forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / DURANGO #2 (epizode 5-8)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 12/01/2022 : 11:00:55
GOLCONDA / DURANGO #2 (epizode 5-8)



Pre nego što bilo šta kažemo, želeli bismo da vam se zahvalimo na strpljenju koje ste pokazali za ovo izdanje, jer je punih godinu dana trebalo da prođe da bi naš drugi integral ugledao svetlost dana. To su svakako bile vanredne prilike, više puta smo pisali o tome, ono što je već ovog trenutka sigurno, to je da na treći integral nećemo dugo čekati…

Pred vama su četiri nikad objavljene epizode našeg omiljenog revolveraša i moram priznati, kao neko ko ih do sada nije čitao u papirnom izdanju – mnogo su bolje od onih iz prve knjige!

Svi znamo kako je i gde Durango završio na kraju prethodnog dela, a sada ćemo otkriti kako će (i da li će uopšte) ostati čovek dosledan svojim principima, a opet izvući živu glavu i čitavu kožu iz još jedne ozbiljne ujdurme… Durangova avantura se nastavlja, kako već rekoh, čini mi se, u najboljem domenu sjajnih (špageti) vesterna s kraja osamdesetih godina i, čini mi se, svaka sledeća priča je sve uzbudljivija od prethodne!

I pored poskupljenja papira s kraja godine, uspeli smo da obezbedimo da cena za ovaj integral ne bude ništa veća nego za prošli: puna 3.000 / promo u prvih mesec dana (do kraja januara) 2.500 dinara.

Uživajte, dok mi započinjemo pripremne radove na trećem integralu, koji će takođe sadržati četiri epizode…
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 28/01/2022 : 00:04:00
Po meni Buddy serijal bas 'raste' kako crtacki tako i idejno/scenaristicki kroz epizode. Od prilicno karikaturnog na samom pocetku do realisticnijeg stila poslije...
Ono, bas 'sazrijeva'.
Meni nije izgubio draz unatoc protoku godina, osobno jako volim Deribov rad i bas me raduje ako se 'izguraju' svi albumi do kraja.
Golcondi svaka cast na ovom punom pogotku!
Sa Durangom ga ne mogu usporedivati. To su bas velike razlike u korist Buddya.
Koliko ja znam ima 20 albuma, to bi bilo 5 integrala...
Lijepo ce to izgledati.
anto Posted - 27/01/2022 : 16:27:57
ma čitao sam ga kako nisam - Gigant broj 10,jel taj broj beše,pročitan je od korice do korice nekoliko puta;pa opet te tri priče u BG integralu.A pročitao sam još jednu epizodu u nekoj reviji,mislim Superu.

Na osnovu pročitanog,Badi je odličan serijal,i kao takav bolji od jako dobrog Duranga.
ivanl Posted - 27/01/2022 : 16:01:03
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by anto


nego,čudi me da još niko nije upoređivao Duranga sa jednim drugim vesternom,sa kojim bi pre trebao da se upoređuje (izdavan i ranije,ali samo u nekoliko brojeva,popularan,ali ne u klasi Komanče i Bluba + takođe ga izdaje Golkonda)



Pretpostavljam da mislis na Johna turnnera sjor Bore. Jos ga nisam procitao...
A ako mislis na Buddya i Magica, ja sam ih spominjao. Osobno su mi oba izvanredna serijala. Prvi direktno vezan za slike iz djetinjstva, strip u kojem sam uzivao jos kao mulac, djecak a kamoli kad su mi se strip stvari dobro poslozile... A Ned mi je najvece iznenadenje Bonellija ikad! Iscitao sam cijeli serijal par puta vec, a nakon prvog susreta lansirao mi se u prvih pet junaka Milanske tvornice stripova.


Ne mislim na Tanera,niti na Magičnog.Prvi je kratak serijal,a drugi je dugački boneli.Inače,moja topla preporuka za Džona Tanera,sjajan strip (i skoro pa ničim sličan sa Durangom).

U pitanju je Badi Longvej,frankobelgijanski serijal slične dužine kao i Svolfsov,vestern (mada je Badi više klasična avantura) - meni je recimo Badi iznad Duranga.Ali konačni sud ću dati kad pročitam barem dve Golkondine knjige.


