forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 12/11/2014 : 15:27:23
Ajmo imat jedan zajebantski topic sa čudnim/zanimljivim/komičnim situacijama i peripetijama iz svakodnevnog života.




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Oki Posted - 14/02/2024 : 13:46:08
Evo nešto što me sada stvarno raspizdilo.
Donio mi poštar bijelu kuvertu za koju sam trebao potpisati preuzimanje, a primatelj je moja mlađa kčer stara 9 godina.
Pošiljatelj je: Agencija za komercijalnu djelatnost proizvodno uslužno i trgovačko d.o.o
A u kuverti je: EUROPSKA ISKAZNICA ZA OSOBE SA INVALIDITETOM na ime moje kčeri, oib, adresa, datum rođenja sve štima, čak i slika koju smo koristili kod izrade osobne iskaznice za malu i nigdje drugdje, što bi značilo da je sliku izvukao netko iz MUP-a?
E sad, moja mala ne da je invalid, nego je u proteklih par godina u dječjim utrkama osvajala zlatne medalje, a i aktivno trenira odbojku već par godina i vidljivo je da će biti jako dobra u tome.
Kažem ženi da odmah nazove zdravstveno da vidi kakve su to pizdarije i da je odmah maknu iz tog registra invalida i djelatnici iz zdravstvenog po oibu provjerili, kažu da ne znaju od kuda to, ali da naše kćeri nema u tome registru i da nemaju pojma o čemu se tu radi.
...i tako krenuo malo guglati i naletio na ovaj članak:
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/osobe-s-invaliditetom-dobivaju-nacionalnu-i-europsku-iskaznicu---823363.html
Kaže u članku da je 600 tisuća stanovnika Hrvatskoj u tom registru za iskaznice što bi značilo da je cca svaki šesti stanovnik Hrvatske invalid???
...i onda uzmem ovo rješenje uz koje je stigla iskaznica i u vrhu vidim da sve to financira Europska unija i sve mi je jasno...očito još jedno besramno izvlačenje novaca za tiskanje svih tih izmišljenih iskaznica bez pokrića, pa tu se okrenulo barem nekoliko desetaka milijuna eura od kojih je veliki postotak netko stavio u svoj džep.
Korisnik ove iskaznice ima pravo na besplatni trajekt i 75% popusta na putovanje željeznicom, pa valjda računaju da se nitko neće žaliti na izdavanje iste, ali realno, trajekt na kopnu ne treba nikome, a školarci u Hrvatskoj ionako imaju besplatan prijevoz željeznicom, tako da ova iskaznica nema apsolutno nikakvog značaja.
Jedino čemu će sva ova pizdarija doprinjeti je to da će stvarni invalidi u Hrvatskoj teže doći do svojih prava i pogodnosti zbog poplave novih lažnih koji će dobivati ovakve iskaznice na kućnu adresu...
[url=https://postimg.cc/ygX6Krxn][/url]
Oki Posted - 14/02/2024 : 12:33:39
Imam jednog susjeda koji živi kuća cca 200 metara od mene, a nismo se vidjeli niti u prolazu bar jedno pola godine, a jučer me odvukao na šank, pa zaružili cijelo popodne i dio večeri. Mislim da sam sinoć doma spavao kao top već oko 21.30.
Sada čmrljim cijelo jutro i palo mi napamet da pogledam ovdje da nisam pisao neke pizdarije po forumu ili slučajno nekoga uvrijedio, ali srećom, ne puca me na tamnu stranu kad si popijem🥴😁🤨😂😂😂
Sneaksie Thiefsie Posted - 31/01/2024 : 19:11:55
i opet si pristojno rekao
lwood Posted - 31/01/2024 : 14:27:24
Oden dovoljno da vidin da je ošlo sve u 3bm
jaki Posted - 31/01/2024 : 12:56:09
Ti ionako neideš u centar😁
lwood Posted - 31/01/2024 : 12:26:24
Brale ,grad je posta neopisiva kurčina.
I još san pristojno reka.
RAKOSI4 Posted - 31/01/2024 : 12:18:05
Iša si u krivim smjerovima , treba si u ,,Tradiciji,, pojist jednu krempitu pa bi ti sve bilo bolje
lwood Posted - 31/01/2024 : 11:46:02
Jučer navečer prošeta malo po centru.
Riva,Trajektna,Zapadna obala...
Vrime bilo idealno za šetnju.
Jedva ikog moš vidit. Teški užas.
Šta bi se ono reklo grozota pustoši.
vukozec Posted - 28/01/2024 : 19:14:12
quote:
Originally posted by supermark

Gini koeficijent je nešto drugo

Uglavnom, medijalna plaća u Hrvatskoj je 875 EUR
Znaci da točno pola zaposlenih ima placu manju od toga i točno pola zaposlenih ima placu veću od toga

Prosječna plaća je 1160 EUR
Znaci da 50 posto zaposlenih ima placu do EUR 875, dodatnih 30 posto ima placu između 875 i 1160 EUR
I samo 20 posto zaposlenih ima placu veću od 1160 EUR




