forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Vozački ispit

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Qwertz Posted - 23/05/2022 : 16:45:31
.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chief Warhead Posted - 27/06/2022 : 17:42:16
E to! Dok se instruktor još trese, ti samo pitaš - Jel sam prošo il da dolazim na iduće polaganje?
Qwertz Posted - 27/06/2022 : 17:35:16
To bi bilo baš zanimljivo
Podsjetilo me to na jedan vic:
"Uz škripu kočnica, uleće auto s autoškolom i zaustavlja se u benzinskoj.

Istrčava prodavač i kaže kandidatu: Molim vas, ugasite auto. Ma ugašen je, to se instruktor trese."
Chief Warhead Posted - 27/06/2022 : 17:12:37
Moraš im pokazati da si obuhvatio šire gradivo, za početak im demonstriraj da si savladao osnove burnouta. Odvrneš do daske Jesus Built My Hotrod, povučeš ručnu, ubaciš u prvu, nabijaš obrtaje do pred crveno i naglo pustiš kvačilo... Biće oduševljeni, pogotovo pandur. Na kružnom toku driftuješ minimum pun krug. Najverovatnije će biti neki bulšit slabašni auto sa prednjom vučom (velika nepravda, po meni minimum 300 ks i zadnja vuča za učenje), zapamti da u tom slučaju ručnu povlačiš malo pre ulaska u krivinu i dodaješ gas sve do izlaska. Samo opušteno, sve je stvar osećaja.

Uradi sve kao Ken Block ovde i prolaziš sa odličnim uspehom:
1Euro Posted - 27/06/2022 : 10:57:33
sretno mali na ispitu!!!!
Zapamti, ruke deset do dva i gledaj retrovizore i prati sitruaciju oko sebe, pješake, avtomobil ispred sebe, drži odstojanje i čuvaj brzinu i ne pali radio
Chief Warhead Posted - 26/06/2022 : 16:32:11
quote:
Originally posted by Qwertz

E, da. U čemu je fora s tim najtežim fakultetom? Vidio sam to u više navrata, a nisam skužio porijeklo toga. Evo još jednog dokaza da današnja mladež ima problema s koncentracijom 😁



Reći ću ti nešto al bez ljutnje, može? Odgovor na tvoje pitanje možda zahteva jedan link i par sekundi vremena, ali iza toga stoji 10 godina iskustva na jednom od najtežih foruma ikad, i ti bi da dobiješ tu informaciju tek tako besplatno. Ajd, al samo ovaj put.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=53039#2496521
mladjo Posted - 26/06/2022 : 00:34:22
Quertz, potpis ti mora biti u max. 2 reda

mladjo Posted - 25/06/2022 : 22:50:01
Opet nešto ne valja sa satom. Prošli post sam napisao u 20 do 11, a piše da sam postao u 00:34.

Marko?
Chief Warhead Posted - 23/06/2022 : 17:58:00
Platiš gospodinu, pa nije završio najteži fakultet da bi propuštao besplatno bez štembilja... brine me ova današnja omladina, ništa ne znaju
Chief Warhead Posted - 23/06/2022 : 17:38:14
Nema šta da se čeka, platio si i sad samo da odštampaš sebi dozvolu... brine me ova današnja omladina, sve su zbunjeniji
lwood Posted - 06/06/2022 : 20:33:20
quote:
Originally posted by Chief Warhead

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

A zašto bi tebi neko ko je potrošija novce besplatno dava savjete za vožnju?
Pa nisan ja bezveze položija najtežu autoškolu u državi.




Pa realno, nekima kao da nije jasno da živimo u informatičko doba. Mene jedan danas mrtav ladan pita gde ima najbliža pumpa, i to tablice iz drugog grada, 'nači provokator. Rekoh - Pa najbolje i da ti kupim čorbu kad ti već besplatno kažem gde ima pumpa, ajde mrš!
Ne znam šta je ovo danas, sve je teže odbraniti teško stečeno znanje.



Iman ja prijatelja koji već godinama tako šalje ljude u krivin pravcima:npr di se ide u Dubrovnik? a on ih pošalje u Sinj i slično. To je pretjerano čak i za našu tradicionalnu sjebanost.
Chief Warhead Posted - 06/06/2022 : 20:05:27
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

A zašto bi tebi neko ko je potrošija novce besplatno dava savjete za vožnju?
Pa nisan ja bezveze položija najtežu autoškolu u državi.