Hu, sad ne znam koliko si Buddya konzumirao do sad, ali izlazili su svakako i svugdje; Eks, mini Eks, Gigant, Bookglobe...
Samo bez ikakvog reda...
Pozdravljam svakog tko ce ovo objaviti kako Bog zapovjeda!
Topla preporuka za sve, a iz tvog upisa sad dvojim je si li ga citao prije ili ne? Takav kalibar stripofila kao ti, morao ga je susresti jos prije 30 i 'kusur' godina...
Uglavnom sjajan serijal, Anto, zaista! (Ako mu nisi do sad bio 'na tragu')
anto Posted - 26/01/2022 : 20:19:03
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by anto


nego,čudi me da još niko nije upoređivao Duranga sa jednim drugim vesternom,sa kojim bi pre trebao da se upoređuje (izdavan i ranije,ali samo u nekoliko brojeva,popularan,ali ne u klasi Komanče i Bluba + takođe ga izdaje Golkonda)



Pretpostavljam da mislis na Johna turnnera sjor Bore. Jos ga nisam procitao...
A ako mislis na Buddya i Magica, ja sam ih spominjao. Osobno su mi oba izvanredna serijala. Prvi direktno vezan za slike iz djetinjstva, strip u kojem sam uzivao jos kao mulac, djecak a kamoli kad su mi se strip stvari dobro poslozile... A Ned mi je najvece iznenadenje Bonellija ikad! Iscitao sam cijeli serijal par puta vec, a nakon prvog susreta lansirao mi se u prvih pet junaka Milanske tvornice stripova.


Ne mislim na Tanera,niti na Magičnog.Prvi je kratak serijal,a drugi je dugački boneli.Inače,moja topla preporuka za Džona Tanera,sjajan strip (i skoro pa ničim sličan sa Durangom).

U pitanju je Badi Longvej,frankobelgijanski serijal slične dužine kao i Svolfsov,vestern (mada je Badi više klasična avantura) - meni je recimo Badi iznad Duranga.Ali konačni sud ću dati kad pročitam barem dve Golkondine knjige.
DiSkAcH Posted - 25/01/2022 : 07:28:02
Nisam ni ja to čitao...još.
ivanl Posted - 24/01/2022 : 00:17:16
quote:
Originally posted by anto






nego,čudi me da još niko nije upoređivao Duranga sa jednim drugim vesternom,sa kojim bi pre trebao da se upoređuje (izdavan i ranije,ali samo u nekoliko brojeva,popularan,ali ne u klasi Komanče i Bluba + takođe ga izdaje Golkonda)



Pretpostavljam da mislis na Johna turnnera sjor Bore. Jos ga nisam procitao...
A ako mislis na Buddya i Magica, ja sam ih spominjao. Osobno su mi oba izvanredna serijala. Prvi direktno vezan za slike iz djetinjstva, strip u kojem sam uzivao jos kao mulac, djecak a kamoli kad su mi se strip stvari dobro poslozile... A Ned mi je najvece iznenadenje Bonellija ikad! Iscitao sam cijeli serijal par puta vec, a nakon prvog susreta lansirao mi se u prvih pet junaka Milanske tvornice stripova.
anto Posted - 23/01/2022 : 23:38:31
quote:
Originally posted by teller

Durango je odličan a Borovnica smor veliki.


burazeru,stvarno se vidi da si pandur.
anto Posted - 23/01/2022 : 23:35:14
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH


Cijela rasprava je nastala jer ekipa kada god netko spomene Bluba sa bilo kojim drugim westernom krene sa ''ne stavljajte X sa Blubom u istu rečenicu''. Blub se ne dira, on je religija. Nemojte se ljutit, ali nije svima.





Ja san ti ateist, i nevolin ni ja svete krave, ali usporedit Bluba i Duranga je van pameti.


I kao još jedan ateista, amin na ovo.


i ja kao vernik,amin na ovo.

