forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 216 - Pet zemalja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 03/06/2022 : 22:30:50


U Angleonu, prosperitetnom kraljevstvu velikih mačaka, usijanje je na vrhuncu. Stari kralj Cyrus teško je bolestan, a njegova neminovna smrt budi apetite mnogih: djece, nećaka, prijatelja, dušmana... Riječju, kandže se oštre na sve strane. Nije nikakva tajna da junak Dhakenorske bitke odbrojava svoje posljednje ovozemaljske dane. Njegov nećak Hirus, ambiciozan i naprasit mladi tigar kojeg je odredio za svog nasljednika, sanja o tome da nametne svoju volju ostalim narodima Pet Zemalja. Ali kao i uvijek kada je riječ o velikim mačkama, ništa nije tako jednostavno kao što se na prvi pogled čini. Naime, nema tko nije bacio oko na prijestolje! Za to vrijeme susjedna kraljevstva pozorno prate situaciju, vrebajući i najmanji pogrešan korak kako bi se ustremila na Angleon...

Kolorka 216 • Pet zemalja • 348 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewelyn • Crtež Jérôme Lereculey • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.6.2022. • Cijena 270 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-216-pet-zemalja/783/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
matori paraliticar Posted - 08/12/2023 : 20:06:56
quote:
Originally posted by going going

Razocaran sam sto ce kolorka sa tako vaznim jubilarnim brojem #300 biti nastavak vec zapocetog serijala u okviru edicije. Do sada su to bili stvarno izvanredni stripovi koji nekako dodatno dobijaju na vaznosti time sto su bas u jubilarnom broju. #100 Zlato i krv , epopeja o prijateljstu i oda avanturi - delo scenariste koji je ostavio veliki trag na ediciju Fabien Nury ; #200 isto epska prica odnosno bajka s vrhunskim crtezom i bojom kompletnog autora Cyrila Pedrose - Zlatno doba. I sad da #300 kolorke bude nastavak Pet zemalja (koliko god Pet zemalja bio kvalitetan strip, ocigledno da jeste, ja ne znam, nisam ga ni nabavio ni procitao) mi je bezveze, umesto da to opet bude neka velika i vazna prica, neka bajka ili epska prica nezavisno o zanru.


Dzaba da su izvanredni stripovi kada nikako da se rasprodaju.
U vezi Zlata i krvi sam uradio gradjansku duznost (po punoj ceni) a u vezi Zlatnog doba nisam..
Mozda si ocekivao da broj 300. opet bude nesto sa zlatom.. sta ja znam Zlatno srce ili tako nekako.
Uglavnom ne brini i tuguj.
DiSkAcH Posted - 06/12/2023 : 12:03:01
quote:
Originally posted by Markos

Kolorka 300, 20.10.2024.




Jedva čekam.
Red Marquis Posted - 01/12/2023 : 14:11:13
Najvažnije je da Kolorka ide svojim tempom i ne staje. Jubileji su ionako za ljude, bendove i institucije na zalasku života ili karijera, a to Fibra i Kolorka se nadam nisu.
Plus, složio bih se sa ALeksandrom, 100ka je bila super, Kolorka 200 je tanka izvedba, a nastavak Pet Zemalja željno iščekujem.
stripadzija Posted - 01/12/2023 : 09:19:48
quote:
Originally posted by Markos

Kolorka 300, 20.10.2024.



Meni je isto ovo Markosovo planiranje fenomenalno. Svaka čast.
ivanl Posted - 01/12/2023 : 08:20:18
Nema to nikakve veze, 299, 300 ili 301...samo da sve lagano ide, da je isplanirano, (kao sto je), i dode na red jednom. Nije ovo, recimo, Dylan ili Nathan, pa da se slavi okrugli broj serijala, nekim posebnim jubilejem. Posebnom pricom...

