forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Veliko blago za male pare-miniaturni ordeni

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 10/04/2022 : 12:45:10
Da li imate kod kuče nešto, za što mislite da če to "jednom vrijediti puno novaca" a trenutačno ste kupili vrlo jeftino, ili vam je netko poklonio, ili ste naslijedili od djeda itd,...?

Recimo, postoje stripovi, koji su nekada koštali sitnicu (ZS, LMS, Alan Ford,.....prvi brojevi) a danas vrijede dosta novca. A postoje i neke druge stvari (filatelija, numizmatika, prvi kompjuteri, neke igračke, automobili, nakit, moda,...)ima puno toga, što je nekada koštalo normalnom cijenom pa se onda nakon nekog vremena cijena iz nekog razloga podigla.
Imate li vi nešto slično, što čuvate i za šta mislite da če to jednom vrijediti puno više nego sada?

Recimo zanimljive su poštanske marke. One su jeftine, često ih čak ne trebate plačati, jer ih dobivate na poklon, kada vam netko pošalje razglednicu, pismo,... a onda se nešto desi, neka pogreška npr i onda iz tog razloga ta neka poštanska marka dostigne cijenu od 1,5 milijuna dollara (priča o Inverted Jenny) a ima i puno drugih manje poznatih priča. A često se ne radi samo o poštanskoj marki, nego o poštanskom žigu, ili perforaciji, ili pretisku, ili neštom trečem,...

Recimo ja sakupljam puno toga i pronašao sam neke zanimljive poštanske žigove, za koje ni ne znam da li išta vrijede ali su zanimljivi, kao ovaj 11.11.11.19 1111 (znači kakva je vjerovatnost, da čete dobiti dopisnicu baš na 11.11.2011 uz to još sa poštanskog ureda broj 1111)?
Ili 02.02.22.22 2002 (znači 2.2.2022 sa poštanskog ureda broj 2002) ili 16.13.2022 (radi se o pogrešci Pošte, jer 13 mijesec uopšte ne postoji!) itd.....imam još dosta ovakvih žigova, koje čuvam, jer su mi zanimljivi. Vjerovatno ne vrijede puno, ali vrijede par eura više nego obični, koji su npr 10.4.22 sa poštanskog ureda 1260,..

A imam i ja jednu poštansku marku, za koju mislim, da bi dosta filatelista dalo veču sumu novaca. Radi se o poštanskoj marki bez teksta. Znači napravili su marku ali je nisu tiskali sa tekstom, tako na marki nema (ime države, nominalna vrijednost, godina izdaje, dizajner, naziv marke,....nema ničega, nikakvog opisa). Pokazat ču vam kako bi marka trebala izgledati a kako izgleda ova moja marka.
Što je najljepše kod svega je to, da je marka prošla sve kontrole (kontrolu tiskare, kontrolu poštanskog radnika, kontrolu kupca, kontrolu poštara, kontrolu pošte EU Šengen,...). Znači barem netko ju je trebao odkriti i baciti a tako je obavila posao kao prava poštanska marka, koja nije jer ima grešku. Ovakvu sa greškom uopšte ne bi smjeli prodavati, kad su je več prodali, onda je kupac ne bi smio naljepiti i poslati, kad je več to napravljeno, onda je barem poštar ne bi smio prihvatiti i dostaviti, onda je ušla u EU, pa bi ovdašnje strože mjere trebale to sankcionirati (trebali su staviti ono slovo T, ili PORTO, za premalo plačenu poštarinu, u tom primjeru ja kao primatelj morao bi platiti triputa cijenu ove marke, u suprotnom primjeru ne bi dobio razglednicu, jer poštnina nije bila plačena, jer ova marka sa greškom ne važi kao prava marka,...) ali ništa od toga se nije dogodilo, nitko nije prepoznao grešku, čak ni ja nisam odmah prepoznao da nešto ne valja. Ovu razglednicu imam več puno godina i tek sam prije par dana (kada sam pregledavao svoju kolekciju razglednica) primjetio da je nešto "čudno" sa ovom markom.
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 10/06/2022 : 12:35:23
https://youtu.be/J9irZN9N4jA ovo ide sad od 300 eura naviše.
1Euro Posted - 15/05/2022 : 13:04:42
google je zakon!!!!

Are miniature medals issued?
Miniature Medals are half the size of full size medals and unlike Full Size Medals they are not issued but have to be purchased by the recipient.

