forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Bluberi 6 i 7

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 22/12/2021 : 10:23:45
PRED VAMA SU JOŠ DVA INTEGRALA OMILJENOG PORUČNIKA BLUBERIJA! PREDSTAVLJAMO VAM RAD VELIKOG KREATIVNOG DVOJCA, NA VRHUNCU SVOJIH STVARALAČKIH MOĆI, NA – PO MIŠLJENJU MNOGIH – NAJBOLJEM VESTERN STRIPU SVIH VREMENA!

„BLUBERI“ 6 i 7 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.800 dinara za šesti i 1.340 dinara za sedmi tom!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 224
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Bluberi%206%20-%20prelistavanje%20.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 168
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Bluberi%207%20-%20prelistavanje%20.pdf

Priče o Bluberiju ne gube na intenzitetu, ni u reči ni u slici. Žan Žiro u to vreme uveliko razvija svoju personu Mebijusa i u ovim pričama je sve više primetan Mebijusov uticaj, što donekle menja vizuelni identitet Bluberija, ali to je u skladu sa Žiroovim stalnim nastojanjem da se razvija i da širi granice svog umeća, ali i stripske umetnosti uopšte.

MAJKL STIV DONOVAN BLUBERI je čovek sklon ispadima i upadanju u nevolje. Sin je bogatog južnjačkog plantažera, ali sticajem dramatičnih okolnosti završava u američkoj vojsci, gde brzo dolazi do čina poručnika. Bluberi je osobenjak nemirnog duha, znatiželjan i smeo, sklon avanturi i kocki, često grub i beskompromisan, ali, kad zatreba, pravičan i častan... Dosledan je u izvrdavanju autoritetima i vođenju ličnih ratova, i u svojim avanturama – često u društvu prijatelja, među kojima su Džimi Maklur i Red Nek – susreće se s raznim zloćudnim revolverašima i indijanskim pljačkašima, ali i sa istorijskim ličnostima: Vajatom Erpom, Dokom Holidejom, Džeronimom, Kočizom i drugima.

Bluberi je remek-delo francusko-belgijske škole stripa i, po mišljenju mnogih, najbolji je vestern strip svih vremena. Kroz uzbudljive epizode, koje je većim delom napisao slavni belgijski scenarista Žan-Mišel Šarlije, pratimo kreativni razvoj Žana Žiroa, jednog od najznačajnijih svetskih crtača stripa, od njegove rane faze, u kojoj je još tragao za pravim likovnim izrazom, do vizuelno raskošnih zrelih radova.

Nastao davne 1963, Bluberi i dalje postavlja veoma visoka merila u svom žanru i stripu uopšte.

„BLUBERI“ 6 i 7 na Letećem su startu u okviru Novogodišnje Stripomanije Čarobne knjige, u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.800 dinara za šesti i 1.340 dinara za sedmi tom, od srede, 22. decembra, do četvrtka, 30. decembra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.000 dinara za šesti i 1.500 dinara za sedmi tom, a u ostalim knjižarama 2.699 dinara za šesti i 1.999 dinara za sedmi tom.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 10/05/2022 : 07:17:22
Hajde ti probaj pročitat sken barem prvog broja Bluba, pisao sam već o tome kako meni nije nikako sjeo nakon pročitana prva 3 integrala koje sam prodao (u rekordnom roku, kao i ČK Džeremaju, oldskul BD-i se prodaju ko halva ).
Pisan je dosta starinski, za crtež da ne znam ne bih nikada rekao da je Moebiusov (tj Giraudov da budem preciziniji), tu je tek počinjao i vidi se u odnosu na Inkal.

ČK izdanje Bluba je odlično i pristpačno cijenom, tu sve preporuke.

Comanche je meni odličan BD western, ali treba uzeti u obzir da je meni Hermann jedan od najdražih crtača i obožavam prije svega Jeremiaha, pa ona Tornjeve, pa i Comanche...čekam ČK da izda i Bernarda Prince-a. :D

Ugl, try before buy obavezno, pošto je Blueberry ipak tako malo specifičan starinski western. Isto napravi i sa Comanche jer tko zna da li bi ti se i ona svidjela.
Jozzinelli Posted - 09/05/2022 : 06:03:54
Po ovome što Iluvatar traži, čini se da bi mu od westerna najviše odgovarao Met Meriot, al' njega nema u albumima (osim onog piratskog)

jaki Posted - 08/05/2022 : 21:57:28
Koliko kombinacija oko čitanja par stripova...A pročitat sken ni slučajno.
john connor Posted - 08/05/2022 : 20:57:08
Jedan u kupe, drugi u spade...
kasper Posted - 08/05/2022 : 20:53:39
komanca mi dodje sirov zivot na granici, blub je blockbuster
Beva Posted - 08/05/2022 : 20:41:07
Blueberry je OK, ali nisam siguran koliko će ti se svidjeti, po ovome što pišeš. Ako ti je crtež bitan, onda svakako preporuka, s tim da treba istrpjeti prvih desetak brojeva gdje se Giraud uhodavao.