Rade pogledajte kako je Kolorka dosla u 13 godina od jedinice do 200, (Potocici No.1. 2008. - Zlatno doba No.200 2021.) A od 200 do tristotog broja ce u tri ipo godine...
Stotka je bila u studenom 2017. Kako je to islo brze, jednom kad se ustalilo...
AleksandarN Posted - 01/12/2023 : 07:51:19
quote:
Originally posted by going going

Razocaran sam sto ce kolorka sa tako vaznim jubilarnim brojem #300 biti nastavak vec zapocetog serijala u okviru edicije. Do sada su to bili stvarno izvanredni stripovi koji nekako dodatno dobijaju na vaznosti time sto su bas u jubilarnom broju. #100 Zlato i krv , epopeja o prijateljstu i oda avanturi - delo scenariste koji je ostavio veliki trag na ediciju Fabien Nury ; #200 isto epska prica odnosno bajka s vrhunskim crtezom i bojom kompletnog autora Cyrila Pedrose - Zlatno doba. I sad da #300 kolorke bude nastavak Pet zemalja (koliko god Pet zemalja bio kvalitetan strip, ocigledno da jeste, ja ne znam, nisam ga ni nabavio ni procitao) mi je bezveze, umesto da to opet bude neka velika i vazna prica, neka bajka ili epska prica nezavisno o zanru.



Meni je #200 jedna od losijih kolorki dok #100 je odlicna. Nadao sam se da ce Pet Zemalja stici ranije da bih mogao da citam odjednom ali nema veze jer nema zurbe.
going going Posted - 01/12/2023 : 04:41:05
Razocaran sam sto ce kolorka sa tako vaznim jubilarnim brojem #300 biti nastavak vec zapocetog serijala u okviru edicije. Do sada su to bili stvarno izvanredni stripovi koji nekako dodatno dobijaju na vaznosti time sto su bas u jubilarnom broju. #100 Zlato i krv , epopeja o prijateljstu i oda avanturi - delo scenariste koji je ostavio veliki trag na ediciju Fabien Nury ; #200 isto epska prica odnosno bajka s vrhunskim crtezom i bojom kompletnog autora Cyrila Pedrose - Zlatno doba. I sad da #300 kolorke bude nastavak Pet zemalja (koliko god Pet zemalja bio kvalitetan strip, ocigledno da jeste, ja ne znam, nisam ga ni nabavio ni procitao) mi je bezveze, umesto da to opet bude neka velika i vazna prica, neka bajka ili epska prica nezavisno o zanru.
sawitch Posted - 30/11/2023 : 09:50:12
quote:
Originally posted by Markos

Kolorka 300, 20.10.2024.



Jbt kakav odgovor. Alal ti vera za planiranje!
Peyo Posted - 30/11/2023 : 09:35:13
quote:
Originally posted by Markos

Kolorka 300, 20.10.2024.



To se zove planiranje i tu se vidi ozbiljnost firme.

Bravo!
Markos Posted - 30/11/2023 : 09:23:31
Kolorka 300, 20.10.2024.
sawitch Posted - 30/11/2023 : 09:05:39
@markos
Kad ce sledeci integral?
anto Posted - 29/11/2023 : 23:45:08


čeka se druga Fibrina knjiga
izivko Posted - 06/10/2023 : 21:09:25
Čovjek je izgurao 5 albuma, ja sam samo 2 koliko se sjećam.
anto Posted - 06/10/2023 : 20:55:22
do sada sam tvoje komentare uzimao za ozbiljno,nakon ovoga,teško :)
don_draper Posted - 06/10/2023 : 20:11:20
Antropomorfozirane životinje su očito the thing u modernom BD valu.
Autori su pokušali ovdje izvesti nekakav ambiciozan pothvat i napraviti epski fantasy u stripu i izgraditi veliki svijet s više zaraćenih frakcija. Rezultat je bio prilično razočaravajuć.

Da ne ponavljam kritike ponovno, složio bih se s nekolicinom forumaša prije mene te su usporedbe sa scenarijem kojeg je umjetna inteligencija napisala prilično dobre. Ništa inspirativno, vrlo jednodimenzionalno i neuzbudljivo do bola. Iskreno sam se namučio pročitati 5 albuma koliko je bilo dosadno, šesti nisam ni otvarao pošto nemam namjeru ispratiti nastavke.

Usporedbe s Game of Thrones su samo u teoriji. Martinovo djelo je drukčija razina totalno od ovoga.
Čak ni taj hvaljeni crtež nije ništa uzbudljiv naročito. Korektan je, reklo bi se.

