forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Uspon i pad Triganskog carstva knjiga 1.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Jason Fly Posted - 15/12/2021 : 20:08:53
Veličanstvena saga u izdanju kakvo zaslužuje!



Scenarij: Butterworth
Crtež: Lawrence

296 str, boja
319 mm visoko, 240 mm široko, 24 mm preko hrpta

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na svim ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 27/05/2023 : 00:59:17
quote:
Originally posted by Dalen

Sve što ste vi nabrojili je točno. Ali, prije svega crtež je odličan, a i taj strip sam jako volio kao klinac i nikad nisam pročitao sve jer kod nas nikad nisu sve epizode objavljene. I danas mi je simpatičan za pročitati. Kad sve to što ste nabrojili stavite sa strane, vrlo je zabavan, barem meni.



Slažem se i sa tim.
Dalen Posted - 27/05/2023 : 00:33:14
Sve što ste vi nabrojili je točno. Ali, prije svega crtež je odličan, a i taj strip sam jako volio kao klinac i nikad nisam pročitao sve jer kod nas nikad nisu sve epizode objavljene. I danas mi je simpatičan za pročitati. Kad sve to što ste nabrojili stavite sa strane, vrlo je zabavan, barem meni.
alexts Posted - 26/05/2023 : 11:33:16
quote:
Originally posted by Promys

Verujem da je u svoje vreme (60-tih) ovaj strip bio vrh, ali za današnje vreme je jednostavno prevaziđen, predvidljiv i preterano naivan... Triganska civilizacija je neka kombinacija Zvezdanih staza i Ben Hura, gde vojnici koriste napredne letelice, brodove i laserske pištolje, obučeni u tunike s mačem o pojasu (??). A straža na kapijama drži koplja. Jedan broj priča se oslanja na književne klasike ("Put u središte zemlje", "Nevidljivi čovek" i td), tako da nisu baš originalne. Upoređujući Trigansko carstvo sa sličnim SF izdanjima tog vremena, ovo mi je još najslabiji serijal- meni lično interesantniji su bili Brodolomnici vremena ili Luc Orient (za ovaj poslednji mi je jako žao što je BG odustao od nastavka serijala).
Sve u svemu, respect za ono što je ovaj strip nekada bio, ali danas je istorija...



Mislim da nikada nije bio vrh, zabluda je da je "u svoje vreme" to bio vrhunski strip. Scenario je i onda bio lošnjikav. Nema to veze sa izgledom sveta koji je u njemu opisan, a koji jeste naivan, ali ima veze sa rešenjima u kojoj grupica ljudi podiže zidove ili gradove za nekoliko dana, a potrebni su vekovi, za način na koji rade, zatim prelaženja ogromnih (neodređenih) rastojanja pešice, jedan naučnik koji zna sve, neuverljivi postupci i psihologija likova i brojne druge stvari, kakvih u brojnim drugim stripovima tog vremena, koje su pisali iole talentovaniji scenaristi, nema.
Promys Posted - 26/05/2023 : 11:13:14
Verujem da je u svoje vreme (60-tih) ovaj strip bio vrh, ali za današnje vreme je jednostavno prevaziđen, predvidljiv i preterano naivan... Triganska civilizacija je neka kombinacija Zvezdanih staza i Ben Hura, gde vojnici koriste napredne letelice, brodove i laserske pištolje, obučeni u tunike s mačem o pojasu (??). A straža na kapijama drži koplja. Jedan broj priča se oslanja na književne klasike ("Put u središte zemlje", "Nevidljivi čovek" i td), tako da nisu baš originalne. Upoređujući Trigansko carstvo sa sličnim SF izdanjima tog vremena, ovo mi je još najslabiji serijal- meni lično interesantniji su bili Brodolomnici vremena ili Luc Orient (za ovaj poslednji mi je jako žao što je BG odustao od nastavka serijala).
Sve u svemu, respect za ono što je ovaj strip nekada bio, ali danas je istorija...
Dalen Posted - 23/05/2023 : 17:23:59
Da. Zamisli ti to. Valjda se nisu nadali da će to tako brzo rasprodat .
jaki Posted - 22/05/2023 : 16:27:01
Izgleda da se loše prodala prva knjiga kad nema druge...
Otišša je tiraž tek u godini dana...
Dalen Posted - 22/05/2023 : 15:55:38
Ajde da malo podignem ovaj topic. Možda će netko reagirati sa nekakvim friškim informacijama . Kada će izaći 2. i 3. knjiga Ili samo 2. Odavno je 1. knjiga rasprodana a o ostalima ni slova. Ajmo Bookglobe! Malo ozbiljnosti
jaki Posted - 23/12/2022 : 19:13:45
Argonauti?
Dalen Posted - 23/12/2022 : 18:24:11
Bilo je rečeno da do kraja godine idu 2. i 3. knjiga. Kraj godine je a nikakvih najava nema. Ima li netko kakvu pouzdanu informaciju Jason
risbozg Posted - 04/12/2022 : 20:34:40
quote:
Originally posted by Dalen

