forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Apartman Rogoznica

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 16/05/2022 : 09:55:20
Treba li kome apartman za ovo ljeto u Rogoznici?
Apartman je prvi red do mora/plaže.
Apartman prima do 6 osoba.
Neće biti skupo
Jakša
091:89 20 456
jaksabarac@gmail.com


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 06/06/2022 : 10:41:10
@ljudi, zemljaci
Vama je uvijek netko kriv, samo ne mi sami sebi. Lako je tudjim k...em lupati po stolu. Veli netko davno kako nam je sudbonosno slovo "B" da bude vladar koji vedri i oblaci. Nakon Beca, Budimpeste, Beograda imate sad i Bruxelles, pa i meni je glavni grad EU zajednice btw. Sad kad daju lovu uzimajte i ulažite.Lako je lovu na stranu bez rezultata, sad svaki cent mora imati pokrice. Sretno! Krpajte kuce po Baniji, gdje ljudi zive sada, po kontejnerima. Bravo.

Ceh, Poljak dolazi sa 200 soma eura kupuje nekretninu na plavom Jadranu (kako mi je taj Matko Jelavic oduvijek bio dobar pjevac), nije zabranjeno, ima se moze se, slobodno trziste, ne biti ljubomoran! ne! ne! Nije dobro za zdravlje. A ja osobno ne bih htio da prodjem kao oni prosle godine kao par iz Svedske, neka dobro je i na tjedan dana doci i otici.

@1Euro
Ali oni rade za svoj brand, marku, svoj nacionalni ponos, SEAT i SKODA. I nekada su Cesi radili u njemackoj auto-industriji, kao sto mnogi danas naginju njemackoj kao nama najblizoj EU zemlji za izbor poslodavca.
U Sloveniji ima Renault proizvodnja dijelova i sklapanje ako se ne varam, dobro je i to. A to je trebalo ici oko Varazdina davno, ali nisu htjeli, sad isti delaju vanka, ali im placa ne kasni, ne bi im ni u tuzemstvu jer bi bilo pod kontrolom, a to lokalci ne vole da im strendzeri sefuju, zivio feudalizam i Franjo Tahi! Kakvi Gupci, sindikati. Nema tu kruha.

1Euro,kao sto veli i Nesvrstani, a u linku je dokaz statistike, da se ne gleda putovnica gosta. I moje je to misljenje jer ja sam samo naveo sta su novine prenosile nedavno (prije ulaska u EU, sad je sve pod monitoringom i Cesi i Poljaci koriste google translatore, samo ne znam sta je njima rijec za meduzu! 😁).




1Euro Posted - 06/06/2022 : 10:03:52
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by jaki

mentalitet što južnije to tužnije a to je posljedica turskog osvajanja i zaostajanja od nekoliko stoljeća za zapadnom i srednjom europom.



Turci su otisli iz BiH 1878,a malo kasnije i iz Makedonije 1917/18 kadli vec. Grci su dobro napredovali od tada.
Cuj, proslo sto godina od tada, a Beograd bio cetiri puta glavni grad svima nama, Turci danas imaju Bayraktare, a mi u HR ne mozemo smisliti Zastavu i Yugica na cesti.
Toliko se Skoda pljuvala prije, ali ne znam zasto, valjda dizajn! To sto je u koncernu VW nije bitno, bitno da su radnici placeni. Mnoge druge marke su u toj grupi ima i spanjolaca i talijana. Neka ljudi rade, nije moderni Svabo zeznuo ljude kao neki.
Oduvijek sam imao neku simpatiju prema Republici Ceskoj citao sam o njihovim znanstvenicima i postignucima.
Sama ta kultura i odgoj ih je dovela do sadasnjeg statusa ekonomsko obnovljenje drzave.
Kome milo, tome se i snilo!

