forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Abadon

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Milazzo Posted - 24/01/2022 : 16:11:05
Budući da topic "Moji radovi" datira još iz 2008. godine, mislim da je vrijeme da se otvori jedan novi, aktualan, posvećen isključivo projektu na kojem trenutno radim:
strip-albumu Abadon.

Na ovome ću topicu u nekoliko postova još jedanput predstaviti cjelokupan projekt i objaviti nekoliko tabli iz prvog poglavlja.
Nadalje, nastojati ću jedanput/dvaput mjesečno podijeliti kakav work in progress te eventualne novosti u svrhu stvaranja laganog hypea i interesa kod publike.


Skica naslovnice (ideja je da se proteže prednjom i stražnjom stranom korica)



O STRIP-ALBUMU:
Denis Vedak i ja smo, 2019. godine, napisali scenarij pod nazivom "Abadon" koji smo odlučili adaptirati u strip-album.

Radnja, koja se u najkraćim crtama može opisati kao priča o mržnji u osam poglavlja, prati dvojicu kriminalističkih inspektora u lovu na serijskog ubojicu,
samoprozvanog Abadona – anđela bezdana. Ovaj zamršeni triler inspiraciju crpi iz filmskih klasika kao što su Sedam (1995.) i Privedite osumnjičene (1995.),
nudeći pritom vlastita promišljanja o društvenim fenomenima poput podvojenost između dobra i zla, smrti, pravde, ljubavi i morala, umotanih u napetu priču
ispunjenu dramskim obratima.

Vizualna naracija stripa putem prostranih kadrova imitira filmsku kameru, naglasak stavlja na sliku, a tamanim nijansama crnog ulja i akrila utjelovljuje mračnu,
gustu i jezovitu atmosferu unutar koje priča počiva.


TEHNIČKI PODACI:
c/b
cca 300 stranica, podijeljenih u dva albuma od cca 150 stranica

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 28/03/2024 : 19:18:57
Lijepo!

Jako mi se sviđa dizajn korica! Bravo!
Milazzo Posted - 28/03/2024 : 17:54:57
Probni tisak danas odobren!
Sad smo na korak do finalnog.

Sljedeći post za Abadona vjerojatno ide u Izdavački izlog, uz web stranicu s privjuom.



:)
Milazzo Posted - 21/02/2024 : 17:48:06
Ivanl, čujemo se svakako. Ja bi jako rado u Splitu promociju. Javim se!

Hej bisley :)
Ne bi još otkrivao "očekivani" datum da se ne ureknem, ali više-manje je sve spremno za tiskaru. Čeka se lova Ministarstva pa idemo s upitima za tiskare i u sam tisak. Hvala na interesu, jedva čekam objaviti ovdje kakve konkretnije vijesti o izlasku prvog albuma!
bisley Posted - 21/02/2024 : 16:16:00
Kako napreduje posao sa izdavanjem, zna li se što konkretnije kad bi moglo iz tiska?
ivanl Posted - 26/12/2023 : 19:04:09
Znaci ide u tisak prvom polovicom slijedece godine. (Tko ceka i doceka) Bravo!
Bas se radujem ovom albumu.
Obavijesti nas na vrijeme, kad bude 'vani'!
(Ako treba i privatnom porukom molio bi)
Napravi promociju i u Splitu, zbrinut cemo te vec negdje za spavanje... ;)
Milazzo Posted - 17/12/2023 : 00:22:19
quote:
Originally posted by Deers

Odlično! Jedva čekam!


Zahvalan na dugovječnom supportu!

quote:
Originally posted by Shaner

Hoćemo promociju u Rijeci!



Imam obiteljski apartman u Crikvenici na raspolaganju za prespavati, tako da Rijeka apsolutno dolazi u obzir!
Čujemo se za pomoć oko organizacije, ako bude potrebno :)
Shaner Posted - 16/12/2023 : 22:41:04
Hoćemo promociju u Rijeci!

Deers Posted - 16/12/2023 : 18:45:39
Odlično! Jedva čekam!
Milazzo Posted - 16/12/2023 : 15:42:12
Došlo je napokon vrijeme za malo dobrih vijesti!

Uz sufinanciranje Ministarstva, prvi strip-album Abadon bit će otisnut u prvoj polovici 2024. godine.
Izdavač će biti Hrvatski autorski strip, a odlična susretljivost Saše Paprića garantira da ću moći odabrati papir i tiskaru te imati kvalitetan finalni proizvod.

Dodan je novi font napravljen prema vlastitom rukopisu, tekst je lektoriran te je album praktički spreman za prijelom.
Jedini tekstualni dodatak uz strip bit će pogovor mentorice, prof. Ines Krasić.
Vrijeme do tiska iskoristit ću za planiranje promocija te izradu promidžbenih materijala.
Veselim se!

