forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmski izazov 3: 10x10 u 2022

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
vukozec Posted - 04/01/2022 : 10:48:54
Izazov uzvraća udarac.

****************************************
IZAZOV je u 2022. pogledati:


- 10 domaćih (yu ili ex-yu) filmova 0/10
- 10 latinoameričkih filmova 0/10
- 10 filmova iz 2022. 0/10
- 10 filmova istog redatelja/ice 0/10
- 10 filmova po stripu 0/10
- 10 kombinacija 2 filma po istom predlošku (znači original + remake i ostale slične kombinacije, priznaje se ako ste prethodno prije ove godine pogledali jedan od filmova u kombinaciji) 0/10
- 10 sportskih filmova 0/10
- 10 direct-to-video filmova (OPCIONALNO: dozvoljavaju se direct-to-streaming filmovi) 0/10
- 10 filmova sa Sight & Sound top 100 liste (možete kombinirati critics i directors listu, priznaju se filmova sa novog izbora koji bi trebao biti objavljen u nekon trenutku u 2022. i oni sa prošlog izbora iz 2012.)
- 10 filmova iz kategorije po vlastitom izboru

JOKER: možete zamijeniti jednu od kategorija sa kategorijom 10 pogledanih filmova u kinu
BONUS: možete eliminirati jednu od gornjih kategorija ako pogledate 10 filmova mjesečno u prosjeku (drugim riječima 120 ukupno u godinu dana)
****************************************

Izazov zadajem sam sebi za svoj gušt, ali ako je kome zanimljivo pridružiti se, dapače, gušt će mi biti veći :)

OKVIRNE PROPOZICIJE:
- Gore navedeni razlomci označavaju ispunjenost zadatka. Predlažem da na sličan način vodite evidenciju u svom originalnom postu, a u ostalim postovima slobodno pišite bilo kakve druge komentare.
- Priznaju se samo dugometražni filmovi (trajanje 60+ minuta).
- Pojašnjenje direct-to-video kategorije: https://en.wikipedia.org/wiki/Direct-to-video
- Sight & Sound 2012 lista filmova: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sight_%26_Sound_Greatest_Films_of_All_Time_2012
- Sami odrediti želite li dozvoliti da jedan film pokriva više kategorija.
- Sve ostale nedoumice oko pravila riješite po vlastitom nahođenju.

Prethodni izazovi:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51017
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51882

*** WALL OF FAME ***:
(svladali izazov)
- Ernie Pike (2020, 2021)
- Tinton (2020)
- Vukozec (2020, 2021)
- Fandango (2021, 2022)
- hrvoje23 (2021)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
hrvoje23 Posted - 04/01/2023 : 15:35:54
Čestitke pobjednicima, ali i na pokušaju svima koji su sudjelovali.
Idemo u nove pobjede s novim izazovom!
GitaristRoko Posted - 02/01/2023 : 00:17:39
Nisam uspio, bio sam daleko od cilja, ali idem ponovo!
Ernie Pike Posted - 01/01/2023 : 22:31:42
Hvala Vukozecu na organizaciji izazova.
Čestitke Fandangu, Hrvoju i Vukozecu na rješavanju izazova.

Ja ću naravno sudjelovati i ove godine. Čini mi se da će biti teško.

Shaner Posted - 01/01/2023 : 21:10:21
Ja sigurno ne, ali to ne znači da neću opet sudjelovati.

Čestitke najizdržljivijima!

vukozec Posted - 01/01/2023 : 18:30:09
Čestitke svima koji su riješili izazov. I 2022. je to bila ista ekipa kao i 2021., Fandango, Ernie, hrvoje23 i vukozec.

Izazov za 2023. je spreman, može li se netko pridružiti ovom kvartetu najizdržljivijih?
hrvoje23 Posted - 30/12/2022 : 10:16:44
Izazov riješen. Opet u zadnji čas.
Zanimljivo da sam sigurno oko 20% filmova pogledao ponovno.

