forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Pitanje za Tex ljubitelje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
goodpaso Posted - 04/02/2022 : 01:12:31
Pitam se zasto niko od izdavaca nije ili ne sme da krene izdavanje Texa kao Zagor klasik ,cela prica kao jedan broj, nesto kao sirotinjski Libellus ili Veseli Cetvrtak Odabrane price...
Mislim da bi se dobro prodavalo, bar bi bilo bolje nego Tex Maxi.
Mozda je razlog slaba citanost Texa uopste...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 06/02/2022 : 17:50:55
Kolor Tex je odlično izdanje, bolje ako hočete od početka pratit Texa ne čekajte..
Zbog kolora se ga proda više nego je onih koji su odustali zbog kolora..
na takvom papiru kolor ne ubija crtež, več ga oplemenjuje...
Odklonite blokade u glavi da Texu kolor ne paše i kupujte..
Kupujte i ne kukajte...
Da ste ga 70-80 tih čitali kolornog ništa vam nebi smetalo..
Ko je bilo PROKLETO BLAGO Vanredni broj Zagora bingo..iako u velikom formatu i u koloru..
Sečam se da smo se klinci cufali za njega, kolor je bilo loš ali nama fantastičan...
Ako me nešto ljuti je da netko gunđa na kolor Klasik Texa a hoće više Texa...
Može Bernard postepeno u Tex klasika strpat i tri stripa umjesto dva kao sada za istu cijenu..
Kad bi sva gunđala farbenblint kupovala...
Bi da jeb*u al da ne uđe...
Uozbiljite se konačno!
goodpaso Posted - 05/02/2022 : 16:14:29
quote:
Originally posted by jaki

Najbrže riješenje je naučiti talijanski.
Drugo je Libellus.
Treće je čekati da Ludens objavi za par desetljeća.
Četvrto je čekati da VČ objavi za malo više od par desetljeća.




1.Mogu
2.Nemogu, skupo
3.Mogu moja deca
4.Mogu moji unucici
jaki Posted - 05/02/2022 : 10:56:06
Najbrže riješenje je naučiti talijanski.
Drugo je Libellus.
Treće je čekati da Ludens objavi za par desetljeća.
Četvrto je čekati da VČ objavi za malo više od par desetljeća.
goodpaso Posted - 05/02/2022 : 10:30:53
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Mali Vuk

Hvala vam gospodine Bernarde što ste nastavili sa epizodama koje je objavio Veseli četvrtak i što se niste odlučili na preskok od npr. broja 600 nadalje.
Usrećili ste mnoge obožavatelje Texa Willera na balkanu.
Također vam se zahvaljujem na izvrsnoj komunikaciji sa vašim vjernim čitateljima. Ludens i njihov gazda su pravi primjer jedne ozbiljne firme.




Možda nije imao opciju preskakanja?
A možda i je?
Uglavnom,neka nama redovnog Texa na kioscima pa makar 8 godišnje.
Dodaj 12 Klasika i par Maksija i koloraca i to je lijepa brojka.



Ne pratim bas analizu izdavanja ali ne mogu da verujem da kod nas izlazi SAMO 4 redovna broja Texa godisnje, pa da sam ja crtao izlazio redovotije.

Ako sam dobro izracunao sa ovom brzinom izlazenja Texa u Srbiji da bih stigao sa citanjem aktuelnog broja u Italiji br.735 trebace mi skoro
40 Godina !? a onda ce u Italiji biti aktuelan broj 1215 !
Trenutno resenje je Libbelus ali da kupim aktuelne Libellus koji pokriva 575-681 trebace mi oko 1500e
Umrecu necu procitati texa.
Jedino resenje Tablet i cbr.
Qwertz Posted - 05/02/2022 : 10:27:53
quote:
Originally posted by jaki

A zašto nemaju?
Zato jer je Tex daleko popularniji od ostalih pa ni najbolji autori na tim serijama ne mogu dignuti prodaju koliko se može prodati Texa.
I zato elita ide na Texa jer će dobiti najviše novaca uz dodatni prestiž rada na najpopularnijem talijanskom stripu.


Da, to sam i mislio. Tex je već godinama kvalitetniji, pa je postao, kako kažete, prestižan serijal za rad i samim time je više plaćen. Na svakog vrhunskog autora na bilo kojem serijalu, dolazi 5 takvih na Texu i onda je logično da svi žele crtati/pisati Texa.
jaki Posted - 05/02/2022 : 09:56:23
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Hvala vam gospodine Bernarde što ste nastavili sa epizodama koje je objavio Veseli četvrtak i što se niste odlučili na preskok od npr. broja 600 nadalje.
Usrećili ste mnoge obožavatelje Texa Willera na balkanu.
Također vam se zahvaljujem na izvrsnoj komunikaciji sa vašim vjernim čitateljima. Ludens i njihov gazda su pravi primjer jedne ozbiljne firme.




