forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 22/07/2009 : 17:32:42
Umjesto topica "trenutno citam", koji me vise podsjeca na kaladont topic,kako bi bilo sa jednim topicom u kojem se kaze sta je procitano i par rijeci da li se preporucuje ili ne?
Prednost ovog topica je da ostali saznaju da li je nesto vrijedno procitati i da vide koliko se nekim osobama svidjeo neki strip, bez obzira da li je Bonelli,BD,Ameri,Manga ili nesto peto. Kod "trenutno citam" vecinom stoji samo naslov epizode koja se cita,logicno i da nema vise rijeci kada osoba nije jos procitala strip. Navesti samo naziv stripa je po meni ista stvar kao napisati nesto u topicu "kaladont".
Ne mora to biti neka recenzija vec nekoliko rijeci,kao dobro ili lose i ukratko zasto je tako.Mogu i slikice naslovnica kome nije tesko da uploaduje, kao i rasprava o navedenim stripovima.

Mogle bi se davati i ocjene od 1-10 za cijeli strip.Nije potrebno ocijenjivati crtez ,pricu i sve ostalo.

npr.

- The Walking Dead,paperback 1: Solidna horror prica o zombijima. Svidja mi se sto u prvom planu stoje dogadjaji ljudskih uloga kao i njihove emocije, te nije pravi slasherski strip gdje na svakoj stranici prikazuju vadjenje crijeva i ostale gadosti.
8/10
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
izivko Posted - 08/08/2022 : 18:37:09
Der Tiger erwacht (Salleck 2021, 132 str. / L e réveil du tigre 2020)

Kinezi su počeli naseljavati Ameriku sredinom 19 stoljeća u vrijeme zlatne groznice u Kaliforniji. Od samog početka bili su izloženi rasizmu doseljenika s europskog kontinenta.
I u pravnom smislu njihov položaj bio je daleko gori od većine drugihh etničkih manjina. Morali su plaćati posebne poreze, nisu smjeli ženiti europske partnere a nisu mogli imati ni američko državljanstvo.
Dodatne teškoće donio im je zakonski akt iz 1882, Chinese Exclusion Act, kojim su zatvorene granice za kineske useljenike idućih 60 godina. Bio je na snazi sve do 1943.
Time je bilo onemogućeno spajanje obitelji jer je većina njih dolazila bez žena i djece. Veliki doprinos dali su u izgradnji prve transkontinetalne željeznice kao i u podizanju poljoprivrede i ribarstva Kalifornije.
Danas u USA živi oko 3,3 milijuna Kineza i najvećim dijelom pripadaju srednjem sloju društva.

U westernu Kinezima je uglavnom dodijeljena uloga vlasnika praonica rublja, brvnara u kojima se uživao opijum, kuhara ili polagača šina. Kinez Clint Eastwood?

Poznata mi je tv serija Kung Fu (1972-1975) sa slavnim Davidom Carradineom koju sam gledao još kao dijete s pokojnim ocem.
U western stripu to je serijal Chinaman koji je zasigurno nastao po uzoru na seriju.

Olivier TaDuc Francuz je vijetnamskog podrijetla rođen 1962 u Perreux-sur-Marne. Studirao je medicinu ali je ljubav prema stripu bila jača pa se prebacio na likovnu umjetnost.
Nakon nekoliko stripova na Dieterove scenarije počeo se baviti poviješću kineskih useljenika u Kaliforniju u 19 stoljeća.
Kako su mu omiljene teme bile western i borilački sport, rođena je ideja o kineskom junaku koji sudjeluje u osvajanju Divljeg zapada. To je dovelo do serijala Chinaman kojeg je kreirao u suradnji s Le Tendreom.

Serijal je izlazio od 1997 do 2007 a objavljeno je 9 albuma nakon čega je ugašen.
U Njemačkoj je Splitter objavio prva dva albuma (1999) dok je treći i četvrti objavio Salleck (2003) I tu se stalo sve do ove godine kada je Salleck odlučio objaviti cijeli serijal u dva prekrasna integrala.
Glavni junak je Kinez Chen Long, John Chinaman, bivši plaćenik trijade koji jednom odbija zadatak i emigriira u Ameriku gdje otkriva novi svijet.
Po mom mišljenju radi se o vrlo kvalitetnom serijalu kojeg bi svakako valjalo objaviti.