nego,čudi me da još niko nije upoređivao Duranga sa jednim drugim vesternom,sa kojim bi pre trebao da se upoređuje (izdavan i ranije,ali samo u nekoliko brojeva,popularan,ali ne u klasi Komanče i Bluba + takođe ga izdaje Golkonda)
john connor Posted - 22/01/2022 : 22:32:00
Da, zanimljiva opservacija. Svi Bluberija stavljamo na pijedestal, i jeste klasik, ali većina nas to čini i iz donekle nostalgicnih razloga, jer smo rasli sa njim, maštala o sledećim, preskočiti albumima. Iz svega toga mislim da svako mladji ko je neopterecen time, ko nije čitao ranije, da mu sada damo neki od nabrojanih westerna, da bi mu se najviše svideo Pogrebnik, moderno, dinamično, sjajno nacrtao, kadrirano, sa dobrim kolorom. Bluberi u početku, a negde i kasnije ima mnogo teksta, tako da Diska ha u potpunosti razumem. Duran je linearna, bez iznenađenja, tako da tu nema sta da ti se ne svidi, ali nema nista ni za one sto traže Hegela u stripu...
SPQRoma Posted - 21/01/2022 : 15:00:33
Pet stranica o poređenju Duranga i Bluberija, a "ne mogu se porediti". Zanimljivo.
teller Posted - 21/01/2022 : 08:26:18
Durango je odličan a Borovnica smor veliki.
BeaGea Posted - 20/01/2022 : 23:18:07
quote:
Originally posted by alexts
Baš špagetijevska, puna nasilja, surovi negativci. Fino napisana, samo je karakterizacija slaba, likovu su jednodimenzionalni.



Ne gledamo iste špagete...kao prvo u onim špagetima koje je preferiram nema crno bijelih likova, a i nema baš surovih negativaca koji ubijaju djecu, svećenike i sl.
Companeros, A bullet for general, Une corde un colt, Django ili bastard, Sartana kolekcija, Corri uomo corri itd, itd.
alexts Posted - 20/01/2022 : 22:13:42
quote:
[i]

Pročital jutros drugu epizodu Duranga, Horde gnjeva. O Bože kakav krš od epizode



Pa nije loša druga epizoda. Baš špagetijevska, puna nasilja, surovi negativci. Fino napisana, samo je karakterizacija slaba, likovu su jednodimenzionalni.
Renky Posted - 20/01/2022 : 18:36:22
quote:
Originally posted by Elderane84

Nisam ekspert, tek sam počeo čitati oba, ali prva knjiga Duranga je dosta jača od prve knjige Bluberija. E sad, na osnovu vaše priče, Bluberi tek treba biti onošto jeste u narednim knjigama, pa ćemo vidjeti.



Razlog u velikoj mjeri možemo pronaći u tome što je Blueberry pisan nekih 17, 18 godina ranije... Početkom šezdesetih standardno su priče bile jednostavnije i naivnije. Kako serijal odmiče čudo se primiče

Prvijenac Duranga objavljen je u godini između Dugog marša i Fantomskog plemena, 19. i 20. epizode. Prema ovom peridou prvi durango je kao odstajala kava... Unatoč tome što je ovdje pomalo primjetan zamor materijala kod Blueberryja.
No ponovit ću se... Svaka čast Durangu, imam, kupujem... no ne može u istu rečenicu sa Blueberryjem.
Renky Posted - 20/01/2022 : 18:24:29
quote:
Originally posted by jaki

quote:
[i]Originally posted by ivanl
(Politikin zabavnik, Stripoteka, Decje novine, Kekec, Cak, Biser strip, Mini eks, Spunk, Comic strip, Bookglobe, Carobna knjiga...)


Ima još Strip 81(nasljednik Denisa).
Inače,jedan od najglupljih izdavačkih poteza je bilo ukinuti strip reviju na normalnom formatu i pokrenuti novu na onom očajnom formatu gdje je svaki strip trebao biti premontiran.
Kako je u nas uvijek nešto kopirano izvani možda je i to negdje pokupljeno?Ili sam ja podcijenio yugovičku glupost🙂



Netko je pisao kako su u tisku ( nečega ) imali veliki otpad baš tog formata... a znamo kakva je nestašica papira bila... sve je moguće

A za premontiranja i docrtavanja... morale su i vojske zaposlenih nešto "radit".
ivanl Posted - 20/01/2022 : 16:41:01
quote:
Originally posted by jaki

quote:
[i]Originally posted by ivanl
(Politikin zabavnik, Stripoteka, Decje novine, Kekec, Cak, Biser strip, Mini eks, Spunk, Comic strip, Bookglobe, Carobna knjiga...)