Kratki osvrt po kategorijama:
- DOMAĆI - uvijek se nađe nešto novo i zanimljivo, iznenađenje mi je 'Vrijeme ratnika'
- LATINO - zamijenih sa pregledanih 120+ filmova, jer tu bih se jako namučio
- 2022 - u počeku puno glupih horrora, Batman me razočarao, najzabavniji 'Lost city'
- Redatelj - mislio Kurosawu, ili ostatak C.Eastwooda, ali izabrao G.Ritchia. Očekivao novi film da će biti ove, a ne sljedeće godine u kinu, stari njegovi klasici su mi zanimljivi pa kao budem ponovio, 2x sherolocka sam ionako mislio pogledati opet. Od novijih nisam bio gledao 'Gospodu' i 'Wrath of men'. 'King Arthur' je bio na tv-u, i onda se mučio dalje... Čak i omraženi 'Swpt away nije toliko loš, barem prva polovica.
- STRIP - uvijek zanimljivo, bilo je i crtića. 'Aquaman' me nije razočarao koliko je 'Green Lantern'
- PO ISTOM PREDLOŠKU - dio opet crtići i dječji filmovi. Najbolji u toj kategoriji je 'Dune'
- SPORT - nađe se zanimljivih filmova. Pokušao sam koliko se dalo izbječi borilačke, pa pogledati nešto i o drugim sportovima. Pobjednik 'Moneyball'
- DIRECT/STREAMING - tu su filmovi najlošije kvalitete, nešto za pogledati usput. Većinom hororoi B kategorije, a najbolji mi je bio 'Walking Tall-payback'
- TOP 100 - stari klasici, dio pogledao ponovno. Po prvi puta pogledao Taksistu. Po treći put 'A Man Escaped'. Pobjednik 'The Searchers'
- VLASTITI IZBOR- uzeo ono s oskarima i nominacijama - super filmovi. Iznenadio me 'They Shoot Horses, Don't They?'. 'The French Connection' je i dalje u vrhu.
- KINO - samo 3 odlaska. Više je išla supruga s djecom.

Veselim se novom izazovu u 2023.g.
Ernie Pike Posted - 29/12/2022 : 23:14:14
Dok sam se ja sjetio pogledati, S&S specijal je rasprodan. Barem na web stranici časopisa.
Shaner Posted - 29/12/2022 : 23:08:16
Ovaj Hollywood: The Oral History djeluje zanimljivo.

Tarantina sam neki dan prelistao i zaključio da nije za mene.

Ali najviše bih se volio dokopati tog S&S specijala.

fandango Posted - 29/12/2022 : 19:11:21
quote:
Originally posted by fandango


Ja obicno kupim pokoji broj nakon sto ga prolistam pa vidim ako ima nesto zanimljivo, a ovaj cu isto uzeti kad dodje tu na lokalni kiosk sa stranom stampom. Ovaj MUBI nisam znao da postoji, mozda se pretplatim da testiram.

Sto se same liste tice, malo sam podvojen. S jedne strane je Jeanne Dielman izvrstan film, ali da je bas za vrh liste, ne znam. Isto sam misljenje imao i o Vrtoglavici jer mi je Hitchcock vise zbirni pojam. A opet, mozda je dobro da su stavili nesto drugo da malo razbucaju. S trece strane, dok gledam cijelu listu, pitam se sto na njoj rade Get Out i Moonlight, iskreno.

Mozda sam sto se filmova barem tice konzervativan, ali redateljska lista mi se puno vise svidja.





Stigao mi S&S specijal o 100 najboljih filmova i od cetiri naslovnice uboli mi poslati onu s Odisejom u svemiru, kao da su me pitali koju da salju, a nisu.

