forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Stripovi sa tavana

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 20/02/2022 : 20:08:34
Ili u mom slučaju, iz podruma.

Posle desetak godina sam najzad rešio da sredim podrum i nađem tri kutije pune stripova. Nisam ni znao da ih imam, a dosta njih sam u međuvremenu kupio (magarac). Najbolje od svega, velika većina njih je odlično očuvana.

Kako god, predivno iznenađenje, sad sledi pakovanje u kolekciju.

Kako stojite vi sa otkrivanjem stripova po tavanima/podrumima kod vas ili nekih ujaka, stričeva, baba i deda? Svi znamo za tu urbanu legendu, očigledno da je tačna.

Evo par primeraka tih podrumskih:























25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
RAKOSI4 Posted - 01/03/2022 : 22:45:25
Ja sam se svojih sam riješija davno, kad sam raskrstija sa stripovima , i dan danas žalim zbog toga , veliki sam grješnik
Deki86 Posted - 01/03/2022 : 21:55:14
Ja sam kao klinac nabavio/dobio hrpicu stripova Zlatne serije i LMS u osrednjem stanju i to je bio moj ponos od mini kolekcije koji sam čitao ponovo i ponovo. Tek dosta vremena kasnije sam uspio nabaviti još epizoda. Sve epizode su bile od broja 500-600 ZS pa na gore. Osobno nisam poznavao nikoga tko je imao brojeve manje od 500 (možda bi se zalomio koji broj, ali rijetko) i ti brojevi su za mene bili sveti gral prije svih foruma, interneta i kolekcionara. Jednom prilikom cca 1999. godine sam išao kod strine i stari mi je rekao da su na tavanu našli neke stripove. Ja imao oči kao sova kad sam im ulazio u stan. Gledao sam u neku hrpicu od desetak stripova i ne mogu vjerovati, sve oko broja 100 Zlatne serije. Sječam se da je među njima bila epizoda Komandanta marka ZS 100 Čovek bez lica i Teks ZS 223 Cvet smrti. Ja listam i ne vjerujem, pitam odkud ti stipovi. Muž od strine je sedamdesetih sakupljao prve brojeve ZS i LMS, i onda ih je negdje osamdesetih spremio na tavan. Problem je bio u tome da je tavan imao drvene pregrade i netko je u tom polumraku uočio stripove i nekako ih dograbio kroz rešetke. Kako sam bio tužan, skoro sam na dlanu imao sve prve brojeve, a na kraju sam morao biti zadovoljan sa tom hrpicom koja je preostala. Ta "trauma" je najvjerojatniji razlog što sakupljam Strip Agent Texa od prvog broja. :D
Milac Posted - 27/02/2022 : 15:18:30
Još jedan dječiji doživljaj iz veselih osamdesetih - moj dobar prijatelj je imao (ima još uvijek) stariju sestru koja je tada bila top-bomba i pjevala je u lokalnom KUD-u i stvarno tada bila najljepša djevojka. U nju se zaljubio neki momak i njih dvoje su bili u ljubavi i taj momak je poklonio mlađem bratu svoje ljubavi, tj tom mom prijatelju, svoju kolekciju LMS Bleka Stene negdje do 400 broja koje je on kupovao i čuvao plus dvadesetak najtraženijih Zagora plus još par desetina drugih stripova (Teks, Komadant Mark, Kit Teler), sve kapitalni i savršeni primjerci. Zgoditak ravan sedmici na Lotu.
adriano Posted - 26/02/2022 : 22:29:03
To je uvijek bio Mac nad glavom. Popustanje u Skoli se placalo bacenim stripovima. Stoput Sam cuo recenicu letit ce ti romani kroz prozor
nebkv Posted - 26/02/2022 : 21:27:13
A zenina koleginica ima brata koji je od pocetka kupovao/nabavljao ZS i LMS.Negde tamo polovinom 70tih bas dobro popusti u skoli i jedna od mera njegove majke je bilo spaljivanje svega do tada sakupljenog
nebkv Posted - 26/02/2022 : 21:17:39
Nisu sa tavna vec iz podruma.Ima tome bar 35 godina
Bio sam kod babe koja je imala stan u prizemlju,ispod nivoa prozora su bila podrumska okna koja su gledala na dvoriste zgrade
Jedan dan cujem graju iz dvorista,izadjem i vidim kako neko kroz okna izbacuje stripove iz podruma u dvoriste,na desetine,stotine
Deca koliko mogu da ponesu odnose.Kada sam ja dosao vec je dobar deo razgrabljen pa sam uzeo par komada onih uskih 81,82 i mozda neki Dnevnikov
U tom neko dolazi i pocinje da krizira kako su stripovi njegovi,kako ce da zove Miliciju
Ja se zatvorio u sobu,i navukao one zelene rolo zavese i cutao ceo dan jer su prozori bili u nivou dvorista
Ni dan danas mi nije bas najjasnije da li je u pitanju bilo ciscenje podruma ili pljacka
velka031 Posted - 23/02/2022 : 19:53:27
quote:
Originally posted by adriano

