forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Bajke 11 i 12

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 25/04/2022 : 12:33:29


Dok je meki i mlaki leteći majmun Bufkin zatočen u kolabiranom poslovnom uredu Bajkograda zajedno sa zlom vješticom Babom Jagom, Frau Ubičedo i druge vještice se na Farmi pripremaju za sukob s gospodinom Mračnim u onome što je ostalo od Bajkograda.

Ružica Crvena, sestra Snješke Bijelić, najposlije je pala da niže ne može. Hoće li ostati na dnu ili će početi s dugim i mučnim usponom? Farma je u kaosu jer se mnoge frakcije natječu kako bi je zamijenile na mjestu vođe, a veliki se magični sukob odvija na gradskome trgu, baš ispod njezinih prozora.

Bajke 11 • Vještice • 464 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bill Willingham • Crtež Mark Buckingham • Steve Leialoha • David Lapham • Prijevod Tamara Jambrišak Lopac • Lektura i redaktura Paola Brodej i Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.4.2022. • Cijena 200 Kn

Plaštevi i tajice se zauvijek pospremljeni, ali treba vidjeti kako su Zaton i izbjeglice što ga nastanjuju preživjeli njihov nasrtaj. Kamo će Bajke dalje? Mladunčad Vučka i Snješke Bijelić pokušava se pokrenuti, samo da bi naučili neke teške lekcije o životu i smrti. A svim čitateljima omiljeni, dragi leteći majmun Bufkin upada u još veće nevolje kad konačno stigne u svoju domovinu, Oz.

Bajke 12 • Naslijeđe vjetra • 320 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bill Willingham • Crtež Mark Buckingham • Steve Leialoha • Terry Moore • Prijevod Tamara Jambrišak Lopac • Lektura i redaktura Paola Brodej i Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.4.2022. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/bajke-11-vjestice/780/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/bajke-12-naslijede-vjetra/781/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 11/05/2022 : 18:20:40
Pročitao sam i ja i 11u i 12u knjigu. 12a mi je čak malo napetija, opet se priča dosta gradila i gradila i onda puf, riješeno u sekundi. OK bio je događaji iz 11e knjige koji je pomogao tom riješenju, ali opet, tako se naglo riješilo bez pompe.
Sada me živo zanima kuda će dalje krenuti serijal.
Kerempir Posted - 28/04/2022 : 22:18:43
quote:
Originally posted by Paka01

Spada li u ovu dvanaestu knjigu priča Cubs in Toyland?



Ne. To bi trebao biti početak 13.knjige.
Hajo Posted - 28/04/2022 : 22:05:04
Definitivno jedan od omiljenih mi serijala. Jako mi je drago što Marko nije odustaje od njega. :D
koze123 Posted - 28/04/2022 : 19:55:38
quote:
Originally posted by naker

Kada dođeš do kraja više nećeš koristiti pridev fenomenalan


Ahh, ali ne bi valjalo neko da propusti March of Wooden Soldiers, Homelands ili Good Prince-a, posle verujem Pakinom ukusu.

Moja bi želja bilo da ovo vidim sa srpskim prevodom likova, ali to deluje kao potpuno nemoguća misija. Ali kapa dole Marku što izdaje Bajke, i pored svih minusa koji ogromni serijali nose sa sobom.
emirem Posted - 28/04/2022 : 17:28:34
quote:
Originally posted by anto
ja lepo napisah gore "još tri knjige" - mislio sam da umete da sabirate do 15.


😁

Pozdravljam izdanje, citao sam davno prve price, ne znam kako je dalje laufalo kroz osvrte, kritike, ali skicnem skoro recenzije.
john connor Posted - 28/04/2022 : 14:50:26
Meni je sve skupa ispalo odlicno...odlican serijal, s obzirom koliko je trajalo...