U prijevodu Buđenje tigra.

Album se pojavio 15 godina nakon završetka glavnog serijala i povezan je s njim ali funkcionira i kao samostalna priča odnosno može se čitati zasebno. U neku ruku je oporuka i oproštaj od Chinamana.

Matt Monroe mladi je agent Pinkertonove agencije na svom prvom zadatku. U okolini Bakersfielda, Kalifornija, događaju se otmice.
Najstaria kćerka bankara Kellyja pronađena je mrtva. Ovaj slučaj nudi mladom agentu priliku za dokazivanjem.
U isto vrijeme Chen Longa proganjaju duhovi prošlosti. Bijeg od stvarnosti i života pronalazi u opijumu.
Smrt jedinog prijatelja vraća ga u život kako bi se predao sudbini u ruke.

Priča je na visokom nivou što ne čudi kad vidimo tko su autori. Zanimljiva je i napeta a govori o iskupljenju i oprostu, o nasilju i pravdi.
Tu je i sukob novoga i staroga, prošlosti i budućnosti, dobra i zla.

TaDucov crtež je realističan i detaljan, nudi lijepe prikaze prirode, gradske arhitekture, uvjerljive scene borbe. Uvjerljiv je i u prikazima likova i osjećaja kao što su strah, bol, bijes.
TaDuc je za ovaj rad dobio nagradu Albert Uderzo za najbolje nacrtani album zajedno s Frankom Péom i njegovim Spiroum.

Preporuka čitateljima a posebno ljubiteljima žanra!
Preporuka i izdavačima za cijeli serijal. Strip kao stvoren za unapređenje suradnje i promociju kinesko-hrvatskih (srpskih) odnosa!

- Jedna od Kellyjevih cura. Smrt joj je došla kao spas.

- Monroe, ti odjaši do obitelji i obavijesti ih.

- Dobar pas ali tvoj gospodar... Drži se, idemo kući Chen Long.

- Kada sam te upoznao, bio si kao tigar. Ni smrti se nisi bojao.
- I tigrovi se umore.

Chui Posted - 07/08/2022 : 12:45:27
Treći strip koji je pao na godišnjem je crossover Star treka i Planeta majmuna: Prime directive. Obožavam Star trek i prvi Planet majmuna i svi likovi su srećom tu sa svojim pripadajućim karakteristikama što garantira puno nostalgije u solidnoj priči zaokruženoj solidnim crtežom. Lijepa razbibriga za sve fanove Star treka i Planeta majmuna. Na mobitelu sam pa mi je komplicirano stavljati fotke.
izivko Posted - 06/08/2022 : 21:34:45
Leonard Cohen (Cross Cult 2021, 120 str. / Leonard Cohen Sur un fil) - Philippe Girard

Leonard Cohen - Bird On The Wire (Live in London)

Leonard Cohen će živjeti više života i preživjeti više smrti. Izgubit će kosu, glas, ugled, duševno zdravlje, novac, žene. Ali bit će uvijek tu da nas podsjeti na ono najvažnije:
Život nas isuviše često dovodi do očaja a baš to ga čini zanimljivim.

Wine, women, song, religion, meditation

Los Angeles, 7. studeni 2016, posljednja noć u životu Leonarda Cohena. Nakon pada s kreveta ostaje nepomićno ležati na podu.
Kroz glavu mu prolazi život sa svim usponima i padovima.

Priča je pitka, duhovita i dosta poučna. Rekao bih vrlo uspjela strip biografija jedne skroz obične superzvijezde.

Crtež opušten, ležeran, jednostavne linije, boje tople i svijetle. Preporuka čitateljima a posebno fanovima!

Fali samo glazba. Autor nudi svoju playlistu:

Take this Waltz, Bird on the Wire, So long, Marianne, Famous Blue Raincoat, Suzanne, Chelsea Hotel #2, Joan of Arc,
Lover, Lover, Lover, The Gypsy’s Wife, Hallelujah, I’m Your Man, You Want It Darker

- Umrijet ću sam, kao pas.

- Bit ću pisac, kao Lorca.