Pa realno, nekima kao da nije jasno da živimo u informatičko doba. Mene jedan danas mrtav ladan pita gde ima najbliža pumpa, i to tablice iz drugog grada, 'nači provokator. Rekoh - Pa najbolje i da ti kupim čorbu kad ti već besplatno kažem gde ima pumpa, ajde mrš!
Ne znam šta je ovo danas, sve je teže odbraniti teško stečeno znanje.
ReemCP Posted - 06/06/2022 : 18:21:10
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/zbog-izmjena-zakona-deseci-tisuca-gradana-mogli-bi-ostati-bez-vozackih-dozvola-15206887

quote:
Predloženim izmjenama Zakona o sigurnosti prometa na cestama, velik broj hrvatskih građana mogao bi ostati bez vozačke dozvole, upozorila je u ponedjeljak Koordinacija hrvatske obiteljske medicine (KoHOM) te ponovno pozvala saborske zastupnike da reagiraju na predložene izmjene.
NESVRSTANI Posted - 27/05/2022 : 22:21:33
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Paka01

Najbolji sat u autoškoli mi je bio kad je instruktor jedan dan došao i samo rekao "vozi! idemo se neobavezno provozati, nabavio sam novi AC/DC i poslušat ćemo ga dok se vozimo" Taman su tih dana izbacili album Black Ice, bilo je baš veselo.



pa mene je drugi dan cekao u gradu na semaforu i vozi
to svima kažu
vozi... šta imaš šupljirati


Slažen se.
Meni je prvi sat vožnje, nakon 2 kruga oko Poljuda, instruktor samo reka, i sad izađi sa Poljuda i uključi se u promet.
Nikad prije nisan vozija.
zeljko Posted - 27/05/2022 : 15:14:47
quote:
Originally posted by Paka01

Najbolji sat u autoškoli mi je bio kad je instruktor jedan dan došao i samo rekao "vozi! idemo se neobavezno provozati, nabavio sam novi AC/DC i poslušat ćemo ga dok se vozimo" Taman su tih dana izbacili album Black Ice, bilo je baš veselo.



pa mene je drugi dan cekao u gradu na semaforu i vozi
to svima kažu
vozi... šta imaš šupljirati
DiSkAcH Posted - 27/05/2022 : 14:36:40
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

A zašto bi tebi neko ko je potrošija novce besplatno dava savjete za vožnju?
Pa nisan ja bezveze položija najtežu autoškolu u državi.



A ništa onda, dajte broj računa, pa da uplatim nešto.
Koja je to autoškola?


Ne tribaju ti ničiji savjeti.
Slušaj instruktora, i to je cila filozofija.
Ako ti ne odgovara instruktor, promini ga.

Previše razmišljaš, to nije dobro. Baren pola stvari u vožnji moraš radit automatski.

I na forumu smo svi isti, nemoj persirat.
Znači, novac ćeš uplatit meni, a ne nama.



I to 500kn+PDV.
To je propisana cifra.
NESVRSTANI Posted - 24/05/2022 : 21:12:23
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

A zašto bi tebi neko ko je potrošija novce besplatno dava savjete za vožnju?
Pa nisan ja bezveze položija najtežu autoškolu u državi.



A ništa onda, dajte broj računa, pa da uplatim nešto.
Koja je to autoškola?


Ne tribaju ti ničiji savjeti.
Slušaj instruktora, i to je cila filozofija.
Ako ti ne odgovara instruktor, promini ga.

Previše razmišljaš, to nije dobro. Baren pola stvari u vožnji moraš radit automatski.

I na forumu smo svi isti, nemoj persirat.
Znači, novac ćeš uplatit meni, a ne nama.
1Euro Posted - 24/05/2022 : 20:05:07
jedan moj poznanik/susjed je non stop pijan. Zbog piča je izgubio i vozačku dozvolu, onda je imao zabranu mislim da pola godine ili dvije godine (ne znam tačno kakav je zakon) polaganja izpita onda je išao da ponovo polaže izpit. Imao je izpitnu vožnju, uz njega sjedi njegov instruktor, izza njega vozačka komisija (mislim da sta bila dva iz komisije) i on počne da vozi, i vozi mislim da nekih 20 minuta a onda su mu dali da puše u alkotest i napuhao na izpitnoj vožnji i ništa od izpita, zabranili mu da dalje vozi. A do tada (tih 20 minuta) čak je dobro vozio, jedino je vjerovatno smrdio na alkohol ili kako su skužili i stavili ga na alkotest. Kakva sramota za čovjeka, bilo je čak u novinama. Sada ne znam da li ima višegodišnju zabranu polaganja izpita ili možda čak doživotnu,...ne znam kakva su pravila no vidim da je još uvijek pijan svaki dan, samo što sada šeta pješice do gostione ili po nekada čak vijuga sa biciklom ili ide pješice uz bicikl (ono optimistički sjeo na bicikl ujutro i nekako stigao do gostionice a za nazad više nije bilo snage i onda ide pješke gurajuči bicikl,...). Tako da može se i bez izpita očito, no ja ne mogu zamisliti da nemam izpit. Napravio sam ga 18.3.1996 i do sada nisam imao nikakvog problema, jedino kazne za prebrzu vožnju, nepravilno parkiranje (čak mi je pauk automobil odveo) i par puta sam prepiknuo gumu.
Kod izpita je važno da gledaš ogledala (stražnje, desno ogledalo i paziš na mrtvi kut, stavljaš žmigavce na vrijeme, držiš odstojanje, ruke na volanu deset do dva, da staviš pojas, da si opušten i miran i nisi živčan, da paziš pješake (ako stavi nogu iz pločnika na cestu moraš obavezno zaustaviti, jer on uvijek ima prednost), trebaš predvidjeti situaciju, uvijek moraš paziti samo na sebe jer onaj vozač ispred tebe možda ne stavlja žmigavce, možda odjednom stane,..takve stvari, zato uvijek moraš držati odstojanje) I ne razmišljaj da se radi o izpitnoj vožnji, nego da se radi o običnoj vožnji po gradu. Nikada više nečeš tako bez grešaka voziti, kao na izpitnoj. Ja sada držim volan jednom rukom, nabijam muziku, ponekada ne stavljam žmigavac itd,...ali to sam ja stari vozač, ti još nisi tamo i oprezno!
manhunter Posted - 24/05/2022 : 19:03:17
Polagao u Švajcarskoj, sa 20 godina, pre toga nikad za volan nisam seo.
Posle dva časa vožnje je instruktor hteo da me prijavi za polaganje (u Švajcarskoj ne postoji minimum časova, odlučuje instruktor) i nije hteo da mi poveruje da nikad nisam vozio (vi u YU vozite sa osam godina, nemoj ti meni da pričaš). Kažem ja da još nisam ni teoriju položio, pa sam prvo morao to da obavim. Nisam učio, padnem ispit za jedan poen. Ponovo se prijavim, posle mesec dana položim ispit za jedan poen iznad granice. Sve u svemu sam vozio 30 časova, zbog čekanja na termin za prvi, pa onda i drugi ispit teorije, a onda i ispit vožnje.