I naravno, unutra prikaz knjige koju sam morao naruciti: https://www.bookdepository.com/Hollywood-Sam-Wasson/9780571366941

I naravno, u preporukama iskocila i ova pa sam je isto pospremio u kosaricu: https://www.bookdepository.com/Cinema-Speculation-Quentin-Tarantino/9781474624220

Ernie Pike Posted - 27/12/2022 : 15:21:24
Prosinački filmski mini-izazov: 10 božićnih filmova:

1. Home Alone 2: Lost in New York (1992)
2. Miracle on 34th Street (1994)
3. Falling for Christmas (2022)
4. Sharing Christmas (2017)
5. Christmas Under Wraps (2014)
6. Home Alone (1990)
7. How the Grinch Stole Christmas (2000)
8. Christmas Made To Order (2018)
9. A Christmas Miracle For Daisy (2021)
10. Jingle All the Way (1996)
Ernie Pike Posted - 27/12/2022 : 15:18:51
Završio sam ovogodišnji izazov. Domaći film sam zamijenio sa 120 filmova u godini.
Moram priznati da sam se namučio s latinoameričkim filmom.
S druge strane Hitchckokovi filmovi i filmovi sa Sight and Sound liste su mi uljepšali filmsku godinu.
hrvoje23 Posted - 22/12/2022 : 09:31:39
Još 2 komada, i to to bi trebalo biti to... A mogao sam već odavno završiti.
Ernie Pike Posted - 21/12/2022 : 20:40:02
Ja ću vjerojatno završiti na Staru godinu.
Jučer sam završio s kategorijom D2V. Za tu priliku izbor je pao na legendarni serijal American Ninja.
Odlučio sam se ne za prvi, ne za drugi, ne za treći, ne za četvrti već za notorni peti nastavak snimljen 1993.
I dalje mi je nevjerojatno da su scenarist i redatelj taj film potpisali s pravim imenima, a ne s nekim one-time pseudonimom. 😀
fler Posted - 21/12/2022 : 13:55:35

Nisam još sve izlistao
ali sad je sasvim jasno:
potpisujem kapitulaciju!

U svoju obranu, konstantna stiska s vremenom..
dobro pa sam i ovoliko uspio pogledati.
Više sreće dogodine
Shaner Posted - 06/12/2022 : 11:51:23
quote:
Originally posted by fandango


Ma ja zivim vani vec 16 godina tako da to sto dolazi kod mene na kiosk nije mjerilo


Ima smisla.


quote:
Originally posted by vukozec

Nije S&S, ali ja sam dugo bio pretplaćen na neke druge britanske časopise i nikad nisam imao problema sa dostavom. Ne znam zašto bi sa dostavom S&S bilo drugačije?


Ne znam ni ja. Možda ni nije bilo problema. S obzirom da sam jedini broj koji je stigao do mene našao kako viri iz sandučića, možda je tako bilo i s drugima ali su susjedi bili brži.

vukozec Posted - 06/12/2022 : 10:35:57
quote:
Originally posted by fandango


Sto se same liste tice, malo sam podvojen. S jedne strane je Jeanne Dielman izvrstan film, ali da je bas za vrh liste, ne znam. Isto sam misljenje imao i o Vrtoglavici jer mi je Hitchcock vise zbirni pojam. A opet, mozda je dobro da su stavili nesto drugo da malo razbucaju. S trece strane, dok gledam cijelu listu, pitam se sto na njoj rade Get Out i Moonlight, iskreno.

Mozda sam sto se filmova barem tice konzervativan, ali redateljska lista mi se puno vise svidja.




OK, oću ja prvi spomenuti ružičastog slona u sobi? Ok, here we go: woke strikes again.

#1 je film ženske redateljice koji nikad dosad nije bio u top 10 (na prošloj redateljskoj listi nije bio ni među 100). Dok su prijašnje liste uvijek bile stroge po pitanju uključivanja novijih filmova koji nisu izdržali duži test vremena (na prošloj listi je najmlađi bio 12 godina star), ova je požurila uključiti Get Out i Moonlight, svima je jasno zašto. Osim njih, na listi su još 2 mlađa filma iz 2019., Parasite, te Portrait of a Lady on Fire redateljice Celine Sciamma na visokom 30. mjestu.


Dosad pogledao 37-38 filmova sa liste.

