forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Prvi susret Zagora i Teksa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
J.Stickman Posted - 25/02/2022 : 21:29:05
Na ovom forumu sam nekih 13 godina sa jako malo postova. Aktivirao sam se posljednjih godinu ili dvije no ne u tolikoj mjeri da bih se mogao smatrati iskusnim forumašem. Mislim da mi je ovo i prvi topik.
Isprva sam htio pokrenuti jedan, vezan za Ambis Zla, priču koja mi se baš dopala, a onda i onaj za susret Dylana i Dampyra. Što me kao relativno novopečenog dilanovca privlačilo da uradim.
Međutim, Zagor.
Međutim, Tex.
Dva kultna junaka Bonellijeve izdavačke kuće. Barem kod nas.
Susreću se po prvi put u svojoj desetljećima dugoj historiji pa mislim da je red da dobiju posebnu temu za sebe, za ovaj susret.
Priču još nisam pročitao ali nestrpljivo čekam svoj primjerak Zlatne Serije od Veselog Četvrtka.
Barem sam vidio naslovnice pa mogu reći par riječi o onoj koja me najviše pogodila.
Perovićeva naslovnica mi je ubjedljivo najbolja za ovaj, možemo slobodno reći, historijski susret. Sve je tu. Teks u svom fazonu, Zagor također, doduše znatno mističniji i jači u prikazu. Sjene, boje i sjajno uhvaćen trenutak. Ukupno, sjajan prikaz prvog susreta dvojice opakih junaka uz koje smo većina odrasli.
Ne znam zbog čega je Bonelli otezao sa ovim krosoverom, a još manje shvatam zbog čega se ljudi protive njihovoj saradnji. Naravno da imaju pravo na to, ali nekako mislim da je ovo pravi mali praznik, za nas Bonelijevce u duši.
Crvena majica Duha sa sjekirom protiv žute košulje Noćnog orla.
Zašto da ne.
Otvorio sam topik da diskutujemo o ovoj priči, crtežu, naslovnicama ali i mogućim novim susretima Zagora i Texa. Ili možda Magičnog Vjetra.
Ako je neko pročitao, bilo bi dobro da nam ostavi svoje impresije ili razočaranost ovdje. Čim pročitam ovu dugo očekivanu priču, mislim da ću i ja ostaviti opširan prikaz. Ali sada, u ovom trenu, nadam se dobroj priči, dostojnoj ova dva velika junaka.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
D.J. Posted - 05/10/2022 : 20:08:33
Emirem, Piccineli već crta novi susret Texa i Zagora. Vidio sam dvije table iz te price na Instagramu. Boselli je rekao da će ta prica vjerovatno izaći u 12. mjesecu 2023.
D.J. Posted - 05/10/2022 : 20:06:44
quote:
Originally posted by jaki

Nisu htjeli da strano izdanje ima bolju naslovnicu od njihove.


🤷‍♂️
emirem Posted - 05/10/2022 : 17:38:32
Ovo je bio prvi susret Zagora i Texa.
Zamisljam drugi poput ovog kratkog uvoda sto sam napisao prosle godine. Da se razumijemo, naravno bilo bi dobro imati vise tih prica izmedju starijeg Zagora i mladog Texa, a ovo je vise kasnija buducnost 1860-1880 godina.