Ja Sam osamdesetih u jednoj razmjeni za prokleto blago u velikom formatu dao dvadeset stripova da bi onda to prokleto blago naravno Mama bacila u smece. Jednom Sam donio doma nekog Marka tajna gundura, tako nesto, Samo sta je Bio skroz mokar, jer Sam ga nasao negdje vani poslije kise. Stajao je godinama u ormaru i usmrdio sve




Da, i meni vrlo drag strip iz djetinjstva, Čarobnjak Gundura
tihomirduras Posted - 23/02/2022 : 17:47:53
imaš pm
martiz Posted - 23/02/2022 : 15:49:19
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by martiz

quote:
Originally posted by tihomirduras

Ponukan ovim topikom išao sam i ja pronjuškati po starim kutijama i pronašao sličice iz 80ih i ranih 90ih, ima tu svega od italy 90, flintstones, konji, kapetan miki, 90210, nba(ćao), pa ako nekome nešto nedostaje od toga...



Mene zanima k.miki.treba mi nekih 10komada.može neki spisak da dobijem.hvala




Ako su to ove sličice?



Imam ih još nekih 30tak

Pogledaj što ti nedostaje pa ti javim imam li šta od toga.



1,46,70,92,122,128,144,158,200,272 evo ove brojeve mi trebaju pa javi ako imaš neke od njih
ivanl Posted - 23/02/2022 : 14:28:12
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by ivanl

...
Ja imam tri Vjesnik Superstrip Alan Ford kompleta u sjajnoj ocuvanosti ...



Ivane, svaka čast!!


Jedan, naravno moj. Top one!
A dva za sinove. Obiteljsk🙂 blago.
I bratu sam nabavio jedan jos odavno... Svi u istoj kuci, po katovima...😉
'Glancaju' se non stop! Uvijek postoji bolji primjerak.
adriano Posted - 23/02/2022 : 12:47:36
Ja Sam osamdesetih u jednoj razmjeni za prokleto blago u velikom formatu dao dvadeset stripova da bi onda to prokleto blago naravno Mama bacila u smece. Jednom Sam donio doma nekog Marka tajna gundura, tako nesto, Samo sta je Bio skroz mokar, jer Sam ga nasao negdje vani poslije kise. Stajao je godinama u ormaru i usmrdio sve
Curunir Posted - 23/02/2022 : 11:28:58
quote:
Originally posted by manhunter

Dobro je, nisam jedini.
Sto puta sam sanjao neke glancere kod prijatelja, ili na pijaci. Gledam ih i vidim a su mi nepoznati naslovi, oduševim se i hoću da ih pozajmim/kupim i...onda se probudim.

Inače, jedan poznanik je kupovao od početka ZS LMS po dva primerka. Jedan je odmah išao u kolekciju, drugi za čitanje. Tako da čovek ima dva kompleta koji danas koštaju koliko koštaju a ne pada mu na pamet da ih proda, iako živi na nekom minimalcu. To je karakter.



To nije karakter, to je idiotizam.
Gladuješ i gledaš hrpu papira kako trune. Čuva ih za čitanje u raju ili potpalu u paklu?
Bogatima opraštam sve, jer im se može, briga ih, ali kad jedva preživljavaš a čuvaš do u beskonačnost ovakve stvari, onda si pravi pravcati idiot.
hrvoje23 Posted - 23/02/2022 : 09:48:52
quote:
Originally posted by ivanl

...
Ja imam tri Vjesnik Superstrip Alan Ford kompleta u sjajnoj ocuvanosti ...



