forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra, reprinti

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
borg Posted - 12/03/2022 : 21:56:01
Uvek kada neko nešto napiše na temi "Fibra, stanje na skladištu", štrecnemo se.
Red je da udarimo kontru, pa da na jednom mestu saberemo pitanja i odgovore vezane za reprinte. Da nas obraduje po neka nova vest. Za razliku od one gore spomenute teme.

Kako Markosa pitamo na milion mesta za određene reprinte, teško ih je ispratiti. Bolje da to imamo na jednom mestu. Posebno što posle deset godina izdavanja dobrih stripova, će biti sve više pitanja za nekim reprintom.

U vezi reprinta bih citirao Markosa koji je manje više opisao suštinu odlučivanja, mada mu se po nekad omakne :

Ja razmišljam ovako: reprint ću raditi
a) kada je u pitanju neki strip koji meni osobno jaaako puno znači (Eternaut, Maus, Svagdanja borba, Brodeckov izvještaj...) i želim da bude stalno dostupan
b) kada je u pitanju neki klasik od izuzetnog značaja za strip (Pakao, danas-sutra Čuvari, Vendetta...) i želim da bude stalno dostupan
c) kada je nužan kod velikih serijala, gdje ako nema prvih brojeva, neće se prodavati ni kasniji (Rip Kirby, Ken...)
d) kada, ruku na srce, procijenim da će taj reprint donijeti zaradu

Idealno je kad se poklopi nekoliko tih kriterija, pogotovo prva dva:) Opcija d je nerijetko kocka, pa je izbjegavam osim ako nisam baš uvjeren u ishod.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dzimi Gitara Posted - 26/04/2024 : 21:36:28
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by john connor

Tezuka mi nije musthave. Vecina njegovih dela ima eksplicitnih, pa i kontroverznih stvari koje smetaju. Jednostavno nisu za ponovna citanja, sto mi je danas preduslov za kupovinu, ili za policu.



Slažem se s ovakvim preduvjetom za kolekcioniranje.

A mnoga Tezukina djela mogu bez problema ponovo čitati, npr. Adolf, Buddha, Phoenix itd.



Naravno, to je valjda većini prevashodni kriterijum za čuvanje.

Recimo da je to kod Tezuke Buda, koji je savršeno remek-delo stripa, pa kao što će neko od Prata zadržati Korta ali ne nužno i Viling, tako je i ovde.
john connor Posted - 26/04/2024 : 20:31:25
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by john connor

Tezuka mi nije musthave. Vecina njegovih dela ima eksplicitnih, pa i kontroverznih stvari koje smetaju. Jednostavno nisu za ponovna citanja, sto mi je danas preduslov za kupovinu, ili za policu.



Slažem se s ovakvim preduvjetom za kolekcioniranje.

A mnoga Tezukina djela mogu bez problema ponovo čitati, npr. Adolf, Buddha, Phoenix itd.

Slazem se, kao i sto mnoga ne mogu, Apolonova pesma, Oda Kirihitu, MW, Ayako, Dororo itd.
naker Posted - 26/04/2024 : 19:15:49
Fibra treba da uđe u biznis sa tankobonima.
Peyo Posted - 26/04/2024 : 18:48:36
quote:
Originally posted by john connor

Tezuka mi nije musthave. Vecina njegovih dela ima eksplicitnih, pa i kontroverznih stvari koje smetaju. Jednostavno nisu za ponovna citanja, sto mi je danas preduslov za kupovinu, ili za policu.



Slažem se s ovakvim preduvjetom za kolekcioniranje.

A mnoga Tezukina djela mogu bez problema ponovo čitati, npr. Adolf, Buddha, Phoenix itd.
john connor Posted - 26/04/2024 : 18:11:35
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju



quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju



Nemoj dizati ruke, tu ima toliko toga izvanrednog.
Fora je da su izdavači u Srbiji, vođeni Darkwoodovim razvojem scene, do sada uglavnom objavljivali šonen za mlađu publiku. Većina toga, naravno, nije za tebe. Ali donelo je neprocenjive rezultate za budućnost strip-izdavaštva u Srbiji. (A samo je pitanje kada će se taj talas preliti i na Hrvatsku.)

Vremenom će se otvoriti mogućnosti i za Mizukija, Cugea (oba), Mijazakija, Koikea, Takahaši, Urasavu, Tezuku, Tanigučija, Tacumija...


Hvala na savetu. Obraticu paznju na ove autore.
john connor Posted - 26/04/2024 : 18:09:16
Tezuka mi nije musthave. Vecina njegovih dela ima eksplicitnih, pa i kontroverznih stvari koje smetaju. Jednostavno nisu za ponovna citanja, sto mi je danas preduslov za kupovinu, ili za policu.
Dzimi Gitara Posted - 26/04/2024 : 17:48:14
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju



quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju



Nemoj dizati ruke, tu ima toliko toga izvanrednog.
Fora je da su izdavači u Srbiji, vođeni Darkwoodovim razvojem scene, do sada uglavnom objavljivali šonen za mlađu publiku. Većina toga, naravno, nije za tebe. Ali donelo je neprocenjive rezultate za budućnost strip-izdavaštva u Srbiji. (A samo je pitanje kada će se taj talas preliti i na Hrvatsku.)

