forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA/FORMA B / NATAN NEVER knjige 1, 2, 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 01/12/2021 : 21:14:31
GOLCONDA/FORMA B / NATAN NEVER knjige #1, #2, #3



Dragi prijatelji,

GOLKONDA & FORMA B sa ponosom Vam predstavljaju još jedan biser Boneli produkcije – vrhunski i dugovečni serijal nastao 90-ih godina prošlog veka.

NATAN NEVER JE KONAČNO PONOVO MEĐU NAMA!

Posle nekoliko neuspelih pokušaja, po prvi put u Srbiji, udruženim snagama planiramo da otpočetka iznesemo pred Vas jedan od najintrigantnijih serijala na koji se odavno čeka, hronološki, kako su originalno izašli sa svim spin off serijalima kako bi doživljaj čitanja Natanovih pustolovina bio što vernije prikazan!

Upakovane u standardno 3u1 pakovanje, za početak, pred nama su čak tri prva trobroja, epizode 0-9!

Od danas dostupno na našem web shopu, u knjižarama Alan Ford i Darkwood, a već sutra kreće distribucija na sva ostala mesta u kojima ste navikli da kupujete stripove, po konačnoj ceni od 1.400 dinara po knjizi.

Uživajte!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gil-galad Posted - 30/01/2022 : 15:31:13
ivanl Posted - 13/01/2022 : 17:04:46
quote:
Originally posted by mmihoci

Nabavio prve tri knjige koje izgledaju vrlo dobro, žao mi je što to neće ići u tvrdim koricama i na boljem papiru unutar korica.
Sam dizajn knjige, unutarnjih naslovnica, posebna pozornost na detalje (sviđa mi se iza naslovnica: datum izdanja u Italiji, orginalni naslov te orginalno napisana imena autora) te poštivanje kronologije će me i dalje držati da pratim Golcondine/Formine NN knjige.
To i naravno jer mi je NN najdraži Bonelli.

Velim, da je tvrdi uvez i bolji unutarnji papir (ovaj je ok ali ipak u LL knjigama je bolji) knjige bi bile u rangu LL-a.
Naravno, niža cijena Golcondinih knjiga je posljedica kompromisa i očiglednog zahtjeva tržišta (bolje reći stripoljubaca najboljeg SF junaka) za jednim ovakvim izdanjem i nadam se da će biti dovoljne podrške da i sam Izdavač zadrži relativno jak voljni moment da NN i dalje izlazi.
S moje strane imate podršku i namjeru da svaki vaš NN završi u mojim rukama.

P.S: tu se vidi koliko je neugodno "rezanje" Julie na uži format po širini. Navijam da se bar kod nje predomislite i prebacite se na ovaj "širi" format.




Ovo si sve tocno kazao, ali kad bi bio HC, na boljem papiru onda bi bio Libellus, a shodno tome isto i kostao, jbg.
SSM Posted - 24/12/2021 : 19:55:27
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by SSM

Nemojte se ljutiti ali ovaj Jerryjev opis je sve samo ne realan i skroman (kako on kaze). Prosjecna ocjena serijala bi onda bila 4.75/5. Prevedeno na pojedinacne epizode to bi znacilo da od 200 epizoda 95% njih zasluzuje ocjenu 5, a znamo koliko tu ima skarta, cak i u prvih 50 epizoda. Da se razumijemo, ima super epizoda u svakom periodu, ali ima i dosta losih. No dobro, razumijem da je covjek veliki fan i svaka mu cast za istrajnost, ali smijesno je pricati o skromnosti i uskogrudnosti :)


Nema ljutnje, ali mislim da si "omašio ceo fudbal". Nisi razumio šta sam htio reći kratkim presjekom serijala. Naravno da ovo s mojim ocjenama nije objektivna ocjena serijala. Uostalom baci pogled na ocjene svih mojih recenzija i komentara na recenzije. Sve su o Nathanu, a većina su recenzirane.
Znači 72% na recenzije i 78% na komentare. Znači neki prosjek od 75 %, odnosno 7,5/10.

Tamo je riječ o mom subjektivnom presjeku serijala u određenom periodu. Znači ako kažem da je period od 151-200 za peticu ne znači da su sve priče za 5. Tu je recimo brdo lošnjikavih AA i maxi epizoda, ali ako imamo sjajni rat s orbitalnim postajama, izvrsno postratno razdoblje s odličnim epizodama koje efektno završavaju Vremenskom sagom, naravno da ću ovaj period ocijeniti za čistu peticu.

Nathan je čista emocija, nećemo ga svoditi na statistiku.



