forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 02/10/2008 : 19:00:54
Imamo pogađanje filmova na 600 i kusur stranica, ali nemamo inače filmske diskusije??
Evo za početak, something to discuss for:

American Film Institute's 10 Top 10 honors the ten greatest American films in ten classic film genres:

Animation
1 Snow White and the Seven Dwarfs 1937
2 Pinocchio 1940
3 Bambi 1942
4 The Lion King 1994
5 Fantasia 1940
6 Toy Story 1995
7 Beauty and the Beast 1991
8 Shrek 2001
9 Cinderella 1950
10 Finding Nemo 2003

Romantic comedy films
1 City Lights 1931
2 Annie Hall 1977
3 It Happened One Night 1934
4 Roman Holiday 1953
5 The Philadelphia Story 1940
6 When Harry Met Sally... 1989
7 Adam's Rib 1949
8 Moonstruck 1987
9 Harold and Maude 1971
10 Sleepless in Seattle 1993

Westerns
1 The Searchers 1956
2 High Noon 1952
3 Shane 1953
4 Unforgiven 1992
5 Red River 1948
6 The Wild Bunch 1969
7 Butch Cassidy and the Sundance Kid 1969
8 McCabe and Mrs. Miller 1971
9 Stagecoach 1939
10 Cat Ballou 1965

Sports
1 Raging Bull 1980
2 Rocky 1976
3 The Pride of the Yankees 1942
4 Hoosiers 1986
5 Bull Durham 1988
6 The Hustler 1961
7 Caddyshack 1980
8 Breaking Away 1979
9 National Velvet 1944
10 Jerry Maguire 1996

Mystery films
1 Vertigo 1958
2 Chinatown 1974
3 Rear Window 1954
4 Laura 1944
5 The Third Man 1949
6 The Maltese Falcon 1941
7 North by Northwest 1959
8 Blue Velvet 1986
9 Dial M for Murder 1954
10 The Usual Suspects 1995

Fantasy films
1 The Wizard of Oz 1939
2 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
3 It's a Wonderful Life 1946
4 King Kong 1933
5 Miracle on 34th Street 1947
6 Field of Dreams 1989
7 Harvey 1950
8 Groundhog Day 1993
9 The Thief of Bagdad 1924
10 Big 1988

Science fiction films
1 2001: A Space Odyssey 1968
2 Star Wars Episode IV: A New Hope 1977
3 E.T. the Extra-Terrestrial 1982
4 A Clockwork Orange 1971
5 The Day the Earth Stood Still 1951
6 Blade Runner 1982
7 Alien 1979
8 Terminator 2: Judgment Day 1991
9 Invasion of the Body Snatchers 1956
10 Back to the Future 1985

Gangster films
1 The Godfather 1972
2 Goodfellas 1990
3 The Godfather Part II 1974
4 White Heat 1949
5 Bonnie and Clyde 1967
6 Scarface: The Shame of the Nation 1932
7 Pulp Fiction 1994
8 The Public Enemy 1931
9 Little Caesar 1931
10 Scarface 1983

Courtroom dramas
1 To Kill a Mockingbird 1962
2 12 Angry Men 1957
3 Kramer vs. Kramer 1979
4 The Verdict 1982
5 A Few Good Men 1992
6 Witness for the Prosecution 1957
7 Anatomy of a Murder 1959
8 In Cold Blood 1967
9 A Cry in the Dark 1988
10 Judgment at Nuremberg 1961

Epics
1 Lawrence of Arabia 1962
2 Ben-Hur 1959
3 Schindler's List 1993
4 Gone with the Wind 1939
5 Spartacus 1960
6 Titanic 1997
7 All Quiet on the Western Front 1930
8 Saving Private Ryan 1998
9 Reds 1981
10 The Ten Commandments 1956
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jocko Posted - 21/05/2022 : 23:33:06
El extraño viaje [Strange Voyage] (1964)