- Kakva večer! Jedno je sigurno, alkohol kvari omladinu.

- Pogledaj ptice na žicama. Kao note na skali!

- Chelsea hotel, Janis Joplin i legendarni blowjob...

naker Posted - 28/07/2022 : 07:38:55
Yep, kod PTSD-a je super ispala ta ideja da se na prvi pogled detinjastim crtežom ispriča poprilično ozbiljna, ratna priča. Meni je PTSD odličan strip
DiSkAcH Posted - 28/07/2022 : 07:23:58
Pročitao sam Fashion Beast i baš je OK strip. Cretže je doličan, radnja je dosta napeta i imamo i zadovoljavajući kraj.
Da bih ga kupio za kolekciju...pa i nebi, ali baš OK za jedno čitanje.

Pročitao sam i PTSD i vau, ozbiljna priča sa vrlo lijepim, šarenim i neozbiljnim, mangastim crtežom.
Ima dobar kraj i dobru poruku. ;)
izivko Posted - 27/07/2022 : 23:12:58
Možda sam pretjerao s hvalospjevima ali šta mogu kad sam slab na njegove radove.
Vjerujem da će kod nekih biti i razočaranja.

Bravo za Stalker! Nakon Druilletove Noći sada ovo.
naker Posted - 27/07/2022 : 22:27:59
Svakako se ovo planiralo uzeti, ali sad nakon izivkovog osvrta nema dileme - ovo se uzima već u pretplati
Peyo Posted - 27/07/2022 : 18:55:06
Ovaj Moby Dick je najavljen od Stalkera za prosinac 2022.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=52338#2474479
izivko Posted - 27/07/2022 : 16:42:43
Moby Dick (Splitter 2021, 48 str.) - Chichester & Sienkiewicz

Izvorno objavio Berkley Pub Group 1990 u okviru edicije Classics Illustrated. Začudo to je i jedino izdanje jer strip nije nikad poslije ponovno objavljen.
U Njemačkoj je ovo premijera a Splitter je isti mjesec objavio i Stray Toasters.

Priča je dobro poznata čitateljima bilo kroz knjigu, film ili mnoge strip adaptacije ovog djela. Jednu smo vidjeli u izdanju Besne kobile (Moby Dick, 2015).
Ne sjećam se jesam li čitao knjigu ali film s Gregory Peckom gledao sam nekoliko puta a ovo je sedma strip verzija koju sam čitao.

A ona je pravi biser. Sienkiewicz se razigrao i pokazao svu raskoš svog talenta. Čitatelji će uživati u različitim stilovima i tehnikama.
Izvedba je jedinstvena i nedostižna. Veličanstvena i radikalna. Poezija i anarhizam. Apstrakcija i ekspresionizam. Sienkiewiczov strip je doslovno umjetničko djelo.
Grom gromova. Apsolutna preporuka čitateljima!

- Zovite me Ishmael.

- U “Kitu” bijaše toliko skučeno i polutamno da me odmah posjeti na utrobu prokletog broda.

- -Napokon osvanu dugo čekano jutro. Tamo na pramčanoj palubi muškarac saliven od bronce balansirao je na barbarski bijeloj nozi od kitove kosti.
Izgledaše kao neko skinut s lomače nakon što mu vatra opustoši sve udove a da ih potpuno ne izjede.

- Tashtego ih prvi ugleda. Tashtego bijaše onaj koji povika i krv nam uzavri.

- Prvi kitolovac bijaše grčki junak Perzej...drugi veliki lovac bijaše sveti Juraj...

- Ahab se nagnu preko Pequoda pogleda uprtog u more. Jedna suza kanu u vodu...

- Spustiše čamce u more i ljudi zaveslaše šutke za velikim kitom. On zapliva nježno i vedro te moćno i tiho odmaknu žurno.

izivko Posted - 23/07/2022 : 17:25:45
Hit-Girl in Hong Kong (Panini 2020, 112 str. / Hit-Girl (Season 2) 5-8) - Way & Parlov

Na svojoj turneji po svijetu Hit-Girl dolazi u Hong Kong. Meta je Boss Liu i njegova trijada. Treba ga ohladiti.