Selo Hopija, Anasazi, vatrena kugla sa munjama terminator-like spika, lik sa bradom u ostakljenom pijesku, lijeci se u selu, saman vice "Pahana, Pahana! ",salju po Nocnog Orla, ovaj dolazi zabezbeknut, razjapljenih usta i ociju (koji klisej u bonelliju) viknu "Zagor! ",Kit Carson ne kuzi tko je to pocne storiju uz vatru kako su se upoznali (kako providno! ) Na kraju se lik budi ne prepoznaje Texa, ovaj ga uvjerava da nije taj Zagor, nego on trazi bas Zagora, Tex zbunjola, veli Zagor je jos ziv i zivi u Yellowstoneu, tam ga traze, Tex pun pitanja, Zagor na snijegu lovi bizona pored gejzira u Yellowstoneu, ugleda bijelog bizona sa crvenim ocima, gledaju se ,Zagor mahnu ,bizon frknu iz nosnica da se oko njega stvori dimna zavjesa i nestane u pari i magli.
Iz magle izlaze Tex, Kit, Pahana i vodic iz plemena Crow zabundani kao Redford u Jeremiahu, Zagor ih doceka na srusenom drvetu bora.
Spika, uglavnom Zagorova misija jos nije gotova, Tex nosi svoju ulogu bijelog brata poglavice, ali samo poglavice Navaja, dok Zagor nosi znak vodje plemena Darkwooda, irokeskih plemena koji su emigrirali u vece gradove i u Kanadu. Osjecaj da ih je izdao i iznevjerio sto nije mogao izvojevati neke politicke pobjede nad birokratima iz ureda za indijanska pitanja, povukao se u osamu podno Rocky Mountainsa i posjecuje plemena Cree i Vrana.Ostatak treba pustiti masti na volju.
jaki Posted - 05/10/2022 : 04:49:20
Nisu htjeli da strano izdanje ima bolju naslovnicu od njihove.
D.J. Posted - 05/10/2022 : 02:02:39
quote:
Originally posted by emirem

Ovo je Carnevale crtao naslovnicu?


Da! Čovjek je satrao, kao i uvijek.
D.J. Posted - 05/10/2022 : 02:01:55
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Deers



Sad je vjerojatno Igoru krivo da nije još malo počekao sa EC izdanjem.



Da italijani nisu bili onakve pi... imao bi Igor naslovnjaču od Rubinija samo takvu. Verujte mi. Video sam nacrte.


Ne podsjećaj me!
emirem Posted - 04/10/2022 : 21:51:26
Ovo je Carnevale crtao naslovnicu?
legaz Posted - 04/10/2022 : 21:45:19
quote:
Originally posted by Deers



Sad je vjerojatno Igoru krivo da nije još malo počekao sa EC izdanjem.



Da italijani nisu bili onakve pi... imao bi Igor naslovnjaču od Rubinija samo takvu. Verujte mi. Video sam nacrte.
Ted Miller Posted - 04/10/2022 : 21:45:18
ojebote koja dobra naslovnica, ovu hocu za nase hrvatsko izdanje, odmah sada !!! :D
Qwertz Posted - 04/10/2022 : 20:17:01
Odlična. Definitivno bolja nego original
prop_ovednik Posted - 04/10/2022 : 18:29:45
E to je lipa naslovnica
Deers Posted - 04/10/2022 : 18:03:24


Sad je vjerojatno Igoru krivo da nije još malo počekao sa EC izdanjem.
Dwayne_Looney Posted - 12/04/2022 : 17:30:06
Od 11:30 u rukama, ali s određenim prekidima. Mislim da sam 4 sata ovo efektivno čitao. Boselliju definitivno, ovisno o broju stranica, internim pravilnikom o radu treba ograničiti količinu teksta i broj likova koji se pojavljuju. Nije dobro, jednostavno ne valja kad za vrijeme čitanja treniraš matematiku i oduzimaš 140-80, pa onda si kažeš "A u pm, zar sam tek polovicu prešao?". Mislim, vjerojatno je do mene, izgubio se nekadašnji žar (a i ne volim ovu tematiku, što jest jest). Ali, opet, sugestivno je da ni JA sagu ne mogu početi jer ju Boselli otvara s, čini mi se, pričom od 4 sveske. Taj lik voli gomilanja, raširi, proširi, dodaj, prodaj...
E, sad ide nešto suprotno dosad rečenom. Naime, mislim da je ovo trebalo biti duže, ali s početkom u burattinijevom stilu prepričavanja, a ne pod pretpostavkom da ja znam da su Zagor i neka dvojica krvna braća. Koja krvna braća, do vraga, to sam čitao prije 15-ak godina, vjerojatno u mukama krvareći, kao i kod svakog, za šire mase, Bosellijevog epskog uratka. Zato sam se morao poslužiti recenzijom i onda, klasični Boselli, vidiš da je tada bilo u sukobu 4-5 strana, nemaš volje ni vremena čitati kako bi stekao neko predznanje.