What are mini medals for USMC?
Mini medals are smaller versions of the standard military medal with a slight variance in proportionality, making them lightweight and easy to wear. Many prefer this to the full sized rack that can easily weigh you down.

When can you wear miniature medals?
With morning dress, full-size orders, decorations and medals normally mounted on a medal bar or pocket insert should be worn, when required. With dinner jacket, when invitations specify decorations, it is correct to wear miniatures, and only one star (or the badge of a Knight Bachelor) and one neck decoration.

What are the small medals called?
A medal ribbon, service ribbon, or ribbon bar is a small ribbon, mounted on a small metal bar equipped with an attaching device, which is generally issued for wear in place of a medal when it is not appropriate to wear the actual medal.

What are miniature medals?
Miniature medals are replicas of regular size medals, made to a scale of one-half the size of the original. Except for the Medal of Honor, for which there is no miniature, only miniature decorations and service medals are authorized for wear on the mess and evening mess uniforms.

How many mini medals are in a row?
Wear up to five miniature medals in a row with no overlap. Arrange six or more miniature medals following the layout in Table 3-1. Arrange medals in order of precedence in rows from top down, inboard to outboard, within rows.



Znači ipak nije sprdnja!!! Postoje mini ordeni, tko bi to rekao!??? I imaju jednaku funkciju kao pravi ordeni....a prodava se 95 miniaturnih ordena Jugoslavije, kako li ih je samo taj čovjek skupio!???
1Euro Posted - 15/05/2022 : 12:54:27
da li netko skuplja miniature?

Imam mogučnost kupiti 95 miniaturnih ordena Jugoslavije. Ali ne kužim tu foru sa miniaturnim ordenima....čemu uopšte služe miniature? Da li uvijek ide uz orden i miniaturni orden? Ili je to nekakva Jugoslovanska smicalica? Da li se netko od vas razumije u te militarije, ordene i slično....?
1Euro Posted - 12/05/2022 : 23:14:15
javili su mi se iz POŠTA SLOVENIJA, i kažu da je ovo jako rijedko, nisu do sada vidjeli ništa slično! Sada me zanima, da li se to meni isplati da idem raditi neki A-test ili gdje bi mogao zatražiti, da mi se napravi neki certifikat, da bude "official".

Evo šta su mi odgovorili iz POŠTA SLOVENIJA:

Spoštovani gospod Fidler,

potrjujemo prejem vašega sporočila.



Redne znamke, ki so namenjene za označevanje plačila poštnine, so tiskane v milijonskih nakladah, zato se lahko zgodi, da se pojavi primer, ki ga imate, in sicer da je znamka na samolepilnem papirju brez valovitega razreza. Navedeno je zelo težko opaziti pri kontroli kvalitete tiska pri visokih oz. milijonskih nakladah.



Takšni primeri so zelo redki.



Nimamo podatka, da bi bile še morebitne katere druge samolepilne znamke brez valovitega razreza.



Lepo vas pozdravljamo,





Aneli Čančer

MARKETING IN KORPORATIVNO KOMUNICIRANJE



PS-e-podpis-Zanesljivo-z-vami-96dpi



Pošta Slovenije d.o.o.,

Slomškov trg 10, 2500 MARIBOR



T: +386 2 449 2245

www.posta.si
1Euro Posted - 11/05/2022 : 10:41:24
eto, kako bi to trebalo izgledati:

https://www.dezelaznamk.si/si/velika-no%C4%8D-a

a kod zubčanja piše, da je VALOVITI IZSEK, a kod moje marke to nije. Pitanje je samo koliko ovakvih maraka bez zubčanja postoji.Ova marka je inače bila izdata u 2014 godini, ali je bila poslata u 2022 što nije toliko čudno jer se radi o marki A, koja je važeča non stop i ljudi ih još uvijek imaju i koriste z aplačanje poštarine, čak možda ih još uvijek prodavaju na Pošti Slovenija (to ne znam...možda, ako nisu sve rasprodali, iako sumnjam jer je prošlo 8 godina...iako najviše od svih štampaju upravo poštanske marke A, jer se najviše koriste pa je i naklada največa)
1Euro Posted - 11/05/2022 : 10:20:54
pronašao sam jednu zanimljivu poštansku marku, koja nije ZUBČANA, nema onih zubaca što obično imaju poštanske marke. Ne radi se o tome, da su zubci loše otisnuti ili da nije poštanska marka izvađena van tog okvira (i zalijepljena zajedno sa okvirom) nego uopšte nema zubaca.
Poslao sam sliku te poštanske marke i pitanje svim slovenskim filatelističkim društvima, da li se radi o nekoj grešci ili ima više ovakvih poštanskih maraka koje nemaju zubce ili o čemu se tačno radi i još nitko mi nije odgovorio. Koliko ja znam i koliko sam vidio slovenske poštanske marke, sve imaju zubce i ova poštanska marka bi ih trebala imati, jedino ne znam da li je ova jedna jedina ovakva ili ih ima više.




