forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Albumi 2022. godine

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 03/04/2022 : 17:21:03
Potaknuo me Jocko s onim svojim topicom da se vratim mini-osvrtima trenutno aktualnih albuma. Sličnu sam stvar tri godine pisao na Darkwood forumu pa bih i ovdje mogao nešto slično, makar vjerojatno neću imati niti blizu isto toliko vremena za obraditi ogroman broj izdanja.

Međutim, stvarno volim otkrivati novu muziku, pogotovo dok radim tako da mi nije problem tu i tamo napisati pokoji osvrt... Dakle, da krenemo, od ovogdišnjih albuma sam za sada poslušao ovo:

- Tony Martin: Thorns
Koliko god volio Martinovu eru Black Sabbatha (pa čak i ona dva solo albuma što je do sada objavio), ovaj treći mi nije baš legao. Nije problem u samom Martinu, tj u njegovoj vokalnoj izvedbi koja je još uvijek barem studijski dobra, već u neinspiriranim i poprilično generičnim pjesmama.

- Sonata Arctica: Acoustic Adventures vol. 1
Sonata Arctica već godinama tapka u mraku, a kvalitetan album nisu izbacili tko zna od kada tako da sam se ponadao da će ova promjena izričaja donijeti nešto zanimljivo, ali nula bodova... Dosadno preko svake mjere.

- Praying Mantis: Katharsis
Par dobrih pjesama i to je to, ukoliko volite malo čvršći AOR mislim da vam ne bi trebalo biti loše, no nije ovo ni blizu njihovih najboljih albuma dok je Dennis Stratton svirao gitaru. No svejedno, sasvim pristojno.

- Saxon: Carpe Diem
Za razliku od gomile drugih ljudi ja nisam nešto ekstra oduševljen sa zadnjih 6-7 albuma Saxona jer mi zvuče poprilično zaboravljivo, no na svakom se nađe poneka dobra stvar. Ista stvar je i s ovogodišnjim albumom koji slijedi praktički jednaku formulu kao svi još tamo od Lionhearta.

- Corpsegrinder: Corpsegrinder
Nisam znao šta bi mogao očekivati od Corpsegrinderovog solo albuma, pogotovo jer ga je radio s Jamiem Jastom, no na kraju sam dobio sasvim solidan moderni death/thrash album koji skroz korektno zvuči. Mislim da bi ovo moglo super funkcionirati uživo.

- Guns N' Roses: Hard Skool
Iskreno, nije mi jasno šta rade Axl i ekipa. Ovo niti valja, niti djeluje moderno, a bome niti djeluje old school kako bi se možda očekivalo s obzirom na ovaj preskupi reunion. Mislim da im je bolje jednostavno nastaviti funkcionirati kao live bend jer su studijski već par desetljeća mrtvi.

- HammerFall: Hammer of Dawn
Suprotno svim očekivanjima Hammer of Dawn je ispao sasvim dobar album i moram priznati da sam zapravo skroz uživao slušajući ga. HammerFall ovdje zvuči energično, svježe i naprosto zabavno, baš onako kako bi od njih i očekivao, dok su stvari poput Brotherhood ili No Son of Odin nevjerojatno zarazne i pamtljive.

- Scorpions: Rock Believer
Eh... Scorpionsi kao Scorpionsi... Jedan sasvim okej hard/heavy album za pozadinsko slušanje dok se radi nešto drugo, no osim toga nema tu nekih pamtljivih trenutaka. Ako ništa drago mi je vidjeti da je Mikkey Dee još uvijek aktivan nakon završetka Motorheada.

- Sabaton: War to End All Wars
Sjećate se vremena kad je Sabaton imao prave riffove, a ne gitare koje služe kao bezlična pozadinska buka? E ja se sjećam i znam da sam nekad volio takav Sabaton... Međutim to je davno prošlo vrijeme, a ovo što nam sad serviraju već godinama ne liči na ništa. Ovogodišnji album je upravo takav, jedna velika hrpa ničega.

- Achachak: Planet Hashish
Domaći stoner metal iz Sinja me skroz ugodno iznenadio sa svojim novim albumom koji je pun zanimljivih riffova, originalnih vokalnih melodija i zaraznih refrena. Još kad se tome nadoda i nedavna odlična svirka u Splitu, rekao bih da ih vrijedi držati na oku.