Ova epizoda posebna je zanimljiva jer ju je crtao Parlov. Kakav je crtež u udnosu na gromovitog Punishera?
Osjetno slabiji po mom mišljenju. Dosta je mlak i fali mu dinamike, akcije i brutalnosti.
Ali razumljivo, ne možemo ni porediti Hit-Girl s Punisherom. Ipak je ona tek derište u povoju. Ukupna ocjena dobar. Preporuka čitateljima!

- Liu trijada aktivna je u čitavoj Kini i južnoj Aziji. Droga, oružje, otmice, ucjene, pranje novca... široka je paleta njihove aktivnosti.

- Ho Peng Gardens, glavni stožer mafioza - prava utvrda.

- Barracuda

- Tajno oružje 5 ogranaka trijade - penisi

- I molim vas nemojte mi se popišat na sjedište kao zadnji put.
Naravno, ovaj put ću se posrat u gepek.

- Lekcija broj 1: eskaliraj sukob...

malimarinko Posted - 19/07/2022 : 08:54:30
Na preporuku ekipe ovdje nabavio i pročitao Gramercy park. Stari moj koja stripčina. Prava poezija u stripu. Fino isprepleteno, sadržajno, pomalo iznenađujuće. Ovo ide uz bok Dana što nestaju.
don_draper Posted - 17/07/2022 : 14:11:46
Thor by Jason Aaron

Dolaskom novog filma u kina, potaknut sam da pročitam Aaronov run koji je očito bio velika inspiracija za novi nastavak Marvelove franšize.
Počinje sa serijalom Thor God of Thunder u kojem upoznajemo 3 varijante Thora iz različitih vremenskih perioda koji se suočavaju s Gorrom, ubojicom bogova. Iako je premisa dosta generična, nekada i nepotrebno pompozna, ipak se odigra jedna dojmljiva borba, a 3 varijante Thora su se pokazale kao osvježenje u radnji. Veliki forte je Ribićev magični crtež koji je kao stvoren za ovakvu radnju. Druga polovica tog serijala prikazuje borbu svih 9 kraljevstva koju inscenira Malekeith te invaziju Daria Aggera. Premda nema Ribića više, Dauterman je dostojan zadatka, ali radnja pomalo zastajkuje i teže izbjegava klišeje.
Potom dolazim do Thor 2014 u kojem susrećemo Mighty Thora, odnosno Jane Foster s čekićem. Iako se Aaron ne odlučuje na očitiju ekspoziciju događaja i pokušava zaviti identitet novog Thora kao misterij za većinu likova, premda je to dosta loše čuvana tajna. Odin se razljuti, Thor se razljuti, novi Thor spašava lijevo i desno, krenulo je obečavajuće, ali ostaje mlako.
U mini serijalu Thors idemo u alternativnu stvarnost, distopijsku stvarnost gdje je policijska sila zastupljena raznim varijantama Thora. Dosta zaboravno, uz pokoji gimmick. 100-injak stranica koje ne daju neku opsežnu radnju i tek povremenu zabavu.
Mighty Thor je zadnji serijal Aarona koji sam čitao te ujedno i jako neobično iskustvo. Početak je obećavao i čak svaka sumnja oko ženskog Thora se počela rasplinjavati u nadi da će lik sam po sebi dobiti dubinu, a ne samo lažni značaj. No, prema sredini radnja opako klizi u ponor jer, osim što glavni lik stagnira i bude dosadan, negativci i događaji su užasno zaboravni, blijedi, a kasnije i samo loši. Bio sam jako blizu odustajanja, ali u 5. i posljednjem dijelu stiže veliko iskupljenje. Kao specijalni serijal pratimo oproštaj Jane Foster od čekića i njene posljednje postupke kao Thora u svjetovima koji su pred apsolutnom prijetnjom. Ima tu svega, rata, borbe, zbližavanja, oproštaja i iskupljenja. Nakon loše generičnosti, Aaron je u svoju kreaciju udahnuo dušu, karakter, zanimljivost i zabavu. Aplauz za taj završetak onda.

