forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Spajdermen: Životna priča

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 22/10/2021 : 08:09:59
JEDNISTVENO DELO SJAJNOG ČIPA ZDARSKOG! ORIGINALNI PRISTUP ŽIVOTU I AVANTURAMA NAJPOPULARNIJEG MARVELOVOG SUPERHEROJA!

„SPAJDERMEN: ŽIVOTNA PRIČA“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 240
Štampa Kolor
Serijal The best of Marvel RIGHT NOW!
Junak Spajdermen

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Spajdermen-Zivotna%20Pri%C4%8Da%20-%20prelistavanje%20F.pdf

SPAJDERMEN KROJI ISTORIJU!

U stripu „Amazing Fantasy“ #15 iz 1962. godine, petnaestogodišnjeg Pitera Parkera ujeo je radioaktivni pauk i on je postao Čudesni Spajdermen! Od tog događaja je u svetu prošlo pedeset sedam godina – šta bi se, stoga, desilo da je isto toliko vremena proteklo i za samog Pitera? Čip Zdarski i Mark Begli udružili su snage kako bi ispleli jedinstvenu priču o Spajdermenu – pripovedajući ceo Spajdermenov istorijat, od početka do kraja, koji se odvija naspram ključnih zbivanja u decenijama u kojima je živeo!

Od rata u Vijetnamu, preko tajnih ratova i građanskog rata, pa sve do možda i konačne misije sedamdesetdvogodišnjeg Spajdermena, spremite se da gledate Pitera Parkera kako stari tokom 57 godina revolucionarne istorije – i otkrijte šta će biti s njim i onima koje najviše voli.

Pored priče koja kroz decenije prati Spajedermena koji stari, ovo izdanje sadrži i dodatak, Godišnjak #1, u kom se isto to dešava Dž. Džoni Džejmsonu, tj. u prilici smo da pratimo i njegovu životnu priču, od vremena kada je nastao Spajdermen, pa do savremenog doba.

„SPAJDERMEN: ŽIVOTNA PRIČA“ na Letećem je startu u okviru SAJMA ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara, od petka, 22. oktobra, do nedelje 31. oktobra 2021. Posle SAJMA ČAROBNE KNJIGE, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 10/01/2022 : 16:57:17
Među najzadnjijim naslovima o čovjeku pauku na ovim prostorima, u izdanju Čarobne knjige.
Izuzetno ambiciozan pothvat Zdarskog da kroz 6 sveska (desetljeća) ispriča životni put Petera Parkera koji stari u realnom vremenu, bez ikakvih rebootova i sličnih trikova.
Veoma mi se svidio taj koncept i prolazeći svaku dekadu dobije se posebna atmosfera, crtački vjerno prenesena te prilagođena vremenu u kojem se radi. Srećemo puno Spidermanovih klasičnih (i manje klasičnih) negativaca, prisjećamo se nekih od najpoznatijih storylineova u povijesti i susrećemo Spideyeve kolege iz Osvetnika, F4 i sl.
Vrlo gusta radnja za 200 stranica, ali opet nije zamorno i vrlo je user friendly. Sviđa mi se što se jako vjerno prikazuje taj neki koloplet nesreća vezanih za Parkerov život, njegov nesalomljivi duh i teški životni odabiri i nedoumice vezane za njegov dvojni život.
Bagley kao crtač još jednom pokazuje da mu Spiderman leži te se sjajno adaptira svakoj dekadi kroz ovaj strip.
Zdarsky je napravio maestralan posao s ovime i dao jedinstveni presjek i životni put omiljenog junaka, uzimajući ono najbolje o njemu i dajući autorski pečat, karakter i smisao svemu što se događa
5/5
Pajtos Posted - 24/12/2021 : 22:55:48
Heh, nisi moj tip, Antitju, zato mlako :)
Šalu na stranu, lepo što si ti to visoko ocenio, slab si na pauka kako reče.
Ja čitam sporadično Spajdermena, kao i ostale supergaćeše,i mnogo mi bolje legnu "autonomne" priče.
Ko što neko tu gore reče, treba dosta predznanja za ovo (imam ga i ja dosta), ali bez obzira na sve-ovaj strip je retrospektiva i sigurno bolje leže fanovima Spajdija.
anto Posted - 24/12/2021 : 17:30:20
mlako ti u gaćama
Pajtos Posted - 24/12/2021 : 11:13:57
Mlako. Retrospektiva u šest nastavaka. Previše toga na silu kompresovano, ne može čovek da pohvata silne klonove, generacije, amnezije, povratke...
PaoloRivera Posted - 02/12/2021 : 14:12:42
Kupio sam ga, ali ga jos nisam citao, a sad si me bas zagrijao za citanje
anto Posted - 02/12/2021 : 12:18:19
Bogami,prijatno sam iznenađen ovim stripom i mogu reći da sam baš uživao čitajući ga.

