forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 15 minuta o stripu iz mog ugla

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 18/05/2022 : 20:37:31
https://24sedam.rs/drustvo/vesti/133884/jedan-strip-prodat-u-srbiji-za-4000-evra-da-li-i-vi-imate-takvo-blago-na-tavanu-zbog-njega-cak-obijaju-stanove/vest?fbclid=IwAR3q_krS3BgQ7vYUw-4yrRJ2ejLtMyL9webaX_x4WgWEq8qw-bY5WxKSO5o

Zahvaljujuci Mirku Colaku ugostio sam ekipu iz 24/7
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 27/05/2022 : 15:54:48
Pogledao, zanimljivo kao i onaj tvoj prošli video. ;)
sawitch Posted - 24/05/2022 : 13:11:00
quote:
Originally posted by supermark

Nije rekao da je to isti brak :P



supermark Posted - 24/05/2022 : 08:35:18
Nije rekao da je to isti brak :P
pcoro Posted - 24/05/2022 : 08:09:06
Naravno, pa ko bi se razveo od čovjeka s takvom kolekcijom
sawitch Posted - 23/05/2022 : 17:55:23
I jos sam u braku :D
pcoro Posted - 23/05/2022 : 12:54:24
Dobar video! Najjače mi je bilo ono - ženo, pripremi sve pare šta imamo u kući i ne pitaj ništa
sawitch Posted - 21/05/2022 : 02:47:16
Lepo je izmontirano. Nisam ja bas bio toliko dobar ali nadam se da se culo za strip u malo bolje..
anto Posted - 20/05/2022 : 22:26:20
baš dobra reportaža,Sale na visini zadatka,zgodna voditeljka.
Ferri Posted - 20/05/2022 : 21:17:51
Veoma lepo..uzivam gledati ovakve reportaze
tihomirduras Posted - 19/05/2022 : 22:29:07
quote:
Originally posted by ivanl

Ne veliku vecinu, vec 99% klinaca...



Nažalost bilo bi dobro i da je tako, da u te famozne klince računamo samo školsku djecu i taj 1% bi bilo 4-5 tisuća djece.
stripnik Posted - 19/05/2022 : 21:17:03
Profesore,
zabrljao sam.
Sad sam zapamtio.

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stripnik



Kod popunjavanja mislim na onu IvanaL: "Nije bitno popuniti kolekciju. Bitno je imati svaki primjerak u izvanrednom stanju.



Samo mali ispravak netocnog navoda; deviza glasi; nije bitno imati svaki primjerak, vec je bitno, imati svaki primjerak u odlicnom stanju!

Inace zgodna reportazica Sasa. Drago mi je 'zaciribimbiti' i poslusati kolege.
Samo, Alan Ford numero uno je vec premasio cifru od 500 eura, ako je uredan kako Bog zapovjeda... a o Zagoru, sto uopce pricati? On ce nas sve nadzivjeti i kostati masno i kad dodemo do cistine na kraju puta, pa makar bio los, losiji nego sto je los sada.

ivanl Posted - 19/05/2022 : 21:09:52
Ne veliku vecinu, vec 99% klinaca...
wesskowaz Posted - 19/05/2022 : 20:04:54
Nažalost, teško će se to kod nas izgraditi. Mi starimo,a klince boli uvo i za knjige i za stripove (velika većina).
sawitch Posted - 19/05/2022 : 16:22:44
Hvala momci. Ja nisam neki koji bas voli da se slika i snima ali mislim da je vazno da reklamiramo stripove. Trenutno sam u Italiji vec nekoliko dana. Ovde je striparnica nesto najnormalnije. Ima ih gde god hoces, strip kultura je na vrlo visokom nivou. Tako nesto moramo i kod nas opet izgrsditi. Pogotovo za vreme sadasnje renesanse izdavastva.
ivanl Posted - 19/05/2022 : 15:04:35
quote:
Originally posted by stripnik



Kod popunjavanja mislim na onu IvanaL: "Nije bitno popuniti kolekciju. Bitno je imati svaki primjerak u izvanrednom stanju.