Svako voli biti u drustvu koje je za progres i napredak, nazadnjastvo ne treba nikome, jer takvima svijeca izgori i prije zore.
Samo volja i motivacija donosi napredak.




ne budi naivan. Slovaci i Česi imaju posao jer su jeftinija radna snaga nego u Sloveniji. Isto tako imajo posao Španjolci (seat) jer su jeftinija radna snaga nego Francuzi ili Italijani.
Prije par godina BMW je htio kupiti tvornicu TAM ali se je na kraju odlučio za Slovačku jer je jeftinije. Zato ovi ljudi imaju posao, jer rade jeftinije odnosno navikli su na iskorištavanje pa im očito to ne smeta. I u onom linku kojeg si ti (ili netko drugi) stavio gdje piše da su u poslednjih 5 godina Slovenci kupili 13000+ nekretnina u Hrvatskoj a Česi i Slovaci 1000+ znači njima svejejdno još dosta toga fali. Da, imaju tvornice, gdje mogu raditi jeftino za svoje njemačke gospodare a prije su jeftino radili za svoje ruske gospodare,....u čemu je razlika?
Što se tiče marke ŠKODA, ona bi več sto puta bila ugašena da je nije spasio VW, a VW je nije spasio zbog dizajna, istorije, kvalitete, nego jer ju je kupio praktički za džabe, odnosno poklonili su mu ju je. Šta ima Češkog u Škodi? Motor je njemački, dizajn je njemački,...Škoda je u početku trebala biti jeftinija verzija VW (slično ko Daccia za Renault) i sada Škoda uopšte nije više jeftina ali je svejedno Škoda,.... nisam baš neki fan Škode, čak mi je VW postao predvidljiv i dosadan (svi modeli liče jedan na drugog, sve neke SUV variante, ne znaju više ni neki novi cabrio napraviti,....)
lwood Posted - 06/06/2022 : 09:32:43
Bija je to ciganluk i prije Turaka. Iako da su ga potpomogli u daljnjem razvoju jesu. Al pogledaj koliko je ljudi iz Dalmacije uteklo kad je bila famozna AU. A neki se kunu i danas u nju.
Beva Posted - 06/06/2022 : 08:50:53
quote:
Originally posted by emirem

Turci su otisli iz BiH 1878,a malo kasnije i iz Makedonije 1917/18 kadli vec. Grci su dobro napredovali od tada.
Cuj, proslo sto godina od tada, a Beograd bio cetiri puta glavni grad svima nama, Turci danas imaju Bayraktare, a mi u HR ne mozemo smisliti Zastavu i Yugica na cesti.


Nas su Turci zeznuli jer nam je od njihove vlasti ostao mentalitet "zajebi državu gdje god možeš". I to je prisutno, manje ili više, bilo gdje gdje je bilo Osmansko carstvo. Grčkoj je pomogao ulazak u EU pa su opet imali krizu svjetskih razmjera od koje se još nisu oporavili u potpunosti.

A sjećam se jednog članka od prije par godina, pisalo je da su u Ateni zbog slabe naplate poreza uveli porez na bazene. Prijavilo ih se par stotina, a ortofoto snimkama je kasnije utvrđeno da ih ima preko deset tisuća. Čak su se pojavile firme koje prave navlake preko bazena da iz zraka izgledaju kao travnjaci :)
emirem Posted - 06/06/2022 : 01:21:36
quote:
Originally posted by jaki

mentalitet što južnije to tužnije a to je posljedica turskog osvajanja i zaostajanja od nekoliko stoljeća za zapadnom i srednjom europom.



Turci su otisli iz BiH 1878,a malo kasnije i iz Makedonije 1917/18 kadli vec. Grci su dobro napredovali od tada.
Cuj, proslo sto godina od tada, a Beograd bio cetiri puta glavni grad svima nama, Turci danas imaju Bayraktare, a mi u HR ne mozemo smisliti Zastavu i Yugica na cesti.
Toliko se Skoda pljuvala prije, ali ne znam zasto, valjda dizajn! To sto je u koncernu VW nije bitno, bitno da su radnici placeni. Mnoge druge marke su u toj grupi ima i spanjolaca i talijana. Neka ljudi rade, nije moderni Svabo zeznuo ljude kao neki.
Oduvijek sam imao neku simpatiju prema Republici Ceskoj citao sam o njihovim znanstvenicima i postignucima.
Sama ta kultura i odgoj ih je dovela do sadasnjeg statusa ekonomsko obnovljenje drzave.
Kome milo, tome se i snilo!