Top 100 liste za 2022. i 2012. su ovdje:

https://www.bfi.org.uk/sight-and-sound/greatest-films-all-time
https://www.bfi.org.uk/sight-and-sound/directors-100-greatest-films-all-time
https://www2.bfi.org.uk/films-tv-people/sightandsoundpoll2012/critics
https://www2.bfi.org.uk/films-tv-people/sightandsoundpoll2012/directors
vukozec Posted - 06/12/2022 : 10:00:30
Nije S&S, ali ja sam dugo bio pretplaćen na neke druge britanske časopise i nikad nisam imao problema sa dostavom. Ne znam zašto bi sa dostavom S&S bilo drugačije?
fandango Posted - 06/12/2022 : 07:42:37

Ma ja zivim vani vec 16 godina tako da to sto dolazi kod mene na kiosk nije mjerilo
Shaner Posted - 05/12/2022 : 11:10:05
quote:
Originally posted by fandango


Ja obicno kupim pokoji broj nakon sto ga prolistam pa vidim ako ima nesto zanimljivo, a ovaj cu isto uzeti kad dodje tu na lokalni kiosk sa stranom stampom. Ovaj MUBI nisam znao da postoji, mozda se pretplatim da testiram.

Sto se same liste tice, malo sam podvojen. S jedne strane je Jeanne Dielman izvrstan film, ali da je bas za vrh liste, ne znam. Isto sam misljenje imao i o Vrtoglavici jer mi je Hitchcock vise zbirni pojam. A opet, mozda je dobro da su stavili nesto drugo da malo razbucaju. S trece strane, dok gledam cijelu listu, pitam se sto na njoj rade Get Out i Moonlight, iskreno.

Mozda sam sto se filmova barem tice konzervativan, ali redateljska lista mi se puno vise svidja.




To se i ja pitam. Jasno mi je da će lista biti, barem dijelom, odraz trenutka i trendova, ali ova dva filma, iako su dobri, po meni apsolutno nisu za top 100. Više mi to djeluje kao: ovo su dva najpoznatija i najhvaljenija novija filma koja su radili crnački redatelji pa ajmo njih staviti. Osobno bih radije da je tu Atlantique ili Les miserables, a sigurno ima i još dosta odličnih filmova za koje ni ne znam(o).

Na tvoj kiosk još uvijek stiže Sight and Sound? Pitam jer ga kod nas u Rijeci već dugo nisam vidio.

fandango Posted - 05/12/2022 : 10:34:36

Ja obicno kupim pokoji broj nakon sto ga prolistam pa vidim ako ima nesto zanimljivo, a ovaj cu isto uzeti kad dodje tu na lokalni kiosk sa stranom stampom. Ovaj MUBI nisam znao da postoji, mozda se pretplatim da testiram.

Sto se same liste tice, malo sam podvojen. S jedne strane je Jeanne Dielman izvrstan film, ali da je bas za vrh liste, ne znam. Isto sam misljenje imao i o Vrtoglavici jer mi je Hitchcock vise zbirni pojam. A opet, mozda je dobro da su stavili nesto drugo da malo razbucaju. S trece strane, dok gledam cijelu listu, pitam se sto na njoj rade Get Out i Moonlight, iskreno.

Mozda sam sto se filmova barem tice konzervativan, ali redateljska lista mi se puno vise svidja.

vice Posted - 04/12/2022 : 20:06:50
Ma ne, ovo će mi bit prvi broj. :)

Uzeja san jednogodišnju koja obuhvaća 2 broja - broj 2 koji stiže u siječnju i broj 3 u svibnju. Zadovoljan san pozornošću kojom svako malo provjeravaju je li mi adresa ispravna i virujen da će proć ok. Bude li problema, otkazujen pretplatu jer stvarno neman živaca za inozemne pretplate na časopise (znala je onomad zajebavat i Fangoria). :)
Shaner Posted - 04/12/2022 : 19:36:44
To jer si se tek pretplatio?

Ako ti je već stizao, preko koje dostavne službe ide?

vice Posted - 04/12/2022 : 16:54:02
Zasad ne. :)
Shaner Posted - 04/12/2022 : 16:53:08
S dostavom Notebooka nemaš problema?

vice Posted - 04/12/2022 : 15:52:01
Ja san na digitalnoj pretplati i sasvim mi je dovoljna. Za dostavu san i pretpostavija da će bit problema, a već san se neko vrime navika na digitalne časopise pa san to odma otpisa ka opciju.

MUBI Notebook bi triba stić u siječnju, to mi je sad napetije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000