Bila je ideja dobra i cijenimm trud autora da stvore kompletno novi svijet, ali rezultat je, pa ne baš dobar.

2/5
jerki44 Posted - 24/07/2023 : 11:07:58
Napokon ga se dokopao i mogu reći da je meni ovo stripčina. Dugo vremena nisam pročitao nešto i bio ovako zadovoljan.

Nakon pročitanog se slažem što su drugi napisali, ali meni to nije bio toliki problem. Ovo je razvodnjeni Game of Thrones i ima taj problem da se ne možeš povezati s likovima kao što to možeš u knjizi, da bi dobio WOU efekt nakon što ubije lika, ali to ne umanjuje kvalitetu.

Također smatram da cijeli subplot oko studenata je bio nepotreban ili pre dug.

Ostalo, mi je sve sjelo..razvijen svijet, likovi, priča sve je na vrhuncu.
Mislio sam da će mi najveći problem biti što su likovi životinje, ali to je skroz dobro ukomponirano u cijelu priču i na koji način su podijeljeni između sebe.

Jedva čekam nastavake.
Ocjena 9/10. Jako solidan fantasy.
dd fan Posted - 08/06/2023 : 19:29:46
Čuvar fjordova u letnjem periodu
alexts Posted - 08/06/2023 : 14:48:43
Da ne pominjem iščitavanja starih topika, od dosade itd.
alexts Posted - 08/06/2023 : 14:46:45
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Koje mucenje citati ova podeljena misljenja za nekoga koji tek treba odluciti sta ce u vezi ovog stripa

Nego kako vi u HR kazete za "malu patku" ? :)
ne "pače" ?

Kojim jezikom ja pisem i govorim je tesko definisati
posto je mesavina reci iz Srbije (ipak pretezno odavde), Hrvatske i BiH.
Posto ne zivim ni u jednoj od tih drzava se ne opterecujem sto ne govorim ni pisem
"cisto".. nego sam zadovoljan dok druge razumem a i oni mene.
Govorim koliko toliko i cetri druga jezika ali to nije previse vazno u ovom kontekstu.
Eh kad bi neki od tih jezika bili francuski, italijanski i spanski :)



Šta sve napisa o sebi, samo kao zmija noge kriješ čime se baviš.

Nije da me interesuju tvoje lične stvari previše, nego me više zanima, ako se neko odseli za Skandinaviju, koji posao da nađe, a da ima kao ti, beskonačno slobodno vreme za piskaranja po forumu.
anto Posted - 08/06/2023 : 12:52:31
ne znam šta jedeš govna i dvoumiš se ako sam rekao da je strip odličan??
da ti ga uzimam?
matori paraliticar Posted - 08/06/2023 : 09:51:19
Koje mucenje citati ova podeljena misljenja za nekoga koji tek treba odluciti sta ce u vezi ovog stripa

Nego kako vi u HR kazete za "malu patku" ? :)
ne "pače" ?

Kojim jezikom ja pisem i govorim je tesko definisati
posto je mesavina reci iz Srbije (ipak pretezno odavde), Hrvatske i BiH.
Posto ne zivim ni u jednoj od tih drzava se ne opterecujem sto ne govorim ni pisem
"cisto".. nego sam zadovoljan dok druge razumem a i oni mene.
Govorim koliko toliko i cetri druga jezika ali to nije previse vazno u ovom kontekstu.
Eh kad bi neki od tih jezika bili francuski, italijanski i spanski :)
Aco Posted - 08/06/2023 : 08:33:10
quote:
Originally posted by Peyo

Pače skraćeno od dapače.

Zadnjih godina se češće koristi.




Zanimljivo. Nikad čuo do sada. Prvi put u ovom stripu pročitao.
sawitch Posted - 08/06/2023 : 07:57:35
Ja ne mogu docekati nastavak :)
izivko Posted - 07/06/2023 : 22:36:34
Ovo je i mene odbilo: puno šuplje priče, objašnjavanja, masa likova bez krvi i mesa. Crtež osrednji, bez emocija.
Peyo Posted - 07/06/2023 : 22:22:50
Pače skraćeno od dapače.

Zadnjih godina se češće koristi.

Manje iritantno i pismenije od "poštivam".


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000