forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE PREDSTAVLJA: Conana Simerijanac

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Jason Fly Posted - 16/11/2021 : 18:29:28
Neka tarapana započne! Najpoznatiji mišićavi barbarin u interpretaciji poznatih autora frankofonskog stripa!



Pojedinosti: shop.strip-agent.hr



Pojedinosti: shop.strip-agent.hr



Pojedinosti: shop.strip-agent.hr

Već dostupno u shop.strip-agent.hr

Uskoro u striparnicama, knjižarama Školske knjige, Znanja i Hoću knjigu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 11/04/2022 : 16:54:35
U Rijeci imaju Konane od Bookglobea, ovo sve sto ja komentiram sam posudio u knjiznici. Dobili su sad i Adele i Nestor burme i Nataše i one horrore.
DiSkAcH Posted - 11/04/2022 : 12:56:57
quote:
Originally posted by jaki

Nagovori ih da kupe.



A nemaju ni naše. Tj tu u Ri barem.
Baš malo gledam i čini mi se da se S-A i BG više uopće ne kupuju, LL povremeno. Samo Fibrino ima skoro sve.
pcoro Posted - 09/04/2022 : 17:17:17


Kraljica Crne obale me isto nije oduševila. Crtež mi nije loš. Nije idealan stil za Konana ali može proć. Zasmetalo me što pripovijedanje izgleda kao da nije u funkciji priče nego su stranice posložene da bi crtač može crtati samo atraktivne, pozerske kadrove.


Najočiglednija greška je kod borbe sa divovskom zmijom - zmija se pojavi na dnu stranice, onda se okreće list i prvo u oči upada druga, desna stranica koju cijelu čini kadar Konana koji je rasjekao zmiju na pola. To je prvo što čitatelj uoči, a onda se oko vraća lijevo, na stranicu prije gdje se odvija borba sa zmijom. Totalno besmisleno, nema onog wow efekta koji se htio postići.

A i inače bi scene borbi trebale biti napete ali ovdje opet nema izgradnje napetosti nego par pozerskih kadrova i kraj. Scena di se Belit vraća iz mrtvih da spasi Konana je meh, zapravo sve je to mlitavo i razočaravajuće. Tekstovi u prilogu i izgled albuma su zato sjajni
jaki Posted - 05/04/2022 : 20:01:36
Nagovori ih da kupe.
Poli Posted - 05/04/2022 : 19:32:22

Eh, nase knjiznice nemaju Bukgroba.


pcoro Posted - 05/04/2022 : 14:22:25
Nije. Stripoteku treba platit, a opet bude crno bijelo - znači gubi se značajan segment stripa. Knjižnica je besplatna i još dobijem boju. Potičem Bookglobe da nastavi sa štancanjem ovih albuma.
Poli Posted - 05/04/2022 : 13:15:16

Znaci, bolje da je izaslo u Stripoteki u c/b i mirna Bosna. Eh!


pcoro Posted - 04/04/2022 : 12:30:56


Razočarenje. Promašaj. El debaclio. Kad uzmeš u ruku lijepo Bookglobeovo izdanje očekuješ fora priču ali ju ne dobiješ jer je vizuelna interpretacija Conana ali i ostalih likova promašena, a radnja ispričana na dosadan način, bez napetosti, samo ravna crta koja vodi od početka prema kraju. Time pomalo podsjeća na neku noviju, neinspiriranu Teksovu epizodu. I u pogovoru albumu se navodi da je originalna priča inspirirana westernom, otkrivanjem i osvajanjem neistraženih divljina. To je ok, ali izvedba je baš beskrvna.
pcoro Posted - 31/03/2022 : 17:27:03
quote:
Originally posted by alexts

Promašio si topik.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52619&whichpage=1




Riješio
alexts Posted - 31/03/2022 : 15:11:33
Promašio si topik.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52619&whichpage=1
Shaner Posted - 18/01/2022 : 16:54:35
quote:
Originally posted by RadioClash

Shaner, what is best in life?