Sve ok! Kad si ocijenio period od 50 epizoda razumio sam da je to ocjena svih 50 epizoda.
kasper Posted - 24/12/2021 : 19:21:07
bogme ja kad bih ocenio svaku natanovu epizodu ne bi bilo dobro
Jerry Krause Posted - 24/12/2021 : 19:11:06
quote:
Originally posted by SSM

Nemojte se ljutiti ali ovaj Jerryjev opis je sve samo ne realan i skroman (kako on kaze). Prosjecna ocjena serijala bi onda bila 4.75/5. Prevedeno na pojedinacne epizode to bi znacilo da od 200 epizoda 95% njih zasluzuje ocjenu 5, a znamo koliko tu ima skarta, cak i u prvih 50 epizoda. Da se razumijemo, ima super epizoda u svakom periodu, ali ima i dosta losih. No dobro, razumijem da je covjek veliki fan i svaka mu cast za istrajnost, ali smijesno je pricati o skromnosti i uskogrudnosti :)


Nema ljutnje, ali mislim da si "omašio ceo fudbal". Nisi razumio šta sam htio reći kratkim presjekom serijala. Naravno da ovo s mojim ocjenama nije objektivna ocjena serijala. Uostalom baci pogled na ocjene svih mojih recenzija i komentara na recenzije. Sve su o Nathanu, a većina su recenzirane.
Znači 72% na recenzije i 78% na komentare. Znači neki prosjek od 75 %, odnosno 7,5/10.

Tamo je riječ o mom subjektivnom presjeku serijala u određenom periodu. Znači ako kažem da je period od 151-200 za peticu ne znači da su sve priče za 5. Tu je recimo brdo lošnjikavih AA i maxi epizoda, ali ako imamo sjajni rat s orbitalnim postajama, izvrsno postratno razdoblje s odličnim epizodama koje efektno završavaju Vremenskom sagom, naravno da ću ovaj period ocijeniti za čistu peticu.

Nathan je čista emocija, nećemo ga svoditi na statistiku.
SSM Posted - 24/12/2021 : 18:25:56
Nemojte se ljutiti ali ovaj Jerryjev opis je sve samo ne realan i skroman (kako on kaze). Prosjecna ocjena serijala bi onda bila 4.75/5. Prevedeno na pojedinacne epizode to bi znacilo da od 200 epizoda 95% njih zasluzuje ocjenu 5, a znamo koliko tu ima skarta, cak i u prvih 50 epizoda. Da se razumijemo, ima super epizoda u svakom periodu, ali ima i dosta losih. No dobro, razumijem da je covjek veliki fan i svaka mu cast za istrajnost, ali smijesno je pricati o skromnosti i uskogrudnosti :)
Kerempir Posted - 22/12/2021 : 07:55:09
quote:
Originally posted by stripadzija

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Kerempir

Upravo suprotno, budalastina će biti na mahove



mda, izmedju 70-100 sve sami biseri devete umetnosti (cast izuzetnoj dvodelnoj epizodi feniks)


Ne znam koliko opširno pratiš NN serijal, ali ovo je dosta uskogrudno mišljenje. Evo da malo razložim cijeli serijal na 4 perioda do broja 200 pa da vidimo po mom skromnom mišljenju koliko je to stvarno dobro ili loše.

Period od 1-50

pozitivni elementi: nostalgija, briljantna saga o Bratstvu sjene, briljantni prvi Gigant, ujednačena kvaliteta epizoda, brdo kultnih priča
negativni elementi: nekoliko lošijih epizoda prema kraju ovog perioda
Ocjena: 5/5


Period od 51-100

pozitivni elementi: odlične popratne edicije, sjajni drugi i treći Gigant, fantastični AA 2, almanasi o Nathanovoj mladosti, nekoliko odličnih epizoda iz redovne serije
negativni elementi: nema velikog kontinuiteta niti sage, puno stand-alone epizoda
Ocjena: 4,5/5

Period od 101-150

pozitivni elementi: totalni zaokret u serijalu, čudesna saga Alfa, nekoliko kultnih priča iz redovne serije, odlični specijalci, doznajemo Skotosovu sudbinu
negativni elementi: nekoliko praznih hodova u redovnoj seriji, pad kvalitete u AA ediciji
Ocjena: 4,5/5

Period od 151-200

pozitivni elementi: saga o ratu s orbitalnim postajama, postratno briljantno razdoblje s tmurnim, ali i kvalitetnim epizodama, vremenska saga
negativni elementi: lošije popratne AA i Maxi edicije
Ocjena: 5/5



Odličan kratak pregled prvih 200 epizoda, koje su većina vredne čitanja (uključujući skoro sve Gigante u tom periodu i po neku AA i Almanahe sa Natanovom prošlošću). Posle toga skoro da nisam ni pratio serijal, pročitao sam tek po neku epizodu koju je crtao de Angelis.