Zna li netko kad će druga knjiga



i mene zanima
Dalen Posted - 28/11/2022 : 14:46:43
quote:
Originally posted by corto33
Jeste pročitali prvu kad već tražite drugu?
Ja sam počeo i odlično mi je, čak bolje nego što se sjećam iz Stripoteke, ali trebat će mi barem tri sata neto da pročitam polako do kraja.

Naravno. Pročitao tj. ponovio gradivo od prije cca 45 godina čim je izašla prije godinu dana.
Poli Posted - 28/11/2022 : 11:46:26

A tko jos cita, to se samo stavlja na police. ;P


Ali bez zezanja, da, ima previse naslova pa nije problem pricekati.


corto33 Posted - 28/11/2022 : 11:06:58
Jeste pročitali prvu kad već tražite drugu?
Ja sam počeo i odlično mi je, čak bolje nego što se sjećam iz Stripoteke, ali trebat će mi barem tri sata neto da pročitam polako do kraja.
jaki Posted - 27/11/2022 : 20:48:36
Netko sigurno zna ali nam neće reć.
Dalen Posted - 27/11/2022 : 20:27:55
Zna li netko kad će druga knjiga
jaki Posted - 25/10/2022 : 16:09:29
Na NSK su u najavi samo 4 Conana već odavno.
DiSkAcH Posted - 25/10/2022 : 15:44:21
Pa oni u zadnje vrijeme samo izbace stripove i bok. Nitko ništa nezna do tada...
jaki Posted - 25/10/2022 : 15:35:24
Muk od strane Bookgloba.
Nije da je to nešto novo.
Svirepi Macak Posted - 25/10/2022 : 15:20:06
Ima li kakvih novosti pred Interliber?
jaki Posted - 25/09/2022 : 03:14:50
Also in September, Rebellion will release part 4 of their full-length series, The Rise and Fall of the Trigan Empire . That album is 240 pages thick and contains the Trigia stories that appeared between 1973 and 1976, drawn by Don Lawrence, Miguel Quesada and Philip Corke. There is no file in the British integrals. These integrals appear in softcover, but for part 4 a hardcover has also been produced with a brand new cover by John Burns ( Judge Dredd , Modesty Blaize ).
Svirepi Macak Posted - 02/05/2022 : 15:53:54
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Svirepi Macak

Ima li novosti oko drugog dijela?


quote:
Originally posted by jaki

Do kraja godine drugi i treći integral.





Hvala puno
verab Posted - 01/05/2022 : 21:05:39
quote:
Originally posted by Svirepi Macak

Ima li novosti oko drugog dijela?


quote:
Originally posted by jaki

Do kraja godine drugi i treći integral.


Svirepi Macak Posted - 01/05/2022 : 19:49:33
Ima li novosti oko drugog dijela?
jaki Posted - 25/04/2022 : 12:48:36
Odličan prijevod Nebojše Radića
Radnja naivnija nego li se može zamisliti.
Šteta što sve stranice nisu skenirane iz originala(očigledno su bili nedostupni) pa je primjetna razlika između njih.
ima tipfelera,uz ostale jedanput ime pogrešno napisano Tassig-Tagiss i na stranici 75 u Bookgloba je 40 jahača a treba biti 100 jahača.Ne znam kako se 100 moglo prevesti kao 40?
U istoj toj epizodi na početku priče znanstvenici otkriju da se mjesec treba srušiti na planet Elekton za 28 dana a u priči Keren i Jann preživljavaju četrdeset dana u pečinama i pustinji i stignu još na pad mjeseca?Tako je i u Engleza.Scenarist je zaboravija ili je bilo ljepše staviti biblijskih 40 dana?

Chui Posted - 23/01/2022 : 09:33:46
quote:
Originally posted by Peyo

Ne znam što misliš pod mlade, ja sam mislio na pučko/osnovno/školce (i to ne čak ni na završne razrede). A ovo ostalo što si napisao je poznata stvar.


ja isto osnovnoškolce i srednjoškolce. njima je to sve zastarjelo i dosadno. mobitel pobijeđuje

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000