Svako voli biti u drustvu koje je za progres i napredak, nazadnjastvo ne treba nikome, jer takvima svijeca izgori i prije zore.
Samo volja i motivacija donosi napredak.
jaki Posted - 05/06/2022 : 20:42:32
Najveća razlika(ne i jedina) između Čeha/Poljaka i nas je da su se oni odrekli komunizma i komunističke elite ne samo deklarativno već i stvarno.
Dok su u zemljama bivše jugoslavije ostali stari kadrovi na vlasti tj.nije napravljena lustracija jer su zog ratova neprijatelji postali druge države i narodi a ne komunistička,totalitarna vlast na svim razinama ne samo u politici već i u gospodarstvu i kulturi.
Kad bi bija zaljubljenik u teorije urota pomislija bi i da se ratovi u bivšoj državi vodili da bi se spasila vodeća elita iz komunizma.
Plus na to dodaj rat i sve ono negativno što rat nosi + mentalitet što južnije to tužnije a to je posljedica turskog osvajanja i zaostajanja od nekoliko stoljeća za zapadnom i srednjom europom.
Caleb Posted - 05/06/2022 : 18:54:03
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

S jedne strane imaš srednjevropske kulturne narode poput Čeha i Poljaka koje je komunizam gazija i koji su padon željeze zavjese otišli naprid, a s druge divlja Balkanska plemena, neobrazovana i nepismena, kojima je komunizam donija progres.
Jesi li svjestan koliko u startu moraš bit sjeban da ti komunizam znači napredak???


Kratko, ali jebitacno objasnjeno
1Euro Posted - 05/06/2022 : 18:45:32
ne znam za ostala divlja balkanska plemena ali što se tiče Slovenije, komunizam je donio napredak (tri željezare koje su zapošljavale na tisuče ljudi, koje su vozili autobusima radnike i iz Hrvatske da su radili u njima, tvornicu TAM koja je izrađivala kamione i autobuse i kombije,...za čitavu Jugoslaviju, tvornicu ELAN na čijim skijama je skijao najtrofejniji skijaš Ingemar Stenmark, tvornica koja je izumila curving skije, koja je gradila i čamce i glisere i jahte,....tvornicu Fructal, čije sokove su pili u cijeloj bivšoj Jugi, tvornicu Gorenje čije televizore i fridžidere su kupovali svi u Jugoslaviji i još milijun nekih drugih tvornica koje su se izgradile u komunizmu) i da nije bilo komunizma u Sloveniji ništa od svih tih tvornica ne bi bilo, a zahvaljujuči tom komunizmu i tim tvornicama Slovenci danas mogu u Hrvatskoj kupovati zemljišta i apartmane i kuče i po broju nočenja su na prvom ili drugom mestu u Hrvatskoj (Nijemci su vjerovatno ispred ali njih ima 40 puta više od nas).
Bila je Slovenija u Austrougarskoj stolječima i ništa se nije gradilo kod nas a u 45 godina komunizma SVE TO SE IZGRADILO i sada nakon pada Jugoslavije opet idemo na ono ispred Austrougraske,....još če ljudi plakati za komunizmom. Tvornice se polako zatvaraju, puno njih se zatvorili več ili prodalo strancima,....sve ono šta ljudi danas imaju (kuče npr...) stvorili su ih u komunizmu i zahvaljujuči komunizmu. Danas nema puno ljudi u Sloveniji koji mogu izgraditi svoju kuču. Ovaj EU je niko i ništa prema onome šta je komunizam napravio za Sloveniju.
NESVRSTANI Posted - 05/06/2022 : 17:27:03
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

Kupuju svi ne samo Čehi. I neka kupuju.



Ma i drago mi je samo zbog ovih sto hoce preko noci biti milioneri.

Te srednjoeuropske zemlje bolje prolaze od nas mislim na RH, jer ovi Poljaci, Cesi, Slovaci, pa i Madzari su jos bili pod zeljeznom zavjesom, pod okupacijom, rezimima, a mi smo bili "cvijece" socijalizma, pa opet mi se vadimo na rat da nas je unazadio i da nemremo dignut standard.
Evo jedne anegdote od mog starog, tamo negdje 60-tih bio dosao jedan Ceh na Jadran bio s nasima u drustvu i povela se prica o njegovoj skodi, o autu. Malo ga zezali kako su Zastave bolje od Skode, a ovaj simpaticno nacvrckan je promijenio ton i poceo ozbiljno pricati o ceskim inzenjerima i auto industriji prije drugog rata, ovi ga nasi shvatali ozbiljno i jos se ismijavali otkud on vadi te informacije. A sta ces i ocekivati od naseg drustva, svi smo bili pametni za sebe, a drugima smo malo znali.