Ma super je Jerry sumirao, jedino ono što on vidi kao mane, samostalne epizode, meni to nije, a interesantno je da i takve naizgled samostalne, nekim svojim elementima kasnije čine dio neke druge priče.
Odoakar Posted - 21/12/2021 : 22:30:37
Volio bih da bude tako, ali skeptičan sam.
ivanl Posted - 21/12/2021 : 20:39:18
Pa i kazem samo jos 5. A kako su najavili umjesto dosadasnjih manje vise osam standardnih mjesecnih izdanja na 12, s pravom se nadam na kraci rok do spajanja... ja se zaista nadam da ce ih svih pet 'sutnuti' vec slijedece godine.
Odoakar Posted - 21/12/2021 : 20:14:19
Samo još 5 knjiga, odnosno tri godine do spajanja.
ivanl Posted - 21/12/2021 : 17:38:44
I iznad dvjestotog broja redovnog serijala ima pravih i odlicnih epizoda.
A sad, bas samo sto nije, poceo kod Libellusa rat svjetova, izvanredna saga od broja 239 po originalnoj taljanskoj kronologiji kojeg se LL slijepo i odlicno drzi. A uzgred budi receno jos je i samo 5 knjiga do 'krpanja' famozne 'rupe' u redovnoj seriji da se spoje sve epizode. Sad je na 77 knjiga, kad izadu tih 5 koje fale bit ce vec na osamdeset i nekoj knjizi sve skupa redovnog serijala, sto ce izgledati izvanredno, (iako je vec i sad oku zadovoljstvo), uglavnom ima tu itekako jos 'mesa' u redovnom serijalu a spomenuti rat svjetova je samo takva preporuka. Narocito za fanove koji su vec duze u NN svijetu. I bude jako lijepo i kvalitetno nacrtanih brojeva, ne samo Roberta De Angelisa, koji je ruku na srce i najpoznatiji u serijalu.
stripadzija Posted - 21/12/2021 : 09:24:34
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Kerempir

Upravo suprotno, budalastina će biti na mahove



mda, izmedju 70-100 sve sami biseri devete umetnosti (cast izuzetnoj dvodelnoj epizodi feniks)


Ne znam koliko opširno pratiš NN serijal, ali ovo je dosta uskogrudno mišljenje. Evo da malo razložim cijeli serijal na 4 perioda do broja 200 pa da vidimo po mom skromnom mišljenju koliko je to stvarno dobro ili loše.

Period od 1-50

pozitivni elementi: nostalgija, briljantna saga o Bratstvu sjene, briljantni prvi Gigant, ujednačena kvaliteta epizoda, brdo kultnih priča
negativni elementi: nekoliko lošijih epizoda prema kraju ovog perioda
Ocjena: 5/5


Period od 51-100

pozitivni elementi: odlične popratne edicije, sjajni drugi i treći Gigant, fantastični AA 2, almanasi o Nathanovoj mladosti, nekoliko odličnih epizoda iz redovne serije
negativni elementi: nema velikog kontinuiteta niti sage, puno stand-alone epizoda
Ocjena: 4,5/5

Period od 101-150

pozitivni elementi: totalni zaokret u serijalu, čudesna saga Alfa, nekoliko kultnih priča iz redovne serije, odlični specijalci, doznajemo Skotosovu sudbinu
negativni elementi: nekoliko praznih hodova u redovnoj seriji, pad kvalitete u AA ediciji
Ocjena: 4,5/5

Period od 151-200

pozitivni elementi: saga o ratu s orbitalnim postajama, postratno briljantno razdoblje s tmurnim, ali i kvalitetnim epizodama, vremenska saga
negativni elementi: lošije popratne AA i Maxi edicije
Ocjena: 5/5



Odličan kratak pregled prvih 200 epizoda, koje su većina vredne čitanja (uključujući skoro sve Gigante u tom periodu i po neku AA i Almanahe sa Natanovom prošlošću). Posle toga skoro da nisam ni pratio serijal, pročitao sam tek po neku epizodu koju je crtao de Angelis.
mmihoci Posted - 20/12/2021 : 17:43:28
Nabavio prve tri knjige koje izgledaju vrlo dobro, žao mi je što to neće ići u tvrdim koricama i na boljem papiru unutar korica.
Sam dizajn knjige, unutarnjih naslovnica, posebna pozornost na detalje (sviđa mi se iza naslovnica: datum izdanja u Italiji, orginalni naslov te orginalno napisana imena autora) te poštivanje kronologije će me i dalje držati da pratim Golcondine/Formine NN knjige.
To i naravno jer mi je NN najdraži Bonelli.