- Inciter: Against the Grain
Inciter je domaći metal bend koji sam vjerojatno najviše slušao u zadnjih 15ak godina i uvijek mi je gušt kad izbace novi album. Against the Grain je sasvim solidno ostvarenje koje realno nije nikakvo remek-djelo, no sasvim je ugodno za slušanje i traži da ga se zavrti više puta.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Imrahil Posted - 24/02/2023 : 19:23:55
quote:
Originally posted by Paka01

- Dance With the Dead: Driven to Madness
Dance With the Dead je pravi izbor ukoliko tražite dobar energičniji synthwave za vožnju. Sviđa mi se kako kombiniraju malo agresivniji zvuk gitara s estetikom synthwavea bez da zvuče isforsirano ili pretjerano agresivno. Sasvim solidno ostvarenje.



Uh, ovo baš fino ide da se sluša dok nešto radiš. Da mi je neko rekao da ću sinthwave da preslušavam
Shaner Posted - 04/02/2023 : 22:20:13
Čestitke Chuiju na novim nagradama i na dobrom izboru majice!


vukozec Posted - 04/02/2023 : 19:03:23
I nagrada za Rock&Off album godine, goes to... Love & Rockets!



;)
Chui Posted - 18/01/2023 : 16:27:01
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Chui

I album godine je... https://www.nacional.hr/najbolje-izdanje-u-2022-godini-je-album-zagreb-berlin-grupe-chui/ čekirajte i ostale sa topl liste, ima zbilja odličnih



Rođendanski poklon:



Cromwell Posted - 17/01/2023 : 18:41:57
U pravu si, trebao sam staviti thrash/speed kategoriju jer za nijansu naginje speedu a zapravo ako ijedan album pleše na toj granici onda je to ovaj.
...a ionako moram editirat budući da si vidim deset tipfelera i nenapisanih riječi. Trebam se odviknut od multitaskanja
Paka01 Posted - 17/01/2023 : 14:39:37
Evil Invaders je odličan. Već sam bio "zaključio" svoju listu pa mi se nije dalo mijenjati naknadno, no radi se o baš odličnom albumu... Iskreno, ja ga ne bi niti svrstao baš u thrash već u nekakav speed metal Zvuči mi kao kombinacija WASPa i Painkillera. Kad slušam stvar In Deepest Black skroz mogu čuti Blackiea Lawlessa kako pjeva.
Cromwell Posted - 17/01/2023 : 14:31:27
Metalni top 10:


Summerlands - Dreamkiller (heavy metal)
Izuzetno raznolik i maštovito aranžiran album. Od 8 pjesama koje se nalaze na albumu stvarno niti jednu ne bih mogao izdvojiti kao slabiju, nema fillera, nema dosadnih dijelova, pametna upotreba klavijatura uz koje čak i 80's dijelovi ne zvuče sladunjavo nego retro a svježe. Bez problema mogu ovo proglasiti albumom godine a možda čak i HM albumom desetljeća.


Blind Guardian - The God Machine (power metal)
Nakon točno 20 godina vratili su se i zvuče kao u najboljim danima. Nisam očekivao da bi u ovom dobu mogli izbaciti album prepun himni koje mogu parirati i onima sa Somewhere Far Beyond.


Negative Plane - The Pact (black metal)
Iako na ovom albumu nema takvih hitova kao na prethodnom svejedno se radi o jednom sjajnom albumu prepunom neobičnih riffova i bizarnih melodija. Zamislite primitivniji tapping u stilu Randy Rhoadsa ili Van Halena sa nafrljenim reverbom. Budući da je dobar BM već godinama utopljen pod morem onih užasnih kvaziatmosferičnih ili izlizanih bendova norveškog stila ovaj se bend ističe kao svojevrsni unikat u žanru.

honorable mention:
Atteigar - Tyrannemord (bm) - švica svake godine ima sve više dobrih izdanja
Vital Spirit - Still as the Night, Cold as the Wind - BM sa western vibrom. Zvuči nespojivo? U neku ruku i jest ali u drugu ovo ispada sasvim dobro iako za mene ima previše te moderne kaotičnosti i fali pravih "hitova". Ali pratim ovaj bend u budućnosti jer highlightsa definitivno ima.


Grenadier - Trumpets Blare in Blazing Glory (death metal)
Inače pod death ne bi stavio ništa što se stavlja u ladicu "melodičnog deatha" ali Grenadier sviraju melodije bazirane na riffovima u stilu Arghoslenta. A to jako volim!

honorable mentions u tradicionalnom DM stilu
Viogression - 3rd Stage of Decay
The Chasm - The Scars of a Lost Reflective Shadow



Evil Invaders - Shattering Reflection (thrash/speed metal)
Imam predrasude oko bendova koji uzmu ime po nekoj legendarnoj pjesmi, ne znam zašto, uvijek mi se to činilo pomalo lijeno i neozbiljno. Ali eto iz nekog razloga odlučim kliknuti na ovo i prebije me svjetski. Udarno, svježe, moćno i čak mi se čini da ima nekakvih WASP trenutaka koji pridonose raznovrsnosti cijele priče. Nema straha za metal dok god je ovakve omladine!


