forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 29/09/2019 : 13:11:35


quote:
Originally posted by Golconda

👀 Poštovanje, svi naši budući prijatelji!

Evo, dočekasmo i ovaj trenutak, da vam se zvanično obratimo i predstavimo, kažemo koju reč o nama i našim planovima, moramo priznati, već neko vreme se sve ovo krčka, ali nam je uglavnom pošlo za rukom da se zadržimo "ispod radara", barem za širi auditorijum... 😎

Mi smo potpuno nova mala (možemo, donekle, reći i - porodična) izdavačka kuća, sa solidnom ambicijom da po ugledu na neke, u ovom poslu, "susedske uzore", ovoj našoj, ne preterano velikoj, ali ipak brojnoj publici, predstavimo neka izdanja koja drugi nisu, te na taj način pokušamo da obogatimo još malo ovu našu zajedničku strip scenu. Nema nas puno, ali imamo sjajnu ekipu istinskih stripoljubaca, pa će naša izdanja biti rađena, bukvalno, „kao da ih radimo za sebe“… 🙂

👋 Puno pozdrava iz 🎩 Golconde!


Ova tema/topic neka bude o novom, ambicioznom izdavaču kojem želimo svi mnogo sreće u njihovom radu Možda ne bi bilo loše da ovdje pišemo o njihovim izdanjima, najavama, da im postavljamo pitanja o njihovim izdanjima, prijedlozima i svemu čega se sjetimo

Facebook: https://www.facebook.com/golconda.rs/
Instagram: https://www.instagram.com/golconda.srb/

Službeni sajt: https://www.golconda.rs/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Pajtos Posted - 20/09/2024 : 18:12:20
Slažem se, alexts...
Ovde čak nije u pitanju ni preskok (pa da ga pravdaju kako će ići po redu u knjigama), nego dve "jedna do druge" epizode kojima je zamenjen redosled....
alexts Posted - 20/09/2024 : 14:40:11
quote:
Originally posted by Pajtos

Ma mislim na Kena Parkera. Ova dva poslednja su usko povezana ali nisu hronološki postavljena.



Ken Parker u LMS bi trebalo da ide broj za brojem. Ne vidim smisao ni u kakvom objavljivanju na preskok.
Pajtos Posted - 20/09/2024 : 13:19:34
Ma mislim na Kena Parkera. Ova dva poslednja su usko povezana ali nisu hronološki postavljena.
SPQRoma Posted - 20/09/2024 : 08:51:10
Hronološki idu u kolekcionarskom izdanju, nema smisla da se isto dupla i u LMS-u.
Pajtos Posted - 19/09/2024 : 21:17:30
quote:
Originally posted by anto

da,da,baš tako džoni.Što je najbolja opcija za izdavanje Kena - tamo gde je LMS stao.


Još kad bi išli hronološki...
SPQRoma Posted - 19/09/2024 : 14:10:15
Natan Never #010



🎩 Dragi naši,

𝗚𝗢𝗟𝗖𝗢𝗡𝗗𝗔 nastavlja punom parom s jesenjom turom noviteta, a najnovije izdanje u nizu je 𝗡𝗮𝘁𝗮𝗻 𝗡𝗲𝘃𝗲𝗿 #𝟭𝟬, izdanje koje zajedničkim snagama radimo sa izdavačkom kućom 𝗙𝗢𝗥𝗠𝗔 𝗕.

Deseta knjiga donosi epizode redovnog serijala pod rednim brojevima 28, 29 i 30. Najnoviji Natanov trobroj možete pronaći na već poznatim mestima, u striparnicama i knjižarama koje znaju šta je dobar strip, a možete ga kupiti i preko našeg sajta www.golconda.rs

#ŽiveliStripovi
teller Posted - 19/09/2024 : 04:09:44
quote:
Originally posted by anto

da,da,baš tako džoni.Što je najbolja opcija za izdavanje Kena - tamo gde je LMS stao.