Velim, da je tvrdi uvez i bolji unutarnji papir (ovaj je ok ali ipak u LL knjigama je bolji) knjige bi bile u rangu LL-a.
Naravno, niža cijena Golcondinih knjiga je posljedica kompromisa i očiglednog zahtjeva tržišta (bolje reći stripoljubaca najboljeg SF junaka) za jednim ovakvim izdanjem i nadam se da će biti dovoljne podrške da i sam Izdavač zadrži relativno jak voljni moment da NN i dalje izlazi.
S moje strane imate podršku i namjeru da svaki vaš NN završi u mojim rukama.

P.S: tu se vidi koliko je neugodno "rezanje" Julie na uži format po širini. Navijam da se bar kod nje predomislite i prebacite se na ovaj "širi" format.

Jerry Krause Posted - 17/12/2021 : 19:31:44
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Kerempir

Upravo suprotno, budalastina će biti na mahove



mda, izmedju 70-100 sve sami biseri devete umetnosti (cast izuzetnoj dvodelnoj epizodi feniks)


Ne znam koliko opširno pratiš NN serijal, ali ovo je dosta uskogrudno mišljenje. Evo da malo razložim cijeli serijal na 4 perioda do broja 200 pa da vidimo po mom skromnom mišljenju koliko je to stvarno dobro ili loše.

Period od 1-50

pozitivni elementi: nostalgija, briljantna saga o Bratstvu sjene, briljantni prvi Gigant, ujednačena kvaliteta epizoda, brdo kultnih priča
negativni elementi: nekoliko lošijih epizoda prema kraju ovog perioda
Ocjena: 5/5


Period od 51-100

pozitivni elementi: odlične popratne edicije, sjajni drugi i treći Gigant, fantastični AA 2, almanasi o Nathanovoj mladosti, nekoliko odličnih epizoda iz redovne serije
negativni elementi: nema velikog kontinuiteta niti sage, puno stand-alone epizoda
Ocjena: 4,5/5

Period od 101-150

pozitivni elementi: totalni zaokret u serijalu, čudesna saga Alfa, nekoliko kultnih priča iz redovne serije, odlični specijalci, doznajemo Skotosovu sudbinu
negativni elementi: nekoliko praznih hodova u redovnoj seriji, pad kvalitete u AA ediciji
Ocjena: 4,5/5

Period od 151-200

pozitivni elementi: saga o ratu s orbitalnim postajama, postratno briljantno razdoblje s tmurnim, ali i kvalitetnim epizodama, vremenska saga
negativni elementi: lošije popratne AA i Maxi edicije
Ocjena: 5/5
ivanl Posted - 17/12/2021 : 17:09:26
quote:
Originally posted by Kerempir

Mislim da nijedan bonelli nije biser devete umjetnosti, pa tako ni nathan bever ali u tom periodu kada je libellus nastavio ugaslo kiosk izdanje pa do stote epizode ima sasvim dobrih epizoda ( da ne spomenemo kako je period 100-200 izvrstan) počevši od mutantskih terorista i povratka atlantidjana, pa preko marsovskih misterija, raznih robotskih priča, uništenja orbitalne stanice, raznih neetickih eksperimenata i svemiru ili na zemlji, spomenute feniks priče, pojave štovanih, približavanje tehnodroidskim ratovima itd

Ima i epizoda koje možda i nisu vrhunske ali su sasvim solidne ako ne i dobre.

Ono sto pamtim kao srot su priče o cyberspaceu i nazovisuperjunaku.

Uz to taj period je bogat i raznim izvrsnim popratnim izdanjima koje će, sudeći po najavama, giolconda kronološki izdavati.


Mislis krivo.