Dobra strana je činjenica da je Boselli vješto dao kontinuitet svojim pričama, to treba znati i, od strane publike, cijeniti. Također, nije ulazio u sukob s važnijim povijesnim činjenicama, ali, nekako mi je to neuvjerljivo, kao da je sve podređeno susretu junaka, a nijedan od njih se ne ističe, ne "vuče" radnju, fali im onaj zanos, otpor prema nepravdi, iako je Tex tek buntovnik. Možda se ponešto može opravdati i time da su oba junaka izvan razdoblja kad su na vrhuncu karijere, mada Boselli nije uradio ništa da to i pokaže, osim koje sijede na Zagorovoj kosi. Pa, jbt, mogla mu je sjekira jednom promašiti nečiju glavu npr. Da, ima patetike i nepotrebnih stvari (posebno s onim Zagorovim proročanstvom o nekoj budućoj povezanosti Texa s Navajoima), a ono šaketanje je bezvezarija. Da su se te gluposti izbacile, moglo se dobiti prostora za slojevitiju završnicu, a ovako je dodao 300 na sat kad je vidio da mu je ostalo malo stranica i sve je nekako ispalo mlako, slabo popraćeno emocijama glavnih likova, a gledano prema onome što se sve dogodilo.
Otvoren kraj je dobar izbor (ako je uopće izbor); čak mislim da ne treba ovo nikad nastavljati kad se već izabralo slijediti povijest. Pusti mašti na volju ili neka nam u 60 stranica ispriča Doc Lester u nekim novim "Pričama iz Darkwooda" kad će on, iz topline svoje kolibe, kao 80-ogodišnjak, pričati nekom novinaru dosad nepoznate dogodovštine Zagora kojemu se prije 20 godina izgubio svaki trag.

Crtež 8-ica, kao da mi je malo Bosellijevog teksta, pa još dodaj okolo oblaka sve živo i mrtvo, pozadine prebogate, milijun likova u kadru. Svaka čast za trud, ali ne treba pretjerivati.

P: 5, S: 5, C: 8, N: 7
delboj Posted - 12/04/2022 : 15:15:30
A iz koje priče je uzeto ovih 16 uvodnih stranica u ZS 36? Iz koje epizode mladog Teksa?
Deers Posted - 11/04/2022 : 09:07:23
Da, u pravu si. Recimo onda bi trebala barem 4 TW regularca ili dva redovna Texa. Mada, i to je dota malo.
jaki Posted - 10/04/2022 : 10:45:31
quote:
Originally posted by Deers
Nije mi jasno zašto je ovo moralo biti u specijalcu? Zašto se to nije izdužilo na barem dvije regularne sveske ili tri TW sveske.


Zaboravljaš da dva regularca Tex Willera imaju samo 128 stranica(2x64).
Deers Posted - 10/04/2022 : 09:19:16
ZS 36: Tex i Zagor: Bandera!
Boselli i Piccinelli