A kad se to izpuca.. da se vrati Ken od početka.. pa da vidimo opet Dugu pisku u LMS na kioscima.. Kao i prvog Velikog Bleka..
anto Posted - 18/09/2024 : 23:44:00
da,da,baš tako džoni.Što je najbolja opcija za izdavanje Kena - tamo gde je LMS stao.
dzoni Posted - 18/09/2024 : 23:07:00
ken parker nije best off vec objavili su neobjavljenu epizodu u srbiji i onda krenuli od broja 63 na dalje....to je ono sto je izlazilo i sistem komiksu ako se ne varam....dakle ono sto nije izaslo u pravom dnevnikovom lms
alexts Posted - 18/09/2024 : 16:44:28
Hip hip hura daba du!
Lord Vader89 Posted - 18/09/2024 : 15:16:39
vrhhhh za novog Nathana, ogromna radost:))))
MF Doom Posted - 18/09/2024 : 15:15:40
Mene je ovo kretanje Nathana od 250og broja hronološki najviše radovalo, ali obzirom da je u 40 brojeva bilo sam 2 broja….nema od toga ništa izgleda.
DKoor Posted - 18/09/2024 : 15:12:24
quote:
Originally posted by mmihoci
Golconda LMS se naslanja na koncept "starog" Dnevnikovog LMS-a.
I meni su zbog toga bolji od VČ Zlatne Serije ili VČ LMS-a.

A ovako to otprilike ide:
1. Priče - objavljuju se do sad neobjavljene kompletne (dakle nekih 115 strana) epizode te edicije. Ja zbog toga uzimam uvijek 2 komada: jedan za JDJP "šalata" kolekciju te jedan za LMS.
2. Julia - objavljena epizoda koja do onda nije bila objavljena, pa onda iza te epizoda koja je bila već objavljena u Julia knjigama pa sad su objavljene epizode 174 i 175. Te epizode u Julia knjigama kak sad stvari stoje će doći za nekoliko godina (možda i više od 10 godina). I tu strip ima 130 strana kao što ima cjelovita jedna epizoda Julie.
3. Nathan Never - nakon objave knjige 1, izašli u LMS-u epizoda 1 i 2 a sad idu od epizode 250 pa dalje (poslije Rata Svjetova)
4. Nick Raider - par epizoda iz redovne serija, sad epizode iz Almanaha
5. Ken Parker - možda je tu u pitanju "best of"
6. Kit Teller - možda isto najbolje epizode
7. Blek - obično je primarno epizoda iz tkzv. Yu produkcije a druga priča u nastavcima je ne-Yu.

Ne znam jel sam možda kojeg junaka zaboravio.

Uglavnom, edicija koja slijedi tradiciju Dnevnikovog LMS-a, jeftina i s mješavinom starih i novih junaka.

Hvala ti lijepa na pojašnjenju! Sad je ipak dosta toga jasnije🙂.
mmihoci Posted - 18/09/2024 : 14:33:43
quote:
Originally posted by MF Doom

Izgleda da nisi jedini koji je zaboravio Magičnog Vetra.
I ovi iz Golkonde su ga zaboravili 😄



A jebiga. I moja i Golcondina skleroza je u pitanju.


Voodoo84 Posted - 18/09/2024 : 14:14:53
Ono što bi moglo da bude drugačije i bolje od starog LMS-a je da se u impresumu navede broj originala, kao i da se uredno potpišu scenarista i crtač punim imenom i prezimenom, a ne da se možda pomenu, a možda i ne pomenu u uvodniku.
jagodanbg Posted - 18/09/2024 : 13:37:06
quote:
Originally posted by mmihoci

Čini mi se da je izašla i 10-ta knjiga Nathana Nevera.Epizode 28, 29 i 30.



https://golconda.rs/shop/boneli/natan-never-010/
MF Doom Posted - 18/09/2024 : 13:36:12
Izgleda da nisi jedini koji je zaboravio Magičnog Vetra.
I ovi iz Golkonde su ga zaboravili 😄
mmihoci Posted - 18/09/2024 : 13:33:20
quote:
Originally posted by DKoor

Pozdrav svima na temi, imao bih pitanje u vezi Golcondinog LMS. Gledao sam neke videe na YouTube gdje ljudi pokazuju kako izgleda Golcondin LMS, i moram priznati da mi je totalno fora...
A u vezi toga ide i pitanje, koji bi bio smjer izlaženja pojedinih junaka tj. serijala? Da li se tu radi o svojevrsnom "best off" ili oni idu kronološkim redom od određenog (?) broja? Ili možda kombinacija toga ili nešto treće?

