forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI PREDSTAVLJA: ZEROCALCARE - MEĐU RUŠEVINAMA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Agarthi Comics Posted - 15/04/2022 : 17:25:20
AGARTHI COMICS PREDSTAVLJA: ZEROCALCARE - MEĐU RUŠEVINAMA
EDICIJA ATLANTIS #6








Ogledne stranice stripa možete pogledati ovdje.
https://bit.ly/3OdbHAO

Zerocalcare je preko svijeta animacije potvrdio svoju dominaciju u Italiji i svim zemljama gdje su njegovi likovi već postali neizostavni dio svakodnevnice
U novom izdanju Knjižnog bloka ponovo se srećemo sa autorom kojeg smo već predstavili u jednom od prvih brojeva. Sigurno najpopularniji italijanski strip-autor današnjice je od svoje pojave pa do kraja prošle godine postigao nezapamćen uspjeh. Od pojave fenomena Zerocalcarea, pažnja čitatelja i kritičara gotovo je uvijek bila usmjerena na iste elemente: viceve na rimskom dijalektu, nostalgične ulete šalama najčešće iz osamdesetih godina, politički aktivizam autora, njegovu sjajnu komunikaciju, vještine koje mu omogućavaju da se lako poveže s čitaocima i slično. Međutim, autor je radio ne samo na svom avataru već i na svim sporednim likovima, od Secca do Cinghialea, naizgled ovlaš, ali ipak sa vlastitom specifičnom karakterizacijom.
MEĐU RUŠEVINAMA
Uporan rad daleko od očiju javnost, čini se, urodio je prvim plodovima: čitajući “Među ruševinama”, čovjek se zainteresuje za sve ove sporedne likove i razvoj njihovih života na papiru. Ovo Zerocalcareovo djelo je zapravo njegovo prvo kolektivno djelo, u kojem bi svaki lik trebao činiti komad velikog mozaika, planiran u dva toma (drugi izlazi na proljeće).

”Faktor nostalgije” je Zero na početku ostavio po strani i ustupio mjesto intimnijem prikazu i to na način kako to inače čini. Kroz sam strip, između ostalog, prikazuje i sebe nakon što je ostvario veliku popularnost, i to na način različitih “dobrodošlica” na događajima na koje je on sam primoran da ode. Iako nije oduševljen što mora obilaziti te događaje, ipak ga pritišće osjećaj duga prema svojim obožavateljima. Osim samog učešća na događajima, intervjuima, podršci ovom ili onom cilju, tu su i posebno pritisci da se zauzme stav o određenim pitanjima kako ne bi razočarao svoje čitaoce.

Sve to dovodi Zerocalcarea – ili bolje rečeno, lika Zerocalcarea koji je prisutan u svojim pričama – do svojevrsnog psihološkog sloma (predstavljenog odlaskom od sada umirujućeg Armadila) koji ga također stavlja u situaciju snažnog kontrasta sa svojim starim prijateljima, a zatim i sa ostatkom svijeta. Prijatelja koji, kako autor ističe, nisu nužno kopije stvarnih ljudi u njegovom životu, čak i ako su njima inspirisani.

Možda ovdje leži najveće ograničenje “Među ruševinama”, koji ponekad izgleda nesposoban da zadrži vjeru u svoje premise, s obzirom na to da sekundarni likovi služe samo kao kontrapunkt stvarnom protagonisti, da ga okarakteriziraju po refleksu. Ako Boar odustane od plejbojskog života i oženi se, uz sve sumnje slučaja, tada te sumnje postaju Zeroove. Ako Katja i Deprecabile razmišljaju o svojoj vezi koja kao da ne vodi nikuda, Zeroov život također poprima slične konture.
Novi Zerocalcare je na 192 stranice, po cijeni od 30,00KM (promotivna cijena prvi mjesec dana 24,00KM).
Možete ga naručiti preko www.agarthicomics.ba ili kupiti u svim knjižarama u Bosni i Hercegovini

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jagodanbg Posted - 26/01/2023 : 14:24:51
Nazalost, bio sam juce u AF i pitao za drugi deo, i rekose mi da je zabrana uvoza na snazi :(
Red Marquis Posted - 13/01/2023 : 22:10:11
Sad još samo da ne bude i tu nekih prepreka za dolazak u AF.
Beva Posted - 13/01/2023 : 21:23:44
quote:
Originally posted by vukozec

Kad će drugi dio?