Sve u svemu, u prosjeku pozitivni dojmovi za ovo. Bilo je nekih izazvonijih dijelova za izdržati i proći, ali onu neku bezbrižnu superherojštinu s povremeno visokim ulozima se može naći na ovim stranicama.
3.5/5 s puno oscilacija
DiSkAcH Posted - 02/07/2022 : 08:06:04
Crtež izgleda opasno dobro, a i radnja zvuči dobro.
Bacim oko svakako, fala Izivko ;)
izivko Posted - 01/07/2022 : 22:52:20
Nisam vidio da se govorilo o ovome stripu, nema čak ni slova o njemu! Zar je toliko loš?

Fashion Beast (Panini 2013, 132 str. / Avatar 2012) - Moore & Johnston & Percio

Strip ima dugačku povijest. Iz prologa doznajemo da je Alan Moore još 1985 dok je radio na Watchmenu, pisao scenarij za cijelovečernji film o transvestitu koji sanja o svjetskoj slavi.
Film nije nikad realiziran i materijal je nestao u ladici slijedećih 30 godina.
Tek kada je Avatar Mooreu predložio novu grafičku novelu, scenarij je izvučen iz ladice i skupa s Antonyijem Johnstonom (adaptacija) i Facundom Perciom (crtež) prerađen u strip.

Sama priča nastala je na poticaj Malcolma McLarena, slavnog dizajnera i menadžera Sex Pistolsa a u sebi objedinjuje elemente izoliranog života modnog kreatora Christiana Diora i bajke Ljepotica i zvijer.
Priča je u 10 sveski a Nijemci su je objavili u 2 knjige. Toliko o pozadini.

U jednoj BBC-ovoj emisiji Moore govori o infantilnosti zapadne kulture. “Mislim kako danas u društvu imamo manje više sve ono što sam prikazao u Fashion Beastu.
Osim nuklearne zime a na tome vjerojatno radimo."

I zvijezde se jednom ugase

Radnja priča odvija se u nekoj ne tako dalekoj budućnosti. Glavna junakinja Dolly Seguin radi kao garderobijerka u plesnom klubu.
Skromna djevojka koja sanja o slavi. Kada jedne noći izgubi i taj mizerni posao, Dolly odluči prijaviti se kao model kod tajanstvenog modnog kreatora Celestinea.
O njemu kruže razne priče, da živi povučeno, izbjegava javnost, ne pušta nikoga blizu sebe jer navodno ima strašno unakaženo lice. I Dolly dobije posao...

Glavne teme priče su međuljudski odnosi, seksualnost i identitet. Sama priča teče umjereno i nema neke prevelike napetosti.
Vidimo svijet u kaosu, socijalne nemire na ulicama, ljude koji prosvjeduju, depresivni su, u očaju. Negdje bjesni rat i društvo je u strahu od nuklearne zime. Atmosfera je baš apokaliptična.

Perciov crtež je snažan, izražajan, jednom riječi - fascinantan. Savršeno pristaje uz ovu priču.
Prigušene, tamne boje zaokružuju odličan vizualni dojam. Optički je baš jako uspjelo. Vrlo dobar strip. Preporuka čitateljima!

- U odrazu je moć.

- Maneken je prazna stranica...

- Madam Sijamka i madam Dobermanka

- Glavni lik Dolly odudara od ostatka, odijeva se drukčije, slobodnije, ona ima snove.

- Goli majmun izmislio je modu tako da je na svoju nedlakavu šapu stavio rukavicu od kože.

- Kreacije iako dekadentne ne ostavljaju ravnodušnim.

- Pokažite mi svoje prokleto lice!

KuntaKinte Posted - 26/06/2022 : 19:53:52
Na engleskom je Swiss Bliss, ali je ipak smešnije to nemačko Choco Boys.
Osim Ralfovog prepoznatljivog crteža, meni najzabavnije u stripu su imena likova (Clif Hanger, Nes Quick...) i scene sa Buffalo Bitch.
Jes malo previše gej, ali problem je što je malo prerazvučeno na 61 stranu, a realno nema tu tolko priče ni fora.
Ali mož se pročita.
izivko Posted - 26/06/2022 : 19:45:11
quote:
Originally posted by Peyo

Kud baš Ralph König, jasno da će tu biti gayeva .

Sviđa mi se tvoj prijevod:

Indira, Lidija, Nives, Maja i Nina !