Ivane, svaka čast!!
ivanl Posted - 23/02/2022 : 08:54:53
Najmanje trojicu u Splitu poznajem s dva potpuna maksimalno ocuvana kompleta ZS i LMS.
Da ne idem sad van svog grada. A ima ih i znam ih...
Ja imam tri Vjesnik Superstrip Alan Ford kompleta u sjajnoj ocuvanosti i jucer su mi stigle posebno dizajnirane vrecice za sva tri kompleta. (Zahvaljujem Tomislave na pomoci i volji!) To je dug, ali sladak posao. Ocekujem to sve posloziti, popisati i strogo procijeniti do vikenda.
A kad vec idemo u ovu pricu, jos uvijek nisam odustao od pronalaska blaga stripova na nekom sufitu ili u podrumu, nekad, negdje...bile to puste sanje ili ne, lijepo je...
Ko zna, vremena jos ima, ako se dovoljno snazno i dugo masta, mozda se i ostvari!
Bar mastarije nista ne kostaju.
manhunter Posted - 23/02/2022 : 08:38:53
Dobro je, nisam jedini.
Sto puta sam sanjao neke glancere kod prijatelja, ili na pijaci. Gledam ih i vidim a su mi nepoznati naslovi, oduševim se i hoću da ih pozajmim/kupim i...onda se probudim.

Inače, jedan poznanik je kupovao od početka ZS LMS po dva primerka. Jedan je odmah išao u kolekciju, drugi za čitanje. Tako da čovek ima dva kompleta koji danas koštaju koliko koštaju a ne pada mu na pamet da ih proda, iako živi na nekom minimalcu. To je karakter.
jaki Posted - 23/02/2022 : 08:07:43
a ko nije sanjao nepostojeće stripove:)
a tek žalost kad se probudiš pa shvatiš da je bija samo san.
Vlaadisha Posted - 23/02/2022 : 00:48:16
imam i ja takvu priču (sa tavanom, ne zahodom). negde osamdesetih dobio dojavu da neki lik prodaje kolekciju ZS - dinar komad. drugar je naravno pokupio zagora pa mi tek onda velikodušno dao adresu. prizor ko iz najluđih snova - prepune kutije glancera u mračnom potkrovlju. moj džeparac nije bio ni blizu toliki da priuštim toliko stripova, ali mi se na desnom ramenu pojavio đavo rumpelstiltskin iz OVOG crtanog filma. pa sam uzeo nekoliko markova, preprodao, i tako se vraćao dok nisam pokupovao sve. kapitalizam 101

ko zna engleski, preporučujem strip wimbledon green, ima ista takva scena, verovatno referenca na priču kako je chuck rozanski došao do kolekcije edgara churcha te osnovao mile high comics

inače redovno kupujem naslove koje već imam... ostarilo se, jebi ga

i da, i dalje sanjam da pronalazim zakopano blago, uglavnom neke nepostojeće stripove
manhunter Posted - 22/02/2022 : 22:53:13
Ma mogao je ovako da objasni odmah kad sam pitao, ne bi bilo ovoliko offtopica. A očigledno je da niko nije čuo za tu verziju osim Rakosija.

Nego, hajde da se vratimo na temu i plačemo nad bačenim stripovima sa tavana. ;)

pcoro Posted - 22/02/2022 : 22:49:28
Poslovica ide: snalažljiv čovjek ni u zahodu neće ostat gladan. Ovu Rakosijevu varijantu nikad nisam čuo.
RAKOSI4 Posted - 22/02/2022 : 22:36:45
Evo da pojasnim, Manhunter je sretan jer je pronašao vrijedne stripove a da nije znao da postoje.Onaj ko je sretan ne znači da će u zahodu jesti g...a već da će pronaći pravu hranu šta nije svojstveno ni logično takvom mjestu, ali sretan čovjek će je i tamo naći.

Evo sad moram biti prost, kad se kaže također jedna uzrečica za sreću :,, Bolje se roditi bez k...a nego bez sreće,, jer ako si sretan narast će ti , pa nije valjda da ćemo doslovno shvatiti i zaključiti da se stvarno dobro roditi bez one stvari
Pa ne komuniciram sa Kinezima da će im ovakvu satiru biti problem skužit.
ivanl Posted - 22/02/2022 : 22:26:19
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by ivanl

... isao u vojsku pa nestalo, ukrali mi, ..!



Ovo s vojskom imam primjer tate. Kad je bio domovinski rat, tata je bio oko Karlovca. Kolega iz tenka inače je živio u blizini, i jednom prilikom otišli su do kuće tog kolege da ovaj vidi u kojem mu je stanju kuća. Inaće je sakupljao Fordove. Tata mi je napunio 2 vojne torbe. Jednu je donio doma - brojevi superStripa od otprilike 100 nadalje. A drugu su svi ostali razgrabili za čitanje. To su bili kartonci pa nadalje do 100. Davno kasnije u SN2 sam vidio jedan od tih stripova. Neki broj oko 60. Znam da je 'trebao biti moj', jer je taj kolega imao specifičan način označavanja na predzadnjoj stranici gdje su bili vicevi i reklame.
E da, a ove moje su mi ostali također s vremenom posudili, uzeli, mijenjali... Ostalo nekoliko komada...