Mislili smo to su neke zemlje tamo iza zavjese, sirotinja, kao da nisu imale povijest prije okupacije. Dobro, purgeri su znali za zasluzne ceske inzenjere kao sto su Penkala, ne mogu se sjetiti drugih.
Uglavnom, lik veli kako ce Skoda i Ceska praviti jedne od najboljih auta na svijetu i da ce ih ljudi bas cijeniti.
Eto vidimo kako je to danas. Oni su otisli daleko u razvoju, a mi smo ostali pametni za sebe.
E pa tko je bio vrijedan, radio, zaradio,pa neka si kupi vikendicu, kucu, bude u njoj renta je, dodje Skodom Enyak, Meckom GLS-om, a to su sve iste one stvari o kojoj je govorio i nas kolega 1Euro.
Ali tu je i okrutna administracija koju treba podmazati da pokrenes kupovni postupak i izganjas dozvole.



Jedan od glavnih razloga Hitlerovog anektiranja Sudeta, pa posli okupacije cile Češke je bila moćna češka industrija na čelu sa Škodon, koja je nama Jugovićima bila zajebancija. Meni je Škodu vozija dida, i uvik je proklinja komuniste koji su je uništili.
Šta se dizanja standarda tiče, meni je to sve logičnoo.
S jedne strane imaš srednjevropske kulturne narode poput Čeha i Poljaka koje je komunizam gazija i koji su padon željeze zavjese otišli naprid, a s druge divlja Balkanska plemena, neobrazovana i nepismena, kojima je komunizam donija progres.
Jesi li svjestan koliko u startu moraš bit sjeban da ti komunizam znači napredak???
lwood Posted - 05/06/2022 : 17:00:27
Hrvatistan bez turizma= Afganistan
DiSkAcH Posted - 05/06/2022 : 16:46:29
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

Kupuju svi ne samo Čehi. I neka kupuju.



Ma i drago mi je samo zbog ovih sto hoce preko noci biti milioneri.

Te srednjoeuropske zemlje bolje prolaze od nas mislim na RH, jer ovi Poljaci, Cesi, Slovaci, pa i Madzari su jos bili pod zeljeznom zavjesom, pod okupacijom, rezimima, a mi smo bili "cvijece" socijalizma, pa opet mi se vadimo na rat da nas je unazadio i da nemremo dignut standard.
Evo jedne anegdote od mog starog, tamo negdje 60-tih bio dosao jedan Ceh na Jadran bio s nasima u drustvu i povela se prica o njegovoj skodi, o autu. Malo ga zezali kako su Zastave bolje od Skode, a ovaj simpaticno nacvrckan je promijenio ton i poceo ozbiljno pricati o ceskim inzenjerima i auto industriji prije drugog rata, ovi ga nasi shvatali ozbiljno i jos se ismijavali otkud on vadi te informacije. A sta ces i ocekivati od naseg drustva, svi smo bili pametni za sebe, a drugima smo malo znali.

Mislili smo to su neke zemlje tamo iza zavjese, sirotinja, kao da nisu imale povijest prije okupacije. Dobro, purgeri su znali za zasluzne ceske inzenjere kao sto su Penkala, ne mogu se sjetiti drugih.
Uglavnom, lik veli kako ce Skoda i Ceska praviti jedne od najboljih auta na svijetu i da ce ih ljudi bas cijeniti.
Eto vidimo kako je to danas. Oni su otisli daleko u razvoju, a mi smo ostali pametni za sebe.
E pa tko je bio vrijedan, radio, zaradio,pa neka si kupi vikendicu, kucu, bude u njoj renta je, dodje Skodom Enyak, Meckom GLS-om, a to su sve iste one stvari o kojoj je govorio i nas kolega 1Euro.
Ali tu je i okrutna administracija koju treba podmazati da pokrenes kupovni postupak i izganjas dozvole.




Samo da se zna, Škoda je danas njihova kao što je i INA naša.
Ali da su oni svjetlosnim godinama od Hrvatistana, to debelo stoji.
emirem Posted - 05/06/2022 : 15:02:23
quote:
Originally posted by lwood

Kupuju svi ne samo Čehi. I neka kupuju.



Ma i drago mi je samo zbog ovih sto hoce preko noci biti milioneri.