1Euro Posted - 01/05/2022 : 00:09:33
quote:
Originally posted by emirem

Koliko trazi za sliku, na aukciji je ili je cijena fiksna?



na avkciji, početna cijena je 40 usd, besplatna poštarina, do kraja avkcije još jedan dan,....isti prodavač prodaje još jednu samo što je ona druga nacrtana tempera bojama (kao akvarel..) tamo su stigli do 52 usd, palo več 12 bidova, a početna cijena je bila 10 usd.
Pitao sam prodavača ako mi može reči nešto više o avtorici (raspitivao sam se za ovu na platnu) i rekao mi je da je avtorica KATE - KETERIN, neka žena iz Zaporožja. Dok je prodavač iz Harkova, pa vjerovatno ona njemu šalje, ili on kupuje od nje pa preprodava dalje ili prodava za nju, možda ona nema račun na internetu, da bi sama prodavala,... pitao sam ga zar nije Harkov opkoljen (mislio sam kako če mi poslati onda) pa je rekao da nije, ali ih bombardiraju non stop, svaki sat ali da pošta radi normalno da ide po cesti do Poljske a tamo avionom dalje na sve strane.

ovako izgleda akvarel:


1Euro Posted - 01/05/2022 : 00:00:42
quote:
Originally posted by jaki

Siguran sam da bi takvu sliku moga nabaviti i bliže svom domu🙂



znam, ili iz Amerike npr...samo je fora u tome da ostali (Amerikanci npr) oni samo žele zaraditi na tuđoj muci,...dok je ovu sliku nacrtala Ukrajinka i slika bi trebala doči iz Ukrajine, pa samim time to znači nešto više, ono nekako originalno, dok če Amerikanci ili ostali od toga raditi posao, iskorištavajuči situaciju. Slično se dogodilo liku Che Guevare, kojeg su baš Amerikanci, Nijemci,... skomercializirali stavljajuči ga na majice, novačnike, šoljice, objeske za ključeve,...i to mi nije to
emirem Posted - 30/04/2022 : 22:51:39
Koliko trazi za sliku, na aukciji je ili je cijena fiksna?
jaki Posted - 30/04/2022 : 20:08:31
Siguran sam da bi takvu sliku moga nabaviti i bliže svom domu🙂
1Euro Posted - 30/04/2022 : 19:29:33
imam mogučnost kupiti sliku, koja je rađena po poštanskoj marki. Ukrajinci su izdali ovu poštanskumarku, gdje ukrajinski vojnik pokaziva sredinac i time kaže Ruskoj vojsci "nek se jebu".
Imam utisak da če ovaj prizor postati kultan ubuduče, nešto slično kao lik CHE GUEVARA, kojeg su tiskali na majice, šoljice, novčanike,....ovaj prizor če biti pojam za "nema predaje" itd,....

Što je najljepše kod svega toga je, da je ovo naslikala jedna Ukrajinka, koja nije pobjegla iz Ukrajine, nego je još uvijek tamo i kupovinom ove slike, na neki način pomažem njoj, da dođe do hrane npr...svi pomažu izbjeglicama ali treba pomoči i onima koji su ostali u Ukrajini, koji se svaki dan bore sa neprijateljem ovako ili onako. Neki se bore na područje kulture, umjetnosti,... kako ko može.