To pitam jer sam svjestan da kraj npr. Kita Tellera sa 3 broja godišnje izvjesno neće vidjeti ni dobar dio djeca koja se danas rode.

EDIT unaprijed se ispričavam ako je to već bilo pojašnjeno, search funkcija i ja smo na ovom forumu oduvijek ratovali.



Golconda LMS se naslanja na koncept "starog" Dnevnikovog LMS-a.
I meni su zbog toga bolji od VČ Zlatne Serije ili VČ LMS-a.

A ovako to otprilike ide:
1. Priče - objavljuju se do sad neobjavljene kompletne (dakle nekih 115 strana) epizode te edicije. Ja zbog toga uzimam uvijek 2 komada: jedan za JDJP "šalata" kolekciju te jedan za LMS.
2. Julia - objavljena epizoda koja do onda nije bila objavljena, pa onda iza te epizoda koja je bila već objavljena u Julia knjigama pa sad su objavljene epizode 174 i 175. Te epizode u Julia knjigama kak sad stvari stoje će doći za nekoliko godina (možda i više od 10 godina). I tu strip ima 130 strana kao što ima cjelovita jedna epizoda Julie.
3. Nathan Never - nakon objave knjige 1, izašli u LMS-u epizoda 1 i 2 a sad idu od epizode 250 pa dalje (poslije Rata Svjetova)
4. Nick Raider - par epizoda iz redovne serija, sad epizode iz Almanaha
5. Ken Parker - možda je tu u pitanju "best of"
6. Kit Teller - možda isto najbolje epizode
7. Blek - obično je primarno epizoda iz tkzv. Yu produkcije a druga priča u nastavcima je ne-Yu.

Ne znam jel sam možda kojeg junaka zaboravio.

Uglavnom, edicija koja slijedi tradiciju Dnevnikovog LMS-a, jeftina i s mješavinom starih i novih junaka.
mmihoci Posted - 18/09/2024 : 13:13:07
Čini mi se da je izašla i 10-ta knjiga Nathana Nevera.Epizode 28, 29 i 30.
DKoor Posted - 18/09/2024 : 12:09:25
Pozdrav svima na temi, imao bih pitanje u vezi Golcondinog LMS. Gledao sam neke videe na YouTube gdje ljudi pokazuju kako izgleda Golcondin LMS, i moram priznati da mi je totalno fora...
A u vezi toga ide i pitanje, koji bi bio smjer izlaženja pojedinih junaka tj. serijala? Da li se tu radi o svojevrsnom "best off" ili oni idu kronološkim redom od određenog (?) broja? Ili možda kombinacija toga ili nešto treće?

To pitam jer sam svjestan da kraj npr. Kita Tellera sa 3 broja godišnje izvjesno neće vidjeti ni dobar dio djeca koja se danas rode.

EDIT unaprijed se ispričavam ako je to već bilo pojašnjeno, search funkcija i ja smo na ovom forumu oduvijek ratovali.
Promys Posted - 17/09/2024 : 21:55:59
eto, bar nešto...
SPQRoma Posted - 17/09/2024 : 10:46:04
💡 𝗡𝗢𝗩𝗜 𝗟𝗨𝗡𝗢𝗩 𝗠𝗔𝗚𝗡𝗨𝗦 𝗦𝗧𝗥𝗜𝗣 𝗨 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗔𝗝𝗜!

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/lunov-magnus-strip-novi-broj-na-kioscima-od-17-septembra/ecwt9p4
Heisenberg Posted - 17/09/2024 : 09:53:56
Neke od nas za oldboja, rekli u avgustu i posle prc, nema ga...
I like girlz Posted - 17/09/2024 : 08:42:48
mene su (ponovo) prevarili za prugnea. trebao je ići u decembru prošle ili u januaru ove godine, tako su mi bili rekli.

jagodanbg Posted - 16/09/2024 : 22:48:25
Nemojte više molim vas, sad će da se nadrkaju i da nas napljuju da smo nezahvalni 😆

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000