forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor novele iz Darkwooda 1.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 17/03/2022 : 16:29:41
Nove priče! Pogledajte samo taj smješak!



Scenarij: Burattini, Rohl, Pistoia, Faraci, Venanzetti
Crtež: Esposito mlađi i stariji, Perconti, Corda, Pozza, Voltolini

Broj originala +1.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Krenulo i na ostala prodajna mjesta, a kada će stići ovisi o tome hoće li dostava imati za benzin!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 23/05/2022 : 21:49:55
Nisam očekivao da će mi se ovaj Zagor + toliko dopasti.

Idejno i formom nastavak na Pripovjesti iz Darkwooda ovaj ih put povezuje priča vrača Mnogo očiju. Za to su bili zaduženi Bure i Voltolini. Recimo da priča nategnuto drži vodu, čak sam u početku pomislio da su urednički slagane za ovu prigodu. Kako ih priča vrač očekivao san više indijanskih priča, šteta. Voltolini korektan, ali ne više od toga

Pistoia i Pozza-Corda nam donose pričo o jednom malom Indijancu i njegovoj tajni povezanoj sa Zagorom. Baš priča kakvu očekuješ da vrač pripovijeda djeci. Šteta što nije cijela priča bila ispričana iz njegove perspektive. Pozza Corda, kao što sam već spomenuo, me podsjećaju na starije majstore koji su radili Zagoru i to ne u pozitivnom smislu. Dosta masniji crtež ali često čudan sa čudnim figurama.

Faraci i Wenturi. E, to je bila bomba. Od kad sam vidio prve skice sam s nestrpljenjem čekao ovaj strip sa zebnjom da će me razočarati. Ovo je Weturijev najbolji rad na Zagoru! Kvragu, u Bonelliju. Kaže da je ovdje bio Inspiriran Parlovom ali se to i ne vidi osim u čistim linijama bez nepotrebnog sjenčanja. Zagor mu napokon ne liči na podbuhlog Ferrijevog. Dojmu pomaže i drukčiji raspored vinjeta. Priča je blesavo fantastična ali meni funkcionira. Likovi nemaju neku posebnu razradu (a o onoj Buretovoj do u peto koljeno, tužno djetinjstvo, da ne i govorimo) ali radi se većinom o arhetipovima pa ne smeta. Kad bi samo i dalje tako crtao.

Venanzetti i Esposito bros. Začuđujuće atmosferična i dobra epizoda. Priča nije naročito originalana ali to i ne skriva. Zanimljivi likovi i rasplet koji nisam očekivao. Espositovci mi skoro nikad ne smetaju tako da su mi i tu legli.

Rohl i Perconti i još jedan horor. Možda najužasniji iako je taj dio namjerno prešućen. Tu se vidi koliko su prethodna dva scenarista bolja. Kako se i od klišeja može napraviti dobra priča. A možda je i do crteža. Ovo je u izvedbi osjetno slabije od prethodnih priča. Čak je i crtež više na tragu prve priče nego druge dvije. Šeta jer je u ukupnosti ovo mogao biti dobar maxi... ovaj, Zagor +.

Qwertz Posted - 09/05/2022 : 07:31:42
quote:
Originally posted by ReemCP

Priče vrača Mnogo Očiju
Zagor
ZG NID 1 | 190 str.

by igor 12

„Maxi je mrtav, živio Zagor plus!“




ReemCP Posted - 09/05/2022 : 01:24:33
Priče vrača Mnogo Očiju
Zagor
ZG NID 1 | 190 str.

by igor 12

„Maxi je mrtav, živio Zagor plus!“

teller Posted - 27/04/2022 : 17:16:53
blago vama..
mene te novele smorile jako..
Nijedna priča nije vredna da se je još jednom pročita...
Nije ni čudno da ljudi vole Zagorove reprinte kad pročitaju te budalaste novotarije..
Što manje kratkih priča želim, bolje da je jedna koliko toliko koristna..
Ovo je Nočna mora na moru na način novela!
Za ovo je prvi Kit Teller vrhunsko uzbođenje!
Jedva čekam dvojku sa Chiarolom, gore od tih zombi zaraza ljudožder pričica teško mogu sastavit..
Pavel Posted - 09/04/2022 : 19:02:11
Meni je "Zaraza" (treća priča) nešto najzanimljivije u zadnjih par godina Zagora. S guštom sam je još jednom pročitao.
Venturijev crtež originalan i dinamičan, pogotovo u akcijskim scenama, negativac s falusoidnim vozilom upečatljiv i potpuno iracionalan, tim više jer se zbog kračine priče ne spominje motivacija njegovih postupaka. Sve u svemu, dođe kao stilska vježba na neke Nolittine klasike o ubojicama indijanaca.