Pa, strip me ugodo iznenadio. Htio sam da bude dobar ali sam očekivao najgoreg Bosellija. I dobio jedno i drugo. U suštini je to nastavak Krvne braće i priče o Komančima i Adamu Craneu. I to mi je drago. Kako se to vrijeme križa sa Texovom mladošću tu je, naravno i on. Priča je smislena ali ne baš najbolje ispripovijedana. Zbog hrpe likova i radnji i podradnji strip, koji je u suštini dinamičan, užasno koči gomila teksta. Veći dio čak i nije bonellijevski nepotreban već služi da skrati broj stranica. Ali, hvala bogu, nema prepričavanja. Ima dobrih momenata, nisam htio ali ganule su me scene sa Sivim Vukom i Petom Nokonom. Pismo na kraju je nepotrebno budući da najavljuju sljedeći susret. Nije mi jasno zašto je ovo moralo biti u specijalcu? Zašto se to nije izdužilo na barem dvije regularne sveske ili tri TW sveske. Hrpa zanimljivih likova je tako izgubila svoj prostor. Uz to, zadnji sukob je suviše mlak. Ča i ako ne želiš zatvoriti sve narativne linije, barem jedna mora završiti sa spektakularnom pucnjavom. Koliko god se Boss trudio sa tekstovima i predgovorima i pogovorima ovo je ipak Zagorova priča. Možda, je to samo reklama/opravdanje pred čitateljima da ipak čitaju i TW seriju. Da je i to "pravi" Tex.

Crtež, ista priča. Očekivao sam puno gore. Piccinelli se potrudio. I dalje se zna izgubit u detaljima umjesto da pazi na figure i razmještaj likova i scenografije ali mogu mu oprostiti. Čak i taj njegov Zagor koji kao je stariji ali zapravo nije može proći jer je vjerojatno to bila i urednikova odluka. Šteta što zbog svega toga, priča izgleda manje autentično.

Kupio sam izdanje s Kerčevom naslovnicom i mislim da ta najbolje prikazuje samo priču. Iako sam očekivao da će arogantni Tex ipak preuzeti glavnu riječ, Boss je odlučio da je Zagor kao mentor bolja priča. Da bi bilo oskvrnjenje jednu ovako važnu Zagorovu priču podrediti usijanoj glavi. Hvala mu na tome.
pcoro Posted - 29/03/2022 : 08:14:23
Pročitao. A ono.. ima dobrih i loših stvari. Najgore je ovo što su svi i rekli, što je ubačeno jedno tisuću likova i podradnji i što se malo toga zaključi na zadovoljavajući način. Ova priča je kao prva sezona neke serije koju je neko sažeo na 130 stranica.

Meh strana je crtež. Na prvu precizan i detaljan, na drugu previše ušminkad i ponekad nepotrebn natrpan, posebno ziheraški u prikazu starijeg Zagora. Dobar ali ne i najbolji.

Dobra strana je ideja za priču - spajanje Zagora i Teksa na priči o Komančima, poveznica sa Teksaškim rendžerima, to je po meni izvrsno rješenje i šteta je što se za ovo nije napravilo jednu dugu epizodu od parsto stranica.

I taj odnos Zagor Teks mi se svidio, čak mi se sviđa i to pismo na kraju, koje su svi popljuvali. Bilo bi mi glupo da se Zagor i Teks nađu, malo zašaketaju, malo zapucaju i onda svako svojim putem. Ovdje je ipak građena neka poveznica između njih i pozdravljam to. Bolje da ima tih par strana patetike nego još jedan bezličan kraj di se na predzadnjoj slici još puca da bi onda na zadnjoj svi bili sretni i kraj epizode.

Ni Zagor ni Teks iz ove priče nisu oni "pravi" Zagor i Teks. Zagor je ostario, otišao prema nekoj mistici, sjeti, nema tu više one njegove nadmenosti - još je ponosit ali svjestan je da je njegovo vrijeme prošlo. Teks pogotovo nije onaj sveznajući, zapravo je i inače ovaj Mladi Teks drugačiji lik od normalnog Teksa, a ovdje ga prvi put možemo vidjeti da sumnja u sebe, da se propituje - sve pod utjecajem Zagora. Takve stvari su NEZAMISLIVE za pravog Teksa.

Kraj nagoviješta druge susrete, nadam se da će im biti posvećeno više prostora, da priča može prodisati.
stripnik Posted - 21/03/2022 : 20:34:41
Moji zadnjih čitani Blekovi su bili oko broja 250 LMSa. Tako da mi je to malo promaklo.
Odnosno Mark oko broja 350 ZSe.

quote:
Originally posted by 5ypo

quote:
Originally posted by stripnik
Pa Blek i Mark ...



