forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Talični Tom 2 i 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 15/03/2022 : 10:48:14
SAMO JEDAN KAUBOJ POTEŽE REVOLVER BRŽE OD SVOJE SENKE! ČAROBNA KNJIGA DONOSI JOŠ DVA TOMA MNOGIMA NAJOMILJENIJEG JUNAKA U ISTORIJI STRIPA!

„TALIČNI TOM“ 2 i 3 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.540 dinara po tomu!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 152
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Talicni%20Tom_02_prelistavanje.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Talicni%20Tom%203%20-%20PRELISTAVANJE%20.pdf

„Talični Tom“ jedan je od najpopularnijih evropskih stripova svih vremena i jedan od najčitanijih i najvoljenijih stripskih naslova na teritoriji bivše Jugoslavije.

Junak ovog stripa, upečatljivi usamljeni kauboj, koji na kraju epizode na svom konju odlazi u zalazak sunca, u sebi objedinjuje mnoge stereotipe klasičnog junaka Divljeg zapada – sposoban je i brz, inteligentan i uvek spreman za akciju, zaštitnik je nejakih, sa izraženim osećajem za pravdu i mesto ga ne drži. Ali pripovedanje o njemu je istovremeno sasvim jedinstveno, obojeno neponovljivim humorom, a podvizi koje doživljava retko se viđaju čak i u tako bogatom žanru kao što je vestern.

Odeven u prepoznatljivo odelo sa crvenom maramom i šeširom, lik Taličnog Toma u svojim pričama susreće se i suočava sa brojnim dobrim i lošim ličnostima, onim izmišljenim, ali i onim koje pripadaju američkoj istoriji i folkloru (braća Dalton, Kalamiti Džejn, Bili Kid, Roj Bin, banda Džesija Džejmsa, Sara Bernar...), i svedok je i učesnik raznih stvarnih događaja iz američke istorije. Ipak, ta težnja ka autentičnosti autore nikad nije sprečavala da u priče unesu živ i večito aktuelan humor, koji smelo parodira žanr kom „Talični Tom“ pripada.

TALIČNI TOM, KNJIGA 2: 1949–1952.

4 · POD NEBOM ZAPADA
5 · TALIČNI TOM PROTIV PETA POKERA
6 · ODMETNICI

TALIČNI TOM, KNJIGA 3: 1949–1952.

7 · ELIKSIR DOKTORA DOKSIJA
8 · TALIČNI TOM I FIL NEFER
9 · PRUGA KROZ PRERIJU

Radu na „Taličnom Tomu“ pridružuje se u trećem tomu genijalni Gosini, čiji dolazak pokreće najslavniji period ovog stripa.

Lik Fila Nefera u osmoj epizodi osmišljen je prema američkom glumcu Džeku Palansu i njegovoj izvedbi Džeka Vilsona u kultnom vesternu „Šejn“. Od ovog integrala sve će više biti slučajeva u kojima se pojavljuju stvarne i fiktivne legende Divljeg zapada.

Odajući priznanje jednom od najčuvenijih stripskih junaka, Čarobna knjiga pred čitaoce s ponosom donosi kompletnog „Taličnog Toma“, od Morisovih davnih početaka, do novijih ostvarenja autora koji su nasledili serijal.

„TALIČNI TOM“ 2 i 3 na Letećem su startu u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.540 dinara po tomu, od srede 16. marta, do nedelje, 20. marta 2022. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.700 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 2.299 dinara po tomu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cromwell Posted - 07/08/2022 : 10:45:01
Goscinny je naravno nenadmašan ali mene je Morris i u ovom drugom tomu (opet!) izuzetno pozitivno iznenadio. Ovo ne samo da je čitljivo i simpatično nego sam se više puta doslovce smijao na glas. Totalna pozitiva, sve do trenutka kad Talični mrtav hladan prostrijeli tvora koji mu je pomogao netom prije!!! Bogami pravi WTF trenutak
Vjerojatno sam u takvom raspoloženju da mi humoristični stripovi sjedaju bolje nego inače ali zaista sam uvjeren da je ova Melita Logo Milutinović uvelike zaslužna za to.
Curunire ne znam gdje si čitao ove ranije epizode odnosno u čijem prijevodu ali ako ćeš biti u prilici pročitaj barem epizodu "Velika borba" iz druge knjige. Meni je to domišljato i urnebesno, kao oni kultni stari WB crtići :)

Curunir Posted - 27/03/2022 : 17:58:40
Ne mogu to, pokušao sam čitati. Na stranu crtež koji se tek počeo razvijati, ajde to bih progutao, ipak je ovo karikaturalni strip, ali humor mi je bez Goscinnyja doslovce nikakav. Jbga, nema Morris što tražiti kao scenarist - iako smo mu zahvalni, jer bez toga ne bi ni započela ova legenda.
john connor Posted - 27/03/2022 : 12:37:39
+1
alaniusfordius Posted - 27/03/2022 : 12:17:06
quote:
Originally posted by Curunir

Eto me na vlaku od broja 3 pa sve dok su MG u tandemu, neovisno o tome što imam većinu u raznim izdanjima.
Ali ništa nije poput ovog. Fantazija.