Drugi (od tri) filma F.F.Gomeza na ovogodišnjem španskom metru. Priča prati živote nekolicine likova koji žive u malom provincijskom mestašcu nadomak Madrida. S jedne strane, tu su dvoje detinjastih (i reklo bi se priglupih) siblinga - brat i sestra koje teroriše starija sestra Ignacia. U početku i ne znamo u kom su odnosu njih troje. Drugi ključni likovi su par Fernando i Beatriz, koji žele da se uzmu, ali njihovu buduću bračnu sreću kvari Fernandovo porodično stanje. Na kraju, tu je i Angelines, seoska lepojka koja jebeno igra twist. Iako deluje da film prati više narativnih tokova, oni se na kraju izmešaju u jedan, a u završnici nam biva jasno šta se sve dešavalo iza kulise, kada glavni lik, Fernando, priznaje sve policiji, baš u duhu filmova toga doba. S jedne strane film funkcioniše kao krimi-misterija u Hičkokovskom duhu i sa trileroznim momentima na granici sa hororom, dok drugi sloj filma čini mešavina crnohumornih momenata i kritike društva, tačnije (uč)malih sredina. Glumice koje glume Ignaciu i Angelines su odlično odigrale rolu jezive sestre gotičarske pojave, te harizmatične lokalne lepojke. Ni lik Fernanda nije loš; ali s druge strane Venancio i Paquita su iritantni likovi (naročito potonja) i scene sa njima zamore. Film ima još jedan neobičan momenat, kada se Fernando oblači u žensku odeću da udovolji Ignaciji. Kao i mnoge misterije, i ovaj film je verovatno još bolji na neko naredno gledanje, kada gledalac zna epilog i može da posveti pažnju detaljčićima koji su tokom prvog gledanja promakli.

Jocko Posted - 21/05/2022 : 00:53:46
F.F.G. un retrato (1976)

Ovogodišnji Španski metar, festival posvećen Španskim i latinoameričkim filmovima, je danas počeo. U Kinoteci u Beogradu je otvoren ovim kratkim desetominutnim dokumentarnim ''filmom'' posvećenom poznatom španskom glumcu, reditelju i pozorišnom čoveku, Fernandu Fernanu Gomezu. On pre svega sebe smatra glumcem, a tek onda rediteljem. Njegova umetnička karijera traje preko 60 godina, sve do njegove smrti 2007. godine. Rođen je sticajem okolnosti u Argentini, ali iako ima argentinsko državljanstvo, smatra sebe Špancem. Ovaj kratki dokumentarac je u suštini skup njegovih fotografija od najranije mladosti do glumačkih i rediteljskih dana, obogaćen njegovom voice-over naracijom.

Manicomio [Asylum] (1954)

Ovaj film, koji je F.F.Gomez i režirao, a u kome i glumi, bi se najlakše dao opisati naslovom one Alan-Fordove epizode ''Ludnica u ludnici''. Glavni lik obilazi devojku u psihijatrijskoj ustanovi u koju radi, da bi ubrzo shvatio da stvari nisu onakvima kakvim se čine, odnosno da su doktori veći pacijenti od pacijenata. Reč je pre svega o komediji, a s obzirom da se tiče psihijatrijske tematike, mogla bi se nazvati i crno-humorna. Iako F.F.Gomez igra glavnog lika, njegova uloga je u prve dve trećine filma prilično sporedna, s obzirom da se dobar deo radnje dešava u prošlosti, odnosno reč je o scenama koje se tiču pacijenata pre nego što su završili u ustanovi. Sve to je lepo zaokružila završnica, odnosno poslednjih desetak minuta filma. Film je sa 16mm trake, iz negativa, restaurirala Španska kinoteka, i posetioci Kinoteke su imali prilike da vide tu verziju filma.

.....

Koga zanimaju satnice i ostali filmovi u sklopu festivala Španski metar, informacije se mogu naći ovde: https://spanskimetar.rs/filmovi/2022/

Poli Posted - 20/05/2022 : 16:49:29

Uuuu, navodno nastavak Racunovođe. Nadam se da ce biti gledljivo i zanimljivo barem upola kao prvi film.
https://www.imdb.com/title/tt7068946/

naker Posted - 20/05/2022 : 15:36:37
Nedovoljno se priča o Lighthouse-u; priča, dijalozi, gluma, fotografija... Vrhunsko ostvarenje
don_draper Posted - 19/05/2022 : 23:31:54
Cjelokupni opus mladog Roberta Eggersa. Pričalo se o njemu podosta u pozitivnom kontekstu pa sam provjerio valja li.