Te srednjoeuropske zemlje bolje prolaze od nas mislim na RH, jer ovi Poljaci, Cesi, Slovaci, pa i Madzari su jos bili pod zeljeznom zavjesom, pod okupacijom, rezimima, a mi smo bili "cvijece" socijalizma, pa opet mi se vadimo na rat da nas je unazadio i da nemremo dignut standard.
Evo jedne anegdote od mog starog, tamo negdje 60-tih bio dosao jedan Ceh na Jadran bio s nasima u drustvu i povela se prica o njegovoj skodi, o autu. Malo ga zezali kako su Zastave bolje od Skode, a ovaj simpaticno nacvrckan je promijenio ton i poceo ozbiljno pricati o ceskim inzenjerima i auto industriji prije drugog rata, ovi ga nasi shvatali ozbiljno i jos se ismijavali otkud on vadi te informacije. A sta ces i ocekivati od naseg drustva, svi smo bili pametni za sebe, a drugima smo malo znali.

Mislili smo to su neke zemlje tamo iza zavjese, sirotinja, kao da nisu imale povijest prije okupacije. Dobro, purgeri su znali za zasluzne ceske inzenjere kao sto su Penkala, ne mogu se sjetiti drugih.
Uglavnom, lik veli kako ce Skoda i Ceska praviti jedne od najboljih auta na svijetu i da ce ih ljudi bas cijeniti.
Eto vidimo kako je to danas. Oni su otisli daleko u razvoju, a mi smo ostali pametni za sebe.
E pa tko je bio vrijedan, radio, zaradio,pa neka si kupi vikendicu, kucu, bude u njoj renta je, dodje Skodom Enyak, Meckom GLS-om, a to su sve iste one stvari o kojoj je govorio i nas kolega 1Euro.
Ali tu je i okrutna administracija koju treba podmazati da pokrenes kupovni postupak i izganjas dozvole.
lwood Posted - 05/06/2022 : 13:38:32
Kupuju svi ne samo Čehi. I neka kupuju.
emirem Posted - 05/06/2022 : 10:08:29
quote:
Originally posted by Poli


@1Euro
Evo, upravo jucer bio clanak na posljednjoj stranici Dela u vezi kupovine otoka u Hr.
https://www.delo.si/magazin/zanimivosti/cena-od-12-do-70-evrov-za-kvadratni-meter/


Cijene su 12-70 € za kvadratni metar. Ima otok koji se prodao za 6 mio €.
Naravno, gore se ne moze graditi nista, ali bas nista, jedino ako je neka zgrada vec postojala moze da se obnovi ali samo takva kakva je bila, nikakvih novosti.







Svjezije vijesti o tome kako ide ova igra.

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/obala/cehe-su-nekad-zezali-da-na-more-nose-pastete-o-njima-su-se-smisljali-vicevi-danas-za-milijune-eura-kupuju-vile-po-dalmaciji-imaju-i-omiljena-mjesta-1198324
1Euro Posted - 24/05/2022 : 15:24:34
quote:
Originally posted by Poli


@1Euro
Evo, upravo jucer bio clanak na posljednjoj stranici Dela u vezi kupovine otoka u Hr.
https://www.delo.si/magazin/zanimivosti/cena-od-12-do-70-evrov-za-kvadratni-meter/

Otvori ti se celi clanak ako cackas tamo oko onog videa da prođe vrijeme...

Cijene su 12-70 € za kvadratni metar. Ima otok koji se prodao za 6 mio €.
Naravno, gore se ne moze graditi nista, ali bas nista, jedino ako je neka zgrada vec postojala moze da se obnovi ali samo takva kakva je bila, nikakvih novosti.






piše isto tako da če prodavati kmetijska zemljišta, ovo bi moglo biti zanimljivije iako oni če to sigurno zakomplicirati da ne možeš biti vlasnik zemljišta nego samo zemlje na tom zemljištu haha tako kao što ne možeš biti vlasnik otoka nego samo zemljišta na tom otoku,...

Sve u svemu, živimo u razdoblju gdje če biti puno prilika za zaraditi. Pitanje šta če se dogoditi sa Ukrajinom (obala crnog mora), možda če se tamo moči kupovati jeftina zemljišta tko god pobjedio. Pobjede li Ukrajinci, njima če trebati novac da obnove zemlju pa če se moči jeftino doči do nekog zemljišta uz more, pobjede li Rusija, oni če toliko biti istrošeni novčano (sankcije, troškovi rata,...) da če isto tako trebati privuči strane ulagatelje.
Zato je bez veze trošiti novac za zemljište u EU, jer je PRESKUPO, bit če prilike u Ukrajini. Možda do tada još neka zemlja bankrotira (covid, posljedice rata, recesija,....), treba biti na oprezu.
Hvala bogu nemam kredita, imam ušteđevinu,...samo strpljenja, pojavit če se prilika za ulaganje kad tad.
A BESPLATNI savjet (koliko sam ja besplatnih savjeta dao ovom forumu tokom svojih 18 godina prisustva! Uz to ekonomija je najteža škola ikada, to svi znamo ) je, ČUVAJTE NOVAC! Nemojte ga slučajno sada trošiti za:

