forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 VERBUM PREDSTAVLJA: Charles de Foucauld (Jijé)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Verbum Posted - 20/05/2022 : 10:46:54





Nakladna kuća Verbum predstavlja prvo izdanje u svojoj novoj biblioteci Quadratum, strip Charles de Foucauld, prvo hrvatsko izdanje remek-djela belgijskog autora Josepha Gillaina Jijéa. (1914. – 1980.), poznata kao tvorca jednoga od prvih velikih europskih vestern-stripova Jerry Spring kao i po radu na stripu Spirou & Fantasio.

Strip Charles de Foucauld, izvorno objavljen 1959. u stripovskome časopisu Spirou, na vizualno privlačan i zanimljiv način progovara o nemirnom životu Charlesa de Foucaulda, o tome kako je ovaj časnik, istraživač i jezikoslovac iz ugledne i bogate obitelji bio u stalnoj potrazi za apsolutnim i kako je pronašao životni mir kao siromašni i prezreni pustinjak među Tuarezima usred Sahare, gdje je doživio mučeničku smrt.

Uvez: tvrdi
Broj stranica: 48
Format: 28,5 cm x 22 cm
Tisak: u boji
Cijena: 98 kn

Strip možete prelistati i više o njemu saznati na linku: https://verbum.hr/charles-de-foucauld

23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 15/09/2023 : 17:14:40
Posudio iz knjižnice, pročitao i usporedio tisak s onim kojeg imam u kolekciji Tout Jije.

Ovdje mi je tisak bolji, boje kvalitetnije. Prijevod je sasvim OK, kao i ukupna oprema tako da ga možda dupliram.

Preporuka za ljubitelje Jijea i klasičnog BD-a.

Šteta da nema i drugih gore spomenutih naslova, nadajmo se da ovo nije sve.

Shaner Posted - 25/05/2022 : 17:48:38
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Zanimljiv strip. Usprkos Jijeu, rekao bih da je njegova vrijednost više informativna, nego umjetnička. Bar se meni tako čini, siguran sam da će me Peyo ispraviti.



Ovo je jedno žitije nacrtano u Jijeovom ponajboljem stilu sa pristojnom i zanimljivom pričom, a što bi ti još ?



Da ga je crtao netko drugi.

Šalu na stranu. Zanimljiv mi je i crtački i scenaristički s, ajmo reći, povijesnoumjetničke strane, samo to nije stil kakav preferiram.

Svejedno, bilo je to jedno baš ugodno čitanje.

Verbum Posted - 25/05/2022 : 15:13:33
quote:
Originally posted by Peyo

Ovo nije Jije, ali svakako zaslužuje pažnju.

Radi se o jednom od najboljih svjetskih crtača:

http://www.frankhampson.co.uk/roadofcourage.php

https://www.amazon.com/Classic-Bible-Stories-Youngest-Disciple/dp/1848565259

Iznimno ostvarenje.




Dragi Peyo,

i to ćemo svakako uzeti u obzir.
izivko Posted - 25/05/2022 : 15:09:31
Valja imati na umu da je strip iz 1959. Ne treba previše očekivati.
Peyo Posted - 25/05/2022 : 13:09:41
quote:
Originally posted by Shaner

Zanimljiv strip. Usprkos Jijeu, rekao bih da je njegova vrijednost više informativna, nego umjetnička. Bar se meni tako čini, siguran sam da će me Peyo ispraviti.



Ovo je jedno žitije nacrtano u Jijeovom ponajboljem stilu sa pristojnom i zanimljivom pričom, a što bi ti još ?
Shaner Posted - 25/05/2022 : 11:16:17
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Shaner

Jedino mi nije jasno što je s kolorom. U impresumu piše da je izdanje rađeno prema francuskom izdanju iz 2005., a sudeći prema bedeteci tamo je drugačiji (bolji) kolor.



Pusti Bedeteku, usporedi kolor sa stranicama koje su dostupne na ovoj poveznici.

https://www.editionsdutriomphe.fr/charles-de-foucauld


To je to. Bedeteka griješi. Hvala.

Mr. Bushido Posted - 25/05/2022 : 10:57:18
quote:
Originally posted by Shaner

Jedino mi nije jasno što je s kolorom. U impresumu piše da je izdanje rađeno prema francuskom izdanju iz 2005., a sudeći prema bedeteci tamo je drugačiji (bolji) kolor.



Pusti Bedeteku, usporedi kolor sa stranicama koje su dostupne na ovoj poveznici.

https://www.editionsdutriomphe.fr/charles-de-foucauld
Shaner Posted - 25/05/2022 : 10:44:19
Zanimljiv strip. Usprkos Jijeu, rekao bih da je njegova vrijednost više informativna, nego umjetnička. Bar se meni tako čini, siguran sam da će me Peyo ispraviti.