U tako dugovjecnim serijalima mahom komercijalnim i nije za ocekivati da sve bude poslozeno kako treba, kako crtacki tako i scenaristicki. To je radeno za mjesecnu razbibrigu. Ali evo iz prve, 'u glavu', Dylan Dog ima u prvih 100 epizoda bar 15 koje mogu uz bok najboljih BD ostvarenja svih vremena. Samo da njega spomenem....
Kerempir Posted - 17/12/2021 : 17:08:09
Ma taj dio je skroz zabavan i blockbusterovski, uz pojavu mm, kao razni akcijski filmovi skroz me zabavio brz suvišne filozofije. Naravno to je samo moj dojam, no to je i logično, pa na nn topicu imamo razna neslaganja oko pojedinih epizoda. No možda bolje o tim epizodama kada dođu na red, ljudi nisu pročitale ni ove prve epizode.
Lord Vader89 Posted - 17/12/2021 : 16:49:10
uh, iskreno, povratak atlantidjana je teska trashina xD
kad se setim samo kolko sam se radovao tome, bilo teasovano kroz toliko epizoda, itd....a na kraju, uh, bolje da ne lajem xD
Kerempir Posted - 17/12/2021 : 16:40:00
Mislim da nijedan bonelli nije biser devete umjetnosti, pa tako ni nathan bever ali u tom periodu kada je libellus nastavio ugaslo kiosk izdanje pa do stote epizode ima sasvim dobrih epizoda ( da ne spomenemo kako je period 100-200 izvrstan) počevši od mutantskih terorista i povratka atlantidjana, pa preko marsovskih misterija, raznih robotskih priča, uništenja orbitalne stanice, raznih neetickih eksperimenata i svemiru ili na zemlji, spomenute feniks priče, pojave štovanih, približavanje tehnodroidskim ratovima itd

Ima i epizoda koje možda i nisu vrhunske ali su sasvim solidne ako ne i dobre.

Ono sto pamtim kao srot su priče o cyberspaceu i nazovisuperjunaku.

Uz to taj period je bogat i raznim izvrsnim popratnim izdanjima koje će, sudeći po najavama, giolconda kronološki izdavati.
kasper Posted - 17/12/2021 : 14:10:18
quote:
Originally posted by Kerempir

Upravo suprotno, budalastina će biti na mahove



mda, izmedju 70-100 sve sami biseri devete umetnosti (cast izuzetnoj dvodelnoj epizodi feniks)
Kerempir Posted - 17/12/2021 : 13:57:19
Upravo suprotno, budalastina će biti na mahove
kasper Posted - 17/12/2021 : 13:09:42
quote:
Originally posted by Kerempir
To je to. Iz tog prvog perioda i meni najdraze epizode

Ali stoji da će s vremenom biti još bolje.



mozda ce biti bolji na mahove, a izmedju ce biti budalastina koliko volis. najbolji je upravo taj period + prvi giganti
Kerempir Posted - 17/12/2021 : 12:55:47
quote:
Originally posted by Paka01

Sve to stoji, NN1 je bio nov, drugačiji, ovo ono, slažem se da je i odlično nacrtan, no mimo toga me ostavio skroz ravnodušnim, i na prvo čitanje i na svako sljedeće ponovljeno
Ovo što Jerry kaže da se navukao preko Otoka Smrti, tako je otprilike i kod mene bilo. Crni Monolit mi je ostavio puno bolji dojam nego prva epizoda, a Otok Smrti je skroz zabavan akcijski strip. Međutim, uistinu ono što slijedi dalje je stvarno za pamćenje... Gabrielova Zagonetka, Ljudi Sjene, Pakao, U Ponoru Sjećanja, Kitov Pjev, Posljednji Val... Ej, Posljednji Val... Kako obožavam tu epizodu, to je čudo jedno.



To je to. Iz tog prvog perioda i meni najdraze epizode

Ali stoji da će s vremenom biti još bolje.
sawitch Posted - 17/12/2021 : 09:19:12
Kad se ocekuju nastavci? Kojim tempom ce ovo da ide?
supermark Posted - 17/12/2021 : 09:11:41
Nathanu je Posljednji val ono što je Dylanu Nojev let
Paka01 Posted - 17/12/2021 : 09:02:51
Sve to stoji, NN1 je bio nov, drugačiji, ovo ono, slažem se da je i odlično nacrtan, no mimo toga me ostavio skroz ravnodušnim, i na prvo čitanje i na svako sljedeće ponovljeno
Ovo što Jerry kaže da se navukao preko Otoka Smrti, tako je otprilike i kod mene bilo. Crni Monolit mi je ostavio puno bolji dojam nego prva epizoda, a Otok Smrti je skroz zabavan akcijski strip. Međutim, uistinu ono što slijedi dalje je stvarno za pamćenje... Gabrielova Zagonetka, Ljudi Sjene, Pakao, U Ponoru Sjećanja, Kitov Pjev, Posljednji Val... Ej, Posljednji Val... Kako obožavam tu epizodu, to je čudo jedno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000