The Witch

Film u kojem se Anya Taylor Joy probila na scenu ustvari. Pratimo prognanu obitelj u jednoj od ranijih zajednica na terenu istočne obale Sjeverne Amerike. Tipično za Eggersa, tvrdi naglasak, teatralan dijalog, starinski odgoj, eksplicitno i nadnaravno, sve je tu. Film traje ispod 90 minuta i čini se dosta nerazrađen i bez neke obogaćenije radnje ostavlja dosta bezdušan dojam.

The Lighthouse

Staviš Green Goblina i novog Batmana u zabačeni svjetionik i imaš prikriveno ludilo. Eggers cilja često na dočaravanje atmosfere i baca vrlo intenzivne motive i kadrove kako bi ju dodatno izrazio. U ovom filmu je to najbolje odrađeno. Mudro odabrana crno-bijela snimka, poigravanje svjetla i sjene, dobar odabir mjesta radnje i dva generacijski odmaknuta glumca u istinski dobrim izvedbama. Nije možda sve jasno što se odvilo ovdje, ali ima tu neku hermetičnost i psihološko "divljaštvo" koje ide uz izolirani okoliš. Neatly done.

The Northman

Imao sam visoka očekivanja, što zbog obećavajuće tematike, što zbog okupljene glumačke postave. Kad bi netko sažeo radnju ovog filma, zvučalo bi jako interesantno. No, kad bi taj isti netko pogledao preko 2 sata ovog filma, možda bi se i razočarao. Na sasvim solidnu i obećavajuću temeljnu radnju, Eggers ovdje odlučuje biti "full on" i raspaliti po bacanju nasumičnih sjevernjačkih motiva. Od vrlo bizarnih obreda i onomatopeja koje likovi proizvode do udaljenih vulkana u krupnom planu, film je uistinu kaotičan. Borbe, krajolici i konflikti među likovima su dobro odrađeni. Tim više je šteta što u momentima intenzivnije radnje i sukoba, likovi pribjegavaju bizarnim ponašanjima i urlicima te ono što bi trebalo postati izrazito dramatično i rubno postane groteskno i gotovo parodično. Uz jedan dobar editing i kresanje 15-20 min materijala ovo bi mogla biti jedna dobra fokusirana priča o plemenskom sukobu u starom Islandu. Ovako je to spektar amaterski lošeg i uistinu uzbudljivog dočaravanja jedne klasične priče.
ken2 Posted - 19/05/2022 : 12:31:52
quote:
Originally posted by Jocko

Aa, da, Jay i Silent Bob, i taj sam gledao (od pola, pa ga i ne racunam u odgledane).

Ali onaj citat iz Tuska je dobar: da li je covek zaista morz u srcu

pretpostavljam da to znaš, ali njih dvojica su prvo bili sporedni likovi u trgovcima
i tu su bili savršeni
međutim, kad njih ideš staviti u glavnu ulogu i graditi neku priču oko njih, onda to ne funkcionira
odnosno, bude totalna karikatura i bezveze film
GitaristRoko Posted - 18/05/2022 : 23:12:08
Senior Year

Kako sam naivan. Činilo mi se da će film biti fora zbog priče i ideje ali skroz suprotno. Dakle žena se vraća na zadnju godinu srednje nakon što je 20 godina bila u komi. Previše su se furali na taj američki bogovski "prom" i ostale klišeje. Iako je sama poruka ajde dobra i prikaz sadašnjeg svijeta i promjene u odnosu na prije 20 godina su čak iskrene što me iznenadilo. Serija Malcolm in the Middle imala je 4-5 sezona gdje su glavni likovi bili u srednjoj i to su odradili fenomenalno, a ovi jedan film zasrali sa klišejima i lošim negativcima.