Mene kao i kozea odbija 1)prevod likova iz bajki, vise manje rogobatne konstrukcije recenica, i 2)...
Da su te dve stvari kako treba, duplirao bih bez razmisljanja...
naker Posted - 28/04/2022 : 14:01:44
Kada dođeš do kraja više nećeš koristiti pridev fenomenalan
koze123 Posted - 28/04/2022 : 12:43:21
Konstantno se nećkam da li da uzmem Fibrino izdanje ili da jurim Compendiume (ili bilo kakve originale). Prevod je ono što mi (makar po privjuu prve knjige) ne leži dobro - pored imena koja mi smetaju same konstrukcije rečenica su mi rogobatne. Možda probam Fibrinu prvu knjigu da nabavim i vidim kakva je zaista situacija - čitao sam u originalu sve do Good Prince-a i sve preporuke za ovaj fenomenalni serijal.
Kerempir Posted - 28/04/2022 : 11:33:09
Pročitano i baš mi se svidjelo. Sa prvim brojevima mislio sam kako će glavna priča biti rat protiv Protivnika, a u međuvremenu se sve razvilo u drugim pravcima i sad stvarno više ne znam što će novoga zaplesti u zadnjim knjigama.

Od ove dvije, jedanaesta mi je odlična dok mi dvanaesta malo pada u dijelu pokušaja okupljanja superjunaka, a inače je isto super.

Brutalno, tragično, na momente stravično, romantično ili jednom riječju bajkovitom.
Curunir Posted - 27/04/2022 : 19:29:30
Prije nekoliko su se godina "stručnjaci" izdrkavali i ismijavali kad sam napomenuo da je u hrv. naslijeđe (bio je to onaj krš od stripa s Hellingenom i Ludensov lažni Maksi, s dakako očajnim prijevodom i besmislenošću ikakve rasprave kad je strip tako loš, ali eto, bio je naslov). Naravno, sad nitko od "junaka" nema muda išta sumnjati.
No nema veze. Glavno da je pravilno, to je važno.
Kerempir Posted - 27/04/2022 : 14:49:28
quote:
Originally posted by DiSkAcH

I meni je jako drago što Bajke idu dalje, fantastičan serijal u punom smislu te riječi.
Ne shvaćam kako ljude ne privlači ova turbo-otkačena ideja, predivan i jednostavan crtež, odlično Firbino izdanje...pa makar da probaju privju pa da vide.... Meni je ovo hmm, možda najsličnije Sagi...tj nije baš jer mi se nekako čini da u Bajkama nema toliko političke korektnosti (baš naprotiv), ali ono totalno ludi serijal koji toplo preporučam svima.

Ja nastavke čekam ko ozebli sunce, pa sam tako i ovo odmah naručio. :)

Nego pitanje za Marka, da li je u tih 15 knjiga sve ili ima još spinofova, a ovo je samo glavni serijal?
Mislim na npr ''Wolf Among Us'' gdje su igru koja je rađena po ovom serijalu ondti su pustolovia adaptirali u strip (i igru tj više interaktivni film toplo preporučam svima jer je odlična!).
Pretpostavljam da ako ovdje ne ulaze spinoff serijali, ni ne misliš to izdavat zbog loše prodaje...ili?



Spin off, a to su Jankove pustolovine, je dosta lošije ocijenjen na goodreadsu od Bajki. Ako je suditi po onom kupusu u zadnjoj 10-oj knjizi koji dodje kao neki crossover i bio mi je toliko necitljiv sa literalima te meni osobno jedini loš segment kod bajki, bolje da se zaobilazi.

Btw, sretan sam zbog ovih nastavaka i već su mi stigli.
ivanl Posted - 27/04/2022 : 01:27:43
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by ivanl

Ja sam Bajke poceo iscitavati odmah po izlasku, ali saznavsi da ima puno knjiga do kraja, stao sam. Sad cekam cijeli komplet, pa napadam sve kao cijelinu. Naravno, u vihoru svega iscitanog, od tada vise se ne sjecam pocetka, ali bit ce to gust odraditi sve od puta!



Možda je tako i najbolje. Bajke su serijal koji se često vraća na neke događaje koji su se zbili puno ranije i lako je zaboraviti što se sve dogodilo ukoliko ima veće vremenske pauze u čitanju. Najveći je gušt sve slistiti odjednom.


100 %
Ja sam strpljiv, i cesto 'izudaram' cijeli serijal po zavrsetku.
Uostalom, toliko je toga da se ima sto iscitati 'all the time', dok nesto ne zavrsi...
Paka01 Posted - 26/04/2022 : 16:03:08
quote:
Originally posted by ivanl

Ja sam Bajke poceo iscitavati odmah po izlasku, ali saznavsi da ima puno knjiga do kraja, stao sam. Sad cekam cijeli komplet, pa napadam sve kao cijelinu. Naravno, u vihoru svega iscitanog, od tada vise se ne sjecam pocetka, ali bit ce to gust odraditi sve od puta!