Jedino se plašim, da ne bi dobio pošiljku iz Ukrajine, ne znam kako im radi pošta, koliko ima šanse da ova slika i dođe do mene, neozlijeđena,...ako če uopšte poslati,....jedino me to brine a slika mi je super:






1Euro Posted - 16/04/2022 : 19:02:28
quote:
Originally posted by mamlaz

Vinjete su jako ceste, najcesce u sredisnje polje u devetercu. Na zalost Euto1 ovo ne vrijedi nis posebno



da, ali pitanje je da li je ovo još uvijek vinjeta ili se transformirala u poštansku marku, time što je obavila posao poštanske marke. Jedno je vinjeta u poli, gdje je okružena poštanskim markama, pa se lako uoči da je na sredini vinjeta i kao takva ne vrijedi ništa, a drugo je kada se nađe na pismu ili razglednici, sama za sebe, žigosana od strane Pošte i obavi sasvim LEGALNO posao poštanske marke. Legalno zbog toga, jer je nitko nije primjetio da je vinjeta, jer da su primjetili oni bi je poništili onim žigom (slovo T) a ovdje nije takav slučaj. Filatelisti svašta sakupljaju (ovo bi im možda bilo zanimljivo kao nekakva posebnost i kao takva je vjerovatno rijedka, rjeđa od obične vinjete u poli koja je ostala neiskorištena). Mislim ne znam, ja je ionako nisam poslao nego sam je dobio, nisam nikada nikome poslao vinjetu jer kod nas su vinjete drukčijeg izgleda, odmah se primjeti da se ne radi o poštanskoj marki. Ali razmišljam da napravim jedan test i stavim vinjetu na razglednicu pa si pošaljem pa da vidim kako če ispasti, da li če stiči razglednica, da li če mi zaračunati triputa veču cijenu i staviti onaj žig T,....možda bi trebalo uvesti novu kategoriju kod filatelije, pa da se počne sakupljati nekakve "survivorje" - vinjete koje su prevarile Poštu i stigle neokrznute (bez žiga T za premalo plačenu poštarinu) onako gangsterski, da se narugamo cijelome poštanskom savezu

Recimo pogledaj ove marke:



lijevo je marka i desno je marka a na sredini je vinjeta. I sada mene zanima ako ja sebi pošaljem razglednicu i stavim samo vinjetu bez poštanske marke, šta če se dogoditi? Da li če razglednica stiči, isto kako je stigla ova iz Crne Gore, da li če je žigosati slovom T i naplati mi trostruku cijenu, da li če je baciti na Pošti pa uopšte neče stiči. Ili da idem na Poštu i zamolim ih da samo žigosaju vinjetu, tek toliko da imam žig na njoj pa je onda uzmem doma, bez da je pošaljem. Ako bi to napravili onda bi mogao tako sa svakom vinjetom pa bi imao lijepu kolekciju žigosanih vinjeta. Ali to je onda nekako umjetno...a ako vinjeta stvarno dođe putem Pošte (donese je poštar) ona je za mene survivor, prevarila cijeli poštanski sistem i to je veče postignuče. I zamisli onda filateliste kada im pokažem svoju kolekciju razglednica i maraka i neče im biti ništa jasno odakle su se stvorile ove marke, jer ih oni vide prvi puta. Tko se uopšte sječa kako izgledaju vinjete....
mamlaz Posted - 16/04/2022 : 17:48:43
Vinjete su jako ceste, najcesce u sredisnje polje u devetercu. Na zalost Euto1 ovo ne vrijedi nis posebno
GGG Posted - 15/04/2022 : 22:14:12
quote:
Originally posted by 1Euro


Ovaj žig je zanimljiv jer na prvoj strani je obični žig ali ne znam kako su uspjeli na zadnju stranu istog pisma/koverte staviti nekakav čudan žig (nekako zrcalno okrenut,...prvi puta sam vidio tako okrenut žig, uz to nema ništa tražiti na zadnjoj strani koverte gdje nema poštanske marke):








Mislim da bi to mogao biti odtis "mokrog" žiga iz kuverte ispod ove
1Euro Posted - 15/04/2022 : 13:41:20
quote:
Originally posted by panic

Proveri da ova markica bez teksta nije slučajno iz sredine celog tabaka, tako sam i ja jednom poslao sa tom "srednjom" markicom i izgleda da je prošlo pošto nisam imao reklamacija :)



da, očito postoji nešto slično i ovdje. Kada sam kontaktirao neke filateliste, pa su oni kontaktirale neke druge filateliste itd,....netko mi je napisao, da ovo nije marka nego vinjeta. E, sad ovo postaje zanimljivo:

-šta je vinjeta?

Vinjeta je obično neki crtež, nešto što se "iz aviona" vidi da nije poštanska marka. Recimo ako imaš marke o nekom sportu, pa če ona na lijevoj strani biti poštanska marka vezana uz tematiku (sport npr) onda če na sredini biti nekakav crtež/vinjeta a na druguj strani opet neka poštanska marka. Znači, vinjeta se mora razlikovati od samih poštanskih maraka jer je njezina uloga DEKORACIJE.