5/10
Jocko Posted - 16/05/2022 : 19:31:15
Aa, da, Jay i Silent Bob, i taj sam gledao (od pola, pa ga i ne racunam u odgledane).

Ali onaj citat iz Tuska je dobar: da li je covek zaista morz u srcu
ken2 Posted - 16/05/2022 : 19:12:25
quote:
Originally posted by Jocko

Nisam gledao ta dva, Chasing Amy mi zvuci poznato. Oba su dobro kotirana. Idu na wishlist. Sad bas gledam, od njega sam gledao jos samo Jersey Girl, i on je onako ispod proseka.
I striparos je? Zanimljivo. Ima li neki strip da valja?

ta dva su mu odlična
već od dogme je zaglibio u nešto što meni ne paše
gledao sam još i jay i silent bob i reko dosta mi je bilo
i stvarno više ništa nisam gledao - čak ni trgovce 2
bonjovi4ever Posted - 16/05/2022 : 13:57:34
THE NORTHMAN (2022.): Film koji me donekle zabavio u sasvim pogrešnom kontekstu, odnosno meni je ovo bila jedna prosječna akcijska komedija.
Neki će reći da taj film nije komedija, ali bogami dugo se nisam ovako dobro nasmijao.
Koje su to face, urlici, izjave...
Dok "Hamlet" visi mučen, krvav i prebijen vidio sam Gorana Bareta i njegove Teške boje
A još kad zapjevaju onako psihoorganski promijenjeni...
U svakom slučaju glumci su odlični i završna borba je super izrežirana (koliko god da joj je ishod predvidljiv).
Ali previše je nenamjernog humora u jednoj ovako pogibeljnoj tematici.
Tragika otišla u tragikomediju.
A možda ja imam pogrešan mentalni sklop za ovakav film
Serija Vikinzi mi je, barem prve 4 odgledane sezone, mnogo bolja od ovog filma. 6/10
naker Posted - 15/05/2022 : 18:03:02
Haha, preporuke nikada ne škode
Paka01 Posted - 15/05/2022 : 17:54:07
quote:
Originally posted by naker

Kriminalno loše stojim sa zelenom bojom, nikad čitao ni Arrowa ni Lanterna :(

ccc Od Arrowa pravac na Quiver, Year One ili Lemireov run. Year One je najpogodniji za početak, Lemireov run je onako Daredevilovski đir, ozbiljniji ton bez puno doticaja s ostatkom DC Univerzuma, dok je Quiver baš suprotan, znači lagan, opuštajući, no istovremeno dosta ukorijenjen u dešavanja u DC univerzumu iz tog vremena, mada ništa strašno što kratko konzultiranje s wikipedijom ne bi moglo rješiti.

Lantern, Johnsov run je daleko najbolji. Kreni li sa Rebirth koji je prvi kronološki, no ima gomilu detalja iz cijele povijesti Green Lanterna kao lika... Možeš i sa Secret Origin koji je upravo to šta mu naziv govori, no dolazi nešto kasnije u Johnsovom runu, mada ne bi bio problem ni da njega prvoga pročitaš. Tj možda je tako i najbolje, Rebirth je pomalo težak za nekoga tko nema znanje o liku/likovima.

I da, znam da nisi tražio preporuke Ali ne mogu odoljeti...
naker Posted - 15/05/2022 : 17:48:29
Kriminalno loše stojim sa zelenom bojom, nikad čitao ni Arrowa ni Lanterna :(
Paka01 Posted - 15/05/2022 : 13:27:43
quote:
Originally posted by naker

@Jocko, uglavnom je pisao američki superherojski strip ili stripove koji prate njegove filmove. Sa ne baš preteranim uspehom rekao bih. Daredevil mu hvale, mada meni se nije svideo crtež pa ga nisam čitao.

