forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hoču još za svog života...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
teller Posted - 24/01/2022 : 00:23:23
ugledati na kioscima i primiti u ruku Stripoteku?
50 godina me uveseljavala i onda 2019 odlazi u večna lovišta ugašenih strip izdanja...
Pregazilo jo vreme, izdavali ju baksuz izdavači ili ju pokopali moderni stripovi...
Nemam ni dandanas odgovor na ta pitanja, ali odgovorno tvrdim da bi se ona Stripoteka iz 80-tih i danas održala na kioscima...
Komanča, Bluberi, Mornar Nik, Modesti, Rip Kirby, Konan...
ajde sad da vidim budalu koja če da kaže da je te stripove pregazilo vreme i da danas to nebi čitali ponovo na jeftinom papiru u jeftinom izdanju...
Dok je izdavao Marketprint još je bila bar malo u fazonu one stare Stripoteke, onda preuzima Darkvud i Stripoteka postaje jeftin reklamni list za reklamiranje Darkvud izdanja..
Velika Smrt, Kartago,Raka Rakar,Aame i ostale budalaštine su po pome skromnom sudu pokopale Stripoteku....
Nit su to stripovi za crno bijelo izdavanje nit su privlačni mladima nit onim starijim odrasli na Rip Kirbiju i Taličnom..
Znam da se 80% bar neče složit samnom ali ja sam još dalje ubeđen da bi ona stara retro Stripoteka prolazila bolje od ovih Aama gluposti.,
Ugašena je u 6 mjesecu 2019 i za sada nema naznaka da bi ju netko opet oživio...jubilej 50 godina i mrk..premlada za Veliku Smrt!
Bit ču popljuvan od modernih čitatelja, ali neka, morao sam izbacit frustraciju da mi strip revija kojom sam se družio više od 40 godina, tako tiho i bespomočno umrla..bez ožaloščenih i pokopa...umrla ko garava kuja bez vlastnika..
Bila je skromna revija ali mi je mladost učinila bogatom..
ZBOGOM LEPOTICE NEUGLEDNA!


Ovdje je večiti mir našla naša draga STRIPOTEKA

1969-2019

Nek ji bude laka stripovska zemlja




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 30/01/2022 : 08:17:29
quote:
Originally posted by teller

Nijedan način Stripoteke u crno bijelom neče prolazit više...
Ovi novi stripovi bez kolora izgledaju bijedno jeftini...
Bonelli još može proč jer smo ga bez boja navikli, ostalo teško..
Meni žao COMICS STRIPA od Slobodne, to je bila revija koja je imala budućnost sa boljim izdavaćem..



Bolji izdavač? Od SD? Mora da se šališ?
teller Posted - 30/01/2022 : 08:01:35
Nijedan način Stripoteke u crno bijelom neče prolazit više...
Ovi novi stripovi bez kolora izgledaju bijedno jeftini...
Bonelli još može proč jer smo ga bez boja navikli, ostalo teško..
Meni žao COMICS STRIPA od Slobodne, to je bila revija koja je imala budućnost sa boljim izdavaćem..
going going Posted - 29/01/2022 : 00:53:19
quote:
Originally posted by RadioClash

Da ti to nisi zamjenio sa nečim drugim? Sad sam preletio izdanja DW Stripoteke (minus zadnjih 5) i nisam našao.Možda probam sutra opet.
Možda si to pročitao u nekom stripu kao uvodnik?



Vrlo moguce da sam pogresio i pomesao sa necim drugim. Mozda je taj tekst deo uvoda ili pogovora u nekom od drugih Gejmanovih stripova u izdanju Darkvuda? Provericu sutra, sad mi je kasno.