Spajdermen:Životna priča je priča o Čoveku pauku koja se drži glavnih postulata njegovog univerzuma (tipa da će Gven umreti u nekom trenutku,da će Goblin saznati njegov identitet ali ostati bez pamćenja,da će se "smuvati" dr. Ok i strina Mej...),ali u kontekstu šta bi bilo da Piter Parker i svi oko njega stare.

Odlična ideja,kao i još puno njih koje,nam donose jedan dinamičan,prepun obrta,dobre akcije i neočekivanih ishoda,strip.
Dobro,ima tu izvesnih preterivanja,ima scenarističkih rupica,ima malo više patetike,ali za mene,kad se sve zbroji i oduzme,ovo je jedan jako,jako zabavan strip.
Uz ogradu da mi je Spajdi ponajomijeniji superheroj.

I uz osvrt ne neke ozbiljnije momente koji su me iznenadili - kao recimo reakcije Kapetana Amerike na biranje strana u Vijetnamskom ratu (da ih ne nabrajam još,i ovo je dosta što napisah).

Eh,da - kraj ima emociju,što je meni pozamašan plus.A i dodatna priča,iz godišnjaka se lepo uklopila.

4.5/5

Naklon uredništvu za izbor stripa i moja topla preporuka.
going going Posted - 05/11/2021 : 23:12:11
Spajdermen: Životna priča je serijal smesten van glavnog Marvelovog kontinuiteta u kom pratimo Piter Parkerov zivot kroz 6 decenija i 6 poglavlja u kom vidimo kako Spajdermen odrasta i stari prateci dogadjaje koji su se u to vreme desavali u pravom svetu uz novo citanje nekih kultnih i cuvenih Spajdijevih story arcova. Čip Zdarski preplice Piterov zivot sa vijetnamskim ratom i hladnim ratom i daje nam reinterpretaciju cuvenih prica kao sto su Noc kad je umrla Gven Stejsi, saga o Klonovima, Krejvenov poslednji lov, Tajni ratovi i Gradjanski rat, novog Venoma itd.

Dinamicno isprican uz sjajan crtez Marka Beglija ovo je strip koji ne smeju da propuste oni najveci fanovi Spajdermena koji su godinama pratili i citali spajdijeve avanture i koji su upoznati sa svim dogadjajima koje Zdarski citira, omazira i iscitava na svoj nacin. Ipak meni odaje utisak zbrzanosti, kad bi barem svako poglavlje bilo duplirano po duzini u odnosu na standardnih 20ak stranica americke sveske mozda bismo mogli da udjemo malo dublje u odnose likova (mada se ocekuje od citaoca da bude iskusan i upoznat sa svim likovima i da poseduje predznanje o njihovim medjusobnim odnosima pa tako strip sigurno mnogo vise dotice te citaoce) i da bismo mogli dublje da zadjemo u Zdarskovo tumacenje epohe, pogotovo su mi 60e interesantne zbog Vijetnamskog rata i Spajdijeve dileme da li da ode u rat kao superheroj ili ne. Nedostaje tu vise prostora da se Zdarski razmase.

Velika preporuka za dugogodisnje fanove stripa Spajdermen oni ce sigurno uzivati, alii i povremeni citaoci ili oni koji poznaju Spajdija samo preko filmova mogu da pronadju nesto vredno za sebe u ovom stripu, mene je ipak pomalo razocarao, ocekivao sam nesto jace i tvrdje i dublje.

6/10

Betmen987 Posted - 25/10/2021 : 09:13:05
Ja sam počeo da čitam sinoć, pročitao prve tri "glave".
Meni za sada deluje baš zanimljivo, kao neka retrospektiva spajdermena kroz istoriju sa dodatkom starenja lika.
Vrlo zanimljivo zamišljeno i u prve tri glave skroz ok izvedeno.
Drži pažnju, crtež u redu. Pojavljuju se raznorazni likovi, ima iznenađujućih situacija.
Evo dok ovo pišem javila mi se prevelika želja da nastavim s čitanjem, tako da jedva čekam kraj radnog vremena :D
Paka01 Posted - 25/10/2021 : 08:05:04
Nisam čitao, sori.
DiSkAcH Posted - 25/10/2021 : 06:53:53
Uf, nitko ništa o ovome...da to uzmem kao loš znak?
Paka, Bushido, Going...je li čemu ovaj Spidy?

EDIT: Brzo guglanje veli da je ovo odlično, ima i 4,2 na goodreads.
Vele depresivno, to mi se sviđa!
Svejedno bi volio dojmove od ekipice koja je čitala.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000