Marquis Posted - 18/12/2021 : 21:23:09
Tema zanimljiva, ovaj fotorealistični crtež mi je super, ono što mi se nije svidelo je previše antropomorfni pogled na dešavanja iz naše daleke prošlosti. Nije da nisam saosećao sa Lucy i Adamom, ali previše je ličilo na survival priču neke srednjevekovne porodice no na život austrolopitekusa.

Solidno, ništa više od toga, naravno, crtež izvlači.
kasper Posted - 13/12/2021 : 11:57:37
vujaklija ima resenje za solidno koje meni odgovara

Još jedna u nizu spamerskih reči u mom jukra, označava nešto dobro, koristi se takođe kad nemamo komentar na nešto, il' nas jednostavno boli kurac.

ovaj drugi deo komentara u poslednje vreme odnosi prevagu
DiSkAcH Posted - 13/12/2021 : 11:56:39
quote:
Originally posted by naker

solidan, -dna, -dno (latinski solidus):
1) čvrst, siguran, jak, izdržljiv (solidan temelj, solidna građevina);
2) dobar, valjan, pouzdan (solidna izrada, solidan stručnjak);
3) povoljan, odgovarajući (solidna plata, solidne cene);
4) koji uredno i odgovorno živi, trezven, razborit, ozbiljan, na svom mestu (solidan čovek)

Zato kod Antoana ovakvi "nesporazumi" ne postoje on kada stavi ocenu onda znaš na čemu si



On je učitelj, on bez ocjena ne zna.
Nego kad smo kod toga, Anto, što predaješ ako nije tajna?
naker Posted - 13/12/2021 : 11:32:18
solidan, -dna, -dno (latinski solidus):
1) čvrst, siguran, jak, izdržljiv (solidan temelj, solidna građevina);
2) dobar, valjan, pouzdan (solidna izrada, solidan stručnjak);
3) povoljan, odgovarajući (solidna plata, solidne cene);
4) koji uredno i odgovorno živi, trezven, razborit, ozbiljan, na svom mestu (solidan čovek)

Zato kod Antoana ovakvi "nesporazumi" ne postoje on kada stavi ocenu onda znaš na čemu si
pcoro Posted - 13/12/2021 : 08:30:30
Ali to je kao da kažeš da špica znači da je nešto oštro, ili ako je nešto guba da je gadno i zarazno. Zna se šta znači solidno u običnom govoru, izvan strogo teoretskih okvira - to je nešto št je ok, ali ne više od toga.
Jozzinelli Posted - 13/12/2021 : 05:17:59
Da, tako je izgleda kod većine koji tu reč koriste u iskrivljenom značenju.

Solidno znači jako i onda ne može da bude manje od dobrog.
Ja kad napišem da je strip solidan, to je kao da sam napisao da je vrlo dobar,
eto čisto da znate ako pročitate negde takav moj utisak da nije u tom kontekstu kako ga većina tumači.
izivko Posted - 12/12/2021 : 19:37:44
Kod mene solidno nije jako. Manje je i od dobrog.
Jozzinelli Posted - 12/12/2021 : 18:19:05
quote:
Originally posted by izivko

Ne vidim da sam promijenio mišljenje.


Solidno znači jako.

Ako je nešto jako, znači da ne može da bude slabije od dobrog, nego samo jače, dakle vrlo dobro.

Znači li to da neuverljiv strip može da bude vrlo dobar?
Bokoja Posted - 11/12/2021 : 01:32:16
Ja se ovom radujem, baš!
izivko Posted - 10/12/2021 : 18:57:15
quote:
Originally posted by naker

Baš krenuo da tražim da li si negde ostavio osvrt za taj strip kada mi pretraga izbaci ovaj post:

quote:
Originally posted by izivko

Lucy sam čitao prije dan-dva, solidan strip.



Kakvo li ćeš mišljenje o Lusi imati sledeće godine


Ne vidim da sam promijenio mišljenje.

Eventualno da ga pročitam još jedanput.
naker Posted - 10/12/2021 : 18:37:08
Baš krenuo da tražim da li si negde ostavio osvrt za taj strip kada mi pretraga izbaci ovaj post:

quote:
Originally posted by izivko

Lucy sam čitao prije dan-dva, solidan strip.



Kakvo li ćeš mišljenje o Lusi imati sledeće godine
izivko Posted - 10/12/2021 : 16:38:00
Čitao sam ovo. Po meni neuvjerljivo.
Peyo Posted - 10/12/2021 : 16:18:32
quote:
Originally posted by Poli


Evo:
https://www.instagram.com/p/CXPSTblqF4_/



Nešto više ovdje:

https://www.glenat.com/24x32-glenat-bd/lucy-9782344026632

Kliknuti na:

Découvrir un extrait
Jocko Posted - 10/12/2021 : 13:48:56
VerovaTno sam jedan od retkih kojima se crtez ne svidja (naslovna ilustracija mi je pak odlicna). Liberatore mi je najbolji u Ranxeroxu.
naker Posted - 10/12/2021 : 11:55:25
Ovo link
knauso Posted - 10/12/2021 : 11:41:02
Za nas koje nismo upucen u strip i autora tesko je da nadjemo original da gvirnemo, kad se ovako napise po srpski imena i naziv.
ivanl Posted - 09/12/2021 : 09:09:41
Znao sam i zna se da je Liberatore majstor, Maestro u punom smislu te rijeci s velim 'M', ali ovdje je, ne znam za jacu rijec; rasturio! Nadmasio i samog sebe. Prekrasan crtez. Remek djelo!
Poli Posted - 09/12/2021 : 08:18:11

Evo:
https://www.instagram.com/p/CXPSTblqF4_/

jagodanbg Posted - 09/12/2021 : 00:57:26
quote:
Originally posted by Beren

Ne bi škodilo da stavite nekakav zavir.



Imaš na njihovom Instagramu.
corto33 Posted - 08/12/2021 : 21:52:10
Neverovatno kako je ovo dobro nacrtano.
Jedan od onih stripova koji moraju da budu u kolekciji.
Beren Posted - 08/12/2021 : 20:34:39
Ne bi škodilo da stavite nekakav zavir.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000