Hvala ti na prelistavanju svih Darkvud Stripoteka! Nisi morao toliko da se cimas, stvarno hvala!
RadioClash Posted - 29/01/2022 : 00:39:40
Da ti to nisi zamjenio sa nečim drugim? Sad sam preletio izdanja DW Stripoteke (minus zadnjih 5) i nisam našao.Možda probam sutra opet.
Možda si to pročitao u nekom stripu kao uvodnik?
going going Posted - 28/01/2022 : 23:06:34
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by going going

Ajde kad su tu ljudi iz urednistva da ponovim pitanje od pre par meseci sto sam napisao na jednoj drugoj temi, nadam se da ce neko moci da mi pomogne!

quote:
Originally posted by going going

Da li se neko seca teksta iz novije Stripoteke od kad je DW poceo da uredjuje Stripoteku u kojoj obradjuju poslednju epizodu Sendmena (odnosno Bdenje)? Ja sam ubedjen da sam imao tu stripoteku ali ne mogu nigde da je nadjem. Nasao sam one dve u kojoj je objavljen Gejmanov Sta li se zbilo sa Mracnim vitezom i tu ima 2, 3 teksta o Gejmanu, ali mislim da je pored toga u nekom drugom broju bio samo tekst o Bdenju i secam se da su stavili kadar iz Bdenja gde se vide Betmen i Martian Manhunter.

Da li neko zna broj stripoteke u kom je taj tekst objavljen, odnosno da li taj tekst uopste postoji ili sam ga ja umislio, i ako moze da mi uslika taj tekst?





Ne znam napamet, nisu mi sad materijali pri ruci, ali da nije u 1148, uz Draškov tekst?



Ima tu tekst o Gejmanovom radu uopste, ali nije to to na sta ja mislim. Ja bas mislim o analizi Sendmena i cini mi se pogotovo Bdenja i da ima taj kadar sa Betmenom i Marsovcem iz Bdenja kao dodatak tog teksta. Mozda sam i sve umislio, ali sam skoro 90% siguran da taj tekst postoji ali da sam ja izgubio taj broj Stripoteke.
Ako uspes da se setis ili nadjes ili ako shvatis da to ne postoji nego sam ja umislio slobodno javi ovde ili na PM.


Inace sto se tice ove price o Stripoteci ja imam samo 15ak brojeva Stripoteke od 2000. na ovamo, nista mi tu nije bilo preterano interesantno, ali od kad je Darkvud preuzeo sam poceo mnogo pomnije da pratim Stripoteku (iako nisam nabavio sve brojeve nazalost, ali planiram, u Darkvudu se prodaju za neku bagatelnu cenu) i bas sam uzivao u sadrzini Stripoteke i jos vise u tekstualnim dodacima koji se vidi se radjeni s mnogo paznje i ljubavi (kao i sva Darkvudova izdanja).
Omiljene Stripoteke su mi upravo one s Aamom (obozavam Petersa i bas sam se obradovao kada sam nabavio Aaamu u kolornom integralnom Fibrinom izdanju, jedan od mojih omiljenih stripova a otkrio sam ga pomocu Stripoteke i secam se sjajnog Djoletovog teksta uz prvi deo price), takodje brojevi sa Dilanom Dogom, sa Betmenom, Izvestaj slepih koji je crtao fenomenalni Breća (jedva čekam ostale južnoameričke stripove koje je DW najavio da ih objavi, nadam se da ce uskoro), zatim Kozijeva kratka prica u jednom broju i pocetak Tangiucijevog zimskog serijala. Meni bas drage Stripoteke. I naravno Cudesni na poslednjoj stranici kao geg strip. Vrhunski casopis.
Nadam se da ce se nekad nastaviti Stripoteka sa istim urednickim timom, a moze uz to i neko kao tvrdoukoriceno kolekcionarsko izdanje edicija Stripoteka eksluziv ili tako nesto, koji bi bio nekakav nastavak Perli (verujem da bi imao bolju prodaju kao prepoznatljivi brend nego Perle).
wesskowaz Posted - 28/01/2022 : 22:55:35
quote:
Originally posted by Poli


Meni samo nije jasno sta Grobari imaju sa Stripotekom? Nisam znao da su se ikada izjasnili kao fanovi Partizana.