Samo mali ispravak netocnog navoda; deviza glasi; nije bitno imati svaki primjerak, vec je bitno, imati svaki primjerak u odlicnom stanju!

Inace zgodna reportazica Sasa. Drago mi je 'zaciribimbiti' i poslusati kolege.
Samo, Alan Ford numero uno je vec premasio cifru od 500 eura, ako je uredan kako Bog zapovjeda... a o Zagoru, sto uopce pricati? On ce nas sve nadzivjeti i kostati masno i kad dodemo do cistine na kraju puta, pa makar bio los, losiji nego sto je los sada.
Hercule Poirot Posted - 19/05/2022 : 12:51:36
Da, lijepa kolekcijs, sad si mi još draži lik @sawitchu.
logo111 Posted - 19/05/2022 : 12:42:22
Zanimljiva i opuštena reportaža o kolekcionarstvu i stvarno lijepa kolekcija.
sawitch Posted - 19/05/2022 : 12:03:51
Ma slobodno se raspisite. Ionako se nema mnogo sta dodati velikog. Ovo je obicna reportaza obicnog kolekcionara koji ne spada u one velike. Pa sam mislio da ce vam biti zanimljivo da cujete.
1Euro Posted - 19/05/2022 : 11:49:39
".....mi bismo bili Finska da se čita"!!!
stripnik Posted - 19/05/2022 : 11:37:17
Oprosti i oprostite što toliko trabunjam na tvom topiku.
Inspirirao si me na to ovom reportažom.

Bilo bi zgodno kada bi netko tko ima znanja, opreme i entuzijazma napravio ovo isto i sa drugim velikim kolekcionarima.

Ja bih osobno volio vidjeti ovakve reportaže sa Markosom, Raulom iz SNK, Colombom, Zlatkom iz Đakova ... pa velikom kolekcionarima sa ovih stranica. Ili svima onima koji imaju interesantnih i zanimljivih stripovskih priča koje bi voljeli podijeliti.

Moj prvi YT kontakt sa stripovima bio je Studirko. SImpatičan i zanimljiv tip. Moj prvi susret sa prodavačima bio je sa Collectorom. Svaki puta kad sam u ZG volio bi ga pozvati na kavu. Ali bah, malo je vremena uvijek. Jedva stignem u SnK. Volim popričati sa IvanomL. Imali smo jednom kratak razgovor o jednoj AF temi. Ja sam o nečemu dosta razmišljao i nisam uspio to pronaći. Kad smo o tome razgovarali, IvanL je kao iz topa ispalio gdje to mogu pronaći i na kojoj stranici.
stripnik Posted - 19/05/2022 : 11:08:35
U Njemačkoj smo se jako aktivno uključili u Oldimer scenu. Vozim starudije i na 2 i na 4 kotača. Sva naša vozila, osim jednog, imaju "H" na kraju tablice. Kao PV Povijesno Vozilo u Hrvatskoj.
Njemačku strip scenu ne pratim. Imam 30ak stripova i to je to.

Sakupljanje filmova nekako je slomilo volju u meni za sakupljanjem stripova.

Sakupljao sam VHS filmove i sve moje snimke. Mislim da je toga bilo više od 80m. Jednom sam mjerio. Pojavom DVDa i digitalnih kamera sve je to postalo više-manje bezvrijedno. Krenula je i digitalizacija. Sve je to bilo moguće prebaciti na HDove.
Pa sam krenuo manijakalno i u sakupljanje DVD-va. Imao sam osjećaj da posjedujem savršenstvo u kvaliteti. Pojavile su se HD pa FullHD kamere.
Pa se pojavio BluRay. AJd opet. Sad ni savršenstvno nije dovoljno savršeno. Pojavljuju se 4K kamere. Montaže u 8K. itd itd itd
Svaki taj napredak činio je moje stare kolekcije sve manje smislenim.

