forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Scott Pilgrim

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 25/04/2022 : 12:26:02


Scott Pilgrim želi da mu Ramona Flowers bude cura. Nažalost, ona nosi prtljagu u obliku sedmero zlih bivših koje Scott mora poraziti kako bi osvojio njezino srce! Prva dvojica su Matthew Patel (i njegove hipsterske demonice) i Lucas Lee (filmski glumac koji se proslavio… skejtanjem?). Može li se Scott dovoljno koncentrirati da ih pobijedi?

„U svom najboljem izdanju, Scott Pilgrim je mnogo više od onoga kakvim se na prvi pogled čini. Ambiciozna meditacija o tome što znači odrastanje za generaciju kojoj su stripovi i videoigre bili ne samo kulturni standard nego i dominantna ikonografija.“
- The Globe and Mail

„Sljubljuje indie rockerski pogled na svijet, gejmersku logiku i žudnju za romansom… duhovit i osebujan dragulj!“
- The Washington Post

„U jednakoj mjeri dirljivo, uzbudljivo i apsurdno.“
- The A.V. Club

Scott Pilgrim 1 • Knjiga prva • 396 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bryan Lee O'Malley • Crtež Bryan Lee O'Malley • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.4.2022. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/scott-pilgrim-1-knjiga-prva/773/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/scott-pilgrim-2-knjiga-druga/774/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/scott-pilgrim-3-knjiga-treca/775/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ken2 Posted - 21/12/2023 : 16:14:06
a ja sam nedavno na tv pogledao film, koji je sjajno napravljen
među najboljim filmskim adaptacijama stripa
naker Posted - 18/12/2023 : 20:55:49
Pogledao anime na Netflixu, nije mi se preterano svidelo. Gotivno je što su producenti uspeli da okupe originalnu postavu sa filma, i lepo je bilo ponovo čuti njihove glasove, ali humor i priča mi nisu ni blizu standardu koji su postavili strip i film. Jbg
Deers Posted - 16/10/2023 : 22:06:20
Jebeno izgleda!
Red Marquis Posted - 15/10/2023 : 22:16:41
I cela ekipa ponovo na okupu. Jedva čekam.
naker Posted - 15/10/2023 : 21:31:40
Sredinom novembra na Netflix stiže anime adaptacija Scotta Pilgrima


don_draper Posted - 07/08/2023 : 17:09:27
Kako je ovo dobro bilo.

O'Malley je odlučio stvoriti strip u koji bi ubacio hrpu tinejdžerskih drama i problema, manga/anime stil, over the top akciju i zaplete, mnoštvo gamerskih referenci i uz to ubacio tu i tamo koju emotivnu sekvencu. Čini se dosta gusto i ponekad pretjerano, ali svi elementi u stripu su perfektno dozirani.
Ne sjećam se kad sam zadnji put imao ovakav gušt čitanja. Jednostavno nisam htio prekidati čitanja i tjeralo me da samo gutam stranicu za stranicom. Crtež i kolor jako dosljedni radnji stripa. Sve je vrlo pitko, dinamično i nekako smisleno u svojoj besmislenosti. Autor je stvorio svijet za sebe u kojem postoje posebna pravila, a u tom svijetu Scott i ekipa zaslužuju svu pažnju. Duhovito je, atraktivno napravljeno i vrlo neopterećeno nekom tenzijom.
Scott Pilgrim koliko je neobičan i naoko nelogičan strip, toliko je zabavan i sadržajan. Jako dobro uizbalansirana originalna radnja uz pregršt utjecaja iz drugih medija i serijala.

5/5
Saale Posted - 20/02/2023 : 18:36:10
A i ti si ga malo "začinio" onim tvojim -verovatno zasluženo.
alexts Posted - 20/02/2023 : 17:43:44
Ne znači da neće imati ili ima umeren uspeh, ali ne baš u skladu sa izvesnim overhype-om.
alexts Posted - 20/02/2023 : 17:40:45
- Pogrešno - mišljenje o stripu imam na osnovu pročitanih inserata i previewa.

- Mišljenje o tome koliko je sada, ovde, ovaj strip zainteresovao publike (malo) izvan okvira grupe, koja je vezana za njega generacijski (od vremena pojavljivanja naslova i čitanja u skenovima ili originalnim izdanjima) se samo nametnulo.

I uopšte nije "my way or highway", volim da čujem i tuđa-različita mišljenja. Lično, nemam ništa protiv da Pilgrimov kult zameni Alana Forda, ali nije te sreće, bar do sada.