Pa kazem ja...
Koliko je takvih prica...
I bas danas jedan tatto majstor ovde iz Splita ode u pricu sa mnom, opet sve ispocetka...e imao kartonce Fordove, e ona epizoda s Bobom, e ova s Jeremijom, e onaj Zagor kojeg se sjeca na nekom brdascu a iza vojska i zastava... i tako to.
A nema dugo pricam s jednim Slavoncem kad smo kod vojske, i covjek mi s ogromnom tugom kaze; nije mi toliko zao sto su mi kucu spalili tenkovskim hicem, za vrijeme okupacije ali komplet Vjesnik Alan Forda nikada prezaliti. Odmah sam se sjetio Ervina Rustemagica i Ilidze...
Uglavnom na sedmicnoj bazi slusam o strip pricama iz podruma i tavana koje su nepovratno nestale. I onda mahom svi ti subesjednici upadnu u cemer i jad kad im pojasnim koliko danas to vrijedi ili im eventualno pokazem slike svojih stripova.
Svaki put tu su u prvom planu u kolektivnom sjecanju Zagor i Alan Ford, ali i drugi...
Ima toga ohoho.
Uostalom ja osobno u podrumu imam par tisuca original CD-ova. I nemam pojma gdje cu s njima. A masno sam ih placao diljem planete, da ne spominjem nekadasnju dazbinu na carini pri izlasku s splitskog aerodroma koju su mi svaki put 'opalili' na kolicinu. I sad leze u kutijama, bez svrhe takoreci u danasnje doba.
A LP-ji...
Jbg. Nema im mjesta vise uz knjige i stripove.
going going Posted - 22/02/2022 : 22:08:11
Ma sve u redu! sto se kaze: no hard feelings!
manhunter Posted - 22/02/2022 : 21:59:23
quote:
Originally posted by Curunir

Meni isto nije jasna reakcija, nije valjda da je shvatio to kao nekakve osobne uvrede i podvale?
Poslovica je urnebesno blesava i svi smo se sprdali s njom, taman posla da je nešto upućeno ljudolovcu.
Toliko mi je bizarno išta drugo pomisliti da sam ignorirao, ali evo sad kad si napisao, zbilja se čudim.
Nije inače njegov stil nekakve uvrijeđenosti, najobjektivniji je moderator, samo su mu katkad ruke vezane.



I ja nisam bio siguran kako da razumem tu izreku, a on nije umeo da mi je objasni. Još uvek ne razumem kakve veze ona ima sa mojom objavom, u bilo kom kontekstu. Razumeo sam je onako kako sam je razumeo, a Valter je to samo potvrdio. Nisam uopšte ustao na levu nogu, naprotiv, bio sam baš odlično raspoložen zbog ovog neočekivanog ulova. Da mi je rakosi objasnio šta je hteo reći, kao što nije, ne bi se ova priča još uvek provlačila ovde i kvarila topic.

@going-going, evo javno ti se izvinjavam, ali u kontekstu u kom sam sve ovo razumeo, ispalo je bezveze. Jedan si mi od simpatičnijih forumaša, žao mi je što je tako ispalo.
tihomirduras Posted - 22/02/2022 : 21:42:56
quote:
Originally posted by martiz

quote:
Originally posted by tihomirduras

Ponukan ovim topikom išao sam i ja pronjuškati po starim kutijama i pronašao sličice iz 80ih i ranih 90ih, ima tu svega od italy 90, flintstones, konji, kapetan miki, 90210, nba(ćao), pa ako nekome nešto nedostaje od toga...



Mene zanima k.miki.treba mi nekih 10komada.može neki spisak da dobijem.hvala




Ako su to ove sličice?



Imam ih još nekih 30tak

Pogledaj što ti nedostaje pa ti javim imam li šta od toga.
Curunir Posted - 22/02/2022 : 20:18:22
Meni isto nije jasna reakcija, nije valjda da je shvatio to kao nekakve osobne uvrede i podvale?
Poslovica je urnebesno blesava i svi smo se sprdali s njom, taman posla da je nešto upućeno ljudolovcu.
Toliko mi je bizarno išta drugo pomisliti da sam ignorirao, ali evo sad kad si napisao, zbilja se čudim.
Nije inače njegov stil nekakve uvrijeđenosti, najobjektivniji je moderator, samo su mu katkad ruke vezane.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000