Vremenom će se otvoriti mogućnosti i za Mizukija, Cugea (oba), Mijazakija, Koikea, Takahaši, Urasavu, Tezuku, Tanigučija, Tacumija...
anto Posted - 26/04/2024 : 17:32:56
quote:
Originally posted by john connor

Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju


potpis na post,samo što bih tu stavio i Tezuku kao masthev.
Ima tu još dobrih mangi (Čovek bez talenta,Bosonogi Gen...),ali moram reći da me mange nisu nešto posebno "zakačile".
Od tih nekih želja za domaćim izdanjem, tu su Lone wolf i Maison Ikoku,a pre svega Urusavini uradci.
Markos Posted - 26/04/2024 : 17:10:56
quote:
Originally posted by prop_ovednik

quote:
Originally posted by Markos

Pa dobio sam novi auto!:)



A jel japansko :)


Vidiš da moram prvo kupiti hrpu smeća da bi kupio ono pravo japansko:)
john connor Posted - 26/04/2024 : 17:00:21
quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Uradio si max, nema se zasto kajati. Bas mi je zao. Sto vise citam mange, tj ovo brdo naslova sto izlazi kod nas, sve me manje zanimaju, i sve mi se manje svidjaju. Taniguchi je musthave, a jedino bih za Urasawu platio koliko kazes u ovakvom pakovanju
borg Posted - 26/04/2024 : 16:59:40
quote:
Originally posted by Markos

Ne. Za djecu bi to trebalo reprintati pojedinačno. Ali ima drugih stvari prečih.



Pojedinačno, naravno. Videh na netu čak i box sa pojedinačnim. Al preskupo.
Ništa, onda možda jednog dana...
prop_ovednik Posted - 26/04/2024 : 15:41:40
quote:
Originally posted by Markos

Pa dobio sam novi auto!:)



A jel japansko :)
Markos Posted - 26/04/2024 : 15:34:43
Ne. Za djecu bi to trebalo reprintati pojedinačno. Ali ima drugih stvari prečih.
borg Posted - 26/04/2024 : 15:28:17
Možda jedno neočekivano pitanje.
Jesi li možda razmišljao o reprintu Love.
Ispostavilo se kao sjajna enciklopedija, strip, slikovnica idealna kao poklon za klince i klinceze.
Videh da je izašao i peti album, Mastiff. Ne znam da li će autor ići dalje sa albumima.
Markos Posted - 26/04/2024 : 14:48:10
Pa dobio sam novi auto!:)
prop_ovednik Posted - 26/04/2024 : 14:39:06
I još ni hvala od njih. Ja bi, eto, ma i cvijeće i zahvalnicu poslao...
Red Marquis Posted - 26/04/2024 : 14:26:51
quote:
Originally posted by Markos

Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...


Eto kako se Marku rasprodaju stripovi brzo. Daje ih japancima za džabe
Markos Posted - 26/04/2024 : 14:20:02
Poslao sam im boxsetove Inkal, Vrh bogova i Sin City, te Tezuku, Gena i ostatak Taniguchija. Ako to nije dovoljno, onda stvarno...
Mr. Bushido Posted - 26/04/2024 : 13:54:23
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam. Zadnji put kad sam ih pitao odgovor je bio da "nemam dovoljno iskustva".
Trebao bih prvo kao odraditi hrpu smeća pa (možda) poslije dobijem to što zaista želim.
Neka, hvala. Uzeo to brdo para koje sam im bio ponudio i kupio novi automobil.
Nekad je i noga u guzicu korak naprijed:)




Jesi li možda razmišljao o tome da im pošalješ svoja izdanja Tezuke i Taniguchija?
Markos Posted - 26/04/2024 : 13:51:53
Ne znam. Zadnji put kad sam ih pitao odgovor je bio da "nemam dovoljno iskustva".
Trebao bih prvo kao odraditi hrpu smeća pa (možda) poslije dobijem to što zaista želim.
Neka, hvala. Uzeo to brdo para koje sam im bio ponudio i kupio novi automobil.
Nekad je i noga u guzicu korak naprijed:)

john connor Posted - 26/04/2024 : 12:29:18
Svaka cast Marku za Taniguchija, pogotovo reprinte. Prelepo uradjena izdanja.

Da li se zna datum kada su Susedstvo i Spomenar u SRB?

I da li napokon nakon svih ovi izdanja ima sanse za Urasawu? Zavrsio sam juce Monster, stvarno odlicna manga. Monster i 20th Century Boys bi bili premija u Fibrinom izdanju.
borg Posted - 26/04/2024 : 00:02:53
Ubačeno. Hvala Shaneru. Markos obično javi na odgovarajućoj temi. Al sad se uspavao.


Spisak reprinta
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=52898&REPLY_ID=2484519

Spisak najava reprinta
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=52898&REPLY_ID=2484521

Shaner Posted - 25/04/2024 : 23:41:41
Izašao reprint Kartolina.

wintermute Posted - 23/04/2024 : 20:38:08
quote:
Originally posted by naker

Pa digitalno se isto čita s desna na levo



Pa ok (nisam nikad probao ali nemam nista protiv da jednom probam). Ali me tako barem ne nervira na polici i ne listam natraske. Meni je besmisleno to stampati u nekom polu-japanskom formatu kad vec ne mogu sve specificnosti da se tako prenesu.

I ne mislim tu samo na Fibru nego na sve izdavace koji to rade. Nisam ni znao da je Fibra to isto pocela dok nisam procitao ovde.

Ali opet kazem kome se to svidja nek kupuje i trziste ce reci da li je to isplativo... Verovatno jeste jer se ovde dosta pravi sto vidjam po knjizarama. Meni licno se jednostavno ne svidja...

EDIT: ha ha dok sam kucao alexts je bukvalno rekao isto...
alexts Posted - 23/04/2024 : 20:31:37
quote:
Originally posted by naker

Pa digitalno se isto čita s desna na levo



Ma zna on to, ali ne moraš da ga listaš unazad i ne izgleda onako naopakih korica, kao trn u oku na policama.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000