Chasing Amy je najbolje od njega iskreno. A i glavni akteri su strip crtači tako da biće ti taj film interesantan sigurno

Mišljenja sam da je njegov Daredevil više cijenjen zbog stvari koje su se dogodile u njemu, konkretno zbog smrti Karen Page, nego zbog kvalitete. Relativno nedavno sam ga i ja pročitao i nije mi baš legao, a bome mi ni crtež nije po volji. Međutim, definitivno preporučam njegov run na Green Arrowu. Radi se o odličnom stripu, kvalitetno je napisan i još uvijek djeluje svježe i pitko. Posebno se to odnosi na prvu priču, Quiver, no ni druga Sounds of Violence nije niti malo loša. Uza sve to, za crtež su zaduženi Phil Hester i Ande Parks kojima rad na Arrowu skroz dobro leži.
naker Posted - 15/05/2022 : 12:55:46
@Jocko, uglavnom je pisao američki superherojski strip ili stripove koji prate njegove filmove. Sa ne baš preteranim uspehom rekao bih. Daredevil mu hvale, mada meni se nije svideo crtež pa ga nisam čitao.

Chasing Amy je najbolje od njega iskreno. A i glavni akteri su strip crtači tako da biće ti taj film interesantan sigurno
panzer Posted - 15/05/2022 : 12:08:30
quote:
Originally posted by King Warrior

Wtf Johnny glumi u Tusku???

I njegova kčerka isto ...
King Warrior Posted - 15/05/2022 : 11:59:46
Wtf Johnny glumi u Tusku??? Prvo Farrell u Batmanu, sad ovo. Stvarno su sa maskama napredovali, prije sam svakog prepoznavao za sekundu.
Jocko Posted - 15/05/2022 : 07:49:51
Nisam gledao ta dva, Chasing Amy mi zvuci poznato. Oba su dobro kotirana. Idu na wishlist. Sad bas gledam, od njega sam gledao jos samo Jersey Girl, i on je onako ispod proseka.
I striparos je? Zanimljivo. Ima li neki strip da valja?
naker Posted - 15/05/2022 : 07:36:05
To ti je Kevin Smith jbg, većina njegovih stvari su treš. A nije mnogo bolji ni kao strip scenarista

Ali stvari sa početka karijere su mu legendarne, kao npr Clerks ili Chasing Amy. Amy sam pogledao nekoliko puta, jedan mi od dražih filmova
Jocko Posted - 15/05/2022 : 07:06:58
Tusk (2014)

Koja je ovo kršina od filma. Spoj horora i crnohumorne komedije, ali ne funkcioniše ni kao jedno, ni kao drugo. (Glavni) lik koga tumači Justin Long je iritantan kako kao pojava, tako i po ponašanju, a čak ni odlični Džoni Dep (koga uopšte nisam očekivao, a i ne liči na sebe pa sam ga jedva prepoznao) ne uspeva da spasi ovaj film od katastrofe. Mada, scene sa njim su ponajbolje u filmu. Ni lik koga tumači Michael Parks nije loš, ima nekoliko dobrih scena i replika njegovih. Komentatori Taska porede sa Human Centipede, samo što je meni Stonoga bolja. Na kraju Taska se čuje dijalog režisera/scenariste, iz koga se zaključuje da on sam ovaj film doživljava kao sprdnju (verovatno je ideju dobio kada se napušio), a očigledno je da se malo sprda i sa gledaocima. Što se tiče horor-komedija, neuporedivo je bolji Tucker and Dale VS Evil.

john connor Posted - 14/05/2022 : 23:24:15
Sjajan film, sjajna knjiga, moracu jos nesto da procitam od Ishigura, Deretina izdanja su odlicna....
naker Posted - 14/05/2022 : 10:30:47
Meni stoji 9/10

Ali sjajan film.
Jocko Posted - 14/05/2022 : 10:04:33
Sto ljudi sto ukusa
ken2 Posted - 14/05/2022 : 09:57:41
the remains of the days je film izbrušen kao dijamant
od mene čista desetka i u top 10 meni najboljih filmova

tako da mi 7,5 djeluje ko uvreda :)
GitaristRoko Posted - 13/05/2022 : 20:56:11
Trouble with the Curve

Zajebo sam se sa ovim filmom jer sam mislio da je veći fokus na sportu ali zapravo je drama među likovima. Ima puno nelogičnosti u priči i kraj mi je traljav. Ali barem ajde ima neku svoju dušu i dobri su djelovi sa sportom.

6/10

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000