forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stare naslovnice strip revija - domaći autori

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
edvin Posted - 17/04/2022 : 09:10:34
Zna li netko puno ime i prezime autora koji je crtao naslovnice za Eks almanah # 289,290,291,294,295, a potpisivao se kao Z.Pop.
...
Također tko je crtao naslovnicu Dečje Novine vanredni broj 1, također potpisano? http://skab612.com/naslovnice_bsp/max_bsp/deno_1.jpg

Hvala!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 16/06/2023 : 22:57:45
https://picclick.fr/Blanc-Dumont-Image-Et-Son-Plaquette-Publicitaire-Carrefour-1990-285300025447.html#&gid=1&pid=1
Rick Posted - 16/06/2023 : 22:11:27
Usput je omažirao sam sebe.
cat claw Posted - 16/06/2023 : 21:17:20
Blan - Dimon je sigurno... Tematski, izgleda da je namenska ilustracija za neki magazin, Rudnici kralja Solomona, Alan Kvotermen ili tako nesto. Vecina crtaca u svojoj karijeri ima bar desetak takvih oneshot ilustracija zvanih slatki mali poslovi a koje je tesko pohvatati. Narocito kada ti lopovi iz Politike maznu i odstrane potpis....
cerichus Posted - 16/06/2023 : 12:10:13
Da nije Ljubomir Filipovski?
alexts Posted - 16/06/2023 : 07:25:23
quote:
Originally posted by Jozzinelli


Pa i lice ove devojke mi ne izgleda kao tipično Blan-Dimonovo, pre kao da je od nekog drugog autora...





To jeste.

Ipak, ne uzimaš dovoljno Janjetova u obzir. Naravno da ne liči na tipičnog Janjetova, ali 80-ih godina, ako je radio ilustracije, na osnovu kojih je želeo da dobije angažman u Francuskoj, Janjetov je mogao da uradi ilustracije u bilo kom (njemu srodnom) stilu i da savršeno (pa i bolje) oponaša neke autore, ne bi li impresionirao fr-belg izdavače. A i dalje crtež ostane na nivou probe, što može da objasni nemogućnost pronalaženja na netu.
Jozzinelli Posted - 16/06/2023 : 02:08:52
I meni je prva asocijacija bio, naravno, Blan-Dimon,
al' nema u njegovom opusu ovako nečeg među albumima (nije mu ni nešto velik opus, u odnosu na pojedine autore),
a ni među naslovnicama revija, bar onih koje sam pregledao, nema ovakve ilustracije.

Jedino ako su slike izvučene direktno iz nekog stripa, možda ovo dvoje u prvom planu izvorno ne pripadaju ilustraciji u pozadini,
to jest lik u prvom planu je možda isti ovaj što je okrenut pozadi?
Pa i lice ove devojke mi ne izgleda kao tipično Blan-Dimonovo, pre kao da je od nekog drugog autora...

alexts Posted - 16/06/2023 : 01:21:59
A s druge strane, radio je i baš ovako, kad pogledam više.
alexts Posted - 16/06/2023 : 00:42:46
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by alexts

Pa to je opet Janjetov radio nešto za svoju dušu. Ili za Zabavnik.



Možda.

Ipak, meni ovo vuče na Blanc Dumonta.



Pretraživao sam Dumonta, jer je i meni bilo najsličnije njemu. Nema ove ilustracije. Ali sam primetio da kod Dumontovih crteža dominiraju paralelne linije senčenja u većoj količini. Bradu i vrat muškarca verovatno bi rešio malo drugačije npr.
Renky Posted - 15/06/2023 : 23:40:26
I meni pa san pregleda malo ima li neki ovakav strip... ništa.
Eventualno ilustracija.
Peyo Posted - 15/06/2023 : 23:04:15
quote:
Originally posted by alexts

Pa to je opet Janjetov radio nešto za svoju dušu. Ili za Zabavnik.



Možda.

Ipak, meni ovo vuče na Blanc Dumonta.
alexts Posted - 15/06/2023 : 21:19:27
Pa to je opet Janjetov radio nešto za svoju dušu. Ili za Zabavnik.
Jozzinelli Posted - 15/06/2023 : 20:55:54
Ovo je valjda neki frankobelgijski autor, al' nikako ne mogu da provalim tačno koji i odakle je ova naslovnica?
Sve mi se čini da sam nekad davno na netu video originalni album ili reviju sa njom, al' možda je "lažno sećanje",
pošto sadržaj na njoj ostavlja utisak "već viđenog"... Evo, već koliko dana pokušavam da pronađem original i nikako mi ne uspeva...





Jozzinelli Posted - 25/03/2023 : 04:01:22
quote:
Originally posted by cat claw

Kada sam pitao Janju za ovu naslovnu, kratko je odgovorio :

''Jes. Nisam ni znao dok nisam video u trafici. Pitali, platili? Naravno da nisu. Crtao nesto za sebe, probao tusiranje preko boje, posle posete jednoj maloj Moebijevoj izlozbi u Parizu.''



Eh, koliko je radova stranih strip autora u Zabavniku stavljano na naslovnice, ili kao propratni crtež uz neki tekst, obično SF priču,
nešto ne verujem da su ih pitali i plaćali, pa što da sitničare sa plaćanjem domaćim autorima, kako bi pokvarili svoj renome...