I ostale priče su manje više u redu, zadnja je mogla biti bolja iako je ideja ok.
Dwayne_Looney Posted - 09/04/2022 : 15:59:36
Nitko nije primijetio da je Ludens ubacio Chiarollu među crtače?
Inače, onako, osrednje. Ona koja se ostalima najviše sviđa, treća, meni najgora, previše fantastična. Prva slabašna, druga s viđenom idejom, ali je mogla biti filler epizoda, a četvrta posebno oštećena zbog manjka stranica, imala je potencijal biti i više od filler epizode, možda specijal. Naravno, ubaciti još kojeg sumnjivca.
Crtež novih autora vrlo dobar. Možda i nisu baš novi, ali kako redovnu seriju odavno ne čitam...
Hercule Poirot Posted - 29/03/2022 : 11:28:21
Crtež Voltolinija mi savršeno odgovara, za razliku od Venturijeva. Šteta one zadnje pričice, s njom su baš usrali.
Dr. Westax Posted - 27/03/2022 : 13:07:40
quote:
Originally posted by Duke Zill

Ocito i scenarist voli Witchera, odnosno nordijsku mitologiju.



Witcher je inspiriran slavenskom mitologijom, a ne nordijskom.
teller Posted - 26/03/2022 : 10:43:32
Najviše se veselim 4 broja kojeg crta Barison...i to cijelovita priča..
To če bit fantazija!
PijaniPatak Posted - 26/03/2022 : 08:32:26
quote:
Originally posted by jaki

Crtači su dobri?


Voltolini crta krilaticu.
Kratke price Luca Pozza/Luca Corda, Walter Venturi, Esposito Bros i Davide Perconti.

Pozza-Corda nisu loši, Wenturi nešto čačka stilistički pa izgleda gore nego ranije (ali se priča fino čita), Esposito Bros fantastični!!! (i priča razbija) i Perconti neloš (atmosfera solidna, likovi malo njanjavi). Ne zvuci lepo kad se ovako nabroji, ali su stilski lepo razvrstani i price su sve solidne do odlicne. Uveren sam da ćeš uživati.

Samo nemoj ni očekivati previše. Ugodna literatura, ne vredja inteligenciju. Nista spektakl i napumpavanje
teller Posted - 25/03/2022 : 21:38:32
quote:
Originally posted by jaki

Crtači su dobri?


koje pitanje.. pa Zagor je to..
Sigurno si htio pitati jel papir dobar..
jaki Posted - 25/03/2022 : 20:48:44
Crtači su dobri?
vice Posted - 25/03/2022 : 18:51:06
Danas ga kupija, izgleda odlično. Dugo nisan bija ovako sritan nakon kupnje neke od edicija Zagora.
Duke Zill Posted - 25/03/2022 : 13:59:06
Meni se isto svidio ovaj broj. Najbolja mi je prica sa Divljom hajkom. Ocito i scenarist voli Witchera, odnosno nordijsku mitologiju. Nekako mi je ta prica i crtezom i misterijem najbolje legla.
Jedva cekam iduci broj sa Poeom
Terminator Posted - 25/03/2022 : 10:47:28
Iako već za koju godinu vidim i ovo izdanje u boji, s popratnim tekstovima, poput kolor specijala, ipak ću uzimati odmah.
Ted Miller Posted - 24/03/2022 : 10:29:10
ma pitam jer na korici odiza u najavi sljedećeg broja isto piše na vrhu lijevo "5 novi priča 192 stranice", mogli su to barem maknuti ako je jedna cjelovita priča u sljedećem broju da ne buni ljude.

Inače sam zadovoljan ovime, malo modernije štivo sa lijepim crtežima raznih crtača :) da odgovorim jakome
prop_ovednik Posted - 23/03/2022 : 18:43:20
Najavljen je broj s Poeom, jedna epizoda.

https://shop.sergiobonelli.it/zagor/2021/07/16/albo/la-palude-dei-misteri-1020597/

Inače, nije loše, piva, mir i tišina i Zagor koji se lako čita. Ja zadovoljan.
zlatan bihac Posted - 23/03/2022 : 16:38:42
quote:
Originally posted by Ted Miller

kupljeno, mislio sam da je u boji eh, nema veze, a sljedeci broj nije isto cjelovita prica neko 5 kratkih ? O.o


Ako je idući broj tajanstvena močvara, onda bi trebalo da je samo jedna priča..jedino ako je ludens preskočio taj broj, pa najavio broj 3, koji je sa 4-5 priča.
Hercule Poirot Posted - 23/03/2022 : 16:19:56
Nije loše, nije loše, meni se svidjelo na prvo čitanje.
jaki Posted - 23/03/2022 : 10:49:48
quote:
Originally posted by Ted Miller

kupljeno, mislio sam da je u boji eh, nema veze, a sljedeci broj nije isto cjelovita prica neko 5 kratkih ? O.o


pa zar nisi povirio privju?
ne zanima te kako izgleda prije kupnje?
jaki Posted - 23/03/2022 : 10:46:32
pa jesu cjelovite..čak 5 njih

jedan broj sa jednom pričom pa onda broj sa kratkim pričama i tako dalje naizmjenično...
Ted Miller Posted - 23/03/2022 : 10:34:19
kupljeno, mislio sam da je u boji eh, nema veze, a sljedeci broj nije isto cjelovita prica neko 5 kratkih ? O.o
gogs.321 Posted - 23/03/2022 : 10:18:19
Danas je kod mene stigao na kioske, u Novsku.
Duke Zill Posted - 22/03/2022 : 11:45:45
Stigao na kioske
zlatan bihac Posted - 21/03/2022 : 21:57:38
quote:
Originally posted by mike

Fale ti Dylan Gigant i Specijal.


Nema ni dampyra, dvije edicije..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000