Odlična godina za doomeriju, zato stavljam tri komada!

Spiritus Mortis - The Great Seal (doom metal)
Nakon odlaska Alberta Witchfindera sam bio skeptičan kako će ovo zvučati ali iznenadilo me i to pozitivno. Neobično je i da mi je drugi dio albuma puno bolji od prvog, vjerojatno zato što ima nekoliko WOW! dijelova u solažama koje inače nisu toliko uobičajene.

Pilgrim of Fire - An age of Peanance and Oblivion (doom metal)
Odličan tradicionalni doom koji zvuči "svoje" iako se može primjetiti tko su uzori.

Friends of Hell - Friends of Hell (doom metal)
I tu sam bio skeptičan zbog naziva ali budući da je Albert u igri dao sam šansu i ispalo je sasvim dobro. Ima tu Sabbatha, Cathedrala a i logično Reverend Bizzarea tako da ne može biti loše nikako iako fali malo originalnosti. Oh zaboravih reći da ima i jako simpatični Black Widow trenutak. Very cool.
vukozec Posted - 17/01/2023 : 12:55:33
quote:
Originally posted by Chui

I album godine je... https://www.nacional.hr/najbolje-izdanje-u-2022-godini-je-album-zagreb-berlin-grupe-chui/ čekirajte i ostale sa topl liste, ima zbilja odličnih



Rođendanski poklon:

Cromwell Posted - 10/01/2023 : 11:25:31
Ne samo da je izašao taj nego i još jedan EP koji je isto dosta dobar. :) A iznenadilo me koliko je taj zadnji dobar budući da sam mislio da će se samopojest u hiperprodukciji.

@tonto:
Paka01 Posted - 09/01/2023 : 11:08:09
Života ti, nisam ni znao da je izašao novi Rome ove godine.
Tonto Posted - 09/01/2023 : 11:00:57
quote:
Originally posted by Cromwell

Evo moji albumi godine:

Ian Noe - River Fools & Mountain saints
Kakva albumčina! Red rokenrola, red akustične tugovanke a u kompletu Country music done right. Ističem: Pine Grove (za veselje) Appalachia Haze (za sjetu) Masthevuša!



Definitivno album godine za mene.
Cromwell Posted - 09/01/2023 : 10:55:39
Evo moji albumi godine:

Ian Noe - River Fools & Mountain saints
Kakva albumčina! Red rokenrola, red akustične tugovanke a u kompletu Country music done right. Ističem: Pine Grove (za veselje) Appalachia Haze (za sjetu) Masthevuša!

Veja- Škura ura
Vrlo osebujni istrijanski etno. Iako mi je njihov prvijenac puno više catchy, ovaj svakim novim slušanjem biva bolji i ugodniji. Bend na koji vrijedi obratiti pozornost.

Wilco - Cruel Country
Nisam fan Wilcoa, barem ne u albumskom obliku, ali na svakoj ploči imaju barem jednu stvar koja mi uđe u uho i dugo ne izlazi van. Na ovom giga albumu ih zato ima neobično puno i već mi se mjesecima ne skida sa liste. Po meni najbolji iz njihove prilično bogate diskografije.

First Aid Kit - Palomino
Obožavam ove dvije ženske njihova vokalna harmonija me uvijek oraspoloži pa je tako i sa ovim albumom. Šumske boginje.

Scorpions: Rock Believer
Scorpionse volim od In Trance do Blackouta a sve ostalo mi je sranje. Ne znam niti sam zašto sam dao šansu ovom albumu, vjerojatno zato što ga je Paka spomenuo a slušalo mi se nešto laganije i na kraju mi ispadne jedan od albuma godine. Odlični himnični i inspirativni aranžmani a tek sam naknadno shvatio da je na bubnjevima Mikkey Dee pa mi je vjerojatno zbog toga sve skupa zvuči jebački utegnuto moćno!

Rome - Hegemonikon...
Iako je u ranim danima ovaj onemanband naginjao martialu zadnjih godina je to više electro apocalyptic folk. Kao nekakav blend Dipešmoda i Nick Cavea (naravno, siromašnijih vokalnih sposobnosti)
No izuzetno je bogat melankolijom premda ima i par eteričnih feelgood pjesama.