Love & art. Peace & happiness.

supermark Posted - 18/01/2022 : 15:16:17
Crush enemies, see them driven before you, and hear the lamentation of the women.
RadioClash Posted - 18/01/2022 : 13:46:23
Shaner, what is best in life?
izivko Posted - 18/01/2022 : 13:36:36
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Shaner
Junaci, makljaža, prinošenje žrtava, primitivni nagoni i sve to bez neke dublje poante. Not my cup of tea.





Pobogu,pa to su najvaznije stvari na svijetu Ca ce poanta ako ima sve to!!


Slažem se.
U Conanu se traži krv, mučenje, odrubljene glave i udovi, cuganje u mehani, gole konobarice...
Kakva poanta, crni Shaneru!
pcoro Posted - 18/01/2022 : 11:57:13
quote:
Originally posted by Shaner
Junaci, makljaža, prinošenje žrtava, primitivni nagoni i sve to bez neke dublje poante. Not my cup of tea.





Pobogu,pa to su najvaznije stvari na svijetu Ca ce poanta ako ima sve to!!
jaki Posted - 18/01/2022 : 10:41:36
4.album mi je najbolji.
Crtežom,bojama pa i pričom.
Shaner Posted - 18/01/2022 : 10:33:41
Pročitao i Kći Ledenog diva. Vizualno je ovo stvarno dobro, no iako je strip narativno sasvim solidno posložen, meni je ta priča bezveze. Junaci, makljaža, prinošenje žrtava, primitivni nagoni i sve to bez neke dublje poante. Not my cup of tea.

udarnik007 Posted - 16/01/2022 : 18:20:32
Evo, završio čitanje sva četiri broja i mogu reći da je
ovo vrlo, vrlo dobro.
Treći broj, Iza crne rijeke, za sada mi je najbolji.
Nadam se da će Bookgloobe nastaviti s ovim.
jaki Posted - 16/01/2022 : 18:06:11
Next album CONAN le Cimmerien to join the collection: "Xuthal la Crépuscular", by Christophe Bec and Stevan Subic!
🔜 Releasing on January 26th.

petarStripovi10 Posted - 15/01/2022 : 21:42:30
Stiže Conan Semberac.
Shaner Posted - 15/01/2022 : 20:36:11
Pročitao dvojku i trojku. Crtež nešto bolji, ali narativno i dalje bezveze. Sad još ta famozna četvorka. Malo sam prolistao i stvarno izgleda najbolje, nadam se da je i scenaristički na nivou.

Aco Posted - 12/01/2022 : 17:29:36
4 - dobar. Najbolji do sada. Konačno - ali faking konačno - imamo djevojku kakvu želimo vidjet u Conanu. Zavodljiva i izazovna, neka je na kraju dobila ono što je tražila ;-) .
Priča sama po sebi i nije ne znam koliki spektakl, ali je odrađena korektno. Jači dio je svakako crtež, Recht je već u 3.zavjetu pokazao da zna znanje i ovdje je odradio korektan posao. Scene borbi, žena, medvjedi..možda je malo pretjerao sa omatopejama na pojedinim tablama , ali ok htio je postići određeni efekt in to je uredu. Naslovnica moćna.

Izdanje odlično. Čekamo ostale albume.
izivko Posted - 11/01/2022 : 23:10:33
Smanji očekivanja i bit će dobro.
Shaner Posted - 11/01/2022 : 23:04:05
Pročitao sam prvi broj, Kralicu Crne obale. Da ne fantaziram previše citirati ću Acu:

quote:
Originally posted by Aco


nešto ovako loše odavno nisam pročitao. Znači onakav crtež..Alary mi je prije(Belladone, Silas Corey) bio ok, ali ovo je tragedija. Zločin protiv čovječnosti. Nije mi jasno kako i tko je dopustio da se ide u tisak. Što je pobogu urednik radio? Kod scene borbi ne vidi se ništa, nula, samo neko mahanje mačevima. Preloše.Priča je prekratka, moglo se to malo razraditi, Belit potrošena bezveze.


Ja ne bih možda baš rekao da je u pitanju zločin protiv čovječnosti, ali ajde, čovjek je bio potresen.

Toplo se nadam da su ostale epizode bolje.

Poli Posted - 29/12/2021 : 21:39:57

Ah, to ovaj najavljeni Secherov... :)



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000