Ako su Crnogorci radili vinjetu, kao što se može ovdje vidjeti:



nema puno logike iz barem jednog razloga:

-umjesto da tiskaju i prodavaju 6 poštanskih maraka , oni naprave 6 poštanskih maraka ali ih mogu računati samo 5 (jer je jedna kao vinjeta). Znači umjesto da ovu poštansku polu prodavaju za 6 x 0,90 = 5,4 eura, oni je prodavaju po 5 x 0,90 = 4,5 eura i time gube 0,90 eura sa svakom polom. Gdje je tu logika? Ako su napravili npr 50.000 ovakvih pola, oni su tom "vinjetom" izgubili 45000 eura!!! Koje su mogli zaraditi ako su umjesto 5 tiskali svih 6 poštanskih maraka. I to samo kod ove marke. A svake godine izdavaju oko 30 različitih maraka, to bi onda značilo gubitak 1.350.000+ eura SVAKE GODINE. Može li to sebi priuštiti Pošta Crne Gore, pitanje je za njih, ali mislim da nijedna Pošta na svijetu ne želi ovako gubiti novac, za bez veze.

Možda su stvarno toliko glupi pa su NAMJERNO htjeli prodavati 5 umjesto 6 poštanskih maraka, time što su tisak jedne marke preskočili i napravili kao vinjetu

ili

je došlo do greške, pa su tiskali 5 umjesto 6 (logičnije je da se tiska cijela pola a ne samo 5/6) pa su kasnije umjesto da bace cijelu seriju tih pola, jednostavno donjeli zaključak, da su stavili "VINJETU" između i prodavali ovako.

Sve u svemu, dosta zbunjujuče, pogotovo za filateliste koji ne žive u Crnoj Gori, koji ne znaju za ovu polu i "kao" vinjetu. Kako če npr neki filatelist iz Kanade znati, da se radi o vinjeti? On če samo vidjeti marku bez teksta....

Ali dobro, recimo, da je ovo stvarno vinjeta, da su je Crnogorci NAMJERNO stavili kao vinjetu, da su baš tako zamislili, i odlučili da treba u poli od 6 maraka biti jedna vinjeta između i umjesto 6 prodavati 5 maraka i time raditi minus! Recimo da je to baš tako, da se radi o vinjeti. Kada je tako, onda je ljudi ne bi smjeli stavljati na pisma, razglednice, pakete,...jer se radi o vinjeti koja nije poštanska marka i njome nije plačena poštanska usluga. Pa kada več pošiljaoci nisu toliko pošteni pa namjerno varaju i stavljaju vinjete umjeste poštanskih maraka, tu su poštari i ostali djelatnici pošte koji takve stvari kontroliraju prije nego udare poštanski žig. Jer kada je jednom udaren poštanski žig, to onda znači da je sve u redu, da je poštanska usluga plačena i da razglednica može iči na put. Ali ovdje nije sve u redu. Ako se ovdje radi o vinjeti (kako su oni i zamislili, kada su tiskali onaj blokčič) onda su trebali ovakvu razglednicu žigosati sa slovom T (koji znači premalo plačena poštarina) i meni naplatiti tri puta veču cijenu, ako bi ja odbio onda ta razglednica ne bi smjela da bude dostavljena. Ali ništa od svega toga se nije dogodilo. Ako je ta vinjeta prevarila pošiljatelja, poštanskog djelatnika na šalteru, poštara u Crnoj Gori, poštanskog djelatnik au Sloveniji, poštara u Sloveniji,...i svejedno donjela tu razglednicu kod mene, da li je to onda još uvijek vinjeta ili je pak poštanska marka? To je sada pitanje? Ako je ta "vinjeta" obavila posao poštanske marke, onda nije vinjeta, zar nije logično? Uspjela je prevariti čitav sistem nadzora i obaviti ono šta obično obavi poštanska marka. Znači ta poštanska usluga je bila plačena i obavljena i koja je onda razlika između vinjete i poštanske marke, kada je cilj dosegnut? To je isto ko da ja idem u trgovinu i kupim parfem ali ga ne plačam gotovinom nego ga platim karticom, ili imam neki kupon kojeg sam usvojio za nagradu za riješenu križaljku i na kojem piše 30 eura pa platim time. Trgovac to prihvati i daje mi taj parfem. U čemu je razlika? Ja sam taj parfem platio i dobio ga i moj cilj je postignut a trgovac zadovoljan (bilo ja platio gotovinom, karticom ili kuponom).