Nisam jedini.
AleksandarN Posted - 28/01/2022 : 22:22:41
quote:
Originally posted by anto
Iako je Darkvud zasrao kod nekih drugih stvari.



Naravno, o tome nece da pricaju i odgovarali su tisinom na silna pitanja iako smo svi trosili pare na lazna obecanja.
Poli Posted - 28/01/2022 : 09:48:44

Meni samo nije jasno sta Grobari imaju sa Stripotekom? Nisam znao da su se ikada izjasnili kao fanovi Partizana.


lwood Posted - 28/01/2022 : 07:23:59
quote:
Originally posted by teller

Jebite se vi i Stripoteka, ajmo grobarima podici spomenik...

telleru priberi se. Nije svit propa ako je propala stripoteka.
teller Posted - 28/01/2022 : 07:10:47
Jebite se vi i Stripoteka, ajmo grobarima podici spomenik...
Ernie Pike Posted - 27/01/2022 : 21:00:44
quote:
Originally posted by Lord Vader89

na konto odredjenih stvari koje pomenuse Dzimi & Djole (mogucnost luksuznijih izdanja, staro naspram novog, licencirano vs. domicilno, itd.)
evo npr. ovih dana svedocimo kvazi-vaskrsavanju Métala Hurlanta u Franackoj xD

the specs:
- tromesecni ritam (i.e. 4 komada godisnje)
- mekokoricena debela mrcina
- 1/4 sadrzaja eseji (makar u prvom broju), ostalo stripovi
- jedan broj novi stripovi savremenih autora, jedan broj reprinti best of iz zlatnog doba casopisa
- ide u novinarnice (i cini mi se i knjizare/striparnice, nemojte me drzati za rec)
- 20€ po broju

i naravno - nada da ce potrajati duze od godinu dana xD



Jedini strani časopis koji barem donekle pratim je L'Immanquable. Objavljuju BD stripove koji su pred izlaskom u formi albuma i pretpostavljam da su sponzorirani od izdavača. Izlazi 11 brojeva godišnje po 100 strana, cijena je sada 7,90 EUR za papir i 3,99 EUR digitalno izdanje. Stripovi izlaze u 3 ili 4 nastavka.
Trenutno izlazi Neptun od Lea, a nedavno je bio 17. Jonathan, Novi Bob Morane, Tornjevi Bois-Maury i ...

Ja imam većinu Stripoteka, ali i meni je u zadnje vrijeme bio napor je čitati, ne zbog kvalitete stripova, već zato što su ti stripovi napravljeni za boju i ne izgledaju dobro c/b. Odabir c/b stripova je bio pogodak.

Naravno da ne smatram ekipu iz Darkwooda krivom za prestanak izlaženja, već im hvala što su pokušali spasiti takvu instituciju.
jaki Posted - 27/01/2022 : 19:58:15
Stripoteka je prejak brand da ga neko ne bi koristija.
Pa makar kao albumsku ediciju.
manhunter Posted - 27/01/2022 : 19:37:33
quote:
Originally posted by alexts

Bolje pišite o tome - da li ima, za vas, svrhe izdavati i kakvu biste Stripoteku voleli da vidite.



Uvek ima svrhe nastaviti izdavanje Stripoteke, naravno. Koliko je isplativo, već smo čuli.

Možda bi išla sa redizajnom, na svaka tri meseca, za početak. Ja sam se nešto igrao odavno, kad sam imao previše vremena, možda bi neki sličan koncept privukao čitaoce. Naravno, mnoooogo bolje urađen. I sa više stripova unutra.

https://issuu.com/revijacomix/docs/comix7

https://issuu.com/revijacomix/docs/comix10



https://issuu.com/revijacomix

teller Posted - 27/01/2022 : 18:10:02
quote:
Originally posted by mike

Tellera vec od samog pocetka nitko "normalan" ne uzima ozbiljno. On je staro prdalo sa jako ogranicenim pogledom na strip. Znaci nema sanse da se proba ista izvan granica Bonellija ili mozda (ali stvarno mozda) jos starih "vremenom pregazenih" stripova. Sto jos uvijek nije nikakav problem. Ak mu pase da se 50+ godina tripa ne jedno te iste stripove, njegova je stvar. Svatko nek radi sto hoce.