Eto, još su, kako to neki vole da kažu, autoru načinili besplatnu reklamu.
Mada, kad, kao u mom slučaju, ne znamo ko je autor, onda bi se zaključilo da je ovakva naslovna pre bila reklama za bolju prodaju Zabavnika,
nego što je izreklamirala Janjetova i njegove stripove.
Kao što rekoh, ovo je prvi broj Zabavnika koji pamtim, verovatno su moji i pre toga kupovali povremeno poneki primerak časopisa,
al' ovaj sam zapamtio baš zbog ovakve stripske naslovnice (i epizode Ripa Kirbija u njemu, iz koje sam upamtio jednu scenu,
na osnovu koje sam prepoznao istu epizodu kad sam je čitao u Stripoteci, dok još nisam ni proveravao na ovom popisu sa foruma
gde je šta objavljeno).

Nego, ako sam dobro razumeo ovo "crtao za sebe", znači da ovo što je Janjetov nacrtao nije bilo nigde objavljeno,
i možda čak i ne postoji kao neki kompletan strip, makar u njegovoj ličnoj arhivi?
Šteta ako je tako, baš sam se nadao da ću nekad pročitati epizodu iz koje je ova scena i videti kako glasi originalni tekst u oblačićima...
Kako li je redakcija Zabavnika onda uopšte došla do ovog njegovog uratka?


Jozzinelli Posted - 25/03/2023 : 03:10:44
quote:
Originally posted by panic

Prva epizoda kad gađaju nekog lika u kolima pored Panasonika ?


Proverio sam, nema ovakve scene u Panasoniku.
Ovo je moj prvi Zabavnik (bar prvi broj koji pamtim; imao sam ga u 2 primerka, sestra bila s dedom u gradu pa kupili,
a i otac bio nekim svojim poslom do grada, pa i on kupio; al' oba primerka su posle par meseci završila kao materijal za potpalu)
stoga me je čudilo kad pominješ Panasonika, kako nisam bar tu scenu zapamtio, sigurno bih je prepoznao u stripu,
al' rekoh, otkud znam, ipak je bilo samo jedno čitanje još pre 20 godina, možda je sećanje potonulo u maglu, ali ipak nije.
panic Posted - 11/03/2023 : 00:29:28
Prva epizoda kad gađaju nekog lika u kolima pored Panasonika ?
cat claw Posted - 11/03/2023 : 00:20:52
Kada sam pitao Janju za ovu naslovnu, kratko je odgovorio :

''Jes. Nisam ni znao dok nisam video u trafici. Pitali, platili? Naravno da nisu. Crtao nesto za sebe, probao tusiranje preko boje, posle posete jednoj maloj Moebijevoj izlozbi u Parizu.''
alexts Posted - 10/03/2023 : 23:04:49
Ili je u Bernardu (mislim da nemam sve izašlo), ili je (kao što nagovestih) ZJ mogao da uradi naslovnu specijalno za PZ da liči na stranu stripa, a da strip zapravo ne postoji.
Jozzinelli Posted - 10/03/2023 : 21:38:36
quote:
Originally posted by panic

Panasonik ?


Uh, davno sam čitao Panasonika, samo jednom pre 20 godina, kad je izašlo izdanje System Comicsa.
Ovakva scena me je više asocirala na Maču Piču, iz Panasonika se jedino sećam scene kad sede sa onim mačkom u kafiću,
al' ako kažete da je Janjetov, moraću da (pr)overim posle dugo vremena ponovo njegovog Bernarda...


panic Posted - 10/03/2023 : 17:57:05
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Iz kog stripa je preuzeta ova naslovna strana?
Da li je ovo Devlić ili Mebijus?








Panasonik ?
delboj Posted - 10/03/2023 : 16:44:03
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by delboj

Ko je ovo crtao?





Mene ovo lice podsjeća na Garciu Seijasa, ima li ikakve šanse da je njegov crtež?



Ne da ima sanse nego JESTE Garcia Seijas :D Strip se zvao Covek iz Ricmonda
[url=https://postimg.cc/JHz8P2PM][/url]


Hvala, evidentirano.
Beva Posted - 10/03/2023 : 15:24:09
A vidim da je lik kao izašao iz Negra Blanca :D Dobro je, još me vid služi!
cat claw Posted - 10/03/2023 : 15:18:47
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by delboj

Ko je ovo crtao?





Mene ovo lice podsjeća na Garciu Seijasa, ima li ikakve šanse da je njegov crtež?



Ne da ima sanse nego JESTE Garcia Seijas :D Strip se zvao Covek iz Ricmonda
[url=https://postimg.cc/JHz8P2PM][/url]
Beva Posted - 10/03/2023 : 09:43:46
quote:
Originally posted by delboj

Ko je ovo crtao?





Mene ovo lice podsjeća na Garciu Seijasa, ima li ikakve šanse da je njegov crtež?
Peyo Posted - 10/03/2023 : 09:02:45
I meni vuče na Janjetova.
alexts Posted - 10/03/2023 : 07:17:26
Ovo sa Denisa nije domaći autor.

Ovo sa Zabavnika deluje kao Janjetov. Pitanje je da li je iz stripa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000