Gini koeficijent je nešto drugo ali pokazuje istu stvar. Što u razlike veće, dakle što manje ima onih koji sa ekstremno visokim plaćama dižu prosjek većini koja ima plaću manju od prosjeka, to je ta potonja većina veća, kao i Gini koeficijent.
supermark Posted - 28/01/2024 : 19:02:20
Gini koeficijent je nešto drugo

Uglavnom, medijalna plaća u Hrvatskoj je 875 EUR
Znaci da točno pola zaposlenih ima placu manju od toga i točno pola zaposlenih ima placu veću od toga

Prosječna plaća je 1160 EUR
Znaci da 50 posto zaposlenih ima placu do EUR 875, dodatnih 30 posto ima placu između 875 i 1160 EUR
I samo 20 posto zaposlenih ima placu veću od 1160 EUR
vukozec Posted - 28/01/2024 : 12:48:32
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by supermark

Pa da, ali to je svugdje tako



Pa ne znam baš, ali to treba istražiti ako se da.

Onaj frajer na Indexu svako-toliko pretače nešto iz šupljeg u prazno i piše o platežnoj moći, plaćama.....i mi smo valjda u svemu osim po debljini nacije u dnu EU.

Zadnje je i da smo jedni od najstarijih...kao Japanci, samo sa puno manjim prosjekom godina. GG HR!



https://www.statista.com/statistics/874070/gini-index-score-of-eu-countries/

Tu negdje smo sa Austrijancima i Njemcima po ovom konkretnom pitanju, od prvih mrvicu lošiji, od drugih mrvicu bolji. Dosta bolje stojimo od Talijana i Španjolaca, o Bugarima da ne pričamo.
DiSkAcH Posted - 28/01/2024 : 07:43:11
quote:
Originally posted by supermark

Pa da, ali to je svugdje tako



Pa ne znam baš, ali to treba istražiti ako se da.

Onaj frajer na Indexu svako-toliko pretače nešto iz šupljeg u prazno i piše o platežnoj moći, plaćama.....i mi smo valjda u svemu osim po debljini nacije u dnu EU.

Zadnje je i da smo jedni od najstarijih...kao Japanci, samo sa puno manjim prosjekom godina. GG HR!
NESVRSTANI Posted - 27/01/2024 : 15:04:29
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by jaki

Od 60-70 % plaća je u HR manja od prosjeka.
https://podaci.dzs.hr/2023/hr/58117


Oprosti, nisam baš shvatio što si mislio pod ovime.
Jel' možeš objasniti?


Mislija je da je prosječna plaća šarena laža u predizborne svrhe.
supermark Posted - 27/01/2024 : 14:55:45
Pa da, ali to je svugdje tako
lwood Posted - 27/01/2024 : 14:50:29
Ima ih i više.
supermark Posted - 27/01/2024 : 13:35:40
Valjda da 60-70 posto zaposlenih ima plaću ispod prosječne plaće
tinton Posted - 26/01/2024 : 16:10:27
quote:
Originally posted by jaki

Od 60-70 % plaća je u HR manja od prosjeka.
https://podaci.dzs.hr/2023/hr/58117


Oprosti, nisam baš shvatio što si mislio pod ovime.
Jel' možeš objasniti?
supermark Posted - 25/01/2024 : 13:31:31
Zar nije tako svugdje?
jaki Posted - 25/01/2024 : 11:21:01
Od 60-70 % plaća je u HR manja od prosjeka.
https://podaci.dzs.hr/2023/hr/58117
Sneaksie Thiefsie Posted - 25/01/2024 : 08:26:44
kod mene je settings > safety and emergency
earthquake i ostale alerts stavio na OFF
a silence notifications while driving na ON
i nikad nista
DiSkAcH Posted - 23/01/2024 : 05:26:19
quote:
Originally posted by Oki

Mene je jučer to sranje od alarma prepalo da sam skoro sa ceste izletio😵‍💫
Odmah sam na svojem mobu sve moguće poisključivao što se tiče tih uzbuna i danas opet tuli🤬🤬🤬😡🤬🤬🤬
Može neki savjet u kojim postavkama se to može u potpunosti isključiti?



Da, nije ni meni pomoglo. Izgleda da zaobilazi sve zabrane.
Jedino riješenje je ili gašenje moba ili airplane mode.
Treba vidjeti, mogu li se te idiotarije isključit za sve osim za rat i varijacije na temu. Nisu normalni.
RAKOSI4 Posted - 22/01/2024 : 22:15:01
To su sitna i mikroskopska povećanja, e velike mi stvari oće li mi plaća bit veća ili manja 5 eura
supermark Posted - 22/01/2024 : 21:36:11
Vidim iz upisa gore da su skoro svi dobili prvu isplatu ove godine i uglavnom su ocekivali više. Klasika. Tresla su se brda rodio se miš.
Ja još ne znam sto me čeka (sam nisam računao), ali krajem ovog tjedna bih i ja trebao dobiti prvu plaću u 2024. pa ću biti pametniji
Sneaksie Thiefsie Posted - 21/01/2024 : 18:42:21
potpuno te razumem
ovde kod mene domaci izdajnici pricaju na srpskom
NESVRSTANI Posted - 21/01/2024 : 16:13:43
Od okupatorskih jezika samo Srpski pričan.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000