-putovanja (veoma skupa putovanja, duple cijene), budale čak uzimaju kredite kako bi išle na putovanja) Putovanje je najmanje važno i bacanje novca, jer taj novac vam se nikada neče vratiti, samo trošite bezveze z aputovanje i na putovanju
-štedite benzin (što manje bezveznih vožnja, što manje trošenja benzina jer je skup)
-što manje kupovine NOVIH STVARI bilo čega (ne podupirite trgovine, jer su digle cijene i time ih samo održavate na životu)
-umjesto trošenja, ŠTEDITE!!!! Štedite sav novac koji možete, trošite samo za neophodno, a ostalo štedite jer če vam biti veoma koristan za koju godinu ili dvije.

Tada če se dogoditi, da jednostavno ponestane novca, jer ga neče moči tiskati ZAUVIJEK, jednom če to prestati, ovaj novac ionako više nema nekog realnom pokriča, tiskaju novac ko wc papir, ali svejedno jednom če se to završiti, urušiti, ljudi če bankrotirati, firme če bankrotirati,...i bit če puno svega za pola cijene! I tada treba iskoristiti situaciju i kupovati!!!!!
Ne kupujte sada jer je skupo (a bit če još skuplje), ali kada više ne bo išlo, onda če bankrotirati i tada če se moči kupovati jeftino.
Zato budite pametni i ne trošite sada kada je skupo, a skupo je sve. Čuvajte novac, štedite a budale neka troše, kasnije kada bankrotiraju, pokupovat čete za pola cijene ili još jeftinije.
Jednom če i EU prestati tiskati novac i rješavati svaku zemlju (Grčka, Italija, Španjolska, Cipar, Ukrajina,....ne znam gdje se sve nije bacao novac) i tada budete zavisili samo od svoje ušteđevine "cash is king" pa čete moči kupovati jeftino. Npr u Ukrajini, čitavu zemlju če trebati izgraditi na novo, bit če jeftina zemljišta, ljudi gladni i spremni raditi za pola plače, Rusija če biti prisiljena prodavati naftu za pola cijene jer zbog embarga če imati puno nafte i ništa novca, onda če sva ta nafta krenuti na trg i cijene če padati itd,...
Treba izdržati tih par godina da se sve to završi sa što manje trošenja i što više uštede a onda svi koji imate gotovinu bit čete kraljevi. Euro i dollar neče nikada propasti a ostale valute nisu ni važne, štedite eure!!!!
Poli Posted - 24/05/2022 : 13:50:48

@1Euro
Evo, upravo jucer bio clanak na posljednjoj stranici Dela u vezi kupovine otoka u Hr.
https://www.delo.si/magazin/zanimivosti/cena-od-12-do-70-evrov-za-kvadratni-meter/

Otvori ti se celi clanak ako cackas tamo oko onog videa da prođe vrijeme...

Cijene su 12-70 € za kvadratni metar. Ima otok koji se prodao za 6 mio €.
Naravno, gore se ne moze graditi nista, ali bas nista, jedino ako je neka zgrada vec postojala moze da se obnovi ali samo takva kakva je bila, nikakvih novosti.


zeljko Posted - 24/05/2022 : 12:27:30
imal gdje gradac 35 45 eura za mene apartman klasika ne mora ništa biti top napucano renovirano
običan apartman
vukozec Posted - 24/05/2022 : 00:32:21
quote:
Originally posted by Poli

Zato ja ne bi nikada mjenjao Ljubljanu za nijedan drugi grad, a zadnjih +10 godina ima vec i previse turista, no ja nisam u centru toliko pa ih ni ne vidim gdje se krecem. A tamo u 80/90-ima centar je bio raj za tulum, onda sa trg. centrima na rubu grada je sve umrlo u centru, ko grad duhova je bilo, sada se opet popravilo u posljednjih 15-20 godina, sad pravi turisti izvana. Valjda je onima koji su sada mladi to drukcije nego nama, nego ja sam naviknut na urbani zivot (pri cemu uopste ne izlazim vise, ono partyji ili sta god, mogu bit doma-kuca-doma mjesec dana bez problema, samo da su mi trgovine blizu i izbor) i mislim da ga ne bi mjenjao za neku kucicu na selu ili uz obalu, nema sanse. Mozda kad budem star i dementan. :D
Ali ne volim vrucinu, samo dalje od nje, ljeto mi je najomrazeniji dio godine kada pritisne, a da sam tada jos negdje na moru 24/7, nema sanse, par dana da, vise ne izdrzim.