S druge strane, ako ti se svidio From Hell i ako si mogao uživati u priči uz onakav crtež, najtoplije ti preporučujem Sandmana. Osobno mi je to najdraži strip, a i crtež se popravlja kako priča odmiče (s tim da je meni i na početku crtež OK, stilski "ružan" ali nikad dosadan).
Iluvatar Posted - 08/05/2022 : 17:15:04
Bluberi mjerkam vec neko vrijeme. Tacnije, nakon zimske kupovine planirao sam na proljece zbaviti bluba i torpeda. Torpeda sam uzeo brzo(uz njega se prislepao i alvar) i sad mi je u glavi aktuelan bluberi. Imao sam u opticaju i propovjednika, medjutim crtez me ne privlaci u konacnici. Ali mi se svidja to sto je bez kocnica i naravno, svidja mi se fibrino izdanje. Bluberi je mnogo detaljniji u crtezu. Djeluje mi bas kao majstorija na djelu u odnosu na propovjednika koji mi je nekako ispran, prazan..a i volio bih imati u kolekciji jedam dobar, ozbiljan vestern. Zato me interesovalo da li je to ozbiljan strip, da li realisticno prikazuje tu eru i da li je adekvatan za jednog 33godisnjaka. Kad kazem brutalnost, ne mislim na tarentinovsko hiperbolisano nasilje i gore bez granica. Mislim na to da se strip ne ustrucava jer zeli biti prilagodjen i mladjim od npr 14-15 godina.

Kad sam uzimao torpeda, znam sta sam uzeo. Uzeo sam crni humor, nasilje i vulgarnost. Da uzmem propovjednika, znam sta bi uzeo, neki moderni vestern sa elementima fantastike, zajebavanje je na konto religije i sl. Tako me zanima sta cu dobiti sa bluberijem. Da li je to relistican, ozbiljan vestern namjenjen zrelijoj publici ili je da se tako izrazim djeciji strip?

Razmisljao sam i o sendmenu, da li da udjem u te vode. Dobra stvar izgleda, kretivno... ali cackao sam malo online i odbija me ogromna oscilacija u crtezu. Na nekim dijelovima kao da se neko zajebavao sa crtezom i nejasno mi je kako je ono uopste moglo proci i postati sastavni dio sendmena koji je popularan.

Bluberi mi sto se crteza tice djeluje fantasticno, ima kontinuitet i postaje bolji..to sam vidio iz nekih kratkih prelistavanja a i procitao sam to na vise mjesta. Citao online sam strip nisam, ne radim to nikada osim mozda par recenica. Ne volim da kvarim i prezirem online citanje.

Komanca mozda nekad. Manje me privlaci od bluberija. Mozda radi prejakih boja. Nekako su mi likovi presareni, barem za moj ukus. Od hermana cu definitivno da uzmem tornjeve. Prije ili kasnije. Svidja mi se strip agentovo izdanje, ali nema ga u bih i a poskupo je.
kasper Posted - 08/05/2022 : 16:04:36
bolje nabavi komancu
Peyo Posted - 08/05/2022 : 16:00:07
@Iluvatar

RM je manje više odgovorio što bih i ja.

Navodno je Goscinny rekao Gregu da nakon Bluba novi western serijali nemaju smisla (zbog njegove kvalitete), pa ipak se Greg odvažio i napisao sjajnu Comanche koja je po meni uz Bluba ponajbolji BD western.

Što se tiče neke brutalnosti pa s tim povezane realnosti, po meni je to nešto u čemu neki čitatelji (često nešto mlađi, ali nije nužno) uživaju. Što je brutalnije i krvavije, što su veća zlostavljanja i nasilje, likovi poremećeniji (nevezano za to da li su na strani zločina ili pravde) kod takvih čitatelja se stvara dojam realnosti. Tko voli nek' izvoli. Dosta se može postići u stvaranju dojma realnosti i bez pretjerivanja u scenama nasilja i zlostavljanja.

Da li si čitao Serenu?

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-174-serena/688/

Mogla bi ti se svidjeti.