Strip nije loš, daleko od toga. Ima humora, dijalozi su dobri.
Samo očekivao sam više poznavajući Königa.
Peyo Posted - 26/06/2022 : 19:27:13
Kud baš Ralph König, jasno da će tu biti gayeva .

Sviđa mi se tvoj prijevod:

Indira, Lidija, Nives, Maja i Nina !
Poli Posted - 26/06/2022 : 19:16:12

Ha ha, König na LL, sve sam vidio. Ludilo! :D :D

izivko Posted - 26/06/2022 : 17:21:51
Zarter Schmelz (Egmont 2021, 64 str.) - Ralph König

Ovo je 5. broj serijala Lucky Lucke Hommage koji u Francuskoj izlazi pod imenom Lucky Luke (vu par...) a ujedno drugi rad jednog njemačkog autora.
Da se podsjetimo prvi je radio Mawil: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=43900&REPLY_ID=2250262

Francuzi su ovo preveli s Choco-Boys što je izvrsno. Moj slobodni prijevod originala bio bi Topi se u ustima što je također dvosmisleno ali isuviše prosto.

Kako se došlo na ideju da se Königu povjeri rad na Lucky Lukeu i koji su bili uvjeti?

Ralf König od djetinjstva čita i voli Lucky Lukea a najdraža epizoda mu je Calamity Jane. Ti rani stripovi su bili “inicijalno paljenje” te je i sam želio crtati stripove.
Lucky Luke mu je oduvijek bio i sexi a posebno se palio na njegove dlake na vratu.
Belgijci su ga samo zamolili da od LL ne napravi gaya što njemu uopće nije bila ni namjera. Njegov pak uvjet je bio da se u stripu ipak pojavi par njih. Deal je postignut.
Više ovdje: https://www.europecomics.com/creator-spotlight-ralf-konig/

Kako je Divlji zapad otkrio čokoladu

Lucky Luke je trenutno bez posla pa se došao javiti na Ured za zapošljavanje da vidi ima li šta za njega. Ima sreće!
Upravo je stiglo 5 uvoznih krava iz Švicarske koje treba goniti u Dandelion Valley. Iako je prekvalificiran za taj posao, on pristaje.
U isto vrijeme u Straight Gulchu se vrzmaju razni lovci na autograme a tu su i dva napaljena kauboja Terence McQueen i Bud Willis. Šire se glasine ...

U središtu je naravno ljubavna priča a ovaj put su to dva gay kauboja. König se očito dobro zabavljao radeći ovo pa je svašta nabacao.
Na kraju se svelo na puko ponavljanje tipičnih gegova te silne aluzije na ovo ili ono. Manje je više, Herr König. Mawilov rad mi je bio bolji.

Crtež prepoznatljiv. Neće faliti krumpirastih noseva, nabreklih izbočina u hlačama, gusto odlakanih muškarčina.

- Stranče, gubi se s ledine da se ne bi našao ispod nje!

- Lucky Luke! Nisi valjda ONAJ Lucky Luke?

- Stranče, budeš li samo visio okolo, ispunit će ti se želja.

- Indira, Lidija, Nives, Maja i Nina

- Buffalo Bitch vidi lila krave u travi i dva gola blijedolika u rijeci.

- Nije nimalo zabavno imati krzno ko grizli.

izivko Posted - 19/06/2022 : 13:18:27
Vidim objavio System Comics. Fino.

Nadam se da će ti se svidjeti.
mike Posted - 19/06/2022 : 12:55:51
#izivko

Uzeo sam ovo od Pajtaka na CRSu i nadao se svemu tome sto si napisao.. Odlicno!
lwood Posted - 19/06/2022 : 12:11:35
Ovo pari shit na kub.
izivko Posted - 19/06/2022 : 11:54:00
BRZRKR (Cross Cult 2021, 130 str.) - Reeves & Kindt & Garney

Ovo je prva knjiga. Bit će barem još jedna.
Priča o besmrtnom ratniku, Berserkeru, u USA se prodaje ko halva. Najveći uspjeh u povijesti izdavača Boom! Studios.

KuntaKinti i koze123 se nije svidio, meni jeste.
Nema dubine? Nije baš bez dubine. Uostalom šta će ti dubina u ovakvom stripu? Brutalno ali baš ono brutalno.