Ono sto meni smeta je njegovo vec 10+ godina pljuckanje i sranje po svemu sto ne sudi u taj njegov ograniceni izbor stripova. Tu mu je Fibra drzavni neprijatelj br. 1.

O njegovom poznavanju strip izdavastva (i opcenito stripova) odlicno govori ovaj topic.





Zasto si bezobrazan mike moj...
Ne treba ti to..
Fibra nije moj dir ali postujem Marka i njegov trud i entuzijazam..
Postuj tude mišljenje..da bi tebe netko slusao.
Pozdrav.
RAKOSI4 Posted - 27/01/2022 : 16:15:09
Ni slučajno , istu kakva je nakad bila
Poli Posted - 27/01/2022 : 16:10:41
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Najviše bi volija reprint Stripoteke od početka , ali izgleda da je to nemoguće


Mislis integralno izdanje, u koznoj kutiji, zlatni siveni oznacivac citanja?


RAKOSI4 Posted - 27/01/2022 : 15:33:31
Najviše bi volija reprint Stripoteke od početka , ali izgleda da je to nemoguće
alexts Posted - 27/01/2022 : 15:24:46
Bolje pišite o tome - da li ima, za vas, svrhe izdavati i kakvu biste Stripoteku voleli da vidite.
john connor Posted - 27/01/2022 : 14:58:56
Ne znam, ima ko moze odgovoriti na to pitanje. Ja sam Stripoteku kupovao periodicno do 2005, od kada je krenula Fibra, BPut i ostali, kupovao sam bas retko, dok nije preuzeo Dw, i tada nisam svaku, tako da nisam nesto pogodjen gasenjem, i ne mogu znati kako je ovima kojima je u srcu. Ali nije fer napadati Dw za ovo, imaju oni mnogo gresaka, daleko su od savrsenog izdavaca, ali ne po ovom pitanju.
jaki Posted - 27/01/2022 : 14:17:55
quote:
Originally posted by john connor
A sto se tice briljantnog Tellerovog predloga, niko ne brani da se licenca na Stripoteku otkupi.


Ko ima i da li netko uopće ima pravo na logo stripoteke?
mike Posted - 27/01/2022 : 14:14:13
Tellera vec od samog pocetka nitko "normalan" ne uzima ozbiljno. On je staro prdalo sa jako ogranicenim pogledom na strip. Znaci nema sanse da se proba ista izvan granica Bonellija ili mozda (ali stvarno mozda) jos starih "vremenom pregazenih" stripova. Sto jos uvijek nije nikakav problem. Ak mu pase da se 50+ godina tripa ne jedno te iste stripove, njegova je stvar. Svatko nek radi sto hoce.

Ono sto meni smeta je njegovo vec 10+ godina pljuckanje i sranje po svemu sto ne sudi u taj njegov ograniceni izbor stripova. Tu mu je Fibra drzavni neprijatelj br. 1.

O njegovom poznavanju strip izdavastva (i opcenito stripova) odlicno govori ovaj topic.

manhunter Posted - 27/01/2022 : 14:06:23
quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by teller

Krivi su..
Presuda je konačna..
..na njima je da se peru a nama da jih kritikujemo..
Pošteno..




Telleru, mene bi baš zanimalo kako bi ti taj problem rešio. Ili koja je tvoja ideja da Stripoteka ponovo krene? Da li bi mogao neki okvirni biznis plan da nam predočiš, neku strategiju štampanja/izdavanja, možda je neko i prihvati?

To bi po mom mišljenju bila konstruktivna kritika, ovo ostalo je jedno veliko ništa.