Ni prva dva integrala uopste nisu losa, daj i njima priliku
Curunir Posted - 26/03/2022 : 19:37:28
Eto me na vlaku od broja 3 pa sve dok su MG u tandemu, neovisno o tome što imam većinu u raznim izdanjima.
Ali ništa nije poput ovog. Fantazija.
alaniusfordius Posted - 19/03/2022 : 20:47:31
quote:
Originally posted by panic

Ako se dobro sećam, ta braća ginu, a kasnije se pojavljuju "prava" braća..



Prava braca se pojavljuju u 12 epizodi po originalnoj numeraciji - vecini forumsasa je najverovatnije najpoznatija kako je obajvljena u Asteriksovom zabavniku 23 - Braca Dalton

evo je ta scena na prvoj tabli ove epizode, gde prava braca Dalton pominju svoje rodjake (lakse mi bilo da dam ovo engl izdanja)

[url=https://ibb.co/xF80Pw3][/url]
Peyo Posted - 19/03/2022 : 19:44:01
Thnx corto33.
corto33 Posted - 19/03/2022 : 19:29:26
quote:
Originally posted by Peyo

Nisam uspio, izgleda da problem nastaje zbog zagrada.

Možda neki informatičar zna kako to riješiti.



Može ovako:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hors-la-loi_%28Lucky_Luke%29
Peyo Posted - 19/03/2022 : 19:21:23
Nisam uspio, izgleda da problem nastaje zbog zagrada.

Možda neki informatičar zna kako to riješiti.

verab Posted - 19/03/2022 : 19:06:58

peyo jesi li dokučio kako se postavlja link? meni ne ide ni da se na trepavice postavim...

ugl, kopirati sve i evo prvih "pravih" Daltona

https://en.wikipedia.org/wiki/Hors-la-loi_(Lucky_Luke)
KuntaKinte Posted - 19/03/2022 : 18:57:30
O svašta. Ceo žitot čitam stripove i Taličnog, a nisam znao da su postojali “pravi” Daltoni i “njihovi rođaci”… tj. da su pravi za nas u stvari rođaci, a da su pravi pravi u stvari pravi… tj. tako nešto…
alexts Posted - 19/03/2022 : 17:06:26
Ha,ha,nisu to isti Daltoni.
Peyo Posted - 19/03/2022 : 15:42:08
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Daltons_%28Lucky_Luke%29
verab Posted - 19/03/2022 : 15:25:52
... već u sljedećem pojavljivanju braće, a to bi trebalo biti u ČK int. br. 4, trebali bi vidjeti "pravu braću" tj. blesave rođake Averela, Vilijama, Đeka, Đoa.
panic Posted - 19/03/2022 : 15:09:40
Ako se dobro sećam, ta braća ginu, a kasnije se pojavljuju "prava" braća..
anto Posted - 19/03/2022 : 14:56:14
pu,pu,pu...daleko bilo da ne postanu Džo,Vilijam...
jaki Posted - 19/03/2022 : 14:43:56
Hoće li ostati ovako ili će s slijedećim albumima preokrenuti na poznata nam imena?
verab Posted - 19/03/2022 : 14:29:58
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ček bre ljudi, niko ne komentariše da su ovde braća Dalton “postali”: Bob, Gret, Bil i Emet!!
Kako bre Bob, Gret, Bil i Emet?!?!?


Ako se ne varam tako su se zvali u svom prvom pojavljivanju (u 6. albumu, epizoda Hors-la-loi/ u Stripoteci/Pakao u Oklahomi) po uzoru na originalnu braću Dalton, poslije su preimenovani u Joe, William, Jack i Averell.
KuntaKinte Posted - 19/03/2022 : 14:14:50
Ček bre ljudi, niko ne komentariše da su ovde braća Dalton “postali”: Bob, Gret, Bil i Emet!!
Kako bre Bob, Gret, Bil i Emet?!?!?
teller Posted - 16/03/2022 : 18:47:20
Aha.. da steta, ali sta se može..
Morat cemo se zadovoljit onom unutra..
alaniusfordius Posted - 16/03/2022 : 14:34:34
Lepsa je od ove, ali sigurno je tesko ukapirati o cemu se radi ako logo knjige prekrije ceradu kola i ono sto na njoj pise
teller Posted - 16/03/2022 : 14:32:23
Po čemu je tako posebna ta Doksi naslovnica?
Imate je unutra, valjda vam dovoljno..
alaniusfordius Posted - 16/03/2022 : 12:17:20
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by panda

Super, ali steta za onu Dr.Doksi naslovnicu.


+1



+2
prop_ovednik Posted - 16/03/2022 : 10:52:08
Zna ko koliko treba da dođu do Hrvatske stripovi jednom kad se naruče?
anto Posted - 15/03/2022 : 22:19:33
quote:
Originally posted by panda

Super, ali steta za onu Dr.Doksi naslovnicu.


+1

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000