Paka01 Posted - 20/02/2023 : 16:51:44
Kralju, ti formiraš mišljenje o dosegu nekog stripa bazirano na količini postova na ovom forumu. Pišeš o "činjenicama"...
Ne brini, neće biti protivljenja više jer ne mislim ni ja gubiti više niti sekunde na osobu kojoj iz svakog posta pršti stav tipa my way or highway i onda još postavlja svoje mišljenje kao nepogrešivu činjenicu, dok stripove o kojima govori nije niti pročitao.
alexts Posted - 20/02/2023 : 16:43:09
Dokazivanje da je loš dokaz da se nešto nije desilo, nije dokaz da se to desilo.
alexts Posted - 20/02/2023 : 16:38:38
Nijedan činilac sam za sebe, shvaćen bukvalno, ne znači ništa. Ali svi zajedno, za mene znače mnogo, dovoljno ili sve. Tako se zaključuje. O Sandmanu su se kad je izašlo BP izdanje pisale strane, na raznim topicima.

Paka, nemam energije i vremena, da ti objašnjavam stvari, kako funkcionišu u životu, jer je to mnogo izvan topika. Štosovi tipa - kako si to zaključio - pa onda pobijaš logiku da se na osnovu toga može išta zaključiti su bezveze. Jer može.

Izađe domaći film - o njemu se malo priča. Kako znaš? - nisam čuo ništa ili malo. Logika kaže - ne možeš da pratiš sve medije, svu štampu, sve internet sajtove, možda se pričalo baš tamo gde nisi video? Ali ipak - u mom slučaju može - jasno kao dan videti - o čemu se priča malo, mnogo ili srednje.

Kao kod detektiva ili svakog ko je u stranju da rezonuje promišljeno - nekome znaci i tragovi ne znače ništa, nekom puno. Nemaš ti razloga da se protiviš mom metodu zaključivanja, ti imaš svoj metod, ako ti on kaže da je SP zapaženo delo i da ima dobar odziv publike kod nas, ti tako napiši.

Predlažem uvod "za razliku od alexts-a, ja mislim da..."
Paka01 Posted - 20/02/2023 : 15:35:03
Ima i mnogih Fibri koje su izašle debelo prije njega pa se nisu rasprodale, to doslovno ništa ne znači.
Znači imaš Perzepolis i Sandmana koji su eto izašli u tri regionalna izdanja i opet nemaju puno komentara na forumu. Ne znam uopće šta pokušavaš dokazati? Da je forum pokazatelj koliko je nešto popularno? Taman posla... Crno-bijeli Ponos Vragova ima samo hrvatsko izdanje i u 8 godina (do pojave kolor izdanja) je skupio svega 3 stranice komentara. Čovjek s Filipina, Tiki, Hodočasnik Zvijezda, Altai & Jonson, itd itd itd.... Gomila rasprodanih naslova imaju tek par stranica tu na forumu.

S druge strane Tyler Cross ima 6 stranica, a prodaje se na stalnom popustu jer ne ide dobro. Čudovište iz Močvare isto tako, Jerome K. Jerome Bloche, Asterios Polyp, Katanga i još neki isto tako, godinama su tu i ne mogu se prodati, a priča se o njima, tako da odluka je li nešto popularno bazirana samo na postovima s foruma ne znači apsolutno ništa.
alexts Posted - 20/02/2023 : 15:10:36
quote:
Originally posted by Paka01


Kakav je to glupi kriterij?
I topic o Perzepolisu recimo ima 3 stranice. Perramus dvije, Ponos Vragova tri stranice, Sandman od 1 do 3 stranice (ovisi o kojoj se knjizi radi)



Zato je ovo poređenje sjajno - Persepolis i Sandman imaju po 3 regionalna izdanja, neka već rasprodata. Scott Pilgrim će ih prestići. To što su se mnoge Fibre izašle posle njega već rasprodale u AF-u, a on nije, takođe je glup kriterijum.
alexts Posted - 20/02/2023 : 13:23:48
Pa dobro, ako je po vama Scott Pilgrim u žiži interesovanja ovdašnje stripovske javnosti, nek vam bude.
Red Marquis Posted - 20/02/2023 : 13:05:55
Čuo sam da ameri planiraju da poruše glave one četvorice predsednika na Mount Rushmoreu, i ubuduće samo klesaju alextsove zapovesti.
naker Posted - 20/02/2023 : 12:49:50
Koji uzima kao aksiom.
borg Posted - 20/02/2023 : 11:59:46
To je Aleksov kriterijum.

Paka01 Posted - 20/02/2023 : 11:47:29
quote:
Originally posted by alexts

Po odjeku na forumu. Ni topik ne bi dobacio treću stranu, da se nisam ubacio. To je činjenica, vidi se kad strip privuče pažnju, kad ne.



Kakav je to glupi kriterij?
I topic o Perzepolisu recimo ima 3 stranice. Perramus dvije, Ponos Vragova tri stranice, Sandman od 1 do 3 stranice (ovisi o kojoj se knjizi radi)
alexts Posted - 20/02/2023 : 11:24:57
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Mislim da ovaj strip nije naišao ni na kakav odjek i da je retko koga privukao. Verovatno zasluženo.