Metalni izbor ću malo kasnije jer imam još par albuma za "drugo slušanje"
Chui Posted - 02/01/2023 : 20:46:56
quote:
Originally posted by Tonto

Nije to peka, to je leteci tanjur.


hehe
Tonto Posted - 02/01/2023 : 16:22:38
Nije to peka, to je leteci tanjur.
Chui Posted - 02/01/2023 : 15:56:46
quote:
Originally posted by ŠAŠ

quote:
Originally posted by Chui

I album godine je... https://www.nacional.hr/najbolje-izdanje-u-2022-godini-je-album-zagreb-berlin-grupe-chui/ čekirajte i ostale sa topl liste, ima zbilja odličnih



kakav ti je portico quartet?


Hvala Shaner & Pakao01 Šaš Portico pratim već duže vrijeme, dobar mi je bend, pogotovo mi se sviđa kako su "peku" uklopili u zvuk.
Od ovog novojeg materijala što sam slušao dojam je da malo prerazvlače stvari u toj repetativnoj meditaciji, prije su to isto nekako konkretnije radili, imam doma ovaj cd https://www.allmusic.com/album/portico-quartet-mw0002278866 taj mi se baš jako sviđa.
ŠAŠ Posted - 01/01/2023 : 21:29:35
quote:
Originally posted by Chui

I album godine je... https://www.nacional.hr/najbolje-izdanje-u-2022-godini-je-album-zagreb-berlin-grupe-chui/ čekirajte i ostale sa topl liste, ima zbilja odličnih



kakav ti je portico quartet?
Shaner Posted - 01/01/2023 : 21:08:37
Čestitke! Ja nikako da ga poslušam, ali obećajem da ću naći vremena u ovoj godini.

Paka01 Posted - 01/01/2023 : 20:43:04
Oho, čestitam Lijepo priznanje za jedan jako dobar album.
Chui Posted - 01/01/2023 : 20:32:20
I album godine je... https://www.nacional.hr/najbolje-izdanje-u-2022-godini-je-album-zagreb-berlin-grupe-chui/ čekirajte i ostale sa topl liste, ima zbilja odličnih
Paka01 Posted - 27/12/2022 : 15:30:49
Kraj je godine blizu, evo i mojih ovogodišnjih rezultata 10 najboljih albuma. Namjerno nisam radio rang ljestvicu, već ih evo po abecednom redu:

- Author & Punisher: Krüller (avantgarde/drone/industrial/doom metal)
- Avantasia: A Paranormal Evening With the Moonflower Society (power metal)
- Blind Guardian: The God Machine (power metal)
- Danger Mouse & Black Thought: Cheat Codes (hip-hop)
- Djevel: Naa Skrider Natten Sort (black metal)
- Elusive God: Trapped In a Future Unknown (doom/heavy metal)
- Madrugada: Chimes at Midnight (alt rock)
- Sikasa: Matter Earth (post metal)
- Taylor Swift: Midnights (pop)
- Threshold: Dividing Lines (progressive metal)

Paka01 Posted - 26/12/2022 : 11:18:55
- Threshold: Dividing Lines
Baš kao i prethodni album od prije par godina, Dividing Lines još jednom dokazuje da je Threshold sami vrh prog metala što se tiče kvalitete. Jedan od najkonzistentnijih bendova ovog žanra ponovno donosi prvoklasni prog bez da se usput zapliće u bespotrebne maratonske pjesme koje su duge samo zato da bi bile duge. Ovo je jedno pitko i pamtljivo djelo koje definitivno ne biste smjeli preskočiti.

- Djevel: Naa Skrider Natten Sort
Kao prvo: napokon su otkantali onaj užasno ružni stari logo! Kao drugo: ovogodišnji Djevel će definitivno ući u top 5 metal izdanja 2022. godine. Ovdje imamo jedan pravi moderni klasik, black metal onog iskonskong norveškog zvuka koji naprosto fenomenalno kombinira agresivnije i melodičnije black metal elemente s ambijentalnim akustičnim prijelazima. Odmah se tu na prvo slušanje osjeti sirova kvaliteta koja se iz pjesme u pjesmu samo sve više pojačava.
Tonto Posted - 26/12/2022 : 09:44:16
Jel ko slusa novi album od eddie veddera? Meni ovo zvuci ko simple minds.
lwood Posted - 26/12/2022 : 08:45:32
bend općenito
fler Posted - 25/12/2022 : 17:05:25
Zadnji album, ili bend općenito?
lwood Posted - 25/12/2022 : 13:48:49
Taj Blind Guardian mi je teška dosada. Neslušljivo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000