Blek i Mark su se sreli u posljednjoj epizodi Marka Konacna pobeda. Blek, Okultis i Rodi su dosli Marku na vjencanje.

Deki86 Posted - 21/03/2022 : 19:00:45
Cijeli strip sve do susreta Texa i Zagora mi je bio mlak i zaboravljiv, a kada sam skužio da kreče obračun, bilo je: ajmoooo! :D Ovako, mislim da bi Nolitta da je živ, ovo napisao puno bolje. Ali ne želim biti nezadovoljan, oduvijek sam htio ovu epizodu, i mislio sam da se nikada neće dogoditi, tako da sam sretan s onim što imamo. Fama s brdo naslovnica je bila legendarna. Nakon dugo vremena da sam trčao nakon posla da kupim strip, i dobro da jesam jer je sve bilo razgrabljeno osim jednog primjerka. Zlatna serija je Zakon!
sumohrvat Posted - 21/03/2022 : 11:26:43
quote:
Originally posted by 5ypo

quote:
Originally posted by stripnik
Pa Blek i Mark ...



Blek i Mark su se sreli u posljednjoj epizodi Marka Konacna pobeda. Blek, Okultis i Rodi su dosli Marku na vjencanje.


Sreli su se i u epizodi ZS 986 Tajanstveni saveznik
jasa Posted - 21/03/2022 : 09:35:27
Pročitao sam Banderu.
Boselli, standardno, ubacuje puno likova, nešto gradi iako na nivou ovog stripa to izgleda previše i nedorečeno, čak nisam ni siguran šta je jezgrena radnja ove priče. Volim taj stil, puno likova, njegove dijaloge i odnose, tako da je ovo plus. Mladi Tex me malo nervira kao lik, čak ga i ne doživljavam kao Tex-a, ne kažem da su priče loše, ali kao lik mi ne paše pa je tako i ovdje. Zagor je dobar, osjeti se doza zrelosti, ali mi je malo patetičan njegov odnos s Texom, pogotovo kraj, malo mi je previše, nazor iako bi se nastavcima moglo transformisati u nešto smislenije. Crtež je odličan, puno detalja i dinamike. Sve u svemu, priča je dobra, ali je žrtva malog broja stranica. Ukoliko ostane na ovome, onda je nepotrebna i nisam zadovoljan, a ako se iznjedri neki miniserijal ili neka duža, epskija priča, onda je ovo lijep uvod. Super mi je i onaj uvodnik od 10ak na početku, dobra ekipa radi mladog Texa.

Priča: 7, Scenario: 7, Crtež: 10, Naslovnica (originalna): 2
5ypo Posted - 21/03/2022 : 08:25:52
quote:
Originally posted by stripnik
Pa Blek i Mark ...



Blek i Mark su se sreli u posljednjoj epizodi Marka Konacna pobeda. Blek, Okultis i Rodi su dosli Marku na vjencanje.
stripnik Posted - 21/03/2022 : 07:41:54
Marvelov recept.
Stavi sve svoje heroje u jedan film.

A sad Mali Rendžer i Zagor. Pa onda Trio Fantastikus. + Tex
A da prije toga bi mogli Kit i Miki. Pa Blek i Mark ... pa vremeplov, vremenski potres i svi oni zajedno ...

A ništa uzeo sam ga nedavno. Nisam imao pojma o čemu se radi.
Probudili ste znatiželju. Možda ga i pročitam.
tex2 Posted - 18/03/2022 : 22:03:20
Boselli je odličan, sve fino prostudira, Tex mu naravno nije kao Bonellijev, ali nije nimalo loš! Ima svoj stil (hrpa likova, ne boji se koristiti i lik Kita Willera, priče unutar priča, povijesni likovi, povijesni neprijatelji...), nije to štih davnih vremena, ali nije uopće loše!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000