Ispit vožnje obično traje 45 minuta (ne postoji poligon, polaže se u gradu), kod mene je trajao možda 20. Kaže čovek da nema potrebe više. Bukvalno ništa od obaveznih stvari nisam morao da radim: vožnja unazad, bočno parkiranje, parkiranje unazad, kretanje na uzbrdici sa ručnom...Obišli krug oko grada i vratili se natrag.

Moj savet: budi što je više moguće opušten, gledaj u ogledala često, drži odstojanje, poštuj ograničenje, propusti pešake na prelazu i naravno, dobro vozi.
xilrion Posted - 24/05/2022 : 17:34:17
sve što trebaš ćeš naučiti u autoškoli. ja nisam sjeo za volan nikad prije autoškole, imao sam 20 godina. nakon prvih 20 min vožnje na poligonu, instruktor me stavio na cestu u promet. 20 minuta nakon što sam prvi put u životu upalio auto sam bio na aveniji. usrao sam se. ali kad se oslobodiš, koncentriraš i slušaš sve je ok.
a poslije kad počneš sam onda ti sjednu ostale prometne cake i trikovi.
samo pametno i polako.
DiSkAcH Posted - 24/05/2022 : 15:11:01
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

A zašto bi tebi neko ko je potrošija novce besplatno dava savjete za vožnju?
Pa nisan ja bezveze položija najtežu autoškolu u državi.






Nego polaganje...uf, evo ja pred 22 godine auto, ispiti i prva pomoć iz prve...vožnja iz 3-e. Bočno parkiranje i varijacije na temu su me zenule, plus užasno, ali baš užasno nervozan instruktor koji je samo urlao na mene. Položio sam kada sam promjenio instruktora. Auto sam naučio vozit baš u autoškoli. Prije toga sam 4-5 godina odradio na Tomos APN 6 i skuteru, vozački za tu kategoriju (H?) je bio samo teorija, to je bilo iz prve.

EDIT: E da, nervozni instruktor je inače susjed iz ulice, od tada ga više i ne pozdravljam.

I zadnje sam položio pred 12 godina ovu najjaču A kategoriju (600+cc) iz prve, tu je bila samo vožnja u pitanju.
Poli Posted - 24/05/2022 : 13:56:00

Jos nisam. Lijen sam i nemam interes.


Paka01 Posted - 24/05/2022 : 08:34:39
Najbolji sat u autoškoli mi je bio kad je instruktor jedan dan došao i samo rekao "vozi! idemo se neobavezno provozati, nabavio sam novi AC/DC i poslušat ćemo ga dok se vozimo" Taman su tih dana izbacili album Black Ice, bilo je baš veselo.
NESVRSTANI Posted - 24/05/2022 : 08:31:22
quote:
Originally posted by tihomirduras

Mi nismo imali poligon već učio na parkiralištu od Gavrilovića, i kad sam udario u neku golfiju reče instruktor sad gas 🙂,više nismo išli na parking.
Polagao u prošlom tisućljeću na fiat unu i vozačka mi vrijedi negdje do 2046.
Imao sam baš nezaboravne dogodovštine za vrijeme učenja vožnje, instruktor mi je bio flegma i super tip koji mi je kasnije postao i kum.



Da, one stare crvene vozačke su vridile do 65. rođendana.
Moja vridi do 2041.
NESVRSTANI Posted - 24/05/2022 : 08:11:20
A zašto bi tebi neko ko je potrošija novce besplatno dava savjete za vožnju?
Pa nisan ja bezveze položija najtežu autoškolu u državi.
sawitch Posted - 24/05/2022 : 06:51:03
Da ne zaboravim, polagao sam na golfu kecu, dizelu. Curoviste :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000