Dao bi licenci Ludensu ili Strip Agentu.. ili slovenskom Risaru koji je na slovenskom izgurao skoro 80 Strip Bumeranga u najboljoj izvedbi..
Prosto ko pasulj.. dao bi to boljima da rade..


Risar je isto imao brdo problema tim Bumerangom (distribucija, prodaja). i verovatno jaki minus na računu. Gurao je Vojko glavom kroz zid zbog svoje ljubavi prema stripu



Za pohvalu. Ali bi upravo iz tog razloga trebalo da zna koji problemi mogu da nastanu.
jang Posted - 27/01/2022 : 13:51:05
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by teller

Krivi su..
Presuda je konačna..
..na njima je da se peru a nama da jih kritikujemo..
Pošteno..




Telleru, mene bi baš zanimalo kako bi ti taj problem rešio. Ili koja je tvoja ideja da Stripoteka ponovo krene? Da li bi mogao neki okvirni biznis plan da nam predočiš, neku strategiju štampanja/izdavanja, možda je neko i prihvati?

To bi po mom mišljenju bila konstruktivna kritika, ovo ostalo je jedno veliko ništa.


Dao bi licenci Ludensu ili Strip Agentu.. ili slovenskom Risaru koji je na slovenskom izgurao skoro 80 Strip Bumeranga u najboljoj izvedbi..
Prosto ko pasulj.. dao bi to boljima da rade..


Risar je isto imao brdo problema tim Bumerangom (distribucija, prodaja). i verovatno jaki minus na računu. Gurao je Vojko glavom kroz zid zbog svoje ljubavi prema stripu
alexts Posted - 27/01/2022 : 12:43:30
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by alexts

Ne pije vodu ta priča. DW je imao podosta manje isplativih izdanja od Stripoteke. Sa finansijske strane, preuzimanje Stripoteke im možda nije bio najpametniji potez, ali ni najlošiji, uzevši sve u obzir.


Ubedljivo najlosiji, jer iz izlozenog ovde, videli smo da je uz finansijsku stranu, iziskivao mnogo vremena oko uredjivanja revije na mesecnom nivou. Tako da meni to tvoje ne pije nista.

Ja godinama nisam kupovao Stripoteku, sve dok Dw nije preuzeo, hvala im na tome.

A sto se tice briljantnog Tellerovog predloga, niko ne brani da se licenca na Stripoteku otkupi, najbolje u koprodukciji Tellera i Aleksa, pa naizmenicno da idu Mladi Bluberi i Aster Blistok.



Moram da ti kažem da si dosadan Johne sa tim "advokatskim" postovima.

Ne bi me čudilo da napišeš da nisi ni čuo za Stripoteku, dok je DW nije preuzeo, a da si posle uzimao po dva primerka. Sad ti je teško zbog toga, jer kad znaš koliko su se mučili i zlopatili pravivši je, shvataš koliko si doprineo njihovim mukama, u stvari.

Budi maštovit.
john connor Posted - 27/01/2022 : 12:32:16
quote:
Originally posted by alexts

Ne pije vodu ta priča. DW je imao podosta manje isplativih izdanja od Stripoteke. Sa finansijske strane, preuzimanje Stripoteke im možda nije bio najpametniji potez, ali ni najlošiji, uzevši sve u obzir.


Ubedljivo najlosiji, jer iz izlozenog ovde, videli smo da je uz finansijsku stranu, iziskivao mnogo vremena oko uredjivanja revije na mesecnom nivou. Tako da meni to tvoje ne pije nista.

Ja godinama nisam kupovao Stripoteku, sve dok Dw nije preuzeo, hvala im na tome.

A sto se tice briljantnog Tellerovog predloga, niko ne brani da se licenca na Stripoteku otkupi, najbolje u koprodukciji Tellera i Aleksa, pa naizmenicno da idu Mladi Bluberi i Aster Blistok.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000