Ima još Strip 81(nasljednik Denisa).
Inače,jedan od najglupljih izdavačkih poteza je bilo ukinuti strip reviju na normalnom formatu i pokrenuti novu na onom očajnom formatu gdje je svaki strip trebao biti premontiran.
Kako je u nas uvijek nešto kopirano izvani možda je i to negdje pokupljeno?Ili sam ja podcijenio yugovičku glupost🙂


Bome, nenormalan je bija format stripa 81, 82 i 83.
Ali sican se da mi je bija jako zanimljiv glazbeni dio tipa; predstavljanje Filigranskih plocnika Azre di je Stulic objasnjava pismu po pismu s njega, to bi volija nac danas.
A od Bluba su bili i neki pirati jos, koliko se sican. Neki Reborn comics je bija...
BeaGea Posted - 20/01/2022 : 16:16:46
quote:
Originally posted by alexts

Da, američki vesterni su najviše bili prvenstveno drame.



Drame smještene na Divlji Zapad i zato mi ne leže, čast izuzecima poput filmova Anthonya Manna, Sama Peckinpaha i poneki od Forda i Hawksa.

Pročital jutros drugu epizodu Duranga, Horde gnjeva. O Bože kakav krš od epizode
alexts Posted - 20/01/2022 : 16:08:44
Da, američki vesterni su najviše bili prvenstveno drame.
BeaGea Posted - 20/01/2022 : 15:43:26
quote:
Originally posted by alexts


Ti prvo da shvatiš da su američki klasični filmski westerni 100x bolji od špagetija. Pa se onda vrati na Bluberija.



Bolji ne, ali u vecini slucajeva, kvalitetniji to da. Samo mene kod vesterna zanima atmosfera i glazba a tu su spageti ispred americkih drama.

Moguce da tu postoji neka poveznica. Onaj tko vise voli drame blizi mu je i Blubac
jaki Posted - 20/01/2022 : 15:39:21
quote:
[i]Originally posted by ivanl
(Politikin zabavnik, Stripoteka, Decje novine, Kekec, Cak, Biser strip, Mini eks, Spunk, Comic strip, Bookglobe, Carobna knjiga...)


Ima još Strip 81(nasljednik Denisa).
Inače,jedan od najglupljih izdavačkih poteza je bilo ukinuti strip reviju na normalnom formatu i pokrenuti novu na onom očajnom formatu gdje je svaki strip trebao biti premontiran.
Kako je u nas uvijek nešto kopirano izvani možda je i to negdje pokupljeno?Ili sam ja podcijenio yugovičku glupost🙂
Red Marquis Posted - 20/01/2022 : 15:14:02
quote:
Originally posted by izivko

Valja iskoristiti priliku i naglasiti da si ateista kad porediš Blueberryja i Duranga. Kakve to veze ima?


Pa zato što je Diskach pominjao da tretiramo Bluberija kao religiju.
ivanl Posted - 20/01/2022 : 14:54:16
quote:
Originally posted by Elderane84

Nisam ekspert, tek sam počeo čitati oba, ali prva knjiga Duranga je dosta jača od prve knjige Bluberija. E sad, na osnovu vaše priče, Bluberi tek treba biti onošto jeste u narednim knjigama, pa ćemo vidjeti.


U svakom slucaju, da. Neces pogrijesiti sa Blueberryem.
Ma vise je i nepotrebno naglasavati o kakvom se stripu radi. Meni je stvarno 'tupilo od nekuzenja' kako to iole pristojan konzument prica sa oblacicima ne zna, nije citao, nije cup za to...jbg.
Ako je neki junak bio zastupljen u stripovima na ovim prostorima to je Blueberry.
(Politikin zabavnik, Stripoteka, Decje novine, Kekec, Cak, Biser strip, Mini eks, Spunk, Comic strip, Bookglobe, Carobna knjiga...)
Mr. Bushido Posted - 20/01/2022 : 14:42:37
quote:
Originally posted by izivko

Valja iskoristiti priliku i naglasiti da si ateista kad porediš Blueberryja i Duranga. Kakve to veze ima?


[Anto]Zato što su ateisti jedini ljudi koji valjaju.[/Anto]














































izivko Posted - 20/01/2022 : 14:27:03
Valja iskoristiti priliku i naglasiti da si ateista kad porediš Blueberryja i Duranga. Kakve to veze ima?
Red Marquis Posted - 20/01/2022 : 13:58:02
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DiSkAcH


Cijela rasprava je nastala jer ekipa kada god netko spomene Bluba sa bilo kojim drugim westernom krene sa ''ne stavljajte X sa Blubom u istu rečenicu''. Blub se ne dira, on je religija. Nemojte se ljutit, ali nije svima.





Ja san ti ateist, i nevolin ni ja svete krave, ali usporedit Bluba i Duranga je van pameti.


I kao još jedan ateista, amin na ovo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000