Možda nije imao opciju preskakanja?
A možda i je?
Uglavnom,neka nama redovnog Texa na kioscima pa makar 8 godišnje.
Dodaj 12 Klasika i par Maksija i koloraca i to je lijepa brojka.
jaki Posted - 05/02/2022 : 09:53:21
A zašto nemaju?
Zato jer je Tex daleko popularniji od ostalih pa ni najbolji autori na tim serijama ne mogu dignuti prodaju koliko se može prodati Texa.
I zato elita ide na Texa jer će dobiti najviše novaca uz dodatni prestiž rada na najpopularnijem talijanskom stripu.
Qwertz Posted - 05/02/2022 : 09:35:46
quote:
Originally posted by Salkan

Teks mora biti br.1.


Danas mu je lako biti br.1, kada ima sve najbolje crtače i scenariste. Da Zagor ima takav staff, on bi bio br.1, da Blek Stena još izlazi i ima takav staff, on bi bio broj 1.
kasper Posted - 05/02/2022 : 09:26:00
ne samo da su stare epizode za nostalgicare, nego su i ove nove. bez nostalgije boneli bi zatvorli danas. a lepo je to kad se neguju te stare epizode, sve je to u skladu sa lepom ljudskom prirodom. samo ne treba preterivati, jer to vodi u besmisao
Salkan Posted - 05/02/2022 : 08:04:13
Ako ćemo uzeti Teksove periode pa ih poredati po stotkama, pa ih analizirati odnosno porediti sa "novim" Teksom (600+), može se slobodno reći da je svaka "stotka" imala podosta loših i bezličnih epizoda, ali omalovažiti prethodne periode je smiješno i diletantski.
Strela Komanča?
Teks u tamnici?
Karavan nade?
Bubnjevi mohikanaca?
Trapez smrti?
Kameni most?
Nemojte biti smiješni. Naravno da je za novo čitateljstvo MORAO da se digne kvalitet, pa zato Teks tako visoko kotira u matičnoj zemlji. Konkurencija je postala žestoka i za očekivati je da se potrude da daju nešto kvalitetno u usporedbi sa ostalim "živim" Boneli serijalima. Teks mora biti br.1. Ali nema tu nikakve nostalgije kada se pogleda neke stare ZS epizode, kao npr.gore pobrojane. One su jednostavno genijalne i dan-danas, decenijama poslije i neke su po meni i dalje puno, puno bolje od najnovijih.
Mali Vuk Posted - 05/02/2022 : 00:49:55
Hvala vam gospodine Bernarde što ste nastavili sa epizodama koje je objavio Veseli četvrtak i što se niste odlučili na preskok od npr. broja 600 nadalje.
Usrećili ste mnoge obožavatelje Texa Willera na balkanu.
Također vam se zahvaljujem na izvrsnoj komunikaciji sa vašim vjernim čitateljima. Ludens i njihov gazda su pravi primjer jedne ozbiljne firme.

goodpaso Posted - 04/02/2022 : 23:22:01
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Curunir

Ovo 600+ nije ni do koljena tim pričama. Totalni šit. Samo što se ističe zbog razdoblja 400-600, koje je očajno, Nizzijevo, samo zato. Ali u usporedbi s ovime gore, bezveze.


Price 600+ su totalni šit ?
Nemaš ti pojma prijatelju.
Koju si ti to nove Texove citao ? Razumijem da LL nečitaš zbog trauma iz prošlosti, pa me bas zanima sto si novo citao da znas da je šit.
Te stare price su dobre ali vecinom naiva za ove price danas.


Malopre sam pregledao brojeve od 600-700 i mogu da kazem da je ovaj niz nesto najkvalitetnije sto je izaslo u Boneliju, ne znam talijanski ali crtezi nemaju manu. Prosto su ga otkinuli,
kasper Posted - 04/02/2022 : 23:04:13
setih se i onog gusar drejka, ta bi mogla da legne
mpavin Posted - 04/02/2022 : 22:41:21
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by tex2

Da, šteta što će proći još dosta vremena dok se pojave na kioscima priče 600+, u kojima je Boselli napravio novi pozitivan skok u serijalu i jako je puno odličnih priča!



To nam ne treba tako hitno
Treba nam 40-160, daleko najbolji Tex, a to ide uskoro, makar u ovoj groznoj boji.


Ako je scenarist tih epizoda G.L.Bonelli (a sigurno je), onda čisto sumnjan da je to najbolji period.



Pa jesi li čitao ZS? Prije nego što su donijeli sumanutu odluku da se vrate na ranije epizode (da nisu, Tex bi i u Jugi postao broj 1). Nabavi pa pogledaj, makar sken, pa ćeš vidjeti kakve su to priče. Mislim da je to ZS negdje od 150 do 250, ali nisam siguran. Imaš i neke reizdane, poput Kazne za oholog pukovnika i još nekoliko. Tu su i El Morisco, pa Zakletva (priča o Lilith, apsolutno broj 1 Tex ikad). Neće to nikad nitko nadići.


Nisan čita ZS, ali čita san ostale priče Bonelli seniora u Libelus izdanju pa na tome formiram svoje mišljenje. To su one iz kasnijeg perioda, npr. one brljotine sa Yamom i Mefistom, Sablasti u pustinji, Kristalni idol, Čovjek vrijedan 2000 dolara, Krvave tračnice itd...