Ljubljana je taman po mom guštu, uvijek navijam da odemo tamo na vikend izlete, a mogu se zamisliti i da živim tu. Dućanćići, restorančići, svugdje začas stigneš, može i bciklom i pješke, priroda je odmah iza ugla, ne par sati su razni zanimljivi dijelovi Europe...
vukozec Posted - 24/05/2022 : 00:28:39
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Renky

Ne slažem se... mrtvilo je toliko koliko ga ljudi dozvole. I u malin mistima može se lipo živit i radit cilu godinu ako se organiziraš ponudiš nešto van sezone.




Reka sam već prije, Gradac je svemir za sve ovo sjevernije na Makarskoj Rivijeri.

EDIT:
Vamo se kod nas u Podgori ima koju godinu opet otvorilo kino, nakon ko zna koliko vrimena... Jedan tip je zapea i gura koliko je god moga sam i to je išlo na jedvite jade, dok na kraju nije uspija isposlovat suradnju sa Kino Mediteran koje sada financira poslovanje kina. A znaš šta je najžalosnije? Šta su ga lobirali vlasnici kafića i gostioničari koji su tada bili na vlasti. Pokušavalo ga se sprječit na sve moguće načine da radi jer eto taj jedan dan u tjednu izvlači ljude iz kafića u kino.

I na kraju kad se uspilo ipak prić priko toga, kaže da mještani Podgore čine debelu manjinu šta se tiče posjećivanja kina. Nažalost to sam vidio i na svoje oči s obzirom da često gledam filmove u kinu. Kaže taj tip, većina njegovih prijatelja ima dicu osnovnoškolskog uzrasta koje matere i očevi nikad nisu odveli u kino. Ne znan, meni je to tužno.



Eto mene ovaj petak na Top Gunu, a možda i klinke na crtić odvedem ;)
Poli Posted - 20/05/2022 : 23:49:38
Zato ja ne bi nikada mjenjao Ljubljanu za nijedan drugi grad, a zadnjih +10 godina ima vec i previse turista, no ja nisam u centru toliko pa ih ni ne vidim gdje se krecem. A tamo u 80/90-ima centar je bio raj za tulum, onda sa trg. centrima na rubu grada je sve umrlo u centru, ko grad duhova je bilo, sada se opet popravilo u posljednjih 15-20 godina, sad pravi turisti izvana. Valjda je onima koji su sada mladi to drukcije nego nama, nego ja sam naviknut na urbani zivot (pri cemu uopste ne izlazim vise, ono partyji ili sta god, mogu bit doma-kuca-doma mjesec dana bez problema, samo da su mi trgovine blizu i izbor) i mislim da ga ne bi mjenjao za neku kucicu na selu ili uz obalu, nema sanse. Mozda kad budem star i dementan. :D
Ali ne volim vrucinu, samo dalje od nje, ljeto mi je najomrazeniji dio godine kada pritisne, a da sam tada jos negdje na moru 24/7, nema sanse, par dana da, vise ne izdrzim.


Paka01 Posted - 20/05/2022 : 23:25:33
quote:
Originally posted by Renky

Ne slažem se... mrtvilo je toliko koliko ga ljudi dozvole. I u malin mistima može se lipo živit i radit cilu godinu ako se organiziraš ponudiš nešto van sezone.




Reka sam već prije, Gradac je svemir za sve ovo sjevernije na Makarskoj Rivijeri.

EDIT:
Vamo se kod nas u Podgori ima koju godinu opet otvorilo kino, nakon ko zna koliko vrimena... Jedan tip je zapea i gura koliko je god moga sam i to je išlo na jedvite jade, dok na kraju nije uspija isposlovat suradnju sa Kino Mediteran koje sada financira poslovanje kina. A znaš šta je najžalosnije? Šta su ga lobirali vlasnici kafića i gostioničari koji su tada bili na vlasti. Pokušavalo ga se sprječit na sve moguće načine da radi jer eto taj jedan dan u tjednu izvlači ljude iz kafića u kino.