Upis nije savršen, ali ne smeta toliko. Tekst se čita s lakoćom.

Jedino mi nije jasno što je s kolorom. U impresumu piše da je izdanje rađeno prema francuskom izdanju iz 2005., a sudeći prema bedeteci tamo je drugačiji (bolji) kolor.

@jaki

Nije mat, ali nije strašno.

Peyo Posted - 23/05/2022 : 16:21:21
Ovo nije Jije, ali svakako zaslužuje pažnju.

Radi se o jednom od najboljih svjetskih crtača:

http://www.frankhampson.co.uk/roadofcourage.php

https://www.amazon.com/Classic-Bible-Stories-Youngest-Disciple/dp/1848565259

Iznimno ostvarenje.
Peyo Posted - 23/05/2022 : 16:17:40
Sjajno, hvala na informaciji i puno uspjeha.

Vjerojatno će izdanja imati ovakvu sjajnu opremu i tisak poput francuskih albuma:

https://www.editionsdutriomphe.fr/jije

Iznimno bi me veselilo ako bi uspjeli objaviti i njegov rad: Emmanuel, Isusov život.
Verbum Posted - 23/05/2022 : 14:47:53
quote:
Originally posted by Peyo

Super, imam ovo u kolekciji Tout Jije i od mene preporuka.

Ima tu još zgodnih naslova od Jijea koje bi Verbum mogao objaviti tipa: Don Bosco, Bernadette i sl.



Dragi Peyo,

hvala na komentaru! Naslove koje ste naveli svakako imamo u vidu.
Verbum Posted - 23/05/2022 : 14:45:33
quote:
Originally posted by alexts

Lepo.

Šteta što upis slova nije radio neko iskusniji.



Dragi svi,

hvala na vašim komentarima i sugestijama! Jako samo sretni da vam se strip sviđa!

Što se tiče kritika i primjedbi na račun upisa teksta, prije svega potrebno je imati na umu da je ovdje riječ o slikama. Doživljaj je drugačiji kada uzmete tiskano izdanje u ruke, pa vas sve pozivamo da svratite u naše knjižare i sami se uvjerite u kvalitetu stripa.
S druge strane, naš glavni cilj je bio taj da budemo što je moguće vjerniji originalu i Jijéovim idejama i rješenjima. Npr., tekst u oblačićima je ostavljen u onom obliku u kojem ga je Jijé rukopisno unosio.

Imajući sve to na umu, sigurni smo da ćete, kao vrsni poznavatelji umjetnosti stripa, imati razumijevanja za nas koji se, s velikim entuzijazmom, nalazimo na početku našeg stripovskog puta.
izivko Posted - 20/05/2022 : 17:24:31
Čitao sam njemačko izdanje iz 1990 samo nije u boji.
Isto font nije najzgodniji za čitanje a puno teksta.
Renky Posted - 20/05/2022 : 17:06:51
Punokrvni Jije
Red Marquis Posted - 20/05/2022 : 17:00:52
quote:
Originally posted by alexts


Šteta što upis slova nije radio neko iskusniji.


Ovo baš bode oči.
jaki Posted - 20/05/2022 : 16:45:13
Jije
Je li mat papir?
ivanl Posted - 20/05/2022 : 16:38:59
Pozdravljam jos Jijeovih uradaka kod nas. Ja ga kupujem! Upis teksta jest malo neuobicajen, ali je odlican ovako 'masniji' za one slabijeg vida!
tex2 Posted - 20/05/2022 : 11:44:21
Lijepo izgleda izdanje!
Deers Posted - 20/05/2022 : 11:36:20
Super za Jijéa! Slažem se oko upisa teksta. Na zaviru tekst u nekim oblačićima čak odlazi preko crte. Nadam se da je to ispravljeno u konačnoj verziji.
Peyo Posted - 20/05/2022 : 11:21:30
Super, imam ovo u kolekciji Tout Jije i od mene preporuka.

Ima tu još zgodnih naslova od Jijea koje bi Verbum mogao objaviti tipa: Don Bosco, Bernadette i sl.
djdjuro Posted - 20/05/2022 : 11:14:48
Svaka čast za Verbum, samo naprijed!!
alexts Posted - 20/05/2022 : 11:12:32
Lepo.

Šteta što upis slova nije radio neko iskusniji.
Hercule Poirot Posted - 20/05/2022 : 11:11:26
Dobrodošli!
Sviđa mi se da je Verbum pokrenuo biblioteku posvećenu stripu. Super!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000