Nekako se bojim da će se i sa stripovima dogoditi isto. U mom slučaju mislim. Ne mislim tu na kvalitetu već na manijakalnu zanesenost sakupljanjem stripova.
Ovdje ne djelim stripovsku strast sa frendovima. Čak se i bivši Jugovići kad vide moju kolekciju zapitaju: "Pa čemu to?"

Ne mogu im to objasniti.
Jednostavno, kad ih pogledam otplovim u neka lijepa vremena i osjećam se ugodno. Oplemenjuju dom.

Da smo ostali u Hrvatskoj vjerojatno bi dobio želju napraviti nešto slično tvom strip kutku.
Jako mi se sviđa.
stripnik Posted - 19/05/2022 : 10:33:22
Na moju veliku žalost ne čitam, ili čitam jako rijetko, Bonelli-a uopće.
Malo sam ljubomoran na one koji još uvijek u njima uživaju. Ja to ne uspijevam.

Na taj način odustao sam od Libellusa i popunjavanja LMS kolekcije od 1-200. Kod popunjavanja mislim na onu IvanaL: "Nije bitno popuniti kolekciju. Bitno je imati svaki primjerak u izvanrednom stanju. Tu sam blizu sa vjesnikovim AF od 1-150 koji su mi bitni. Oni poslije više-manje (zadovoljan sam sa +4/-5). Imam Tvrde klasike i očekujem Libellus AF. Kad oni konačno krenu onda ću krenuti i u ponovno čitanje AFa.

Prije preseljenja u Njemačku imali smo na desetke m knjiga. Na kraju je ovdje sa nama 100-ak knjiga. Povijesno vrijednih, onih za koje smo emocionalno vezani i onih koje bi željeli pročitati opet.
Kao filmofil imao sam na stotine VHS kazeta, pa audio CDova i video DVDova pa BD diskova. Danas sve to imam na SSDovima. Ništa nemamo ovdje. Niti jedan primjerak.

Nekako te Njemačka nauči ne pretjerivati. Unajmljivati stan za 700 - 1500 € više ili kupiti kuću ili stan sa 40 kvadrata više zbog stripova. Ma ne.
stripnik Posted - 19/05/2022 : 10:08:49
Kupio sam prekrasan regal po narudžbi za stripove.
Nakon preseljenja jednostavno je prevelik za dnevno sobu.
Ukrasti ću mu 80 cm visine i 2 m dužine.
Visine stalaža prilagodio sam visinama AForda, LMS i Ludensa i jedan red za Strip ALbume.
Optimalno utrošen kapacitet regala.

Pa sad koliko stripova stane u njega toliko ću stripova još kupiti i imati.
Imam pravilo. Kupujem samo ono za što sam siguran da ću htjeti pročitati još barem jednom.
sawitch Posted - 19/05/2022 : 09:50:57
quote:
Originally posted by stripnik

Opušteno i simpatično.
Atmosfera i ambijent savršeni.

I ja često razmišljam o kupovini stripova koje ne čitam. Dosta toga sam prestao kupovati.
Sjećam se termina iz djetinjstva "Kupovanja knjiga na metra" i trpanja istih u regale 70-ih i 80-ih.

Ne bih htio napraviti isto to.



Javi ako provalis kako to izvesti :)
sawitch Posted - 19/05/2022 : 09:50:23
quote:
Originally posted by panzer

Iako je mama nastavnica zaslužna što je zavoleo čitanje, više čak ni njoj ne želi da pozajmi knjigu iz svoje kolekcije.



Ziva istina. Samo sto mama nije bila nastavnica. Pogresno su razumeli. Ali i njoj sam ukinuo pristup biblioteci.

quote:
Originally posted by panzer
... kada je upoznao devojku iz susednog mesta, prodao je gomilu stripova da bi kupio polovni “jugić” kojim je odlazio kod nje ...





Rani radovi :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000