I na kraju kad se uspilo ipak prić priko toga, kaže da mještani Podgore čine debelu manjinu šta se tiče posjećivanja kina. Nažalost to sam vidio i na svoje oči s obzirom da često gledam filmove u kinu. Kaže taj tip, većina njegovih prijatelja ima dicu osnovnoškolskog uzrasta koje matere i očevi nikad nisu odveli u kino. Ne znan, meni je to tužno.
Renky Posted - 20/05/2022 : 23:23:05
Ne slažem se... mrtvilo je toliko koliko ga ljudi dozvole. I u malin mistima može se lipo živit i radit cilu godinu ako se organiziraš ponudiš nešto van sezone.
NESVRSTANI Posted - 20/05/2022 : 22:15:50
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Mislim da je u celoj Evropi u primorskim predelima manje više ista situacija. Ja svake godine idem u Francusku u jedno mestašce. Leti bude puno, karneval, jahanje konja po plaži, restorani i sl. A bio sam tamo i u martu, aprilu i u septembru i oktobru. I onda bude "mrtvo". Tako je kad hoćete turizam.

Mada se meni ta mesta više sviđaju van sezone, ali dobro.


Turizam u Hrvatskoj, baren ovde kod mene u Splitu, ti i nije stvar izbora, nego najčešće jedini izbor.
Zamisli kad se u industrijskome gradu(Da, Split je bija industrijski grad) od cca 200000 ljudi, u roku od par godina ugase Brodosplit, Diokom(to ti je bivša Jugoplastika), Jugovinil, Mesopromet, Dalmacijacement, itd...
200000 ljudi, nek je 150000 radno sposobno, ugaasiš 50000 radnih mista.
Fantazija.
Fala bogu šta smo tu di jesmo, na moru, na Mediteranu. Da nema toga bižali bi vanka brže od Slavonaca i Ličana.



Ma ovo je bilo iz zajebancije, nikakva kritika.


Ma razumija san da se zezaš.
manhunter Posted - 20/05/2022 : 22:05:13
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Mislim da je u celoj Evropi u primorskim predelima manje više ista situacija. Ja svake godine idem u Francusku u jedno mestašce. Leti bude puno, karneval, jahanje konja po plaži, restorani i sl. A bio sam tamo i u martu, aprilu i u septembru i oktobru. I onda bude "mrtvo". Tako je kad hoćete turizam.

Mada se meni ta mesta više sviđaju van sezone, ali dobro.


Turizam u Hrvatskoj, baren ovde kod mene u Splitu, ti i nije stvar izbora, nego najčešće jedini izbor.
Zamisli kad se u industrijskome gradu(Da, Split je bija industrijski grad) od cca 200000 ljudi, u roku od par godina ugase Brodosplit, Diokom(to ti je bivša Jugoplastika), Jugovinil, Mesopromet, Dalmacijacement, itd...
200000 ljudi, nek je 150000 radno sposobno, ugaasiš 50000 radnih mista.
Fantazija.
Fala bogu šta smo tu di jesmo, na moru, na Mediteranu. Da nema toga bižali bi vanka brže od Slavonaca i Ličana.



Ma ovo je bilo iz zajebancije, nikakva kritika.
Paka01 Posted - 20/05/2022 : 21:50:56
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Paka01

Makarska Rivijera ti je cila takva, tuga i žalost, nigdi ničega. Počevši od same Makarske kao grada u kojemu se malo i nimalo toga događa van sezone, pa do ovih manjih mista poput Podgore, Tučepi, Baške Vode, Brela, itd, u kojima bogom nema ničega. Mrtvilo.




mrtvilo je i u sarajevu ako ćeš tako
prije beča sve je mrtvilo
a i beč je mrtvilo ako uzmemo veće i bolje gradove
ne možeš tako promatrati
ima života i mimo mladenačkih godina drogiranja i noćnog izlaska






E, ali nema, u tome i je stvar. Na Makarskoj Rivijeri ima malo toga i za srednjovječnu i stariju populaciju, o tome govorim. Govorim o kulturnim i sportskim manifestacijama npr. Zima je grob za svakoga. A to da je mrtvilo prije Beča ne drži vodu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000