Red Marquis Posted - 08/05/2022 : 14:30:08
quote:
Originally posted by Iluvatar

Mogu. Iz pakla. Strip za zreliju pobliku definitivno. Odlicno opisuje taj period i brutalnost tog dijela londona, zivot zena koje se bave prostitucijom, korupciju i sl. Bas strip za zreliju publiku bez romantizovanja bilo cega, bez cenzure, uvijanja.


Mislim da nije fer bilo šta porediti sa From Hell (da se razumemo, to je meni no.1 all time favorite strip). Bluberry je ipak i mainstream serijal što ne znači da nije dobar i za zrelu publiku.
Ali mislim da ono što ti tražiš pre spada pod termin stripa za avangardnu (koliko god taj termin danas bio ižvakan) publiku.

Svako ko voli Bluba neće voleti From Hell, ali svako ko voli From Hell može da uživa i u Bluberiju.
Poenta, Bluberi je super, i samo izdanje je odlično.
Iluvatar Posted - 08/05/2022 : 14:05:37
Mogu. Iz pakla. Strip za zreliju pobliku definitivno. Odlicno opisuje taj period i brutalnost tog dijela londona, zivot zena koje se bave prostitucijom, korupciju i sl. Bas strip za zreliju publiku bez romantizovanja bilo cega, bez cenzure, uvijanja.
Peyo Posted - 08/05/2022 : 13:55:09
quote:
Originally posted by Iluvatar

Da li je bluberi za zerliju publiku i da li se moze smatrati realnim prikazom tog perioda u smislu brutalnosti ...



Možeš li navesti neki strip koji po tvom mišljenju odgovara ovom opisu?
anto Posted - 08/05/2022 : 12:46:08
blub je i za zrelu publiku,može se smatrati,izdanja su vrhunska.
Iluvatar Posted - 08/05/2022 : 12:20:12
Da li je bluberi za zerliju publiku i da li se moze smatrati realnim prikazom tog perioda u smislu brutalnosti ili je ipak prilagodjen mladjoj publici?

Takodjer, onaj ko ima ova izdanja, moze li mi napisati kakav je kvalitet generalno, uvez i sl..
izivko Posted - 02/01/2022 : 00:40:06
Ime mu pristaje. I zvuči opasno.
Lukeruk Posted - 02/01/2022 : 00:08:28
Blackberry? :)
sawitch Posted - 01/01/2022 : 16:41:14
Kakva je ovo stripcina. Ranije sam po zabavniku citao samo fragmente ali sada prvi put u kontinuitetu. Da mu je umesto Bluberija dao neko opasnije ime bilo bi to savrsenstvo.
jaki Posted - 25/12/2021 : 13:52:14
Ken vs.Blueberry?
Ne bih se želio tu odlučivati...
Oba za 5.Klasike.
john connor Posted - 25/12/2021 : 13:35:59
Lose sam se izrazio u prvom postu, onako na prvu :-) sada ces me naterati da opet obrnem Kena :-)
mike Posted - 25/12/2021 : 13:09:59
Drago mi je sto ti je drazi. Blueberry i jest fantastican serijal!
john connor Posted - 25/12/2021 : 12:41:20
Ma dobro sve ok, vidim da mnogi Kena drze visoko, ja ga volim zbog 10ak izvanrednih epizoda, a osobno mi je Blueberry drazi...a
mike Posted - 25/12/2021 : 12:03:31
Prijatelju, naravno da se radi o mom misljenju. Ne trebam valjda to uvijek naglasiti.

Sto se tice tvoje ocjene serijala, nimalo se ne slazem. Ken je sve samo ne serijal "sa mnogo prosecnih, i dobrim delom ispodprosecnih epizoda".
Ali ko sam ja, da te uvjeravam u suprutno.
john connor Posted - 24/12/2021 : 19:44:16
Reci da je Ken bolji od Blueberryja je smesno, i neozbiljno, moze neko reci da mu je osobno drazi, i da ce ga radije citati, nista vise...ja ta dva serijala ne bih ni usporedio, Blueberry je svetski klasik, Ken je odlican serijal, sa nekoliko vrhunskih, sa mnogo prosecnih, i dobrim delom ispodprosecnih epizoda, ali u celini jako dobar...
ivanl Posted - 24/12/2021 : 08:34:17
quote:
Originally posted by Renky

Comanche


Apsolutno odlicna izvedba tih knjiga Strip Agenta. Meni jedni od drazih albuma. Jos kad se sitin kako je Hermann gazdi nacrta u prvu knjigu golu Comanche od sprida, a u drugu od straga dode mi i zerice ljubomore. Bas mu je ucinija ludilo crteze... ali i zasluzija je.
Renky Posted - 24/12/2021 : 02:04:04
Comanche

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000