Možda je tako i najbolje. Bajke su serijal koji se često vraća na neke događaje koji su se zbili puno ranije i lako je zaboraviti što se sve dogodilo ukoliko ima veće vremenske pauze u čitanju. Najveći je gušt sve slistiti odjednom.
ivanl Posted - 26/04/2022 : 15:36:26
Ja sam Bajke poceo iscitavati odmah po izlasku, ali saznavsi da ima puno knjiga do kraja, stao sam. Sad cekam cijeli komplet, pa napadam sve kao cijelinu. Naravno, u vihoru svega iscitanog, od tada vise se ne sjecam pocetka, ali bit ce to gust odraditi sve od puta!
naker Posted - 26/04/2022 : 13:40:12
To je u sledećoj, #13 knjizi. Ali i meni su te dve celine omiljeni deo Fablesa
Paka01 Posted - 26/04/2022 : 12:32:12
Spada li u ovu dvanaestu knjigu priča Cubs in Toyland?

Iako se često spominje da je ova "druga polovica" serijala slabije kvalitete, rekao bih da je Cubs in Toyland jedan od vrhunaca serijala općenito. Suludo dobra priča, jako teška i emotivna te mi se uz The Good Prince možda i najjače urezala u pamćenje od svih.
DiSkAcH Posted - 26/04/2022 : 10:01:02
quote:
Originally posted by naker

Cenim da ljudi ne vole da im neko dira srećne uspomene iz detinjstva pa zaobilaze ove moderne verzije bajki pisane za odrasle. Npr i Darkwoodov Pinokio se užasno prodavao, a to je samo jedna knjiga, a ovde se dobija čak petnaest. Fables je jednostavno predugačak serijal.



Winschlussov Pinokio je tako opako dobra adaptacija da je to čudo.
Taj strip mi je odličan. Pomaknuto, nenormalno, apsolutno ludilo!
naker Posted - 26/04/2022 : 09:53:12
Cenim da ljudi ne vole da im neko dira srećne uspomene iz detinjstva pa zaobilaze ove moderne verzije bajki pisane za odrasle. Npr i Darkwoodov Pinokio se užasno prodavao, a to je samo jedna knjiga, a ovde se dobija čak petnaest. Fables je jednostavno predugačak serijal.
DiSkAcH Posted - 26/04/2022 : 06:07:03
I meni je jako drago što Bajke idu dalje, fantastičan serijal u punom smislu te riječi.
Ne shvaćam kako ljude ne privlači ova turbo-otkačena ideja, predivan i jednostavan crtež, odlično Firbino izdanje...pa makar da probaju privju pa da vide.... Meni je ovo hmm, možda najsličnije Sagi...tj nije baš jer mi se nekako čini da u Bajkama nema toliko političke korektnosti (baš naprotiv), ali ono totalno ludi serijal koji toplo preporučam svima.

Ja nastavke čekam ko ozebli sunce, pa sam tako i ovo odmah naručio. :)

Nego pitanje za Marka, da li je u tih 15 knjiga sve ili ima još spinofova, a ovo je samo glavni serijal?
Mislim na npr ''Wolf Among Us'' gdje su igru koja je rađena po ovom serijalu onda adaptirali u strip (i igru tj više interaktivni film toplo preporučam svima jer je odlična!).
Pretpostavljam da ako ovdje ne ulaze spinoff serijali, ni ne misliš to izdavat zbog loše prodaje...ili?
anto Posted - 26/04/2022 : 00:05:12
ja lepo napisah gore "još tri knjige" - mislio sam da umete da sabirate do 15.
ivanl Posted - 25/04/2022 : 23:41:29
quote:
Originally posted by Markos

15


Zabucao...
15. Jos bolje.
Markos Posted - 25/04/2022 : 23:36:42
15
ivanl Posted - 25/04/2022 : 23:28:57
quote:
Originally posted by Gru

Što ovo nije završilo?


Nije. Mislim da je kazano, 18 knjiga sve skupa...
Hajo Posted - 25/04/2022 : 23:25:32
Koliko ima još toga?
Gru Posted - 25/04/2022 : 23:22:16
Što ovo nije završilo?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000