Po čemu si to zaključio?

Jesi li uopće pročitao strip?



Po odjeku na forumu. Ni topik ne bi dobacio treću stranu, da se nisam ubacio. To je činjenica, vidi se kad strip privuče pažnju, kad ne.

Što se mene tiče, nisam bio ljubitelj tinejdžerskih sadržaja, ni kao tinejdžer. Mada kao filmofil, podrazumeva se da sam bacao poglede na takve sadržaje, od filmova Johna Hughesa preko American Pie do Superbad/Juno i samog Pilgrim vs. the World, koga sam pogledao kad je izašao i umereno mi se dopao.

Na osnovu reprezentativnih uzoraka, stilizacija i vizuelno pripovedanje u Pilgrimu (stripu), su po mojim kriterijima, mediokritetski. Zato nema potrebe da se upuštam u trošenje vremena na ovo izdanje, u konkurenciji kvalitetnijih, omiljenijih i bliskijih stvari mi za trošenje dragocenog slobodnog vremena.

Ali nije ovo lična priča, da SP poseduje vantrendovsko/vanvremenske kvalitete skrenuo bi više pažnje na sebe od ciljnih grupa.

Kao što su American Graffiti jedno od retkih briljantnih dela u žanru teen komedije.
Mr. Bushido Posted - 19/02/2023 : 23:57:52
quote:
Originally posted by alexts

Mislim da ovaj strip nije naišao ni na kakav odjek i da je retko koga privukao. Verovatno zasluženo.


Po čemu si to zaključio?

Jesi li uopće pročitao strip?
Peyo Posted - 19/02/2023 : 22:24:58
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

Vidoviti Markiže, pošto tu nema neke dubine, misliš generacijski pretpostavljam?

A tebi je po tome blisko štivo? Ako nije tajna koliko si star?


Ne nužno generacijski, nisam ni ja mlad (45god) već mlado duhom. Ti si više za old school stvari.




@RM

Ne valja ljude suditi po godinama i trpati ih u neke kategorije. Ako volim old school stvari ne znači da mi ne prijaju novi sadržaji i autori. Iznenadio bi se koliko svježine i inovacija ima u nekim stripovima s početka 20. stoljeća, a tu ne mislim samo na Krazy Kat. L'Association autore čitam već 30 godina, o mangama da ne pričam. S pročitanim Fibrama sam na nekih 80%. Bit će da ipak nisam toliko star duhom.

@Nakeru

Fina analiza paralela. Nisam znao da je O'Malley fan Takahashinih stripova, ali ovo je baš upadalo u oko.
Shaner Posted - 19/02/2023 : 21:55:44
To i mene zanima.

anto Posted - 19/02/2023 : 21:17:57
znači li sve ovo da možemo videti Godaia uskoro u fibrinom katalogu?
naker Posted - 19/02/2023 : 21:15:57
quote:
Originally posted by Peyo
Namjerno sam napravio usporedbu s Takahashi jer nalazim neke sličnosti sadržajno, ali kod nje je to puno kvalitetnije (zabavnije je, bolji zaplet i bolji humor) odrađeno.



I Pilgrim i Maison Ikkoku su odlični stripovi, ali potvrđujem da se između ova dva dela mogu povući brojne paralele. Kod oba stripa imamo detinjastog mladog muškarca koji se zaljubljuje u devojku stariju od njega, i potrebno je da prebrodi brojne izazove da bi osvojio / zaslužio njeno srce. Pilgrim u maniru video igara mora da savlada sve boss-ove tj. Ramonine bivše; dok Godai ima životne izazove jer treba da položi ispite, završi fakultet, pronađe dobar posao itd. Kod oba stripa se pojavljuje i treći muškarac, koji je po svakoj logici idealniji partner za glavnog ženskog lika (par godina stariji, zreliji, bolji posao, više love itd), ali ženski likovi radije slušaju svoje srce. Kod oba stripa imamo curu iz srednje škole koja se zaljubljuje u Pilgrima / Godaija. Kod oba stripa "prijatelji" ismevaju glavnog lika i večito se sprdaju na njegov račun. I humor je veoma sličan, jer su i Pilgrim i Godai mladi, neozbiljni momci koji fantaziraju i skloni su sanjarenju pa imamo komične momente gde oni često udare u nešto jer im je glava u oblacima itd. Uostalom, O'Malley je svojevremeno izjavio da je hteo da napravi shonen strip na sličan fazon kao Ranma, očigledno da je bio veliki fan stripova koje je radila Rumiko.

Po meni kome se svideo Pilgrim može slobodno da se prebaci na Maison Ikkoku, i vice versa

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000