Čitatelj će osjetiti rezak fijuk mača koji siječe meso, šikljanje krvi iz odsječeni udova, lom kostiju, tupi udar koplja u grudi, pucanje rebara, udarac kamene sjekire, rascopane lubanje, curenje mozga, smrad i toplinu crijeva iz rasparanog trbuha...ljudski metež, pamiku, strah, jaukanje i stenjanje ranjenih, plač djece, lavež pasa, njisku konja... ma milina

- Život je kratak.

- Sjećam se svog rođenja prije 8 tisuća godina...

- Ovaj donji kadar kao da je ispao iz Millerovog 300.

alexts Posted - 18/06/2022 : 13:19:04
Durango
Knjiga 1

Yves Swolfs

(Golconda)

Može li scenarista i crtač kao što je Iv Svolfs, autor prosečnih sposobnosti, da bude kreator dobrih stripova? Floskula koja nam kaže kako uspeh čine 90% rada i 10% talenta pokazuje se katkad prilično tačnom, baš na polju franko-belgijskog stripa, gde autori ulažu maksimalan trud i posvećenost u svom radu, kako bi iz sebe izvukli maksimum i nadomestili (urođene?) nedostatke.

Na osnovu prve četiri epizode serijala iz ovog integrala, vestern Durango jeste dobar strip. Razvoj likova, originalnost i "dubinu" priča ne treba tražiti ovde, ali zapleti i razrada su vrlo korektni. Crtež ima manjkavosti, ali sa bojom se ublažuju, a estetika poboljšava. Durango je špageti vestern u stripu, sa do sitnih detalja prenesenom ikonografijom podžanra. Tematski, sa sve nasilnim i akcionim scenama, ćutljivim, opasnim (anti)junakom i sl. Tako da će špagetoljupci biti zadovoljni (neki i prilično).

Jocko Posted - 18/06/2022 : 02:06:20
Miki Maus: Na Robinsonovom ostrvu [Mickey Mouse Meets Robinson Crusoe] (Gottfredson, de Maris, 1938 - 1939)

Nakon Mikijevog posla kao šegrt vodoinstalatera, Mikija zove Volt Dizni lično, kako bi učestvovao u snimanju filma Robinzon Kruso. Jednom kada, nakon nekoliko stranica, snimanje počne, više se ne prekida do samog kraja priče, nema rezova, tako da čitalac ima osećaj da nije reč o filmu već da Miki i Robinzon zaista proživljavaju sve što im se dešava. Zanimljivo, lik Robinzona je prikazan kao čovek sa bradom, što nije tako čest slučaj u Diznijevim stripovima gde su ipak svi likovi antropomorfne životinjice. Priča bi se mogla opisati kao humoristična parodija originalnog književnog dela. Na pola stripa Miki i Robinzon sreću Petka, koji je urnebesan lik. Prikazan je kao lenjivac, koji i nije tako glup kako se čini, dok je Robinzon stalno u nekom pesimizmu i očajavanju a ujedno u nekoliko scena i vrlo glupav. Tako da, njih trojica kad se spoje, to je doživljaj. I Petko i ljudožderi pričaju jako neobično, i dok se čovek ne navikne na njihov specifičan govor treba malo vremena, a moram priznati da mi je zbog brojnih dijaloga sa njima strip pred kraj postao malo i zamoran. Takođe, još jedan od razloga što strip umori jesu česti pravougaonici sa opisom onoga što se dešava u stripu. Najupečatljivije i najsmešnije scene su sa Robinzonom, a zatim i neke sa Petkom, ali mišljenja sam da priča doživljava blagi pad od trenutka kada ih otmu ljudožderi - pre svega zbog zamarajućeg govora koji je teško ispratiti + pripadnici ljudožderskog plemena nisu toliko zanimljivi... mada i u poslednjoj trećini ima nekih jako dobrih scena. Saberi-oduzmi, vrlo dobro, ali mi je ipak prethodna epizoda sa Mikijem vodoinstalaterom nešto bolja.

EDIT: Sad sam baš našao par tabli na engleskom na netu... Uh, ovo nikako ne bih mogao da čitam u originalu. Humoristični stripovi mi definitivno najbolje leže na našim jezicima, naročito ovakvi u kojima likovi govore na specifičan način.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000