Veliko pitanje bi trebalo glasiti:

- na kraju krajeva nema veze da li je ovo vinjeta ili poštanska marka, DA LI JE OVO VRIJEDNO VIŠE OD OBIČNE POŠTANSKE MARKE SA TISKOM ILI NIJE?

ja mislim da je, jer ako bi se radilo o običnoj TISKANOJ poštanskoj marki njih ima puno (jer ipak je samo svaka jedna od 6 - vinjeta) i one nisu ništa posebno ali pitanje je koliko ovakvih vinjeta uopšte postoji? Koliko ih je prošlo neokrznutih, koliko je sačuvanih, koliko njih je stvarno uradilo posao poštanske marke. Ako je nakdala ove poštanske marke 30,40 ili 50 tisuča, koliko od njih je uopšte vinjeta jer nisu sve rađene u poli po 5, neke su vjerovatno i u večim polama ili posamično,...znači koliko od svega toga je vinjeta i koliko njih je preživjelo, a da ih ljudi nisu bacili jer ionako "ništa ne vrijede" jer se ne radi o poštanskoj marki, pa su je ljudi vjerovatno bacili nakon što su koristili sve marke iz bloka, jer vinjetama se ne mogu plačati poštanske usluge.

Možda je moja jedina preživjela, možda ih ima još, tko bi to znao...u svakom slučaju ima ih puno manje nego tiskanih poštanskih maraka.
I šta sad? Zar je trebam baciti jer je kao vinjeta? Ili je baš to pravi POSEBNOM? Nekakav "survivor" u krutom svijetu filatelije. Neka svatko sam za sebe razmisli i donese svoj zaključak
Cromwell Posted - 15/04/2022 : 09:06:36
Gdje provjeriti vrijednost poštanskih marki? Imam ja jednu Austrougarsku iz 1892 koje bih se rado riješio za veliko blago.
panic Posted - 15/04/2022 : 00:16:58
Proveri da ova markica bez teksta nije slučajno iz sredine celog tabaka, tako sam i ja jednom poslao sa tom "srednjom" markicom i izgleda da je prošlo pošto nisam imao reklamacija :)
mamlaz Posted - 14/04/2022 : 21:59:16
Euro, ovo bi ti moglo donijet veliku lovu, sretno
1Euro Posted - 14/04/2022 : 19:12:01
quote:
Originally posted by mamlaz

Uf, ova markica bez natpisa izgleda odlicno. Ako je prava mogla bi vrijediti dosta para. Svaka cast, malo sam i ljubomoran 😁😁



je prava je, provjerio sam dimenzije (mjere), čak sam zubčiče prebrojio,..sve štima kao kod originala osim što nema nikakvog teksta. Najljepše je to, što je putovala, znači ima poštanski žig kao dokaz da je putovala i prošla sve kontrole, bez da su je dodatno naplatili (ono slovo T), nitko ništa nije primjetio i sankcionirao.
mamlaz Posted - 14/04/2022 : 13:51:47
Uf, ova markica bez natpisa izgleda odlicno. Ako je prava mogla bi vrijediti dosta para. Svaka cast, malo sam i ljubomoran 😁😁
1Euro Posted - 10/04/2022 : 12:52:27
Zanimljivi žigovi:

Žig sa pogrešnim nepostoječim 13 mijesecm:




Žig 11.11.11.19 1111:



Žig 02.02.22.22 2002:



Žig 01.02.22.22.2002



Ovaj žig je zanimljiv jer na prvoj strani je obični žig ali ne znam kako su uspjeli na zadnju stranu istog pisma/koverte staviti nekakav čudan žig (nekako zrcalno okrenut,...prvi puta sam vidio tako okrenut žig, uz to nema ništa tražiti na zadnjoj strani koverte gdje nema poštanske marke):




Ne sječam se da sam još negdje vidio ovako dugačak, razvučen, dupli poštanski žig (koji nema smisla, da su 2 jednaka žiga, jedan žigosa poštansku marku, što je u redu a drugi ne znam šta radi na pismu, kada ne žigosa poštansku marku, nepotrebno i neobično):

1Euro Posted - 10/04/2022 : 12:46:27
prava poštanska marka:





moja poštanska marka sa greškom ( prazna - bez teksta i opisa):



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000