Kaznu za oholog pukovnika san čita nedavno, nije mi nešto. Ubilo ju je vrime. Morisco je ok, a Zakletvu ću morati ponovo čitati da se podsitin.
lwood Posted - 04/02/2022 : 22:30:54
quote:
Originally posted by sawitch

Pa izdaje Libellus u jednoj knjizi jednu pricu. Ima 120 c/b knjiga skoro. Biras.

A bojenje starih boneli stripova je terorisanje ociju. Da je Zagor bio bez boje kod Libellusa uzimao bih. Ovako ne.



Nije,do papira je. Ne smi bit presjajan. Original Tex Rep. je super.
kasper Posted - 04/02/2022 : 22:28:59
lose su mi ostarile te neke stare velike epizode g.l.bonelija, sve je to ok za ono vreme, ja to postujem. kad sam citao ll karavan nade nije me pogodio, klonicu se tih velikih klasika, sem zakletve. a ovo do 100, pa mozda se tu nadje nesto, price nose neku dozu naivnosti, al se jos nisu ukalupljene po g.l modelu.

meni je vrh boseli & marcelo, kad ode marcelo ovaj boseli pobudalio. al ajde tu i tamo napise nesto dobro.
logo111 Posted - 04/02/2022 : 22:14:51
quote:
Originally posted by Curunir

Ovo 600+ nije ni do koljena tim pričama. Totalni šit. Samo što se ističe zbog razdoblja 400-600, koje je očajno, Nizzijevo, samo zato. Ali u usporedbi s ovime gore, bezveze.


Price 600+ su totalni šit ?
Nemaš ti pojma prijatelju.
Koju si ti to nove Texove citao ? Razumijem da LL nečitaš zbog trauma iz prošlosti, pa me bas zanima sto si novo citao da znas da je šit.
Te stare price su dobre ali vecinom naiva za ove price danas.
goodpaso Posted - 04/02/2022 : 22:13:26
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Ima Libellus, ali neki od nas (ukljucujuci i mene) preferiraju kiosk izdanja a to na zalost necemo tako brzo docekati kako mi se cini


Ne tako brzo, ja mislim da sa ovom brzinom izlaska kod Veselog Cetvrtka necu ziv docekati Texa ni blizu Talijanskim brojevima.
Ozbiljno razmisljam daucim jezik.
jaki Posted - 04/02/2022 : 22:07:27
Odličnan period od 100-160.
Curunir Posted - 04/02/2022 : 21:54:40
Kento ne oprašta... Čovječe, koje priče.
I onda se neki idiot u Dnevniku sjetio da krenu s onima ranima, primitivnima.
Pa mase prigliše Zagora
velka031 Posted - 04/02/2022 : 21:51:01
Curunir, u pravu si, taj ZS period od 150 do 250 je fenomenalan, vrh G.L.Bonellija, iako ga je sin nadmašio.
Curunir Posted - 04/02/2022 : 21:34:29
Ovo 600+ nije ni do koljena tim pričama. Totalni šit. Samo što se ističe zbog razdoblja 400-600, koje je očajno, Nizzijevo, samo zato. Ali u usporedbi s ovime gore, bezveze.
Curunir Posted - 04/02/2022 : 21:32:34
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by tex2

Da, šteta što će proći još dosta vremena dok se pojave na kioscima priče 600+, u kojima je Boselli napravio novi pozitivan skok u serijalu i jako je puno odličnih priča!



To nam ne treba tako hitno
Treba nam 40-160, daleko najbolji Tex, a to ide uskoro, makar u ovoj groznoj boji.


Ako je scenarist tih epizoda G.L.Bonelli (a sigurno je), onda čisto sumnjan da je to najbolji period.



Pa jesi li čitao ZS? Prije nego što su donijeli sumanutu odluku da se vrate na ranije epizode (da nisu, Tex bi i u Jugi postao broj 1). Nabavi pa pogledaj, makar sken, pa ćeš vidjeti kakve su to priče. Mislim da je to ZS negdje od 150 do 250, ali nisam siguran. Imaš i neke reizdane, poput Kazne za oholog pukovnika i još nekoliko. Tu su i El Morisco, pa Zakletva (priča o Lilith, apsolutno broj 1 Tex ikad). Neće to nikad nitko nadići.
logo111 Posted - 04/02/2022 : 21:08:24
quote:
Originally posted by sawitch

Pa izdaje Libellus u jednoj knjizi jednu pricu. Ima 120 c/b knjiga skoro. Biras.

A bojenje starih boneli stripova je terorisanje ociju. Da je Zagor bio bez boje kod Libellusa uzimao bih. Ovako ne.


Kako kome, kako kome ...skoro ni ne čitam više c/b Zagora - dosadno, monotono, nema tu začina, zaspem nakon par stranica...Kolor mi čisto osvježenje.
Ali razumijem da neko preferira c/b, što i zbog navike na takve stripove iz ZS/LMS.

Ivan Liverpool Posted - 04/02/2022 : 20:59:50
Ima Libellus, ali neki od nas (ukljucujuci i mene) preferiraju kiosk izdanja a to na zalost necemo tako brzo docekati kako mi se cini

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000