Od danas u prodaji :D

https://agarthicomics.ba/product/zerocalcare-medu-rusevinama-sest-mjeseci-poslije-kopiraj/
jagodanbg Posted - 13/12/2022 : 16:29:43
Ja mislim da jos nije izasao (nema ga ni na sajtu, tj jos uvek je u sekciji 'Najave'). Na Insta su samo objavili naslovnice, i to iz pripreme za stampu cini mi se.
Red Marquis Posted - 13/12/2022 : 14:23:24
quote:
Originally posted by vukozec

Kad će drugi dio?


Pa izašao je pre desetak dana. Imaš na njihovom instagramu.
vukozec Posted - 13/12/2022 : 08:54:07
Kad će drugi dio?
jagodanbg Posted - 07/09/2022 : 00:17:46
quote:
Originally posted by Beva
Pohvale Zoxu na adaptaciji, nisam provjeravao je li on sudjelovao i u prošloj knjizi, ali ovdje mi dijalozi djeluju bolje i prirodnije. U "Zaboravi moje ime" imao sam nekih zamjerki, ovdje je to puno bolje.


I meni se čini
jagodanbg Posted - 07/09/2022 : 00:14:37
I ja kupio u AF.
I receno mi je da ce uskoro i nastavak.
Red Marquis Posted - 06/09/2022 : 23:03:09
Ima/imalo ga u Alan Fordu, odatle sam ga ja nabavio.
Beva Posted - 06/09/2022 : 21:25:50
quote:
Originally posted by logo111

"Među ruševinama" nema nigdje u ponudi u HR.



Čudi me ako ga nema u Babilonu, ali to - uz nedostupnost u Srbiji - vjerojatno objašnjava ne baš sjajan ritam izlaženja.
logo111 Posted - 06/09/2022 : 21:16:45
"Među ruševinama" nema nigdje u ponudi u HR.
Beva Posted - 06/09/2022 : 20:39:06
Pročitan novi Zero, teška tema ispripovijedana kako to samo Zerocalcare zna.

Glavna zamjerka je što na kraju stripa piše da će nastavak u 6. mjesecu 2022., a sad smo u 9., pa da pitam: Gdje je zapelo? Hoćemo još!

Pohvale Zoxu na adaptaciji, nisam provjeravao je li on sudjelovao i u prošloj knjizi, ali ovdje mi dijalozi djeluju bolje i prirodnije. U "Zaboravi moje ime" imao sam nekih zamjerki, ovdje je to puno bolje.
jagodanbg Posted - 06/06/2022 : 22:19:42
Ja sam kupio pre nedelju dana Zaboravi moje ima u Alan Fordu.
Nadam se da ce i Među ruševinama doći do nas.
Agarthi Comics Posted - 06/06/2022 : 21:26:34
Nije do nas... Ne možete nikoga tjerati da uvozi ili izvozi... Iako ni primjena embarga ne zvuči loše... :)
Lex Posted - 04/06/2022 : 08:07:21
Jel došlo do nekog tržišnog embarga, pa prvog Agarthi Zera više nema po striparnicama u Srbiji, a drugi nikad nije ni stigao?
delboj Posted - 17/04/2022 : 12:41:20
quote:
Originally posted by Agarthi Comics

quote:
Originally posted by cronos six

Agarthi kad ce Pergam?



Da ti je znati



U skladu s ovim naslovom

Lijepo je ovo kad ima više naslovnih.
Agarthi Comics Posted - 17/04/2022 : 12:33:31
quote:
Originally posted by cronos six

Agarthi kad ce Pergam?



Da ti je znati
cronos six Posted - 16/04/2022 : 23:13:24
Agarthi kad ce Pergam?
Ernie Pike Posted - 16/04/2022 : 18:42:04
Novi Zero je uvijek dobra vijest.
Deers Posted - 16/04/2022 : 10:37:12
Ček, likovi nisu prevođeni?

EDIT: sada vidim u zaviru da jesu.
delboj Posted - 16/04/2022 : 10:26:00
Hvala, ovo je nešto bolje.
verab Posted - 16/04/2022 : 10:06:33
evo, ova slika ti je oštrija...

delboj Posted - 16/04/2022 : 09:20:50
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by delboj

Poslužiće ako nema bolja.


Šta fali ovoj?
Bravo Agarthi, samo cepajte dalje!


Pa ako uporediš s onom gore najavom, ova je dosta svjetlija.
velka031 Posted - 16/04/2022 : 08:04:53
Šteta za ona izdanja koja niste nastavili, no samo naprijed.
teller Posted - 16/04/2022 : 05:57:39
Samo da ste živi.. Mozda objavite nesto nekad i za moj ukus..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000