Milazzo Posted - 22/03/2023 : 13:16:18
Hvala momci!
Iako mi se ta 2024. čini daleko, jedva čekam da vidim to napokon u tiskanom izdanju.

Očekujte svakako neku najavu kroz godinu :)
vice Posted - 21/03/2023 : 20:58:13
Željno iščekujem tiskano izdanje. :)
Shaner Posted - 21/03/2023 : 00:16:36
Na predavanju se ne vidimo, ali zato čekamo 2024.

Milazzo Posted - 20/03/2023 : 22:22:28


U petak, 24. 3. 2023. u 17 h na ALU Zagreb, Jabukovac 10, zajedno s Nikolom Čižmešijom gostujem na Strip dijalogu u sklopu izbornog predmeta Strip.
U kraćem predavanju predstaviti ću svoje početke u strip stvaralaštvu, a nagalsak izlaganja će biti na nastanku strip-albuma Abadon.
Moje izlaganje će biti popraćeno s 40 vizuala, među kojima će se moći vidjeti skice, studije likova, proces izrade stranice i odabrane finalne table.

Nikola će predstaviti sebe te svoj potentan i uspješan rad na američkom tržištu superherojskog stripa.
Svi posjetitelji će tako moći vidjeti dvije potpuno različite koncepcije izrade stripova autora mlađe generacije.

Ulaz je slobodan za sve zainteresirane.
Vidimo se!


P.S. Tiskano izdanje Abadona najavljujem za 2024. :)
Milazzo Posted - 30/01/2023 : 22:34:47


Naslovnica!
Hvala svima još jedanput na svoj podršci i praćenju ovog projekta. Čujemo se kada bude nekih novosti ✌️
Beva Posted - 25/01/2023 : 15:47:45
Ako priča išta valja (a vjerujem da valja), nemaš se što brinuti oko izdavača.

Ne bi me začudilo da nakon domaćeg izdanja doživimo i strano, toliko crtež razvaljuje. Milazzo, nađi dobrog menadžera, trebat će ti ;)
Milazzo Posted - 25/01/2023 : 01:17:21
Baš mi je drago vidjeti malo više aktivnosti na ovoj temi, hvala svima!
Podijelo sam .pdf dokument s nekolicinom poznavatelja i ljubitelja stripa, a prvi komentari strip-albuma su skroz pozitivni što me jako veseli. Naravno, već sam i u kontaktu s izdavačima te sam potpuni optimist :)

Neko vrijeme neću baš objavljivati na forumu vezano za Abadona, više ću se posvetiti potencijalnim izvorima financiranja te objavljivanju ovog autorskog poduhvata. Drž'te fige!

Ovdje dijelim dio kreativnog procesa koji sam objavio i na Facebooku u grupi Hrvatski autorski strip:


Uskoro ću postaviti i naslovnicu koju planiram dovršiti do kraja 1. mjeseca, a onda zatišje pred buru :)
ivanl Posted - 23/01/2023 : 12:59:32
Hej, hej, hej...
Atraktivno, vizualno zanimljivo. Lijepo ti izgledaju ove table, kadrovi i likovna rijesenja...
Posebice mi je dojmljiva ona s rodom, barskim kukcem, zabom, pastrmkama i 'lesom' ???
Kako god, ja bi ovaj album kupio bez misliti se.
Drago mi je jako sto ima jos nasih mladih autora koji se trude i trse.
Svaka cast!
bisley Posted - 23/01/2023 : 12:58:43
Čestitke još jednom!
Tonto Posted - 23/01/2023 : 12:46:21
Vizualno sasvim sigurno na nivou fibre. Ostaje pitanje scenarija. Bravo.
oko Posted - 23/01/2023 : 12:27:31
Bravo!
Fibra? MH Bizovac? Samostalno autorsko izdanje?
Svejedno, samo neka bude čim prije da dobiješ vjetar u leđa za rad na drugom albumu :)
Shaner Posted - 23/01/2023 : 08:14:18
Čestitke! Dobro si ti to izgurao. Sad predstoji borba izdavača za objavljivanje.

Milazzo Posted - 22/01/2023 : 21:49:03
31. 10. 2020. godine nastala je prva tabla strip-albuma Abadon.
Danas, 22. 1. 2023., dovršena je zadnja tabla (prvog albuma).
149 tabli. Ludo, ludo iskustvo.

A tek sad kreće prava borba :)

bisley Posted - 12/01/2023 : 21:14:46
Milazzo Posted - 12/01/2023 : 18:55:01
Još 7 stranica do kraja prvog albuma. Po planu, završavam krajem 1. mjeseca :)

Meni drag kadar, str. 119:
Deers Posted - 16/12/2022 : 14:51:13
Kutija je obavezna, o tome nema rasprave!

Jedna čekam izdanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000